Jump to content
Dogomania

Duże hodowle


Recommended Posts

Patisa , to zorganizuj takie testy , ja wszystkie swoje psy na nie zgłoszę ..
bo wiesz , jest takie powiedzenie ... krowa która dużo ryczy ......

Bo na razie to są Twoje pobożne życzenia i dziecinne chciejstwa :)
a wiesz , ja w realnym świecie żyję ... w sumie lubię również postukać w klawisze , czasem też o marzeniach

Mamy testy psychiczne w PL :diabloti: zgłoś na nie swojego psa .. bez szkolenia na nie ...

Psychika szczeniąt , to nie tylko rodzice ... to także przodkowie i warunki w jakich się narodziły .....

O tych szwedzkich testach , to było klepania na dogo , zanim się tu zalogowałaś .. wiec niczego nowego nie odkryłaś i co ? głośno było i hucznie .... i jakie mamy testy w naszym urokliwym kraju ?

Działaj , działaj - od klepania w klawiaturę nikt świata jeszcze nie zmienił ....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 757
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vectra']Patisa , to zorganizuj takie testy , ja wszystkie swoje psy na nie zgłoszę ..
bo wiesz , jest takie powiedzenie ... krowa która dużo ryczy ...... [/quote]

Ta? a może podwieźć od razu?:razz:

Zanim pobiegnę gdziekolwiek i kiwnę palcem, chcę "postukać w klawiaturę" by dowiedzieć się czegoś więcej. A forum jest od tego, by dyskutować.

Wiesz, dzięki temu, ze ktoś zauważył, że dla mnie liczy się charakter psa, podał mi trochę info. na temat tych testów, za co jestem ogromnie wdzięczna tej osobie.
I wiesz mi, wielu ludzi działa by coś takiego w Polsce powstało.
Ale ponieważ jetsem realistką i wiem, że póki co nic takiego nie ma, zachęcam do tego, by ruszyc zagranicę.

Ja nie mam możliwości "zadziałać", bo sama to sobie mogę...a w mojej rasie póki co, o takich testach nawet nikt nie słyszał. także "postukam w klawiaturę" także do nich, może znajdzie sie hodowca, który również zwróci uwagę na charakter swoich psów.

Mam iśc na testy Polskie? A co one mi dadzą?
Ja nie chce dalmata wysyłać na IPO bądź tym podobne, pokazujące tylko jak ładnie piesek jest wyszkolony, tylko zbadać jego psychikę, czego w tym kraju zrobić nie mogę.:razz:

Wiesz co [B]Vectra[/B],z całym szacunkiem, ale póki co to Ty tutaj ryczysz.

Wystarczy narzucić jakiś temat dyskusji, a od razu wpada kilka osób z durnym zapytaniem " po co to dyskutować".
Ja bym odpowiedziała po co, ale się powstrzymam...

Link to comment
Share on other sites

widzisz , bo mało o hodowcach wiesz i temu właśnie ryczysz :)
chcieć to móc :) wyhoduj coś na wzór , jedź do Szwecji , zrób tam testy .. to nie jest daleko , kraj piękny , ludzie pomocni ... wiem , bo tam pomieszkiwałam.

I nie tup nóżką , rozmawiaj , a nie wymądrzaj ... bo to dwie różne rzeczy ...
na rozmowie polega dyskusja ....

i na tym klepaniu zaprzestaniesz :diabloti:

ameryki nie odkryłaś tymi testami , temat powracał za każdym razem , odnośnie afer z pogryzieniami .. o ile było klepiących , no i gdzie są ?

poczytaj na czym hodowla polega , rozmawiaj z hodowcami - dopytaj , co jak , kto , po co , na co , dlaczego ....

i jeszcze jedno , co z Twoim psem jest nie tak , że tak walczysz ?
bo wiesz , ja do swoich psów , nie mam żadnych zastrzeżeń , jeśli chodzi o psychikę , eksterier - są takie jak być powinny , 100% staffordshire bull terrier.Zdrowe , stabilne , piękne :) Pozostałe psy w hodowli również , a i mioty w Penn-Staff , z praktycznie wszystkimi właścicielami szczeniąt , no już teraz psów dorosłych mam kontakt - zachwyceni .. zarówno charakterem , psychiką jak i eksterierem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']widzisz , bo mało o hodowcach wiesz i temu właśnie ryczysz :)
chcieć to móc :) wyhoduj coś na wzór , jedź do Szwecji , zrób tam testy .. to nie jest daleko , kraj piękny , ludzie pomocni ... wiem , bo tam pomieszkiwałam.

