Jump to content
Dogomania

NUTRA NUGGETS -ktoś zna???


carotina

Recommended Posts

  • 2 years later...
  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A czy ktoś odchował szczeniaka na Nutrze Nuggets Puppy albo Large Breed Puppy?? Jeśli tak to bardzo proszę o podzielenie się swoją opinią na ten temat, jak wyrósł psiak czy mu smakowało itp. Dodam że chodi mi w moim przypadku o żywienie szczeniaka Sybierian Husky. Z góry dzięki za odpowiedzi!;)

Link to comment
Share on other sites

wtrace....
nutra karmilam swoje psy[onki]dosc dlugo,wychowalam na tej karmie 12 miotow.
od marca karmie bewidog[zeszlam z eagle'a bo mialam zastrzezenia].
w bewidog sa dobre karmy i shit.doskonala karma jest high energy ktora karmie-granulki nawet po dlugim moczeniu nie zamieniaja sie w papke.kamra daje doskonale wyniki jesli chodzi o wykarmienie szczeniat i ciaze,doskonale sprawdza se dla aktywnych psow.male koopy.
puppy i dodatki bewi doga-piatka z plusem.
sport i sport menue-doskonale karmy ale zdecydowanie bytowe.
reszta karm bewidog moim zdanie to kompletna pomylka:shake: .nie polecam.
natomiast tak jak pisalam high energy i puppy-super.wychowalam na bewidogu mioty w tym roku i jestem bardzo zadowolona.szczenieta nie gonily wzrostem,mocny gnat,zero problemow z czymkolwiek.
nutra-pisze o onkach caly czas-najlepiej mi sie sprawdzala zielona.po czarnej mialam przebialczenie co dziwne.jednak zawsze moge polecic nutre.zdecydowanie jednak koopy po nutrze o wiele wieksze.
jesli ktos karmil bewidog ktoras z bytowek albo lambem-nie dziwie sie ze koopy gigant.:roll: :cool3: .

Link to comment
Share on other sites

Ja też karmiłam i to parę lat Nutrą moje ONki i zdanie jest pozytywne ,choć pewne minusy są. Dorosłe psy musiały jeść zdecydowanie więcej niż zaleca producent ,bo inaczej kościotrupy.Dla szczeniąt musiałam do karmy dodawać preparaty wapniowo-witaminowe ,bo sama karma nie wystarczała do prawidłowego budulca kości.Pozytywy ,to ładna sierść i wygląd psów ,ale po podliczeniu witaminek i dodatków wychodziło dzienne żywienie dość drogo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Volcom']A czy ktoś odchował szczeniaka na Nutrze Nuggets Puppy albo Large Breed Puppy?? Jeśli tak to bardzo proszę o podzielenie się swoją opinią na ten temat, jak wyrósł psiak czy mu smakowało itp. Dodam że chodi mi w moim przypadku o żywienie szczeniaka Sybierian Husky. Z góry dzięki za odpowiedzi!;)[/quote]

Moja psica od samego początku była na NN najpierw dla szczeniąt a teraz dla dorosłych.Nie martwiłam się że zabraknie jej jakichś witaminek czy składników-psu,a nie karmie- ,bo ta karma wszystkie te suplementy posiada. I szczerze mówiąc dziwię się wszystkim, którzy wypróbowują różne gatunki karm, NN omijając z daleka. Dla mnie sprawdza się w 100% a dla mojej psicy chyba w 200...
Jest doskonale przyswajalna, o kłopotach żołądkowych czy niestrawnościach nie było nigdy mowy-ups...owszem z serkiem,bo był za tłusty.
Ma raczej drobne "kształty" które z łatwością trafiają do psiej mordki.Dobrze zaspokajała głód mojego wielkiego łakomczucha- o dokarmianiu w okresie szczenięcym nie było mowy,teraz raczej dla zmiany smaku zdarza się jakiś dodatek.Chyba nie ma możliwości "utuczenia" na tej karmie psa.
A przede wszystkim,co jest chyba ważne przy szpicach, ta karma doskonale wpływa na szatę psa...nie mam kłopotów z gubieniem sierści-u psa,a nie u mnie-a sezonową zmianę okrywy przechodzi bardzo szybko.Sierść jest ładna i lśniąca.
Naprawdę polecam NN...no i jeszcze jedno...kupuję duże worki i zarówno na początku jak i na końcu piesa chętnie karmę wcina...to znaczy,że nie wietrzeje tak szybko...co jest istotne przy dużych workach

Link to comment
Share on other sites

ja tez karmilem, swojego collie nutra dla ras duzych jak byl szczeniaczkiem. obecnie jestesmy na eaglu z jagniecina. po "drobiowych" sie troche drapal. poza tym z nutry jestem bardzo zadowolony: siersc blyszczaca,z pyszczka nie jechalo, kupy dobre. teraz nawet sie zastanawiam czy nie przejsc na nutre adulta na jagniecinie.
jak wiadomo kazdy pies inaczej reaguje na karme, wiec trzeba sprobowac.

