Jump to content
Dogomania

**skarbonka** PIERWSZY ETAP ** POST NR.60 i nr. 109


rozi

Recommended Posts

Zbliża się jesień, czas biegnie prędko, wypada pomału zastanowić się, komu pomoże nasza Skarboneczka

[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=112210[/URL]

Prosimy wolontariuszy schroniskowych oraz osoby, prowadzące Przytuliska, Azyle, o zgłaszanie konkretnych potrzeb. Potrzeby dotyczyć mają piesków starych, poprawy ich bytu, a kwota, jaką dysponować będziemy w chwili przelewu (w grudniu) to około 2000zł. Cała kwota pójdzie w jedno miejsce, prosimy zatem o skalkulowanie kosztów w tych granicach, lub zadeklarowanie, skąd zdobyta ma być reszta pieniędzy, jeśli koszty przekraczają 2000zł.

Prosimy też o opisanie - pokazanie staruszków, dla których nasza pomoc miałaby być przeznaczona. Jako opiekun Skarbonki zobowiązuję się uczestniczyć w realizacji wybranego projektu.

[B][COLOR=Red]WAŻNE POSTY[/COLOR]: 5, 14, 60

[COLOR=Red]Skarbonkowe pieski[/COLOR]: post 130 (Kapral ['], Brzydal Wilczasta) i posty 149, 168, 179, 188, 192

.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo prosimy o KONKRETNE projekty.

Np. "W przytulisku XYZ posiadamy 20 starszych piesków. Obecnie przebywają w dwóch boksach, mają do dyspozycji kilka nieocieplonych bud, podłoże betonowe. Chcielibyśmy wybudować podesty i ocieplić budy. Przewidziany koszt to xxx złotych na materiały, prace wykonamy we własnym zakresie"

Albo: "W schronisku XYZ posiadamy 17 starych piesków. Przebywają w betonowych pomieszczeniach. Jest miejsce na wybudowanie wybiegu, koszt materiałów to ok.xxx złotych oraz yyy złotych potrzeba na pomoc fachowca"

Można też zaprojektować akcję zdrowotną dla całej grupy staruszków. Inwencja należy do osób, które zajmują się pieskami na codzień i wiedzą, co jest najbardziej potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Link do tego watku odała na naszym wątku Margo05 ( link do naszego waku: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10606103&posted=1#post10606103[/url]). My zwykle dajemy dom tymczasowy samym psiakom starszym - teraz mamy bardzo starego, chorego Misiaczka (no i ok. 12 letnie 2 suczki), który jest stale leczony, kupujac leczniczą karmę, która powinien dostawać (a której nie kupujemy, ze wzgledów finansowych - nie moze być ona podawana 'w kartke'), to koszt samej karmy wynosi 300 zł. iesięczni, do tego podkłady do siusiania, leki, badania itp., czasami koszta wynosiłyby (przy zapewnieniu karmy leczniczej, którą kupowlaiśmy, ale przealiśmy) nawet 800 zł. miesiecznie - to zalezy od miesiaca i stanu zdrowia psiaczka (badania i leki).
W zasadzie pisze, bo potrzebujemy pomocy, ale z drugiej strony wiem, ze sa pisaki bardziej jej potrzebującej, ale moze z tego wątku wiecej osób zajrzy na nasz i nam pomoże. W ogóle jest tutaj mowa o zawrotnych sumach (!!!), a nam przydałaby się nawet niewielka pomoc...:oops:
Poza tym raczej wątpie, że Micholek dożyje do grudnia <tfu, tfu> - cieszymy się z każdego kolejnego tygodnia, to już jest taki stań, że w kazdej chwili może nie wytrzymać :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanka456']Z tej strony wolontariuszki z Łodzi. U nas staruszków w bród. Niebawem pokażemy zdjęcie przeuroczej staruszki.[/quote]
Witamy Łódź (:
Sama się tłukłam o Łezkę waszą jakiś czas temu. Macie pomysł na poprawę bytu Waszych starowinek? Pieniążków nie jest dużo, ale w połączeniu ze sprawnym mózgiem da się pewnie coś dobrego zrobić (:

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze raz powtórzę:

Skarbonka przeznaczona jest dla [B]BEZDOMNYCH STARYCH PIESKÓW, przebywających w Schronisku lub Przytulisku[/B]. Nie będzie podziału pieniędzy, cała kwota zainwestowana zostanie w wybrany projekt poprawy bytu (zdrowia) grupy staruszków. Proszę przeczytać post nr.5, pomyśleć nad projektem i skalkulować koszty. Istotne jest, żeby planowane przedsięwzięcie rozwiązało jakiś, istniejący obecnie, problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zmysł']moje propozycje znasz, postaram się wkleić cosik[/quote]
Wklejaj wklejaj, czekamy na pierwsze poważne projekty (:
Wybrany będzie ten najbardziej pasujący do założeń, a z kilku takich pasujących - oczywiście pierwszy. Ważne jest też, żeby troska o stare pieski była jakoś udokumentowana wcześniej, nie tylko na widok Skarbonki, ale ten warunek Twoje propozycje zapewne spełniają (:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Wklejaj wklejaj, czekamy na pierwsze poważne projekty (:
Wybrany będzie ten najbardziej pasujący do założeń, a z kilku takich pasujących - oczywiście pierwszy. Ważne jest też, żeby troska o stare pieski była jakoś udokumentowana wcześniej, nie tylko na widok Skarbonki, ale ten warunek Twoje propozycje zapewne spełniają (:[/quote]
jakoś się zebrać nie mogę.a do kiedy termin składania propozycji?;)

Link to comment
Share on other sites

Termin? To mnie zastrzeliłeś :hmmmm:

Już się skupiam. Biorąc pod uwagę mój grafik oraz to, że może trzeba będzie pojechać gdzieś i coś sprawdzić, sądzę, że [B]10 listopada[/B] to dobra data. Jednak dopuszczam możliwość wcześniejszego podjęcia decyzji w przypadku, jeśli wpłynie naprawdę sensowne i zgodne z naszymi założeniami zgłoszenie, ponieważ np.jakieś prace remontowe lepiej jest przeprowadzić przed nadejściem zimna. Przewiduję też wcześniejsze wypłacenie części Skarbonki jako zaliczki na takie prace.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Termin? To mnie zastrzeliłeś :hmmmm:

Już się skupiam. Biorąc pod uwagę mój grafik oraz to, że może trzeba będzie pojechać gdzieś i coś sprawdzić, sądzę, że [B]10 listopada[/B] to dobra data. Jednak dopuszczam możliwość wcześniejszego podjęcia decyzji w przypadku, jeśli wpłynie naprawdę sensowne i zgodne z naszymi założeniami zgłoszenie, ponieważ np.jakieś prace remontowe lepiej jest przeprowadzić przed nadejściem zimna. Przewiduję też wcześniejsze wypłacenie części Skarbonki jako zaliczki na takie prace.[/quote]
no i super!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiedźma']Może... Ale to tylko sugestia.

[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=100f3a98cdb58b6a"][IMG]http://images32.fotosik.pl/356/100f3a98cdb58b6am.jpg[/IMG][/URL][/quote]
Nie widzę przeciwwskazań, ale projekt, Wiedźmuszko, projekt z kalkulacją kosztów! (:

Link to comment
Share on other sites

W schronisku w Mielcu jest sporo staruszków, a schronisko biedne jak mysz kościelna. Zbieramy pieniądze na budy - nowe , ocieplane budy dla staruszków. Zbieraniem funduszy na ten cel oraz zamawianiem bud ocieplanych styropianem zajmuje się halcia. Są dwie wersje bud pojedyncze i podwójne, wolimy podwójne, bo w boksach jest bardzo mało miejsca! Za dwa tysiące byłoby chyba pięć bud podwójnych, ocieplanych. Chyba dobry pomysł, bo idzie zima!!! Już jest zimno, niestety!!! A i Kierownik schroniska- bardzo kontaktowy człowiek, dla mieleckich psów i kotów robi bardzo wiele:)

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam. Budy oczywiście potrzebne, choć widzę, że poradzicie sobie z tym, ja bym raczej pomyślała intensywnie, co możnaby zrobić z tym błotem.

Jeśli chodzi o rozpatrzenie tego zgłoszenia mam jedno podstawowe zastrzeżenie - nie dotyczy ono stricte staruszków. Nie jest też konkretnym projektem. Przeczytaj post nr.5.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']Marzy mi się przytulisko- dom starców dla psiaków gdzie mogłyby spędzić ostatnie chwile nie w schronisku, ale na to trzeba by więcej pieniędzy niestety :-([/quote]
kto wie,moze w przyszłym roku w grudniu zbierzemy o wiele większą kwotę i jeśli tylko będzie ktoś kto umie wszystko zorganizować i ma odpowiednie miejsce które tylko trzeba ładnie zagospodarowac to mozna zadziałać:)

Link to comment
Share on other sites

Nie mamy jeszcze żadnego poważnego zgłoszenia.

Przypomnę, że ma to być projekt pomocy dla psich staruszków, bezdomnych staruszków, mieszkających w schronisku, przytulisku. Projekt ma zawierać dokładny opis sytuacji, plan pomocy oraz kalkulację kosztów (przykłady - post nr.5). Musi być przemyślany, ponieważ odpowiadam za powierzone mi pieniądze i nie dam ich tam, gdzie ludziom nie chce się pomyśleć (:

Już teraz mogę powiedzieć, że w grudniu przekażemy [B]conajmniej 2000zł[/B].

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...