Jump to content
Dogomania

Maile do hodowcy - ręce opadają!


Sonia

Recommended Posts

Czytam ten temat tak z nudów troche , ale juz mi ręce opadają po tym co tu wyczytuje.

Jezeli decydujecie sie na krycie suki to chyba po to by potem te szczeniaki sprzedać?/???? NIE???

Jakie by nie były intencje tego krycia to zawsze konczy sie to jednak sprzedażą szczeniaków i ktoś kto jest mądry i rozsądny to musi sie liczyć z tym , ze bedzie w taki czy inny sposób handlował. a reguły rynku są takie , że ludzie muszą pytać o cene bo niby skąd mają wiedzieć skoro nikt z piszących tu nie podaje takowej na swych stronach www.

Nawiasem mówiąc skoro znacie wartość swych szczeniaków to czemu tego nie napisaszecie otwarcie na www i połowa mejli by odpadła.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oj sama mam najdroższe lhasa apso w Polsce, kiedy ja wołam min 2 tyś moja konkurencja za rodowodowe 600zł... i motyw taki z tego, że moje szczenieta poszły do Francji (ichniejszej Najlepszej hodowli lhasa 2000-2001-2002-2002-2003 i 2004) i do Szwecji... ale to przykre, że w Polsce nikt nie chce... tzn chcą ale jak maja wybór za 600zl... a moje mają taką cene bo po importowanym psie z jednej z najlepszych hodowli na Swiecie, pies jest :
Młodzieżowy Zwycięzca Europy Barcelona 2004
Champion Polski
Champion Ukrainy
Młodzieżowy Champion Polski
Młodzieżowy Zwycięzca Klubu + Najlepszy Junior w Rasie Opole 2004
Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Czech + Najlepszy Junior + BOB Zbraslav 2004
10 x Zw.Mł./CAJC
3 x CACIB
res.CACIB
10 x CWC/CAC
14 x Best of Breed
6 x Best of Sex
3 x Best of Grup
2 x v-ce Best of Grup
III BIS Junior
Best of Grup Junior
v-ce Best of Grup Junior

Orlane's American Made

PIERWSZY I JEDYNY LHASA APSO W POLSCE Z KWALIFIKACJĄ NA PRESTIŻOWĄ WYSTAWĘ W ANGLII CRUFT`S 2005 (zdobytą na wystawie a nie automatycznie poprzez tytuł Int.Ch.)

data urodzenia 05.04.2003

ale dla konkurencji ten pies to kundel :)

Link to comment
Share on other sites

Mek !! Powiem tyle- jest chyba różnica w kupowaniu worka ziemniaków lub nowego samochodu a w kupnie psa ? Mam tez inne maile i telefony. W nich oprócz pytań o cene mam też pytania o to jakie to sa psy, czy akurat taki pies nadaje się np. do bloku , co trzeba takiemu zapewnić, ile kosztuje jego utrzymanie itp. A te które to opisałam to dosłownie: " Po ile jeden szczeniak....." - żadnych pytań więcej.....Nawet Dzień dobry ani dziekuję ani do widzenia....
Albo po przeczytaniu strony ktoś dzwoni i mówi ze był na mojej stronie i podoba mu się moja suka ale chce bezrodowodowego szczeniaka...i na dodatek na raty.... A tam jest wyraźnie napisane i link na stronę RASOWY=RODOWODOWY !!!!
O to nam chodzi!!!

Link to comment
Share on other sites

O Pysia ja wiem , ze są ludzie i parapety. ale czasem człek bywa nieuswiadomiony .

I niestety taka jest cena za bycie "sławnym". I albo sie to zniesie z godnoscią , albo osiągnie sie poziom tych piszących takie mejle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mek']
Jezeli decydujecie sie na krycie suki to chyba po to by potem te szczeniaki sprzedać?/???? NIE???[/quote]
Sprzedać tak ale ludziom którzy bedą je kochac jak zywe istoty a nie jak pietruszkę!