I nie tup nóżką , rozmawiaj , a nie wymądrzaj ... bo to dwie różne rzeczy ...
na rozmowie polega dyskusja ....

i na tym klepaniu zaprzestaniesz :diabloti: [/quote]

[quote] zachwyceni .. zarówno charakterem , psychiką jak i eksterierem :)[/quote]Szkoda, bo Ty nie robisz zbyt pozytywnego wrażenia.

Nie wymądrzam się, tylko rozmawiam. Nie moja wina, ze na samo wspomnienie o testach psychicznych i o tym,z e ktokolwiek z hodowców musiałby ruszyć tyłek i coś takiego zrobić z psem, powstaje jedna wielka "kurzawa" .

Vectra, no nie płacz, nie każde Tobie nigdzie jeździć.:razz:
Więc naprawdę nie musisz mnie "gasić".

Jeżeli tylko będę w stanie, to na pewno w przyszłości chciałabym odwiedzić jakiś kraj, gdzie to psia psychika i zdrowie sa ponad eksterier. Może Szwecja, a może inny kraj?

Nie wiem, mi sie nie pali, bo póki co psów nie hoduję.

I rozumiem, że sa PASJONACI i HODOWCY.
Jeżeli tak Cię drażni, ze pochlebnie wypowiadam sie na temat testów psychicznych, ze tak zachwycam się tym, ze są ( także w Polsce :cool3: ) hodowcy, w których psychika i zdrowie to podstawa, to pomiń te moje wypowiedzi, ot co.
Nie uważam, że odkryłam Amerykę.
Poruszyłam temat z ciekawości. Dowiedziałam się troszkę, z czego sie ciesze, ale dowiedziałam się także, że są ludzie, którym na samą myśl o takich testach oczy się świecą, ale są i tacy, którzy ryczą "PO CO?"

Także spokojnie [B]Vectra[/B], przecież ja Cię do niczego nie zmuszam.:razz:

Ot dyskutuję i szukam ludzi, którzy na ten temat "coś" wiedzą :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patisa']Tak tak [B]lupak[/B], bo Twój post to dopiero wniósł do dyskusji... :razz:
Ideą [B]szwedzkich testów psychicznych[/B], ja wspomniałam wyżej, jest to by sprawdzić psychikę młodego( do 2 lat bodajże) psa,a nie "zdać i dalej...".
Weźcie doczytajcie o co tam chodzi, bo linki podałam( nie am tego aż tak znowu dużo :razz: ),a nie wyskakujecie tu z jakimś szkoleniem, nie wiem po co...?
Szwedzki testy psychiczny, podkreślę jeszcze raz (dla tych spowolniałych ździebko),[/quote]
Może i jestem spowolniała, ale...ideę testów znam, mało tego naocznie widziałam jak są przeprowadzane długo przed tym jak zalogowałaś się na forum, więc nie muszę korzystac z linków. Realia też znam i zgadzam się z Vectrą w każdym słowie.

[quote name='Patisa']jeżeli imówimy o profesjonalnym podejściu do hodowli, to nie wyobrażam sobie, żeby mówić o psychice psa bez jej dokumentacji.:razz:[/quote]
to my tu mówimy o wyobrażeniach i idealnym modelu hodowli, czy o realiach ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lupak']Może i jestem spowolniała, ale...ideę testów znam, mało tego naocznie widziałam jak są przeprowadzane[/quote]
widziałaś naocznie jak przeprowadzane są szwedzkie testy psychiczne? gdzie?

[QUOTE] , więc nie muszę korzystać z linków. [/QUOTE]
No oczywiście. jestem tylko ciekawa, czy wiesz o jakich testach piszesz. Bo chyba nie do końca się rozumiemy...:razz:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie jestem tu od robienia wrażenia , ani dobrego ani złego .... nie Tobie pisane mnie oceniać , szczególnie , że się nie znamy .. w przeciwieństwie do osób które mają psy z przydomkiem Penn-Staff :)
widzisz , co post , to udowadniasz - jak o hodowli , hodowlach mało wiesz.
Muszę Cię rozczarować .... poza granicami naszego kraju , też nie jest raj.

Sam temat testów , owszem jest interesujący ... tylko daj pomysł , jak go do życia powołać .... ZK ma swoje testy - stare jak on sam ..... i trudno go zreformować.

Z jednym się z Tobą zgadzam , są hodowcy pasjonaci i mnożyciele piesków z metryczkami .... samo ZK też o to nie dba ... dla ZK może to już nie pasja :)

Niestety prawda jest taka , możemy sobie tu pogadać ... życie jednak takie proste nie jest i uwierz , hodowcy pasjonaci , wiele chcą ... to jest jednak bardzo trudne i mozolne do zrealizowania ....