Link to comment
Share on other sites

Owczarki Niemieckie są dość delikatne jeśli chodzi o przewód pokarmowy ,więc jak karma jest złej jakości ,to natychmiast widać po nich .NN jest tą lepszą karmą ,choć tak jak pisałam ,bez dodatków nie mogłam prawidłowo odchować szczeniąt.Jeszcze jedna rzecz wpłynęła u mnie na zmianę karmy ,a mianowicie smrodek odchodów i sików .Mam psy w kojcach ,więc sprzątam to wszystko kilka razy dziennie i taki smrodek jaki był na NN nie miałam po innych karmach.Moje ONki nie są inne niż wszystkie psy i to co napisałaś ,że bardzo cięzko na NN nadać psu odpowiedniej masy .Zwiększając ilość karmy (tak musiałam robić) zwiększyły się ilości kup i to był koszmar.Widocznie nie tak super jest przyswajalna jeśli dawkowanie musi być większe i karma wymagała dodatkowych suplementów ,inaczej młode psy siadały na łapach ,miewały kulawizny wzrostowe .Okres lnienia był w miarę szybki ,ale psy robiły się szare ,matowe i z białym nalotem.Z tego co pamiętam ,to w jagnięcinie jest też mączka z kurczaka ,ale nie jestem pewna .
Wiadomo ,że nie wszystkie karmy pasują wszystkim psom i ja zaliczam NN do tych dobrych karm.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Moj mlodszy bokser rosl na karmie NN Puppy, pozniej Large Breed Puppy. Rosl zdrowo, nie bylo zadnych klopotow. Siersc blyszczaca, koopny male. Nera tez jadala NN, najpierw Large Breed Puppy, teraz obydwoje jedza Nutre Performance, czyli dla psow aktywnych. Aygo ma dobra wage jak na jego wiek, ale Nera schudla nieco, mimo, ze zwiekszylam jej dawke. Wczesniej jadla Proformance Pro Power i jej waga byla jakies 3-4 kg wieksza. Takze w jej wypadku powrocimy do Proformance (Nutre swietnie toleruje, jednak chcemy by miala wiecej cialka :), natomiast Aygo dalej bedzie wcinal Nutre.
Ogolna ocena NN jak dla mnie to: bardzo dobra i warto karmic ta karma, jesli psiakowi odpowiada. Cena takze jest przystepna. Ja kupuje NN Performance za 129 zl/18 kg :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja karmie Nutra mojego goldena od przeszło dwoch lat i zdecydowanie polecam. Kupy ok, siersc blyszczaca, energii pełno. Wczesniej karmilam royalem i powiem szczerze, ze nie zauwazylam roznicy miedzy tymi karmami. Pies wyglada tak samo :p
Ja daje mniej niz zaleca producent, bo moj psiur ma skłonnosci do tycia, poza tym jest dokarmiany miedzy posilkami(przez mojego kochanego ojca :shake: :roll: )

Link to comment
Share on other sites

A ja zaczelam od kilku dni karm psiaka NN L&R - dlaczego? Bo zaczely sie problemy z kupami - biegunki - wobec tego w porozumieniu z wetem stwiredzilismy,ze ta karma jest dobra. I co sie okazalo?Kupy super! {Pies wcina karme (nasz mlody nie bardzo lubi "pasze" - a testowalismy rozne - rozniste, np RC, Eukanube, Nutra Choice, Satisfaction czy Purine Pro Plan - byly "fe"!) z "zanecaczami". Efekt narazie osiagamy! Zobaczymy jakie przelozenie bedzie w wygladzie siersci.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam właśnie zamiar wypróbować Nutrę (obecnie karmię Prol Planem) ale czy ktoś może mi powiedzieć jakiej wielkości są granulki . Bo ja mam grzywki, one są nieduże a na dokładkę pp jak ma za duże granulki to drań z miski wyrzuca. I jak myślicie kupić niebieską czy czerwoną dla starszych i na diecie. Moim by się troszeczkę przydało schudnąć bo sobie niczego nie żałują i kradną i żebrzą na potęgę.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zastanawiam się czy NN czy Bewi Dog? Jakie preparaty witaminowo wapniowe podawać do nutry a czy do bewi doga też należałoby podawać takie witaminki? Wolałabym żeby mój onek miał mocny kościec... :cool3: Czy ktoś może podać skład nutry i bewi doga.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies jadł jako szczeniak NN puppy i bardzo dobrze się rozwijał (choć to mieszaniec więc nie mam porównania). Jadł ją chętnie. Potem jak skończył rok kupiłam mu royal canin medium adult i... chyba nutrę jadł lepiej... Teraz kupiłam mu zieloną NN. Smakuje. Myślę, że to dobra karma, zaczęłąm ją podawać z polecenia hodowcy czarnych terierów :-)

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam niebieską. Na razie psy "obrażone" łaskawie z ręki jedzą ale nie wiem czy to przez karmę bo one (szczególniej łysek) już tak mają, że lubią pogrymasić. Z drugiej strony trochę mniej jedzą a to im na pewno nie zaszkodzi bo oba za grube są. Zresztą moje psy tak mają co w misce co be a co ukradzione/wyżebrane/znalezione to cacy.
Zobaczymy czy się qupy poprawią, bo na Pro Planie jeden był ok. ale drugi moim zdaniem za często się załatwiał -trzy , cztery razy na spacerze potrafił i to co spacer a wychodzą trzy razy najmniej dziennie

Link to comment
Share on other sites

Mam doga kanaryjskiego i przygodę z suchą karmą zaczynałam od Eukanuby, którą mój pies bojkotował na tyle skutecznie,że zaczęłam szukać czegoś innego i tak był jeszcze royal, którego jadł chętniej niż eukanube, ale w końcu za radą weterynarza przeszłam na NN (także ze względów finansowych) i jestem baaaardzo zadowolona.Jak jeszcze wprowadzili nn dla dużych ras to normalnie :laugh2_2:. Pies dobrze wygląda, ma lśniącą sierść, robi zgrabne kupki więc same superlatywy:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...