[quote name='Mek']
Nawiasem mówiąc skoro znacie wartość swych szczeniaków to czemu tego nie napisaszecie otwarcie na www i połowa mejli by odpadła. [/quote]
Każdy uczciwy hodowca Ci powie, że szczeniak szczeniakowi nie równy, to nie jest pluszowy pies z taśmy produkcyjnej...
Jedne są wystawowe, inne do kochania i cena też powinna byc zróżnicowana więc nie ma mozliwości podać jej na stronie!

Link to comment
Share on other sites

A ja znowu mialam odwrotna sytuacje :( napisałam maila do hodowli z zachowaniem wszystkich form grzecznosci ,dzien dobry przedstawilam sie zapytalam czy ogloszenie jakie dali jest jeszcze aktualne jesli tak to prosze o odpowiedz a wtedy w nastepnym mailu opisze wszystko o sobie ,o rodzinie, warunkach mieszkaniowych ,finansowych itd.Nie pytalam o cene!!! (nie widzialam celu pisania o sobie w pierwszym mailu)i co?? 3 dni czekalam na odpowiedz ! tresc była taka:NIE.caly mail od hodowcy!!! :evil: :evil: rece opadaja :evil: troche przykro ale....moze to i lepiej tę chodowle bede omijac z daleka i napewno nikomu jej nie polece :x

Link to comment
Share on other sites

Pysia dlaczego Tobie jest wstyd????? :o mysle ze skoro ktos nie moze sie wysilić na kilka zdan to rowniez w swojej hodowli sie nie wysila!!!! :evil: przeciez napisanie maila nie wymaga az tak dużo wysiłku ? :evil: widocznie do niektorych kultura nie przemawia!nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo :D mi sie nie spieszy a slicznosci bedą jeszcze w nie jednej hodowli wiec... :D

Link to comment
Share on other sites

Z tym wisiłkiem w pisaniu maila to jest nie tak. Ty piszesz tylko jednego maila a hodowca z regóły odpowiada na 5-10 dziennie. Do tego calutki czas jest zajęty przy szczeniakach i nawet nie ma czasu sam zjeść. Ale wiekszość sie stara odpowiadac jednak :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='briards']dla mnie pytanie o cene bylo ostatnim pytaniem , ktore kierowalam do hodowcy jak juz sie na 99.9% zdecydowalam na zakup, i na pewno nie odpowiem jezeli ktos w pierwszym emailu i w pierwszym pytaniu pyta o cene bo od razu widac, ze tylko chce kupic tanio[/quote]


nie koniecznie tak jest zawsze..Przyznam sie, ze pytanie o cene skierowalam do hodowcy chyba w drugim zapytaniu o szczeniaki (moze nawet w pierwszym pytajac tez o inne rzeczy...nie pamietam).
I to nie bylo poszukiwanie jak najtanszego. Chodzilo bardziej o orientacje (rasa baaaardzo nie modna i nie popularna), ktorej nie miałam w ogole.

Pytając nie wiedziałam jeszcze czy w ogole wezmiemy szczeniaka (a więc potencjalnie bardzo "kiepski" nabywca :P) mając juz jednego mlodego psa. Gdzies tam bylo w planach kiedys ..ze bedzie drugi.
Zadecydował w zasadzie impuls chwili, ze "moze by tak" (kolejny argument ze "kiepski nabywca" :P).
O to jakie to sa psy (charakter etc.) nie pytalam :wink: ..a to z tego powodu ze rasa interesuje mnie juz od...jakis 20 lat :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNikka']Dla mnie jest to jedna z pieknieszych ras...
właśnie Gordon... cudo!
I widze, ze go masz?[/quote]

tak...i mając te psiaki moge (prawie) powiedziec ze mam w zyciu wszystko :wink: (malutka na zdjeciu z druga - starszą nieco seterką)