Nie odpowiedziałaś mi na pytanie , co jest z Twoim psem nie tak ... pomysły nie biorą się z powietrza .. a skąd wiesz o testach , to się domyślam :) Jak pisałam , huk na ten temat był .... tylko jak też wspominałam , na tym się to skończyło.
I nie sądze by ktoś ci tu poklaskał w ręce .... i radośnie dyskutował o tym o czym już dawno się mówiło , mówi .....

Jeszcze z wieloma rzeczami jeśli idzie o hodowle nie będziesz sie zgadzać , ale chcąc hodować , robić coś dla rasy , będziesz płacić składkę , płacić za wystawy , karty kryć , metryk , tatoo ..... i klepać , jakie to wszystko jest do bani :evil_lol:

Dalej , kto by te testy u nas w kraju robił ? bo poza punktacją za te różne etapy testów , jest coś takiego jak różne psychiki ras :) wiele z osób które oceniają sam eksterier , za naszą kasę , nie ma pojęcia o wzorcu .. a co dopiero o psychice , która jest o wiele bardziej złożona .. bo sam wygląd psa , można zobaczyć na zdjęciu .... psychiki nie da się sfotografować :)

widzisz same testy , to jest bardzo złożony twór .....

Link to comment
Share on other sites

Vectra, ale Ty wciąż nie rozumiesz o czym ja piszę.

Mi wcale nie zależy, by ZK organizował te testy... bo to chyba mission impossible. Nie wiem też za ile w ogóle pojawią się takie testy w Polsce ( po jakimkolwiek patronatem).

Ja pisze o testach wykonywanych tylko i wyłącznie na potrzebę hodowcy, jednego, grupy, ( całej rzeszy-wersja optymistyczna :cool3: ).
Po co? żeby dobierając sobie interchampiona mogła looknąć na skan takiego testu poniżej zdjęcia psa i zobaczyć "co mu w głowie siedzi". Wiem, że teraz jest to jak najbardziej utopijne, ale ...w Szwecji działa.

Ja na pewno zrobię wszystko, by taki test swoim psom w przyszłości wykonać...jak nie tym, które mam teraz ( bo chyba za stare) to przyszłym.

O moim psie pisałam wcześniej.
Adoptowany z kennelowej hodowli w wieku 6 miesięcy, zaniedbany zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym - chudy, brudny, kompletny brak jakiejkolwiek socjalizacji.

Po 1,5 roku pobytu u mnie, pies "wynormalniał", braki w socjalizacji jakoś udało mi się naprawić. Ale ja chcę zbadać poziom jego lękliwości, która mimo wszystko w nim siedzi, która teraz wygląda raczej jako niechęć do obcych niż strach.
Pies świetnego eksterieru, ale niepewnego charakteru - i to mnie martwi.
Dlatego chcę wiedzieć wszystko o tych testach, raz by "wybadać" własnego psa,a dwa, żeby mieć możliwość czuwać nad psychiką hodowanych przeze mnie ras.

Dzięki takim testom mogłabym śledzić w jakim kierunku zmierza moja hodowla, trzymać rękę na pulsie.;)

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci tak - dzięki takim osobą jak Ty , takie wylęgarnie nieszczęścia - zarabiają :)
jest popyt ? jest , bo się naiwna dobrotliwa duszyczka znajdzie , co się zlituje i kupi szczeniaczka z przetwórni ....

Tacy "hodowcy" takich testów nie zrobią ....
pasjonaci , dobierają zwierzęta , nie tylko pod kątem eksterieru.

Ja bym Cię prosiła o jedno , nie upychaj wszystkich do jednego wora.
I rozumiem co piszesz , nawet dałam ci propozycje - bądź w pl prekursorką , pokaż że potrafisz , chcesz , zrobiłaś ...

Już za stara jestem by wierzyć tylko w takie słowa , że ja zrobię ;) Zrób . wtedy zdejmę czapkę z głowy :)

Bo teraz to mnie te Twoje posty bawią :evil_lol: 100% poleczka jesteś - dużo chcesz , dużo mówisz - dla mnie się liczą działania , nie klepanie ...

I dalej , to że przez własną głupotę kupiłaś psa w takim miejscu jak opisałaś - nie upoważnia Cię , do mieszania z błotem ludzi których nie znasz ....

Teraz możesz iść do lustra i patrząc sobie głęboko w oczy , powiedz głośno.
To przezemnie cierpi miliony psów w rozmnażalniach , to ja przyczyniłam się , kupując psa w takim miejscu , do tego by dalej tacy pseudoludzie mnożyli kolejne nieszczęścia ....

