Jump to content
Dogomania

Fundacja SOS dla zwierząt - Chorzów - Maciejkowice!!!


sosiczka

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='scarlet']mam 2 pytania :)

1. czy można wam przekazać 1% swojego podatku?[/quote]

[CENTER][B]Fundacja Fioletowy Pies [/B][/CENTER]
[CENTER][B]KRS: 0000296955 [/B][/CENTER]
[CENTER][B]NIP: 754-292-50-63[/B]
[COLOR=#339966][B] [/B][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][COLOR=#339966][B]RAZEM SILNI ![/B][/COLOR]
Nasza akcja jest łączona - za "jednym zamachem" wspierasz 3 fundacje działające na rzecz bezdomnych i krzywdzonych zwierząt:
[B]Fundacja SOS DLA ZWIERZĄT[/B] [URL="http://www.fundacjasosdlazwierzat.org/"]www.fundacjasosdlazwierzat.org[/URL]
[B]Fundacja PRO ANIMALS - NA POMOC ZWIERZĘTOM[/B] [URL="http://www.proanimals.org/"]www.proanimals.org[/URL]
[B]Fundacja FIOLETOWY PIES[/B] [URL="http://www.fioletowypies.pl/"]www.fioletowypies.pl[/URL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciaszek'][CENTER][B]Fundacja Fioletowy Pies [/B]


[B]KRS: 0000296955 [/B]


[B]NIP: 754-292-50-63[/B][/CENTER]



[CENTER][COLOR=#339966][B]RAZEM SILNI ![/B][/COLOR]

Nasza akcja jest łączona - za "jednym zamachem" wspierasz 3 fundacje działające na rzecz bezdomnych i krzywdzonych zwierząt:
[B]Fundacja SOS DLA ZWIERZĄT[/B] [URL="http://www.fundacjasosdlazwierzat.org/"]www.fundacjasosdlazwierzat.org[/URL]
[B]Fundacja PRO ANIMALS - NA POMOC ZWIERZĘTOM[/B] [URL="http://www.proanimals.org/"]www.proanimals.org[/URL]

[B]Fundacja FIOLETOWY PIES[/B] [URL="http://www.fioletowypies.pl/"]www.fioletowypies.pl[/URL][/CENTER]
[/quote]
super przekażę swoje parę grosików :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='scarlet']
2. czy nadal poszukujecie osób do interwencji, czy trzeba mieć jakieś uprawnienia, w jakich godzinach odbywają się takie interwencje?[/quote]

Godziny interwencji - wtedy kiedy trzeba niestety...
Uprawnienia - każdy przypadek trzeba przejgadać co i jak trzeba zrobić , komu zgłosić jak naciskać. Bardzo potrzebujemy kogoś kto też chciałby to robić

Link to comment
Share on other sites

Witam, ostatnio coraz częściej myślę nad przystąpieniem do jakiejś organizacji wspomagającej psy w potrzebie. Jestem z Sosnowca i myślałam o wolontariacie w jakimś pobliskim schronisku, ale z tego co wiem żadne z nich nie prowadzi takiej działalności. Widzę jednak, że jest sporo fundacji wspierających czworonogi. Jedna osoba poradziła mi skontaktowanie się z Fundacją SOS. Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś orientujący w jej działalności, napisał mi czy potrzeba im aktualnie nowych ludzi do pomocy.:fadein:

Link to comment
Share on other sites

Na pierwszej stronie w pierwszym poście jest napisane jakich osób najbardziej potrzebujemy:

[B][COLOR=red] Na ten moment potrzeba osób do:[/COLOR][/B]
[CENTER][B][COLOR=red]1. Robienia ogłoszeń zwierzętom, które są pod opieką fundacji.[/COLOR][/B][/CENTER]

[CENTER][B][COLOR=red]2. Przeprowadzania wizyt przedadopcyjnych.[/COLOR][/B][/CENTER]

[CENTER][B][COLOR=red]3. Brania udziału w interwencjach.[/COLOR][/B][/CENTER]

[CENTER][B][COLOR=red]4. Aktualizowania strony internetowej fundacji - Tengusia :loveu:[/COLOR][/B][/CENTER]

[CENTER][B][COLOR=red]5. Pomocy w sprawach biurowo-administracyjnych.[/COLOR][/B][/CENTER]

