Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 1

Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='olekg89']Ale maly szczeniaczek nie potrzebuje taśmy ,bo sam z siebie trzyma się właściciela.Potem w okresie tzw. buntu linka się przydaje.Sam stosowałem ,bo suka nie wracała do mnie ,uciekała przed drzwiami do klatki schodowej i była to dla niej świetna zabawa.[/quote]
No i otóż to. Przecież mówiłam o okresie, kiedy pies zaczyna mieć gdzieś własciciela, a ciekawi go świat, a nie o wcześniejszym (i pisałam to wyraźnie;))

[quote]
sugarr jakbym swojego psa trzymała non stop na smyczy to by mi spierdzielał oknem (bo drzwi i tak musze zamykać na klucz zawsze - wszyscy opanowali technike otwierania drzwi z wyjątkiem ślimaka).

Albo masz do czynienia z bardzo tępymi psami, albo z inwalidami
[/quote]

No to masz dobrze wychowanego psa, pogratulować :cool3:

Mam inteligentnego, nadpobudliwego psa ze sporymi problemami wychowawczymi. Po paru epizodach ucieczki np z kością, albo za innym psem był od małego szkolony tylko pod kontrolą na lince i nie uciekał mi ani drzwiami ani oknami. Ma wyuczone powroty tak, że oczywiście teraz już jest puszczany.
Nie chodzi o to, żeby pies przebiegł jak największą przestrzeń, tylko żeby był zmęczony spacerem i fizycznie i psychicznie (praca, nauka -oczywiście pozytywnie - męczą psa psychicznie). Można psa na 10 metrach linki wymęczyć tak samo, jakby miał sobie polatać w te i z powrotem bez celu.
Chodziliśmy na szkolenie jakiś czas (w grupie i indywidualnie) i również nauka nigdy nie była bez smyczy, z żadnym psem.

I podkreślam jeszcze raz, ja mówię o nauce ciekawego już świata szczenięcia, powiedzmy, że w okresie tegoż "buntu".
Nie mówię o dopiero co przywiezionej do domu przestraszonej klusce i nie mówię o trzymaniu psa na 120cm smyczy całe życie.
Mówię o trzymanie szczenięcia [U]pod kontrolą[/U] i tylko o to chodzi. Chcesz czy nie - [U]uczysz[/U] psa bez smyczy, to go nie kontrolujesz. Bo on jeszcze nauczony nie jest, a ty nie jesteś wszechmogący, żeby go bardziej zaciekawić od wszystkiego. Kiedy ciebie on już zna i ma "oklepanego" a świat jest wielki i ciekawy

i to już na prawdę koniec z mojej strony, bo nie mam nic do dodania na temat smyczy i obroży, a offtop się ciągnie ;)

• Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No widzisz, ja pisze o kuleczce, potykającej się o własne łapy.

Mój pies jest zaj*bisty. :loveu:
Właśnie, przez to, że ma miliard pomysłów na sekunde,
potrafi spier*zielić nawet oknem, wpaść komuś do domu i wyjąć sobie z lodówki co tam chce, przeskoczyć przez płot, żeby zabrać sąsiadom piłkę...
Ideał .:evil_lol:
Tyle, że to jest mój ideał.:diabloti:

"paru epizodach ucieczki z kością"

O kur...! To było traumatyczne przeżycie. :roflt:
Jak się po tym pozbierałaś?

[quote name='Karilka']No widzisz, ja pisze o kuleczce, potykającej się o własne łapy.

Mój pies jest zaj*bisty. :loveu:
Właśnie, przez to, że ma miliard pomysłów na sekunde,
potrafi spier*zielić nawet oknem, wpaść komuś do domu i wyjąć sobie z lodówki co tam chce, przeskoczyć przez płot, żeby zabrać sąsiadom piłkę...
Ideał .:evil_lol:
Tyle, że to jest mój ideał.:diabloti:

"paru epizodach ucieczki z kością"

O kur...! To było traumatyczne przeżycie. :roflt:
Jak się po tym pozbierałaś?[/quote]

No tak trzeba było zacząć, nie odzywałabym się na temat wychowania psa, do osoby która cieszy się z psa niewychowanego.
Pies może mieć pomysły, być inteligentny, żywiołowy i wesoły, ale spożytkować to w bardziej "pożyteczny" sposób niż wygrzebywanie komuś jedzenia z lodówki, cóż - co kto lubi.