A teraz chcę ratować świat :)

ale ok , takich jak Ty jest dużo ... tylko nie lecz swoich kompleksów / błędów .. takimi topikami ..... pomysłami .. jestem głęboko przekonana , że na klepaniu się skończy ....

wiesz , te wszystkie psy , które dzięki Tobie się narodziły w tamtym miejscu , wybaczyły Ci , bo takie są psy ...

zamiast walczyć o testy , powalcz by zlikwidowac takie rozmnażalnie ..... o pasjonatow się nie martw , daleko ci do nich , oni o swoje psy dbają.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze Ci dopiszę
Gdybyś kupiła psa , w hodowli , prawdziwej hodowli , u ludzi dla których psy to pasja , to nawet byś o takich testach nie pomyślała ...

a tak no cóż :) trzeba gdzieś się wybielić.

Ja jestem bardziej za testami dla przyszłych właścicieli zwierząt .. bo w naszym kraju , to psy są normalne ....

Mam w domu dwa zwierzątka , które prostowałam , po tym jak ktoś się nimi zabawił - stąd wnioskuje o testy dla ludzi .. bo zwierzęta prostuje się dość prościej , a zwyrodnialce chodzą dalej po ulicach bezkarnie.
Sposób karania , hmmmmm ..... oj na pewno bym czerpała z innych krajów niż PL.


To jak już mamy kwestie moralne omówione :) Wpadłam do Twojej galerii ...

to teraz praktyka , kto miał by w PL te testy robić ? to jest istotne ... bo ja zanim bym testera dopuściła do żywych stworzeń , sama chciała bym go przetestować - czy aby nie rasista , czy wie co będzie testował.
Szkoleniowcy w PL mają braki lub wiedzę z zeszłej epoki - owszem są i tacy co się rozwijają ....
Nie porównujmy się ze Szwecją , bo nam to daleko do tego kraju ... nie tylko jeśli idzie o kynologię ... nam ich mentalności brakuje .... pokory i dyscypliny ... Polacy to jak rozpieszczone dzieci są , wsio im wolno i wsio im sie należy ...

Ty przetestujesz swoje psy - pytam gdzie ? kto to zrobi ?
mówisz , że bez ZK , to takim papierem wiesz co można sobie zrobić ?
w toalecie powiesić ..

I już widze te ogłoszenia - szkolenie do testów szwedzkich :evil_lol: tanio , skutecznie ... i kasakasaksa na naiwnych ... :cooldevi:

Więc teraz Patisa , zejdźmy na ziemię .. bo już pobiegałaś w chmurach ...
konkrety , kto , jak , gdzie i za ile :p

Chcesz , to ci psa przetestuje , co tam , że nie mam pojęcia o dalmatyńczykach ... 101 i 102 dalmatyńczyki oglądałam :cool3:
Wydrukuje Ci stosowny dokument , drukarkę mam , stempelek to pikuś .. w każdym punkcie jaki chce mi zrobią za 40 zł :evil_lol:
GRATIS ci to zrobię , by nie było , że chcę się dorobić na Twoim głodzie wiedzy ...

Mam nadzieję , że rozumiesz moją ironię i zinterpretujesz się w odpowiedni sposób :p

PS . częściowo zwracam honor , psa dostałaś gratis od hodowcy.Jednak dwa razy , źle wybrałaś miejsce zakupu psa ....
Raz rozumiem , a drugi ? bo gratis był z papierkiem :cool3: próżność ?

Jeśli jeździmy po hodowcach , możemy pojeździć po nabywcach ... bo Ci drudzy święci absolutnie nie są !!!! To kółeczko właśnie się tak kręci.I czasem nie wiem kto gorszy ...... :roll: Bo mam kontakt z jednymi i drugimi.
I dlatego bardzo mocno się zastanawiam , czy powołać do życia jakiś miot , bo jak pomyślę , że zadzwoni 1000 osób z tego 900 dekli , to się odechciewa - i czy na pewno psy potrzebują testów ? :evil_lol: Bo ja bym miała życzenie :loveu: że zanim ktoś zgłosi się do mnie po psiaka , to prześle mi zaświadczenie , że nadaje się na posiadacza żywego stworzenia - wtedy gwarantuje , że moje psiaki będą miały , testy z całej europy tej cywilizowanej :p badania wszelkie ....

