Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 1

Chefrenek

Recommended Posts

• Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Karilka']Onomatopeja, szczeniaczek ma często delikatną skórę i parciana, sztuczna obroża może spowodować uczulenia bądź też podrażnienia, co moze dzieciaka zniechęcić do późniejszego noszenia obroży.[/quote]

no racja ! Zupełnie mi to do głowy nie przyszło..

Dla szczeniaka najlpszy komplet to skórzana smycz 120 - 150cm i płaska, skórzana obroża. Najlepiej jednak, żeby taki mały klusek chodził bez smyczy, jeśli to tylko możliwe. Daleko nie ucieknie taki ciamajdek na tych króciutkich łapeczkach a ma silną potrzebe bycia z człowiekiem, którą nalezy utrwalać pozytywnie.:loveu:

[quote name='anetta']Marta, gdzie Ty to wszystko trzymasz? :crazyeye:
Przy drzwiach wyjściowych? :lol::lol:[/quote]
Aresa mieści sie wszystko w jednym małym pudełeczku:lol:

A Mayka nie mieszka ze mna:eviltong: tylko u Tzta i to on ostatnio iagle sie nabijał ze tyle tego mam, to kazałam mu policzyc ile ma jego pies:lol: wyszlo ze ma wiecej obrozy:cool3:

Karilka, przeczytałam że szelki mogą wykrzywić szczeniaka. Jestem ciekawa na czym miałoby to konkretnie polegać? spotkałam się z tym już wielokrotnie, ale nikt nie umiał mi powiedzieć co konkretnie mogłoby sie stać szczeniakowi prowadzanemu na szelkach- odstawianie łokci? wygarbienia? jakieś inne problemy? i czy znasz psa, u którego takie problemy wywołały szelki. Pytam, bo sama lubię prowadzić psy, zwałaszcza młode, w szelkach. W szelkach "odchowywały się" kolejne moje psy i żadnych problemów z tego powodu nie miałam.

Witam wszystkich!!
Chciałabym prosić o pomoc w wybraniu obróżki dla rudej seterki:cool3:

Opcje są takie:
[url=http://www.futrzakowo.pl/index.php?products=product&prod_id=3042]Ami Play obroża NO na klips różne kolory 24-42 cm[/url]
Tu skłaniałabym się przy kolorze 4, bo już niebieską mam.

[url=http://www.futrzakowo.pl/index.php?products=product&prod_id=3059]Ami Play obroża PO na klips różne wzory 34-55 cm[/url]
Też kolor 4.

[url=http://www.futrzakowo.pl/index.php?products=product&prod_id=2474]Ami Play obroża PX na klips różne wzory 34-55 cm[/url]
I tu też ten sam kolor.

[url=http://www.futrzakowo.pl/index.php?products=product&prod_id=2449]Ami Play obroża NX na klips różne wzory 24-42 cm[/url]
Tu także.

Wszędzie najbardziej podoba mi się kolor 4, ale nie wiem, która będzie najlepsza...
Do tego będę dobierać w tym samym kolorze smycz i halterek.

Pomocy!!:placz:

[quote name='Karilka']Dla szczeniaka najlpszy komplet to skórzana smycz 120 - 150cm i płaska, skórzana obroża. Najlepiej jednak, żeby taki mały klusek chodził bez smyczy, jeśli to tylko możliwe. Daleko nie ucieknie taki ciamajdek na tych króciutkich łapeczkach a ma silną potrzebe bycia z człowiekiem, którą nalezy utrwalać pozytywnie.:loveu:[/quote]

[FONT=Palatino Linotype][COLOR=indigo][B]I tak postanowiłam kupiłam mu czeroną obróżke skórke Dingo z dodatkami :p[/B][/COLOR][/FONT]
[B][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#4b0082]a smycz ma czeroną w kwiatki red dingo ;)[/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#4b0082]Smycz mu zakładam sporadycznie bo niby mała kulka a szybka strasznie :cool3:[/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#4b0082][/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#4b0082][/COLOR][/FONT][/B]

[quote name='konikowa']Witam wszystkich!!
Chciałabym prosić o pomoc w wybraniu obróżki dla rudej seterki:cool3:

Opcje są takie:
[URL="http://www.futrzakowo.pl/index.php?products=product&prod_id=3042"]Ami Play obroża NO na klips różne kolory 24-42 cm[/URL]
Tu skłaniałabym się przy kolorze 4, bo już niebieską mam.

[URL="http://www.futrzakowo.pl/index.php?products=product&prod_id=3059"]Ami Play obroża PO na klips różne wzory 34-55 cm[/URL]
Też kolor 4.