[img]http://milka.net.pl/vega/blue17.jpg[/img]

a do sprzedających szczenięta jeszcze: nie oceniajcie od razu tak zle pytających o cene. Spojrzalam w swoje archiwum..faktycznie o cene spytałam na wstepie, w trzecim zdaniu (pierwsze bylo "jak sie chowają psiaki?"). Teraz tak mysle, ze nawet jesli bylo by nieco drozej to i tak bysmy wzieli (cena byla chyba b. pozytywna), decydowalo to czy damy rade z dwoma mlodymi psami jakby nie bylo mysliwskimi.
Finansowa zapora tez moze byc. Kazdy jakąś ma. Za 3 tys chyba bym nie kupila szczeniaka :roll: , choc tyle mniej wiecej musielismy wczesniej wydac na leczenie starszego psa ..ale tu nie bylo wyboru, dalsze zdrowe zycie psa...albo..... A kupno szczeniaka to wybor. Mozna teraz..mozna za rok, mozna szukac taniej powiedzmy z początkujacej (albo mniej znanej) hodowli.
Oczywiscie wiem ze obcesowosc zraza. Taki jest net niestety..Niektorzy o tym zapominają i traktują jako odrębny swiat rządzący sie innymi prawami :-? .

Link to comment
Share on other sites

Maile do hodowcy to jedno. Ale maile od osób, które odpowiadają na ogłoszenie o piesku szukającym domu, to też niezła zabawa :roll: Co prawda o cenę nie pytają, ale i tak ręce opadają. Dziś dostałam intrygującego maila. "Chcę zdjęcia". I podpis... I tyle :roll: Żebym ja jeszcze wieziała o jakiego psa chodzi, bo ogłoszen wstawiałam kilka, a nawet w tytule maila nie ma nic, co mogłoby mnie naprowadzić, bo tytuł brzmi... "zdjęcia" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie mam nic przeciwko pytaniu o cene. Chodzi tylko ze czasami jest tylko to pytanie... Wiem że ludzie muszą sie liczyć z pieniędzmi. Ale pytanie "Po czemu jeden psiak" nie należy do normalnych. Trafiło mi sie też kilka osób najpierw pytających o cenę utrzymania psiaka a potem o sam zakup. Wtedy wiem ze mam do czynienia z myślącymi. Bo kupić to nie problem jak się pasa przyciśnie ale potem trzeba przez wiele lat utrzymac. Jedna osoba koniecznie chciała na takie raty po 100 zł miesiecznie. Zapytałam sie jak zamierza utrzymać szczeniaka.....Powiedziała że jakos to będzie. Oczywiscie nie zgodziłam się. Wiem że podchodzimy do tych psiaków jak do własnych dzieci i nie znosimy jak ktoś jest bezmyslny ale jak zaufac osobie która nie ma wyobraźni i nie potrafi tego zrozumieć ? Czy potem będzie potrafiła zrozumieć psa ? A uczucia? Czy potrafi kochać " worek ziemniaków " ? Nie - mnie maile o samą cenę nie odpowiadają.....

Link to comment
Share on other sites

Tak propo pytan o pieniadze :roll:

Zawsze mnie ciekawilo, czy istnieja w PL hodowle dzialajace legalnie :roll: Tzn majace zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza, placace ZUS;y, podatki itp ... :wink: Bo nie oszukujmy sie, ze [b]JEST[/b] to dzialalnosc gospodarcza, a jakos na stronach hodowli numerow NIP czy regon nie widac 0X

Pozdrawiam,
M.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam ....Tylko ze nie dziwię się ze inni nie bo załatwiania okropnie duzo a jakos nie wyobrazam sobie jak na tej " działalności" z jedna suczką da sie zarobić....Ja juz tracę codziennie :lol: Pewnie za bardzo chce wychować naprawde dobrze :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Ja mam ....Tylko ze nie dziwię się ze inni nie bo załatwiania okropnie duzo a jakos nie wyobrazam sobie jak na tej " działalności" z jedna suczką da sie zarobić....Ja juz tracę codziennie :lol: Pewnie za bardzo chce wychować naprawde dobrze :wink:[/quote]

Ja tez (z dwoch firm) place miesiecznie 1kzl zus'u 0X I nikt mnie nie pyta, czy zarabiam, czy nie ...

P.S.
Inna sprawa, ze akurat hodowla jest niezla ucieczka od zus'u ale ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...