Skoro nabywca chce mieć pewność co kupuje , niech sam też się wykaże ... w końcu powierzam mu kawałek siebie ....
A wystarczy niewiele , by sprawdzić co się kupuje ... wsadzić zad w jakiś pojazd i przyjechać do hodowli , popatrzeć , pomacać , powęszyć ... Obejrzeć rodziców , poznać ludzi którzy hodują , być namolnym , upierdliwym , pytać , gadać , wymagać ....
Gdzie pies się zachowuje jak najbardziej normalnie , jeśli w jego życiu jest wsio ok ? w domu , na swoim terenie !!!

ale niestety gro nabywców , aby było tanio :p najlepiej gratis .... z dostawą do domu.potem można opluć wszystkich , na forach .. no w końcu XXI wiek

Żebyś Patisa w moim elaboracie nie przeoczyła , czekam na odpowiedź - kto w PL ma robić te testy - nie pisz mi że nie wiesz .... skoro masz pomysł by takie testy były ... powinnaś mieć pomysł kto to ma być .... Jakie uprawnienia ma mieć ten człowiek i kto je wyda.
By papier miał moc , musi wydać go osoba uprawniona przez ? no właśnie przez kogo ? na nasze państwo nie licz , bo oni mają inne rzeczy na głowie.
Niech się zajmą głodujacymi w schroniskach psami ... i barbarzyństwiem.

Ja mam pewien pomysł ... ale czekam na Twoj.
Podpowiem , tyle ..że np owczarek środkowoazjatycki , to nie owczarek niemiecki , wynik testu tych dwóch ras będzie zupełnie różny ...
I tak będzie egzaminator kretyn to OSA nie zda :evil_lol: mimo , że moja suka tej rasy - to ideał z charakteru !! a PL to nie Szwecja , dlatego tak wnikam jaki masz pomysł , na dostosowanie tych testów do naszych możliwości , niededukowaniu ludzi łapiących się za szkolenie psów,Onka to na piłeczkę wyuczysz tych testów , CAO , to pies z zasadami :diabloti: zakorzenionymi od setek lat ....
Ja jak już chcę sprawiedliwych i miarodajnych testów.No chyba , że mamy dostosowywać rasy do psów ... no to po co nam rasy ? wszystkie z charakteru takie same .. wtedy tylko będzie eksterier ? nuda

Bo rozumiem też że pisząc testy dla psów , masz na myśli wsie jakie biegają po naszym kraju ?
a co z psami które testów nie przejdą ? Morbital ? W PL tylko kilka procent , to psy rasowe , z tych kilka procent psów rasowych , tylko iles procent się rozmnaża ... a co z ponad 90% psów ? Bo to one nas gryzą , napadają na ulicach , mnożą się ... one gniją w schroniskach ...

Chciałaś dyskusji , jestem do usług ...

Czekam na konkretne odpowiedzi

a i jeszcze i co że moje hodowlane psy zdadzą testy śpiewająco , jak będę odchowywać szczeniaki w szopie na smoczku bez kontaktu z suką i światem ? Będziesz piała z zachwytu że O TAAAAAKKKK dziadek pradziadek po testach .... BOOOSKO :multi:
a do domu przywieziesz , zwichrowane , zastraszone zwierzątko - taniej policzę albo gratis dam - szczeniak po rodzicach z testami - za darmo - marzenie nie jednego człowieka :lol: i co kto będzie winny ? JA ? testy moje psy mają :evil_lol:

Jak ktoś chce być uczciwy to będzie , bo taki sam siebie nie oszukuje ..
a jak ktoś za wszelką cene , czytaj wyżej co napisałam.

To nie brak testów w naszym kraju , produkuje tysiące piesków z powichrowaną psychiką .... to ludzie , próżni ludzie .. i nabywcy którzy ich wspierają , czyhając na okazyjną cene.
Psychika szczeniaka , już pisałam , to nie tylko geny ...

Hodowla psów , to nie tylko testy .. już Cię dyskwalifikuje to u mnie , że tak się podpierasz by być ideałem ....
a co wiesz o genetyce ? o rodowodach ? o rasie ?

I mogę ci jeszcze zadać milion pytań :evil_lol:

bo wiesz , jedyna uwagę jaką dostałam kiedyś w szkole była o treści -
".......zadaje dużo niewygodnych pytań ........ " :evil_lol:

zacznij od początku świat naprawiać - kup dobry materiał hodowlany :p
już możesz zarejestrować hodowlę , nie trzeba mieć suki nawet psa ... trzeba być członkiem ZK , zapłacić składkę wybrać przydomek , zapłacić i już możesz hodować :evil_lol: potem pojeździsz po wystawach , możliwe , że wtedy zrozumiesz większą część tego co teraz piszę ... i wrócimy do rozmowy ..... :multi:

bo ja na tą chwilę , wolę poleżeć , poganiać z psami na podwórku niż iść na testy szwedzkie , do osoby która nie wie jaką mam rasę psa na smyczy :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patisa']
Wiesz co, jeżeli uważasz, że tu wystarczy zdrowy rozsądek hodowcy to chyba Ty nie masz pojęcia o czym piszesz.[/quote]
A ja myślę, że mam większe pojęcie niż Ty.
Bo ja nie mam ani jednego psa, który miałby problemy z zachowaniem, lękliwością itd, i w nie jednej dużej i małej hodowli byłam, i nie jeden miot się u mnie urodził.
[quote name='Patisa'] Bo widzisz..."śliccny piessek" to nie wszystko. Dla mnie liczy sie przede wszystkim zdrowy i stabilny psychiczne piesek, dodatkowo piękny;)[/quote]
Ale to chyba nie mi powinnaś tłumaczyć - poszukaj w necie moich psów, one zdecydowanie nie są "śliccny piessek"

