Jump to content
Dogomania

Nowe produkty Acany


blaira

Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzięki wielkie! Co prawda ta jagnięcina mnie nie urządza ale dało mi to nadzieje;) A ten facet co przedaje...zaczełam od niego przygode z acana ;) tylko niestety kilka razy worek z dziurką no i ceny raczej średnie. Ale zawsze mi chetnie odp na pyt czemu acana drozeje, czemu nie ma i inne. Wlasie chcialam się go zapytac czy nie ma:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']

A myślałaś o nutram?[/quote]
nie myślałam nie lubie jak nie mam napisane ile jest procent mięsa/mączki, szczegolnie ze nazywają sie super premium. Chyba ze gdzies jest taka informacja. I chyba w taki sposób przejechałam sie na nutrze n. Mam wrażenie ze okreslenie super premium niedlugo sie na chappi pojawi.
Stosunek glukozoaminy do chondroityny mi sie nie podoba a nawet wyglada na błąd w opisie. Cena średnia. Wolalabym nie eksperymentować z moim psem bo on alergik i acana premium byla najwspanialsza na swiecie;) wiec poki jest szansa to szukam acany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astro&Marta'][B]Ja bym bardzo chciała stara acane[/B]. Nie da się? Nawet za cene tej. Ta dla nas nowa ma za dużo białka.
Macie jakis pomysl na alternatywe? Bo ja nie wiedze.
Kupiłam nutre nuggets. Masakra w stos. do acany. Był hills,RC,(gorsze a droższe) A może można gdzies dostać stara jeszcze?
Zwykłego premiuma.[/quote]

To może jeszcze będzie gdzieś w internetowym sklepie zoologicznym? Trzeba poszukać. Jeśli trafię dam znać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia.']
a ile białka miała stara acana premium?
[/quote]

Poprzednia - 27% białka, 15% tłuszczu
Najnowsza - 29% białka, 16% tłuszczu
Pierwsza miała 26% białka i 16% tłuszczu

Moim zdaniem różnice nie wielkie.
Jak dla mnie ta nowa jest super. Dodatek ryby widać po sierści psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Poprzednia - 27% białka, 15% tłuszczu
[B]Najnowsza[/B] - 29% białka, 16% tłuszczu
Pierwsza miała 26% białka i 16% tłuszczu

Moim zdaniem różnice nie wielkie.
Jak dla mnie ta nowa jest super. Dodatek ryby widać po sierści psów.[/quote]

Ktora acana teraz ma taka ilosc bialaka i tluszczu???
Ja rowniez tesknie za stara acanka-jagniecinka, albo zwykla premium. Teraz ta ilosc bialka mie przeraza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']A jak figura na tym light and fit? Schudła ci coś? Jakie dawki dziennie dostawała?
Interesuje mnie ta kwestia, gdyż ta light and fit wydaje mi się pierwszą karmą odchudzającą, która ma naprawdę szansę odchudzić psa, przynajmniej tak wnioskuję ze składu ...[/quote]

Moje 3 psiaki które upasłam na domowym żarciu zmuszona byłam odchudzić i udało mi się to dopiero na acanie light, starej oczywiście, tej 15 kg.
Wydzielałam ściśle wg. miarki.Początkowo dostawały o ok 30 % mniej od dawki bytowej....Po paru tygodniach zwiekszałam po maleńku dawkę..
Cały proces odchudzania trwał prawie rok...
Na przykładzie jednej suni;
waga wyjściowa - 27 kg
obecnie - 22 kg
Narazie mam jeszcze resztki starych zapasów ..
nie wiem co dalej...dolar skacze w górę, ceny nowej pewnie też wystartują...
Boje sie zaczynać z nową,tańszą karmą w obawie że znów utyją..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martita']Ktora?pokaz:p[/quote]

O maaaaaasssssssssssz Jest jedna niebieska Adult (dawna Adult premium).

[IMG]http://1.1.1.4/bmi/www.acana.com.pl/acana/templates/img/ad_left.jpg[/IMG]

A w sklepie Acany pojawiło się już Sport&Agility, póki co tylko 2,5 kg.
Szkoda tylko, że zniknęły z oficjalnego cennika worki 18 kg. Dam sobie rękę uciąć, że były. Pamiętam, że Adult Dog miała cenę 175 zł. Tak więc 18 kg będzie pewnie tylko dla hodowców, szkoda. :shake:

Link to comment
Share on other sites

No i my wkrótce zaczniemy przygodę z Acaną :cool3:
przeszliśmy przez Eucanube, Bozite Robur, Purine Pro Plan, Kobersa, TOTW, Biomila i żadna mojemu psiakowi nie podeszła :shake:, lub po krótkim czasie przeszła
skończyło się na tym że najpierw kupiłam próbne opakowania i z Puppy Large, Lamb&Apple i Orijena Puppy Large, jagnięcinka ładnie była zjadana, a mój psiur większość próbek nowych karm zjada z wybrzydzaniem :roll:, mam nadzieje że jak zamówie duże opakowanie to mi już numeru nie wywinie i będzie ją jadł :mad:, co najwyżej wezmę jeszcze małe opakowanie Grasslands i jeżeli też zasmakuje to będe zamawiać worki na zmiane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martita']Ktora acana teraz ma taka ilosc bialaka i tluszczu???
Ja rowniez tesknie za stara acanka-jagniecinka, albo zwykla premium. Teraz ta ilosc bialka mie przeraza...[/quote]
Nie przerażaj się ilością białka, jest ona wyższa niż w poprzednich wersjach, ale kosztem zawartości mięsa, a obniżeniem zbóż... co suma sumarum dla psa jest z korzyscią, gdyż psi organizm białko poch. zwierzęcego przyswaja w "lini prostej" i nie musi mięso czy mączka, być poddawane procesom tech.-prod. aby zostało przyswojone. Im więcej w składzie zbóż i ziaren, to wtedy wzrost % zawartości białka może niepokoić, gdyż aby pies przyswoił białko poch. roślinnego musi być ono poddane procesowi technologicznemu itd... Także zwiększenie ilości % białka w karmie, idące z obniżeniem ziaren i zbóż nie powinno psu zaszkodzić, a wrecz przeciwnie.
Podam ci na podstawie mojej suki przykład... Jadła karmę Belcando High Energy (ok. 32 % białka, 20 % tłuszczu) po około 2-3 tyg, zaczynała się okrutnie drapać, łupież itd, kombinowałam pózniej z karmami które mają poniżej 30%, i tak niektóre się sprawdzały (TOTW, Acana Lamb and Apple - bez zboźowe, lub o niskiej zawartości zbóż)) a niektóre nie ( Diamonds Natural, Biomill Energy) aż w końcu wypróbuwałam Orijena 6 ryb (44 % białka, 18 tłuszczu - zero zbóż) i suka je go od 2 tyg i skóra zaczyna wyglądać pięknie, ma siłę energię i jest syta po niewielkich dawkach.

Link to comment
Share on other sites

a my mamy light&fit i najpierw bylo na sprobowanie 2 kilo teraz mamy worek 3 kilo jeszcze nie skonczony i minimalnie schudl ale efekty nie sa jakies ogromne ;) dawki dostaje male ale tez pozostaje druga strona ze jak wyjde z domu to... no wlasnie ale biedny piesek trzeba go dokarmic...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']Nie przerażaj się ilością białka, jest ona wyższa niż w poprzednich wersjach, ale kosztem zawartości mięsa, a obniżeniem zbóż... co suma sumarum dla psa jest z korzyscią, gdyż psi organizm białko poch. zwierzęcego przyswaja w "lini prostej" i nie musi mięso czy mączka, być poddawane procesom tech.-prod. aby zostało przyswojone. Im więcej w składzie zbóż i ziaren, to wtedy wzrost % zawartości białka może niepokoić, gdyż aby pies przyswoił białko poch. roślinnego musi być ono poddane procesowi technologicznemu itd... Także zwiększenie ilości % białka w karmie, idące z obniżeniem ziaren i zbóż nie powinno psu zaszkodzić, a wrecz przeciwnie.
Podam ci na podstawie mojej suki przykład... Jadła karmę Belcando High Energy (ok. 32 % białka, 20 % tłuszczu) po około 2-3 tyg, zaczynała się okrutnie drapać, łupież itd, kombinowałam pózniej z karmami które mają poniżej 30%, i tak niektóre się sprawdzały (TOTW, Acana Lamb and Apple - bez zboźowe, lub o niskiej zawartości zbóż)) a niektóre nie ( Diamonds Natural, Biomill Energy) aż w końcu wypróbuwałam Orijena 6 ryb (44 % białka, 18 tłuszczu - zero zbóż) i suka je go od 2 tyg i skóra zaczyna wyglądać pięknie, ma siłę energię i jest syta po niewielkich dawkach.[/quote]
Fajnie, ze w waszym wypadku jest wszystko ok, ale moja sucz nie potrzebuje az takiej ilosci bialka w karmie. Nie chce jej trzymac na wysokoenergetycznym zarciu. Ustalilam, ze 30%bialka max., a tluszczu ma byc niewiele, max.17%.

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że Orijen jest trochę błędnie traktowany jako wysokoenergetyczna karma... a w zależności od wersji ma od 16 do 18 % tłuszczu, co tak naprawdę dla psów potrzebujących większego zapotrzebowania energetycznego jest niewystarczające.
Ja zbyt krótko nim karmię, żeby stwierdzić czy faktycznie służy, póki co jest ok... podałam to tylko jak przykład... bezzbożowej karmy z wysoką zawartością, do karm które miały ok. 30 % białka ale były z ziarnami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astro&Marta']JA tam o zapotrzebowanie na energie się nie martwie ;) a o nerki. Ale widze ze ten lamb&apple ma chyba najmniej z tych nowych. Ewentualnie pozostaje nam adult premium i obserwacje.[/quote]
Tu również głównym czynnikiem jest owszem zbyt duża ilość białka, ale poch. roślinnego... dlaczego... czyt. wyżej :)
Pozdrawiam..

Link to comment
Share on other sites

Zaczynam karmienie Acaną Prairie Harvest.
Ostatnio jest moda na karmy bezzbożowe. Jednak te karmy (Acana, Orijen itp) choć nie mają zbóż to wciąż mają wypełniacz tylko, że w postaci ziemniaków.
Dlaczego ziemniaki są lepszym wypełniaczem?

Bo jak patrzę na składy Acany Aduld Large Breed i Acana Prairie Harvest to różnica polega właściwie na wypełniaczach. W jednej jest owies i ryż w drugiej ziemniaki. Pozostałe składniki właściwie się nie różnią, albo są nieznaczne (inna rybka albo inne warzywa). Większą różnicę widać w cenie...
To samo tyczy Acany Adult Dog, choć tu jest trochę mniej białka, ale np. ilość dodatków na ochronę stawów jest zbliżona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...