[CENTER][COLOR=red][B]Potrzebne jest też bardzo jakieś miejsce na magazyn, w którym fundacja mogłaby przetrzymywać materiały i dekoracje z Dni Psa, a także karmę i inne rzeczy. Proszę, rozejrzyjcie się - może ktoś ma garaż, którego nie wykorzystuje, może jakaś administracja mogłaby wydzierżawić za niewielkie pieniądze lokal...
[COLOR=Black]
I najważniejsze cały czas potrzebne są domy tymczasowe dla psiaków fundacyjnych. Niestety wciąż tych domków jest za mało i nie mamy gdzie umieszczać psiaki a niestety jest ich coraz więcej:shake:

[/COLOR] [COLOR=Black]Witam serdecznie nową osobę chętną do pomocy bo nam każda para rąk się przyda:loveu:[/COLOR]
[/B] [/COLOR][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

potrzebny jest [B]internetomaniak [/B]do wyszukania pewnych danych w necie, chodzi o aktualizację stronki fundacji. potrzebne umiejętności: dużo wolnego czasu i obsługa google. ogólnie zadanie jest bardzo mało skomplikowane. szczegóły na pw. proszę się kontaktować ze mną jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amikat']Godziny interwencji - wtedy kiedy trzeba niestety...
Uprawnienia - każdy przypadek trzeba przejgadać co i jak trzeba zrobić , komu zgłosić jak naciskać. Bardzo potrzebujemy kogoś kto też chciałby to robić[/quote]
jeżeli chodzi o interwencje to ja mogłabym, ale.................. :razz: i tu są schody. Pracuję o 9 do 17 i tych godzin trzymać się muszę. Sobota od 9 do 13. Poza tymi godzinami (mało tego, ale zawsze) jestem w stanie pomóc. Pytam o godziny bo nie chce powiedzieć, ze pomogę, a potem za każdym razem mówić, że nie mam czasu - bo to bez sensu. Mam legitymację TOZ - ale to chyba dużo nie pomoże. Zresztą rozczarowałam się co do tego organizacji. Więc decyzję pozostawiam wam, jeżeli przydam się w godzinach jak wyzej to chętnie pomogę - dajcie znać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tarane']Interesująco brzmi.:cool1:Poproszę coś więcej na temat tej akcji w Silesji.[/quote]

tutaj masz caly watek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f98/dzien-psa-psiejsko-czarodziejsko-w-silesia-city-center-106922/index60.html#post11961334[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Proszę kogoś życzliwego o podanie mi terminu odbycia się tej akcji w Silesji, oraz podziału ról jaki będzie podczas niej obowiązywał(podejrzewam, że będzie on taki sam jak na poprzednich akcjach, jednak chcę miec pewnośc na czym stoję) . Na pewno wszystko na ten temat zostało zawarte w wątku, ale komp mi dzisiaj tak wolno chodzi, że zanim się dokopię do tych informacji to pól dnia minie:roll:.

Link to comment
Share on other sites

Termin: 21-22 marca godziny 10.30-18. Podział ról: Młodsi wolontariusze opiekują sie psami ze schroniska, które są przywożone ok. godz.14. Do godziny 14 jest czas dla psów z domów tymczasowych. Od 10.30 do 18 osoby, które chcą być kwestarzami zbierają pieniądze do puszek i rozdają ulotki. Jeśli chcesz brać udział w akcji, prześlij na adres fundacji zdjęcie i dane: Imię, nazwisko, pesel. Potrzebne są do identyfikatora. Jeśli możesz pomóc przy odwożeniu dekoracji i zagrody do magazynu po zakończeniu drugiego dnia, to też jest cenna pomoc. Możesz też przyjechać wcześniej, ok.8.30-9 żeby pomóc w rozstawieniu stoiska. Poza tym każda "nowa krew" jest przydatna, bo widzi akcję świeżym okiem i może podpowiedzieć coś nowego, fajnego, coś co usprawni nasze działania. Osoby chętne do udziału w akcji piszą pw do jomy, określając dzień i godziny w których będą na akcji oraz to co chcą robić. Życzliwa. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tarene - niedługo, bardzo niedługo ruszy wolontariat w Katowicach w schronisku. Wtedy bedzie możliwe przygotowywanie psioiaków i pod względem ich wygladu jak i zachowania.
Na teraz - psy sa kąpane i tyle niestety. Ostatnio także przyjeżdżaja do silesii psiaki coraz młodsze.... szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