[quote name='Patisa']Wiesz, podałam dla przykładu interchampiony, bo wydaje mi się, że trzymają takie psy ludzie "ciut" ambitniejsi od przeciętnego hodowcy.[/quote]
A ja myślę, że posiadanie lub nie interchampiona nie świadczy wcale o ambitności hodowcy.
[quote name='Patisa']Bo ta "reszta" to z pewnością ma w ...poważaniu, czy ich pies jest ładny czy nie, czy zrównoważony czy nie...chcą je tylko rozmnażać, a nie jakoś tam "ulepszać rasę" :razz:[/quote]
Ta reszta czyli osoby nie posiadające Interchampiona?
Jeśli tak to się mylisz, samo nie posiadanie Interchampiona wcale nie świadczy o tym, że hodowla kiepska.
Znam hodowle, nastawione na wyhodowanie psa typowo użytkowego i im wogóle na tytułach wystawowych nie zależy, a interchampion wcale im się nie marzy. I takie hodowle są w moim odczuciu lepsze niż te, w których same Interchampiony się znajdują.

[quote name='Patisa'] napisałam, że wszystkie psy powinny przechodzić testy psychiczne, a więc TAKŻE z hodowli sasquehanna i TAKŻE mopsy.
Po prostu WSZYSTKIE. [/quote]
Super! Ja się z Tobą zgadzam, marze o czasach, gdy psy będą selekcjonowane i dobierane do rozrodu nie tylko na podstawie eksterieru i to we wszystkich rasach.
Tylko jak to zrobić? wszyscy hodowcy z Polski mają ze wszystkimi swoimi psami do Szwecji na testy jechać? Tylko czy Szwedzi zgodzą się i czy dadzą rade te wszystkie nasze psy przetestować?
A może Czesi się zgodzą?

[B]Patisa[/B] ogólnie rzecz biorą zgadzam się z Tobą, zgadzam się, że psychika jest bardzo ważna, moim zdaniem nawet ważniejsza niż eksterier.
Tylko, że nie żyjemy w świecie idealnym, a w realnym, i nie wszystko jest tak jak ja czy Ty byśmy chciały.
Ale na chwilę obecną nie ma możliwości by każdy hodowca w Polsce swoje psy testom poddawał, bo takich testów dla wszystkich ras poprostu nie ma i długo jeszcze nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']sodlis-Zastnawiam sie co to jest pies uzytkowy:hmmmm:[/quote]
i Ty wypowiadasz się w temacie o hodowli :crazyeye: :crazyeye: nie mając bladego pojęcia , co to pies użytkowy ?

wiesz , na wystawach są klasy , to chyba wiesz - prawda ?
i masz
-szczeniąt
-młodzieży
-
-
-


klasa użytkowa .. więc jeśli , układasz sobie jakiś plan w głowie , odnośnie barbarzyństwa w hodowlach .. to musisz wiedzieć , że są rasy które pracują , pracują zgodnie ze swoim przeznaczeniem do jakiego zostały wyhodowane .. muszą mieć zaliczone - próby pracy ...
Bo psy rasowe - jaki widzisz , to nie tylko eksterier :diabloti:

np skopiowane ze strony ZK

[SIZE=2][COLOR=#666666][B]Klasa użytkowa [/B]- dla psów/suk w wieku powyżej 15 miesięcy, z certyfikatem użytkowości.
Klasa użytkowa organizowana jest wyłącznie dla ras, które w nazewnictwie FCI wymienione są jako rasy pracujące.
Na wystawy krajowe i klubowe, organizowane przez ZKwP, do klasy użytkowej mogą być zgłaszane charty posiadające zatwierdzony tytuł i dyplom Krajowego Championa Wyścigów Chartów, Terenowych Wyścigów Chartów (coursing) lub certyfikat użytkowości.
Na wystawy międzynarodowe do klasy użytkowej mogą być zgłaszane charty posiadające wyłącznie certyfikat użytkowości.

