Jump to content
Dogomania

Maile do hodowcy - ręce opadają!


Sonia

Recommended Posts

Oczywiście masz rację ,ale zobacz na ile skuteczny jest Związek ,jak mało spraw jest przeciw takim dziadowskim hodowcom .
Te sprawy powinny być w oddziałach i sekcjach i może jak nie bedą takie zabiedzone i zaniedbane szczenięta tatuowane ,to wtedy coś się zmieni .Hodowca będzie musiał pokazać książeczki szczepień ,stan kojca ,matkę szczeniąt itd .To niby jest w każdym opisie miotu ,ale tak naprawdę to wiemy jak bywa .To są przyczyny karygodnego rozmnażania ,a nie hodowania ,tylko ze potem za takich świecą oczami prawdziwi hodowcy dbający o wizerunek hodowli i rasy .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='SAWA']Oczywiście masz rację ,ale zobacz na ile skuteczny jest Związek ,jak mało spraw jest przeciw takim dziadowskim hodowcom .
Te sprawy powinny być w oddziałach i sekcjach i może jak nie bedą takie zabiedzone i zaniedbane szczenięta tatuowane ,to wtedy coś się zmieni .Hodowca będzie musiał pokazać książeczki szczepień ,stan kojca ,matkę szczeniąt itd .To niby jest w każdym opisie miotu ,ale tak naprawdę to wiemy jak bywa .To są przyczyny karygodnego rozmnażania ,a nie hodowania ,tylko ze potem za takich świecą oczami prawdziwi hodowcy dbający o wizerunek hodowli i rasy .
Pozdrawiam SAWA.[/quote]Związek to chyba dba o jak największą ilość członków i izie na ilość, a nie jakość, bo z tego są pieniądze.Jeśli jakiś oddzial dba o jakość, to niezadowoleni przenoszą się do innego oddziału, któremu na jakośći nie zależy i tam doskonale funkcjonują. Mnie się wydaje, że presja opinii społecznej dużo mogłaby tu zrobic, a przyszli nabywcy powinni wiedzieć, gdzie nie kupować szczeniąt i wtedy takie pseudo hodowle, by upadły i nie męczyły więcej biednych psów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']To fakt i z tym się zgodzę ,ale czy Administrator pozwoli na taką zadymę jaka w tym temacie będzie ?
Ja jestem za ,a co z tego wyniknie zobaczymy .
Pozdrawiam SAWA.[/quote]Ja równiez erdecnie pozdrawiam, tylko nie bardzo wiem od czego zzaczząć. Musiałoby chyba najpierw być jakieś ogłoszenie dla wszystkich, aby ci nabywcy nabici w butelkę zgłaszali tam swoje zażalenia. Musiałby w tym temacie być prężny moderator, który sprawiedliwie, nie wyróżniająć nikogo , pilnowałby porządku. To chyba dało by się zrobić, ale kto to zacznie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']No właśnie ,kto to zacznie? Moze poczekajmy ,a zgłosi się ktoś kto ma sporo czasu ,aby to wszystko pilotować .
Pozdrawiam SAWA.[/quote]O kurczę, dopiero teraz się zorientowałam z kim dyskutuję. Przecież Wy macie ogromne możliwości. Można zacząć od naszego oddiału i powyrywać tam wszystkie chwasty. Finansowo można to sobie zrekompensować, podnosząćc nieco skłakę członkowską i rozłżyć ją np na dwie raty, aby to nie było zbyt dużym obciążeniem. Gonia, która tu też się udziela, dziala w Legionowie, więć może też na naszym terenie zrobić małą czystk. Gdy Wam się to uda , to można do takich działań wciągnąć inne oddziały i poruszyć naszą czapę, aby też odgórnie za te pielenie chwastów się wzięła. Inne kraje mogły to zrobić, to my też możemy przynajmniej spróbować. Zagrzewam Was do efektywnego działania i gdy zobaczę efekty to pierwsza zacznę klaskać

