Jump to content
Dogomania

Czym karmicie swoje Pudle??


Bura

Recommended Posts

Ja chetnie pobarfuje mojemu pudelsowi ale on poprostu nic nie chce i tylko dlatego kombinuje z puszkami. Kosci owszem mu smakuja ale dodatki barfowe czyli warzywa i nabial nie sa do przemycenia w jakiejkolwiek postaci. Nie wiem jaka meto da jest dobra dla niego bo narazie wszystkie zajmuja duzo czasu i mnostwo glowkowania ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pociagne temat gotowanych / surowych lapek i uderze od razu do Martens;)

Czy prawda jest, ze kolagen podczas gotowania staje sie bardziej przyswajalny?

z pudlami nic wspolnego nie mam, ale pudle to tez psy, psa posiadam wiec mam nadzieje, ze moge tu podpytac przy okazji:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Pociagne temat gotowanych / surowych lapek[/QUOTE]
A właśnie też mnie to ciekawi - można dawać te łapki gotowane? Bo w wielu miejscach czytałam, że jeśli chodzi o kości kurze to można tylko surowe dawać bo gotowane się jakoś rozwartwiają

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']
Czy prawda jest, ze kolagen podczas gotowania staje sie bardziej przyswajalny?
[/QUOTE]

Zdania są podzielone ;) W mojej opinii psu zdrowemu, z układem trawiennym w dobrym stanie, lepiej podawać surowe całe łapki, nie galaretę, bo nie robi to różnicy w przyswajaniu kolagenu - a jak piszę niżej gotowanej łapki całej raczej dawać się nie powinno.. Zapytam jeszcze za 2 tygodnie na uczelni.

[quote name='Equus']A właśnie też mnie to ciekawi - można dawać te łapki gotowane? Bo w wielu miejscach czytałam, że jeśli chodzi o kości kurze to można tylko surowe dawać bo gotowane się jakoś rozwartwiają[/QUOTE]

Z czego wynika powyższe - kości gotowanych z kurczaka dawać się nie powinno, bo rozszczepiają się na ostre igły. Więc albo surowe całe łapki, albo sama galareta bez łapek(ew. z łapkami z wyjętymi kośćmi, ale wtedy większość tego co dobre wyjmiemy razem z kością).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Zdania są podzielone ;) W mojej opinii psu zdrowemu, z układem trawiennym w dobrym stanie, lepiej podawać surowe całe łapki, nie galaretę, bo nie robi to różnicy w przyswajaniu kolagenu - a jak piszę niżej gotowanej łapki całej raczej dawać się nie powinno.. Zapytam jeszcze za 2 tygodnie na uczelni.[/QUOTE]

moj pies dostaje surowe kosci, ale jesli chodzi o lapki to zalezy mi na jak najlepszej przyswajalnosci;)
co do gotowanych lapek - ja kazda lapke dziele na male kawalki, tzn lamie - wyrzucam tylko dluga kosc i pazury. Moja suka nawet tego nie gryzie, wiec nie ma niebezpiecznstwa zwiaznego z podawaniem gotowanych drobiowych kosci;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Dziewczyny, a powiedzcie mi jeszcze jak zrobić ta galaratę z nóżek? Po prostu łapki do wody i gotować (ile czsu)? Czy też coś tam jeszcze dodać? I te łapki to w normalnym sklepie dostanę czy tylko w ubojni?[/QUOTE]
z nozek czy lapek ?
robi sie tak samo , gotujesz lapki kolo godzinki , wyjmujesz je obierasz jak tam lubisz, nie ktorzy tylko dziela , niektorzy je obieraja tylko z tego "meiska" wrzucasz to go gara spowrotem, do tej wody po lapkach mozesz dodac jescze jakies warzywa ,czekasz az ostygnie i do lodowki po kilku godzinach bedzie pyszna galertka
moje uwielbiaja :)
o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']U mnie w większości sklepów tylko dziwnie na mnie patrzą, jak pytam ołapki, w Stokrotce też; [/QUOTE]
Chyba pokręciłam i niechcący zrobiłam reklamę Stokrotce. Teraz mi się pamięć odświeżyła - mieliśmy osiedlowy sklep spożywczy z dobrym mięsem, pół dzielnicy się tu zjeżdżało, potem odkupiła go Stokrotka i były gorącokrwiste protesty mieszkańców ;) Nie znam szczegółów, ale rzekomo dostali ten sklep po deklaracji, że zachowają tego samego dostawcę mięsa i wędlin. No i faktycznie są tu różne smakołyki, szyje indycze, kurze łapki, żołądki, serca i ogony wieprzowe, także np. mostki cielęce, tzw. "górki" cielęce i inne kości cielęce i wołowe (szponder, oczko). Tylko trzeba iść we wtorek rano ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]GPooLCLD[/B]
Jestem na zootechnice na specjalności małe zwierzęta - ale mamy niektóre przedmioty na wydziale weterynarii z weterynarzami, i zazwyczaj ich pytam o jakieś wątpliwości ;)