[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#ff0000]Kserokopię certyfikatu użytkowości należy dołączyć do zgłoszenia psa na wystawę.[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#666666]

Certyfikat użytkowości (wzór) wydaje się:
- dla psów ras obronnych - posiadających co najmniej dyplom IPO-V
- dla psów ras myśliwskich - posiadających dyplom co najmniej III° z konkursów
- dla chartów - zgodnie z odrębną uchwałą Zgromadzenia Generalnego FCI.
[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sodalis']:crazyeye: :crazyeye::crazyeye:

Niesamowita jesteś.[/QUOTE]:evil_lol::evil_lol::evil_lol:


No.... to jest pies uzywany np. jako narzuta na kanape, albo ocieplacz na dłonie.
Albo mop :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Vectra-dzieki ale akurat to wiem ,chociaz nie jestem hodowczynia i na wystwy nie chcialm nigdy chodzic:oops:sadzilam ,ze to znowu cos madrego utworzono,w grupach psow.

Ach nie mozna sie zapytac?Dziekuje Vektra za dokladne objasnienie nie tylko grupy uzytkowej.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']:evil_lol::evil_lol::evil_lol:


No.... to jest pies uzywany np. jako narzuta na kanape, albo ocieplacz na dłonie.
Albo mop :eviltong:[/quote]

Ewentualnie grzejnik do łóżka... A jaki bezpieczny i ekologiczny;):evil_lol:

EDIT: Posty skaczą...

Link to comment
Share on other sites

1.puli-wiesz masz swieta racje, jak nie masz ,patrz punkt 1,-ma zawsze racje:evil_lol:
Ps moje sluza zima jako mufki, skorki p/rema ,i tez jako odkurzacze,froterki,aLarmy,mysliwi,komedianci itd

Vectra-tearia barbrzynstwa,a psy uzytkowe :hmmmm:,a z czym to sie je?:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sodalis']

[B]Patisa[/B] ogólnie rzecz biorą zgadzam się z Tobą, zgadzam się, że psychika jest bardzo ważna, moim zdaniem nawet ważniejsza niż eksterier.
Tylko, że nie żyjemy w świecie idealnym, a w realnym, i nie wszystko jest tak jak ja czy Ty byśmy chciały.
Ale na chwilę obecną nie ma możliwości by każdy hodowca w Polsce swoje psy testom poddawał, bo takich testów dla wszystkich ras poprostu nie ma i długo jeszcze nie będzie.[/quote]

I ja to rozumiem.
Ciesze się, że się ze mną zgadzasz.;)

[quote name='Vectra']Powiem Ci tak - dzięki takim osobą jak Ty , takie wylęgarnie nieszczęścia - zarabiają :)
jest popyt ? jest , bo się naiwna dobrotliwa duszyczka znajdzie , co się zlituje i kupi szczeniaczka z przetwórni ....
[/quote]

Chyba musisz to Poleczce odszczekać, bo ja psa nie kupiłam a adoptowałam - a to zasadnicza różnica :angryy:

[quote name='Vectra']

zacznij od początku świat naprawiać - kup dobry materiał hodowlany :p
już możesz zarejestrować hodowlę , nie trzeba mieć suki nawet psa ... trzeba być członkiem ZK , zapłacić składkę wybrać przydomek , zapłacić i już możesz hodować :evil_lol: potem pojeździsz po wystawach , możliwe , że wtedy zrozumiesz większą część tego co teraz piszę ... i wrócimy do rozmowy ..... :multi:

bo ja na tą chwilę , wolę poleżeć , poganiać z psami na podwórku niż iść na testy szwedzkie , do osoby która nie wie jaką mam rasę psa na smyczy :cool3:[/quote]

Vectra, dobrze,z ę nie amm Cię na wyciągnięcie ręki...


Słuchaj, nie masz o mnie pojęcia i wypraszam sobie teksty, że strasznie skrzywdziłam psy, adoptując półroczną bidę z pseudo hodowli ( pisze o tym rodowodowym)
A ponieważ mnie nie znasz, nie wiesz, co planuję i jak chcę założyć swoją hodowlę. Nic nie będę teraz rejestrować, mnie sie nie pali.
Tak sie składa ,zę akurat zdaje sobie sprawę z tego, że by założyć hodowlę potrzeba najlepszych psów...ale nie z Toba o tym.

Poleczka pojeździ po wystawach ze swoim psem, pewnie się czegoś nauczy, pewnie nasłucha sie jeszcze więcej od hodowców i od pasjonatów.