[URL="http://www.futrzakowo.pl/index.php?products=product&prod_id=2474"]Ami Play obroża PX na klips różne wzory 34-55 cm[/URL]
I tu też ten sam kolor.

[URL="http://www.futrzakowo.pl/index.php?products=product&prod_id=2449"]Ami Play obroża NX na klips różne wzory 24-42 cm[/URL]
Tu także.

Wszędzie najbardziej podoba mi się kolor 4, ale nie wiem, która będzie najlepsza...
Do tego będę dobierać w tym samym kolorze smycz i halterek.

Pomocy!!:placz:[/quote]

dla rudego wzięłabym coś zielonego ;) a ami play chyba łatwo się psuje...(jak pies mocniej szarpnie itp.)

[quote name='Tilia']Karilka, przeczytałam że szelki mogą wykrzywić szczeniaka. Jestem ciekawa na czym miałoby to konkretnie polegać? [/quote]

sama do niedawna powtarzalam to co pisze Karilka, ale zaczelam sie zastanawiac w pewnym momencie - ze nie znam ani jednego psa, ktory faktycznie mial przez szelki problem, a to sa po prostu zaslyszane mity - jedna pani drugiej pani. Oczywiscie w przypadku Karilki moze faktycznie jest inaczej - ja znam/znalam sporo szczeniakow szelkowych, ktore problemow nie mialy.
Nie trzeba zreszta chyba z gory zakladac, ze szczeniak bedzie ciagnal - bo w przypadku luznych szelek to juz w ogole nie wierze w problemy zdrowotne w przyszlosci...

Agnes, właśnie ja też tak myślę, że jeśli pies ma predyspozycje do jakichś wad to będzie je miał niezależnie od tego czy nosi szelki czy nie, i w drugą stronę- prawidłowo rozwijającego się szczeniaka szelki nie "zepsują". No chyba że są źle dobrane, obcierają, uciskają, rozumiem, że w takiej sytuacji pies będzie się starał uniknąć bólu jakoś inaczej stawiając kończyny.

[quote name='Agnes']sama do niedawna powtarzalam to co pisze Karilka, ale zaczelam sie zastanawiac w pewnym momencie - ze nie znam ani jednego psa, ktory faktycznie mial przez szelki problem, a to sa po prostu zaslyszane mity - jedna pani drugiej pani. Oczywiscie w przypadku Karilki moze faktycznie jest inaczej - ja znam/znalam sporo szczeniakow szelkowych, ktore problemow nie mialy.
Nie trzeba zreszta chyba z gory zakladac, ze szczeniak bedzie ciagnal - bo w przypadku luznych szelek to juz w ogole nie wierze w problemy zdrowotne w przyszlosci...[/quote]

[B][FONT=Palatino Linotype][COLOR=indigo]To teraz nie wiem co mam myśleć...Co jest lepsze szelki czy obroża ???Ktoś mi kiedyś mówił ze od szelek pies szczeniak bedzie miał krzywice ?? To dlaczego np z Trixie sa komplety Puppy dla szczeniąt ?????Dla mnie szelki byłyby lepsze (psiak czuł by sie swobodniej ) jak narazie do obóżki nie może sie przyswyczaić drapie ja strasznie :lol: [/COLOR][/FONT][/B]

[quote name='Hawanka'][B][FONT=Palatino Linotype][COLOR=indigo]To teraz nie wiem co mam myśleć...Co jest lepsze szelki czy obroża ???Ktoś mi kiedyś mówił ze od szelek pies szczeniak bedzie miał krzywice ?? To dlaczego np z Trixie sa komplety Puppy dla szczeniąt ?????Dla mnie szelki byłyby lepsze (psiak czuł by sie swobodniej ) jak narazie do obóżki nie może sie przyswyczaić drapie ja strasznie :lol: [/COLOR][/FONT][/B][/quote]

mioliony szczeniorow lazi w szelach i nic im nie jest ;)
jesli uwazasz ze bedzie psu i Tobie wygodniej w szelach to kup szele ;)

[quote name='Hawanka'][B][FONT=Palatino Linotype][COLOR=indigo]To teraz nie wiem co mam myśleć...Co jest lepsze szelki czy obroża ???Ktoś mi kiedyś mówił ze od szelek pies szczeniak bedzie miał krzywice ?? To dlaczego np z Trixie sa komplety Puppy dla szczeniąt ?????Dla mnie szelki byłyby lepsze (psiak czuł by sie swobodniej ) jak narazie do obóżki nie może sie przyswyczaić drapie ja strasznie :lol: [/COLOR][/FONT][/B][/QUOTE]

krzywica to się robi od niedoboru wapnia, a nie od czynników zewnętrznych ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...