Jump to content
Dogomania

Nowe produkty Acany


blaira

Recommended Posts

Ja bym to widziala też, tak, ale to moje bardzo wolne i twórcze myślenie, nie wiem może się mylę. Ze zbóż można wyciągnąc na drodze procesu produkcji białko, ono będzie poch. roślinnego, ale odpowiednio przetworzone (często chemicznie) staje się zdatne dla przyswojenia przez psa... ziemniaki wydaje mi się tego nie mogą... pełnią tylko swoją rolę - wypełniacza.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kisses_xox']Przeczytałam cały watek i zgłupiałam od nadmiaru informacji.
Pamiętam tylko, ze miałam zapytac, czy dla szczeniaka Westa bedzie odpowiednia [B]ACANA Puppy Small Breed. [/B]Bo bedę przestawiała z RC...[/quote]

a czemu mialo by nie byc dobre ? :razz:
szczeniak malej rasy wiec karma odpowiednia ;)
ma bardzo male granulki, mojej pomiedzy zebami wypadalo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']wydawalo mi sie ze schudl... nie schudl... moj pies nie chudnie po niczym... odchudzam go od sierpnia...[/quote]

no u mnie podobnie:roll: do tej pory bronilam sie jak moglam przed karmami typu light, ale nie wiem czy nie trzeba bedzie jednak sprobowac...zastanawialam sie wlasnie nad acana odchudzajaca - pytanie czy faktycznie skuteczne...jak moge to chodze z psem, zeby sie wybiegal, ale niedlugo zaczynam prace, ciagle ciemno robi sie dosc szybko, wiec prawdopodobnie poki co zostana weekendy na bieganie - obawiam sie, ze bez "lekkiej" karmy sie nie obejdzie:roll:
wiec - moze ktos sie jeszcze wypowie:eviltong:
myslalam tez o wersji z jablkiem i jagniecina - z racji problemow lupiezowych/kiepskiej siersci...
generalnie zainteresowala mnie ta nowa wersja acany - poprzednia nam nie pasowala za bardzo

Link to comment
Share on other sites

Patrząc na skład Pacifca, Praire Harvest, i Grasslands, również mogą skutecznie odchudzić... Moja suka znakomicie chudnie na Orijenie rybnym... nie bójcie się wysokiej zawartości białka w odchudzaniu,... ważne by do tego szła niska zawartość tłuszczu, a jak brak zbóż to tylko na korzyść.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny...
Odchudzanie uczy cierpliwości.....
To proces na miesiace...nie dni...!!!!
Na Acanie Light odchudziłam 3 z moich psów, ale to trwało [B]prawie rok [/B]!!!!
Teraz dalej jedzą głownie light,zwiekszyłam tylko dawkę.

A dla oszczędnych informacja:
Acana Senior 20 kg jest w b. atrakcyjnej cenie 135 zł za 20 kg.Tyle tylko że termin ważności mija w kwietniu!
Na pw. moge podac sklepik internet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']moje odchudzanie byloby skuteczniejsze jakby mi nikt psa nie tuczyl poza moimi plecami...[/quote]
Możemy sie psami wymienić na jakis czas:evil_lol:, bo mojej by się troszkę przydało podtuczenia ;) Tzn. jeśli chodzi o karmę, bo wszystko inne zje:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']moj przed obcieciem jaj to chudzielec... miska stala non stop... teraz tez stoi tyle ze pusta i raz na jakis czas pojawi sie w niej jedzenie:evil_lol:[/quote]
Dawaj go do mnie... suka ma zaczyna treningi - dużo łażenia, a do tego ja jestem bezlitosna jeśli chodzi o żarcie... :D oddam ci belmonda :D

Link to comment
Share on other sites

nigdy nie mialam problemow z waga mojej suki - ma obecnie 5 lat, jest od 3 lat po sterylce i dopiero od roku jest ten problem, ale czy wielki? Nie...wazy 39-40 kg mysle, ze jakby bylo mniej o 2 kg to bedzie super. Nie jest otyla, ale dla bezpieczenstwa lepiej jakby ciut schudla - jest na granicy powiedzmy max. wagowej. Pies zawsze aktywny, teraz to ja musze zapewnic ruch zeby sie ruszala - bo sama z siebie juz nie zawsze chce. A tu jest problem - jedynie rower wchodzi w gre w lesie, a z racji pogody w zimie nie jest to realne - rowniez z wielu powodow. Za pilka ganica nie moze, jakies hopki, skoki rowniez odpadaja.
Aha - psa "odchudzam" od roku...nie oczekuje cudow w ciagu tygodnia czy dwoch. Waga czasami drgnie, a raczej nie waga, a ilosc tluszczu - bo przy wysilku spala sie takna tluszczowa, przybywaja miesnie, wiec wiadomo, ze wagowo moze zostac tak samo.
Nie chcialabym jednak, aby pies stracil energie na typowych light - Acana ma wiecej bialka i tluszczu niz inne "lighty", wiec moze to bedzie dobry wybor.
Obecnie je z jagniecina (innej firmy), gdzie jest wiecej tluszczu, ale kurczaka raczej nie kupuje (podejrzewam alergie) tylko, ze mniejsza dawke - i od sterylki dostaje mniejsze dawki niz zalecane dla jej wagi, nawet w sezonie kiedy ma wiecej ruchu. Widac to nie pomaga:roll:

Link to comment
Share on other sites

na brak ruchu moj pies tez nie moze narzekac ;) lato rowerek te sprawy pileczki ja niestety nie moge pileczkowac zima bo pies nie lapie pilki ktora jest ze sniegu... ale mamy wodne zabawki zima ciagniemy opony i duuzo spacerujemy... wlasnie wrocilam ze spacerku padam na klawiature ;p kilka dobrych godzinek lazenia po lesie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']na brak ruchu moj pies tez nie moze narzekac ;) lato rowerek te sprawy pileczki ja niestety nie moge pileczkowac zima bo pies nie lapie pilki ktora jest ze sniegu... ale mamy wodne zabawki zima ciagniemy opony i duuzo spacerujemy... wlasnie wrocilam ze spacerku padam na klawiature ;p kilka dobrych godzinek lazenia po lesie[/quote]
Jak Twój pies tyle lata to może sobie wmówiłaś, że jest gruby?:razz:
Moja za to normalnie wygląda jak jest sucha, jak zmoknie to szkielet:evil_lol: Ale wolę ja taka niz za grubą. Teraz waży ok 23kg, jak waży 26 to jest taka fajna. Ale to poczekam do wiosny. Będzie więcej wysiłku i więcej żarcia.
Chyba kupimy Acane S&A.

Link to comment
Share on other sites

Moje futro przy urojonej przytyło, zgadnijcie ile... 10 kilo!!! A ja mówiłam, że ona jest gruba jak miała 38 kilo... Do tego doszła nam w końcu diagnoza, problemy z ruchem były od kręgosłupa, już oficjalnie mamy spondylozę... No ale wiek swoje robi. Jako że leczymy się z zatkania (we wtorek idziemy się golić na łyso, bo znowu zatkała się kłakami)więc na razie jemy gotowane, ale jak tylko się przetkamy, już mam kupiony Orijen 6 fish, i będziem się odchudzać... Następny worek planuję Pacificę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']a czemu mialo by nie byc dobre ? :razz:
szczeniak malej rasy wiec karma odpowiednia ;)
ma bardzo male granulki, mojej pomiedzy zebami wypadalo ;)[/quote]

Pytam, bo ona ma zdaje się kuraka, a Westy maja na niego uczulenie (niektóre). Więc nie wiem, czy kusić los i spróbować, czy szukać innej Acany, która też byłaby dobra...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']Pytam, bo ona ma zdaje się kuraka, a Westy maja na niego uczulenie (niektóre). Więc nie wiem, czy kusić los i spróbować, czy szukać innej Acany, która też byłaby dobra...[/quote]

ma kurczaka ;)
na westach sie nie znam ,ale jak maja uczulenia to moze lepeij poszukaj innej ;)

Link to comment
Share on other sites

Niektóre. Sama nie wiem... Pierwszy pies, więc trochę się o nią boje...:roll:
Czytałam chyba na animalii przy np. Pacifica coś takiego 'dla psów w każdym wieku'.

Acana bardzo mi przypasowała, wiele osób sobie ją chwali :loveu:

Cóz, czas mam do lipca, więc możliwości mam wiele, ale jednak Acana wydaje mi sie dobra karmą, Jeśli okaże się, ze będą jakies komplikacje itp. to bedę musiała szukać innej...

Link to comment
Share on other sites

Kisses, to jest w zasadzie tylko tendencja westów do uczulenia na kurczaka. Mój jadł karmy z kurczakiem przez swoje pierwsze 3 czy 4 lata życia i nigdy nie miał żadnej alergii. Inna sprawa, że to się może później ujawniać.
Lepiej jednak dmuchać na zimne niż potem leczyć westa z alergii, bo to paskudna sprawa :roll: Jest na rynku sporo dobrych karm bez kurczaka więc masz spory wybór.
Nasz worek Acany (2,5 kg Lamb&Apple) czeka na wypróbowanie bo zamówiłam 4 rodzaje karmy (3 rodzaje Brit Care i jedną Acanę) i będę sprawdzać co westikowi memu pasi ;);)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...