My jutro się widzimy o 16:00 Jotka, ustalimy wówczas szczegóły mojego uczestnictwa w akcji. Mam jednak takie pytanie, w jaki sposób psiaki są przygotowywane do tego, by jak najlepiej zaprezentowac się przed potencjalnymi przyszłymi właścicielami?Może są osoby, które doprowadzają je do porządku przed "występem", chętnie pomogłabym w tego typu przygotowaniach.;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red][B]Słuchajcie![/B][/COLOR]
Przyszłam się poskarżyć i popłakać :placz:.
Jak tak dalej pójdzie [B]będziemy musieli zrezygnować z imprez w Silesii[/B]... Że już o wolontariacie w katowickim schronisku nie wspomnę :-( :shake:.
Dlaczego?
Bo po prostu nie będzie kto miał tego obsługiwać.
Powód banalny, prawda? Ale niestety prawdziwy.
Szkoda by było, żeby 2 lata pracy i walczenia o różne rzeczy (z których przecież się cieszyliśmy!) poszły na marne...
Co się dzieje? Dlaczego coraz mniej osób bierze udział akcjach? Przecież było i jest nas tak dużo...
Bardzo Was wszystkich proszę - nie pozwólmy i nie doprowadźmy do tego, żeby zwierzaki straciły szansę na pomoc. Bo tylko dzięki nam mają szansę na nowe, LEPSZE życie.
Wiecie o tym, prawda?

Zgłaszajcie się! One czekają na naszą pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Ja będę na akcji w SCC w weekend. Ostatnio mnie nie było, ale teraz na pewno będe. Nie wiem jeszcze tylko dokładnie w jakich godzinach. Moge przyjechać z rana z Jotką i pomóc w rozkładaniu dekoracji.

Jotka - zaczęłam wreszcie jedzic autem i idzie mi to coraz lepiej, nie muszę wiec byc już zdana na łaskę męża, wiec jak trzeba coś załatwić lub kogoś przwieść w naszej okolicy to śmiało daj znać. Tylko wiesz, że w tygodniu to ja dopiero po 16 jestem w DG.

Czy coś ruszyło w korespondencji do władz DG w sprawie schronu?
Czy na coś mogę się jeszcze przydać w tej kwestii?

A co do wololnariatu w Katowickim schronie to ja zawsze była i dalej jestem chętna, tylko mam nadzieje ze mi czas na to pozwoli. Czytam sobie już troche o zachowaniu i szkoleniu psów i wciągnęło mnie to bardzo. Dajcie znać jak coś konkretnego będzie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co zawalamy troszkę z psami fundacyjnymi zarówno tu na forum jak i na stronie fundacyjnej:roll:. Na tej stronie brak aktualizacji od połowy lutego to ponad miesiąc na stronie fundacji nie wiem od kiedy ale nie ma psiaków np Telmy(dobrze piszę) ratlerków etc. Rozumiem że nie ma czasu się tym zajmować ale może jedna osoba która ma dużo wolnego czasu mogłaby aktualizować wątek i stronę. Jak wiadomo nie wszystkie psiaki które są pod opieką fundacji trafiają na dogo a dobrze by było żeby tak się działo i żeby osoba która zajmuje się aktualizacjami dostawała na bierząco informacje jaki psiak kiedy doszedł/odszedł. Ja mogę zakładać każdemu nowo przybyłemu psiakowi wątek na forum ale muszę wiedzieć że jakiś przybył. Rozumiem że maice mnóstwo rzeczy na głowie ale nie możemy tego zaniedbać.
Tak jak wyżej napisałam reflektuję by każdemu psiakowi który jest pod opieką fundacji będę zakładać wątek na dogo i się tym wątkiem opiekować, tylko proszę o info o psiaku i zdjęcia na maila.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HebaNova']za niedługo stronka będzie miała nową ciocię, będzie wypozycjonowana i aktualizowana troszkę częściej, oczywiście nowy dizajn tysz:cool3: .

niebawem podam szczegóły.

troszkę to trwa bo obecnie bardzo jestem zawalona robotą, codziennie bakam po 10-11 godzin żeby moją bandę wyżywić :evil_lol:[/quote]
kurna nie znalazłam żadnych zdjęć z imprez podobnych do tych w scc - może źle to wpisuję w google................ :mad:
co do wątków i aktualizacji - to ja dużo czasu spędzam w necie więc dajcie znać co trzeba zrobić.
Co do akcji w scc ................. sama jestem zła na siebie, ale znowu nie będę mogła wpaść nie dość, że sesja, to jeszcze praca i już zajęcia z kolejnego sem.........
Ale za to mogę pomóc na odległość w aktualizacjach itp....

Link to comment
Share on other sites

za niedługo stronka będzie miała nową ciocię, będzie wypozycjonowana i aktualizowana troszkę częściej, oczywiście nowy dizajn tysz:cool3: .

niebawem podam szczegóły.

troszkę to trwa bo obecnie bardzo jestem zawalona robotą, codziennie bakam po 10-11 godzin żeby moją bandę wyżywić :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...