Link to comment
Share on other sites

Od razu wam powiem, że taki temat, gdzie pisaloby się o lewych hodowlach, wymieniając je imiennie - nie przejdzie. I ja się wcale nie dziwię administratorom. Draczyn, ty masz kilku przeciwników, wyobraź więc sobie, że będą tam pisali ludzie, którzy zwyczajniie będą chcieli kogoś oczernić, albo na złośc zrobić. Temat zaraz zmieni się w obleśna pyskówkę.
Właśnie z powodu takich działań regulamin Dogomanii zabrania anonimowej krytyki. I dobrze. Takie rzeczy zawsze można napisac na priw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Od razu wam powiem, że taki temat, gdzie pisaloby się o lewych hodowlach, wymieniając je imiennie - nie przejdzie. I ja się wcale nie dziwię administratorom. Draczyn, ty masz kilku przeciwników, wyobraź więc sobie, że będą tam pisali ludzie, którzy zwyczajniie będą chcieli kogoś oczernić, albo na złośc zrobić. Temat zaraz zmieni się w obleśna pyskówkę.
Właśnie z powodu takich działań regulamin Dogomanii zabrania anonimowej krytyki. I dobrze. Takie rzeczy zawsze można napisac na priw.[/quote]Masz rcję Asher, ale co w tym względzie proponujez, bo chyba nie powinno tak byc, jak dotychczas. Napewno coś z tym wszystkim trzeba zobić, ale co?

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że każdy,w miarę swoich możliwości powinien robić porządki na swoim "podwórku".Jeśli we własnym oddziale będzie się piętnować nieuczciwości,łamanie statutu i regulaminów,monitować upomnieniami i chociaż raz w roku kontrolować kilka hodowli,to co niektórzy zaczną myśleć.Co do przeniesień do innych oddziałów,gdzie są mniejsze wymagania-można wprowadzić rzecz prostą.Każdy kto chce zmienić oddział ,musi pisemnie uzasadnić swoją decyzję(nie stwierdzeniem że tu jest miło).Przed przejęciem członka,zebrać wywiad,ale nie to rutynowe pytanie do oddziału do którego należy.Każdy zarząd może odmówić przyjęcia,jeśli coś jest na rzeczy.Wierzcie mi że szokiem dla wieloletnich hodowców jest pismo z oddziału wzywające do przestrzegania np:terminów zgłaszania miotów i składania dokumentacji hodowlanej!Używają argumentu,że 30-40 lat hodują i mają zasługi.Ja wtedy odpowiadam,że za zasługi to Lenin ma mauzoleum!Szacunek ma działać w obie strony,więc zacznijmy się szanować! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNikka'][b]Draczyn[/b] a jak tam twoje kingi?[/quote]
[quote name='Draczyn']NNikka, pomyliłaś mnie z DorotaL, hodowla Rubinowy Skarb. Ona ma buldożki francuskiei Kingi. Ja mam tylko buldożki francuskie, jedną chińską grzywaczkę, której nie rozmnażam i jedną sharpejke, która już nie jest hodowlana, bo ma 11 lat[/quote]
Pewnie masz racje...
Obie macie nicki na literke D... sorrki... :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNikka'][quote name='NNikka'][b]Draczyn[/b] a jak tam twoje kingi?[/quote]
[quote name='Draczyn']NNikka, pomyliłaś mnie z DorotaL, hodowla Rubinowy Skarb. Ona ma buldożki francuskiei Kingi. Ja mam tylko buldożki francuskie, jedną chińską grzywaczkę, której nie rozmnażam i jedną sharpejke, która już nie jest hodowlana, bo ma 11 lat[/quote]
Pewnie masz racje...
Obie macie nicki na literke D... sorrki... :oops:[/quote]Nieszkodzi. Wiem ,że Dorota kryła ostatnio swoja sunię w Finlandii i że to powinien być ekstra miot. Jej kingi wszedzzie wygrywają. Są prześliczne