Co do dalszej części, to już bez komentarza. EOT

[B][FONT=Palatino Linotype][COLOR=indigo]Bardzo wam dziekuje za informacje i pouczenie :multi:Psiaka prowadzam na podwórku luzem a jak ide dalej czasami ponieważ nie moge jeszcze kilometrów z nim robić bo ma kwaratanne to biore smycz :roll: A z czasem jak skończy 6-7 miesiecy to kupie szelki :p[/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#4b0082][/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#4b0082]Pozdrawiam Dogomaniaków ;)[/COLOR][/FONT][/B]

Czy ja wiem, czy niewychowanego?:saint1:

Kocham go po prostu takiego, jakim jest.

... a, że zdarzy mu się nieźle narozrabiać to tylko i wyłącznie moja wina -
bo czegoś nie przypilnowałam.

Myślę, że bardzo dużo udało mi się z Dolarem zrobić, nadrobić, poprawić... Czarny huragan troszkę się opanował, no i zaczęliśmy przygotowania do egzaminów, a to będzie poważny krok do przodu.

A drogą tematu:
ma ktoś może Flexi taśmę 8m na 40 - parę kg psa, (może być zjechana totalnie, byleby działająca) taśmę lub też sznurek na zbyciu?

Hawanka postaw na socjalizację.
W wieku szczenięcym to podstawa! Pokaż jej wszytko!
Pociąg, tramwaj, panią w kapeluszu, pana o kulach, z brodą, koty, chomiki, konie, Dworzec centralny, lotnisko, sklep budowlany i wszystko co Ci tylko przyjdzie do głowy. Chwal cały czas, bądź pozytywna i mów szczeniakowi całym ciałem: "dziecko! Zobacz jakie to jest fajne! Zobacz jak super sie razem bawimy!"

[quote name='Karilka']
A drogą tematu:
ma ktoś może Flexi taśmę 8m na 40 - parę kg psa, (może być zjechana totalnie, byleby działająca) taśmę lub też sznurek na zbyciu?
[/quote]
ja mam taśmę 5m, 50 kg - stan dobry-
sprzedam bardzo chętnie, za maleńką kwotkę:cool3:

[quote name='Katie']Juz prawie sie zdecydowalam:cool3:
zostaly tylko 2 obroze do wyboru mojego
tak wiec, ktora dla yorka z RD
HIBISCUS RED, czy HYPNO MID BLUE?[/quote]

Hibiscusy są ze starej kolekcji, osobiście, trochę mi się już przejadły, dlatego postawiłabym na Hypno :p

[quote name='Agnes']ma ktos szelki Red Dingo? zastanawiam sie nad zakupem i nie wiem czy warto. Chodzi mi o te z ozdobna tasma, ale nie odblaskowe[/quote]

My mamy :) Nawet 2 pary. Mogę polecić z czystym sumieniem. Ładne, trwałe i solidne

[quote name='Diora']My mamy :) Nawet 2 pary. Mogę polecić z czystym sumieniem. Ładne, trwałe i solidne[/quote]

a jaki macie rozmiar? bo ja nie wiem czy brac L czy XL...i czy wymiary podane na stronie sa faktycznie dobre:roll:

nasze nowe rogzy ;)

[IMG]http://images48.fotosik.pl/138/3d5fd335afbf8c6cmed.jpg[/IMG]

[IMG]http://images46.fotosik.pl/137/a45da2a205c09602med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images45.fotosik.pl/138/3833479d570ea12bmed.jpg[/IMG]

[IMG]http://images39.fotosik.pl/134/9201f6f9927f1ca3med.jpg[/IMG]

jakby ktos mial na zbyciu choc femine ale Lke to ja chetna jestem :razz:

[quote name='Katie']Juz prawie sie zdecydowalam:cool3:
zostaly tylko 2 obroze do wyboru mojego
tak wiec, ktora dla yorka z RD
HIBISCUS RED, czy HYPNO MID BLUE?[/quote]

[B][FONT=Palatino Linotype][COLOR=navy]Ja wybrałam bym Hibiscus Red ja tak samo mam tą obróżke jest rewelacyjna [/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Palatino Linotype][COLOR=navy]:multi::multi:I ślicznie wygląda na psie a mam też małą rase :loveu:[/COLOR][/FONT][/B]

Mam prosbe do znawcow szelek;) jakis czas temu dostalam szelki - zwykle, guardy, ktore po zalozeniu i wbrew pozorom wyregulowaniu wygladly tak:
[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/DSC_3022.jpg[/IMG]

Gorny pasek byl na tyle dlugi, ze nie dalo sie lepiej wyregulowac szelek - jakbym wtedy wydluzyla dolny pasek to druga obrecz znalazla by sie chyba w polowie psa;)

W zwiazku z czym chce je przerobic - skracam gorny pasek i tu pytanie. Skrocilam juz o dobre 4 cm i wyglada teraz to tak:
[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/IMG_1663.jpg[/IMG]

Czy jest dobrze? Czy cos zmienic? Czy jeszcze skrocic?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...