Jak jest na weterynarii nie wiem, ale na zoo jest żywienie zwierząt jako fragment przedmiotu o ich hodowli, oraz przedmioty fakultatywne z paszoznawstwa, żywienia małych zwierząt, etc; specjalizacji z samego żywienia nie ma niestety.

Inna sprawa że na sggw panuje raczej hurraoptymistyczne podejście do gotowych karm, zarówno na zootechnice, jak i weterynarii, co mnie akurat nie dziwi, bo badają karmy, opracowują normy, klinika na WMW zajmuje się sprzedażą (głównie Eukanuby i Royala) a sama weterynaria ma prelekcje organizowane przez... producentów karm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens'][B]GPooLCLD[/B]
Jestem na zootechnice na specjalności małe zwierzęta - ale mamy niektóre przedmioty na wydziale weterynarii z weterynarzami, i zazwyczaj ich pytam o jakieś wątpliwości ;)

Jak jest na weterynarii nie wiem, ale na zoo jest żywienie zwierząt jako fragment przedmiotu o ich hodowli, oraz przedmioty fakultatywne z paszoznawstwa, żywienia małych zwierząt, etc; specjalizacji z samego żywienia nie ma niestety.

Inna sprawa że na sggw panuje raczej hurraoptymistyczne podejście do gotowych karm, zarówno na zootechnice, jak i weterynarii, co mnie akurat nie dziwi, bo badają karmy, opracowują normy, klinika na WMW zajmuje się sprzedażą (głównie Eukanuby i Royala) a sama weterynaria ma prelekcje organizowane przez... producentów karm.[/QUOTE]

dzięki za odpowiedź. W sumie takiej się spodziewałam.

A te badania nad karmami, to pod jakim względem są robione? Mam nadzieję, że nie na zasadzie kto lepiej sponsoruję tego karma jest lepsza :)

Link to comment
Share on other sites

Tego nie wiem, bo to robią raczej na ogół doktoranci czy pracownicy, a nie szarzy studenci... Z tego co czytałam na dogo, najczęściej jest tak, że najlepiej wypada w testach karma firmy, która zleciła owe badania :evil_loll:
Szczerze mówiąc od jakiegoś czasu nie zagłębiam się za bardzo w karmy, bo nie używam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Tego nie wiem, bo to robią raczej na ogół doktoranci czy pracownicy, a nie szarzy studenci... Z tego co czytałam na dogo, najczęściej jest tak, że najlepiej wypada w testach karma firmy, która zleciła owe badania :evil_loll:
Szczerze mówiąc od jakiegoś czasu nie zagłębiam się za bardzo w karmy, bo nie używam.[/QUOTE]

Czyli znowu tak jak myślałam:roll:. Może minęłam się z powołaniem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='sachma']używał ktoś Bozitę albo Pro Plan? jakie wrażenia?[/QUOTE]
My jedno i drugie. Bozita w naszym przypadku to była pomyłka (koopy jak u ONa, gazy) a Purina Pro Plan sprawowała się u nas całkiem dobrze. Z tym że suche musiałam psu dosmaczać, bo samo w sobie jest dla niego niezjadliwe niezależnie od marki a spotkałam się tu na forum z opinią, że przy podobnych objawach na Bozicie, gdy odstawiono wszelkie dodatki, to było ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']używał ktoś Bozitę albo Pro Plan? jakie wrażenia?[/QUOTE]


Pro plan jagnięcina i łosoś, po zwykłym kurczakowym były wymioty i drapanie, po jagnięcinie też jednego rodzaju, po jagnięcinie puppy LB mniej i łosoś też, ale nadal ciapały oczka.

Link to comment
Share on other sites

ja na razie o tych karmach słyszę same dobre rzeczy, pewnie i tak nie uniknę eksperymentów - a chciałabym tego psu oszczędzić.. :/
szkoda że nie można pobrać krwi i dopasować karmę od razu do psa :P bez sensacji żołądkowych i skórnych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...