Link to comment
Share on other sites

a ja nawiaze do tematu pare postow wczesniej..wyczytalam na molosach ze gdzies za granica jest jakby ranking hodowli-ale wypowiadac sie moga tylko osoby ktore kupily szczeniaka z danej hodowli i nie sa anonimowe oczywiscie....Chcialabym zeby u nas byla taka strona ze spisem wszystkich hodowli i wszystkich ras i zeby mozna bylo komentowac i opisywac swoje odczucia na temat szczeniaka zakupionego..Wiadomo ze moze byc zla opinia czasem-bo ktos rozgoryczony ze pies przegrywa bedzie staral sie narobic komus..ale ogolnie w dobrych hodowlach na pewno jest duzo wiecej zadowolonych niz tych niezadowolonych....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']a ja nawiaze do tematu pare postow wczesniej..wyczytalam na molosach ze gdzies za granica jest jakby ranking hodowli-ale wypowiadac sie moga tylko osoby ktore kupily szczeniaka z danej hodowli i nie sa anonimowe oczywiscie....Chcialabym zeby u nas byla taka strona ze spisem wszystkich hodowli i wszystkich ras i zeby mozna bylo komentowac i opisywac swoje odczucia na temat szczeniaka zakupionego..Wiadomo ze moze byc zla opinia czasem-bo ktos rozgoryczony ze pies przegrywa bedzie staral sie narobic komus..ale ogolnie w dobrych hodowlach na pewno jest duzo wiecej zadowolonych niz tych niezadowolonych....[/quote]Tak masz rację to bardzo dobry pomysł. Tylko np w naszej rasie trzeba by było zmusić nabywców do napisania, a nie każdy ma na to ochotę. Rankingi, o ile się orientuję, sporządzane są przeważnie na podstawie wyłącznie ocen wystawowych, a nam chodzi nie tylko o eksterier psów, ale przedewszystkim o warunki bytowania biednych psów w pseudohodowlach

Link to comment
Share on other sites

no ale mi nie chodzi o ranking wystawowy-takie juz mamy np.u niufow....Chodzi mi o specjalne forum albo portal gdzie posiadacze szczeniakow z danej hodowli moga pisac swoje spostrzezenia....ale poparte paroma rzeczami-na przyklad aby wyglosic opinie trzeba skan metryki lub dokumentu ktory pokazuje jasno ze pies nalezy do uzytkownika i jest z danej hodowli...nie sadze ze wtedy ktos by klamal bo jest na widelcu i moze zostac zaskarzony-a przyszlym nabywcom szczeniaka bardzo przydaloby sie takie forum...wlasciciele psow z danej hodowli mogliby napisac wrazenia z hodowli,jaki maja kontakt z hodowca i tak dalej..Wiem-to utopijny pomysl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']no ale mi nie chodzi o ranking wystawowy-takie juz mamy np.u niufow....Chodzi mi o specjalne forum albo portal gdzie posiadacze szczeniakow z danej hodowli moga pisac swoje spostrzezenia....ale poparte paroma rzeczami-na przyklad aby wyglosic opinie trzeba skan metryki lub dokumentu ktory pokazuje jasno ze pies nalezy do uzytkownika i jest z danej hodowli...nie sadze ze wtedy ktos by klamal bo jest na widelcu i moze zostac zaskarzony-a przyszlym nabywcom szczeniaka bardzo przydaloby sie takie forum...wlasciciele psow z danej hodowli mogliby napisac wrazenia z hodowli,jaki maja kontakt z hodowca i tak dalej..Wiem-to utopijny pomysl[/quote]Bardzo dobry pomysł Tylko np w mjej rasie na dogo udzielają się prawie wyłącznie właściciele buldożków nierodowodowych. Hodowcy jakoś nie chcą pisać, pomimo, że ich namawiałam. Boją się chyba jakichś fałszywych oskarżeń i niedomówień. Ale sam pomysł bardzo dobry

Link to comment
Share on other sites

no ale hodowcy nie musza zakladac tematu :D ..taki portal z hodowlami ktore wyskakuja na google wystarczy-a jak jakiejs hodowli nie ma to nabywca moze zalozyc topic..i jak sie sprzedaje szczenie mozna zawsze napomknac o adresie-i rowniez umiescic linka na swojej stronie...ja sie na web site nie znam niestety-bo bym zrobila taka strone...z dobrym regulaminem 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']no ale hodowcy nie musza zakladac tematu :D ..taki portal z hodowlami ktore wyskakuja na google wystarczy-a jak jakiejs hodowli nie ma to nabywca moze zalozyc topic..i jak sie sprzedaje szczenie mozna zawsze napomknac o adresie-i rowniez umiescic linka na swojej stronie...ja sie na web site nie znam niestety-bo bym zrobila taka strone...z dobrym regulaminem 8)[/quote]To niezły pomysł , tylko kto to zrobi, bo ja też się na tym nie znam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...