Twoim problemem nie jest to,zę zadajesz trudne pytania, tylko to, że robisz tow sposób opryskliwy.
Rządasz ode mnie, zebym zorganbizowała jakieś spotkania, nakłoniałą Zk do tego, by wyszkolił sedziów tak, by mogli oceniać psy podczas testów szwedzkich i dodatkowo,z eby robili to profesjonalnie? No to śmieszna jetseś.
Bynajmniej, nie zamierzam. Nie sama - bo nie o to tu chodzi, zebym zrobiła wszysystko za Ciebie i dla Ciebie( za co oczywiście odpłaciłabyś mi zdjęciem czapki z głowy, szał:razz:).
Jeżeli w przyszłosci znajdze sie szersza grupa ludzi, chcętna by cos takiego urzeczywistnić to na bym się do nich przyłączyła.

A takie wypinanie się i rzucanie rozkazów jest co najmniej żałosne.
Nie wiem z akogo sie uważasz, zeby mi wytykac chęć testowania psów?

Mam gdzieś kiedy to wejdzie do Polski.
Staram sie dowiedzieć jak najwięcej o tycn tetsach z agranicą ( nie, nie od Ciebie:razz: ) i jeżeli tylko mi się uda, to na pewno przeprowadzę je u swojego psa.

I wiesz...być moze, gdybym od razu kupiła psa do hodowli,w 100% doskonałego, nie myślałabym o testach. I dlatego ciesze się, ze stało się tak, jak sie stało - ze psa adoptowałam.

Na pewno przestestuję moje psy, które będę miała w przyszlosci, te zaje****,ze świetnymi rodowodami, eksterierem, charakterem... po co? by wiedzieć o ich charakterze coś więcej.
By hodować ciut świadomiej.

nautra jets figlarna, a im więcej ja wiem o rodzicach, tym lepiej moge "zaprojektować" dzieci.

Tyle.

P.S. Proponuję, żebyś zakończyłą ta dyskusję, bo mniemam, ze następny Twój post będzie znowu o tym, zebym wszystko sobei sama zrobiłą, sporwadziłą do Polski, że Ty stara jetseś i że Ci sie nie chce, ze poczekasz az wszystko przygotuję,a potem przyklaszczesz, jak juz sukces będę miaął w garści - daruj sobie.

Link to comment
Share on other sites

z jednym się zgodzę , dyskusja jakakolwiek z Tobą.. nie ma sensu - postukasz , pomarzysz i na tym się skończy.

Jedno musisz wiedzieć , że jak czegoś chcesz , to musisz włożyć odrobinę w to swojej inicjatywy ... sam się nie wykluje ....

Bokserkę też adoptowałaś ? :)

Ja od Ciebie niczego nie żądam , bo gdybym miała życzenie mieć testy .. to bym sama zad ruszyła ... na razie Ty się tu uzewnętrzniasz .... i czekasz na cud ?


I jak pisałam , życzę Ci oczywiście powodzenia ....


[QUOTE]oczekasz az wszystko przygotuję,a potem przyklaszczesz, jak juz sukces będę miaął w garści[/QUOTE]

hahahaha , toś mi poprawiła humor , chichocząc mówię EOT :evil_lol:

marzenie piękna rzecz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']z jednym się zgodzę , dyskusja jakakolwiek z Tobą.. nie ma sensu - postukasz , pomarzysz i na tym się skończy.[/quote]
wiesz, ze jesteś żałosna?
Postukałam i dzięki temu mam kontakt z osobami, które wiedzą o szwedzkich testach dużo. A ponieważ są to osoby życzliwe, dzielą się ze mną swoimi informacjami.

Bo widzisz...właśnie po to istnieje forum, by gromadziły się na nim osoby, które chętnie dzielą się wiedzą z innymi.
Nie wiem o co Ci chodzi... ja stukam i się czegoś dowiaduję, Ty stukasz...bo musisz się gdzieś wyżyć?
Ponarzekasz, pojęczysz, napiszesz, jaka to "jestem okropna, bo pytam, nooo..." i chyba czujesz sie lepiej - to jest dopiero żałosne.



[quote] Jedno musisz wiedzieć , że jak czegoś chcesz , to musisz włożyć odrobinę w to swojej inicjatywy ... sam się nie wykluje .... [/quote]ale nie pojmuję z jakiej Ty mańki piszesz w ogóle coś takiego do mnie?:stupid:
Czy ja gdzieś napisałam, że ma się samo zrobić?
Odwal się do cholery!

Ja zaczęłam ten temat, by czegoś się dowiedzieć.
Bo widzisz, mam w zwyczaju, że zanim zacznę gdzieś biegać i komuś jęczeć, to staram się najpierw rozeznać w temacie.
I w tym oto celu, rozmawiam z ludźmi, którzy coś na ten temat wiedzą - a w między czasie muszę się odpędzać od Ciebie, bo Ty najwyraźniej bardzo cierpisz z tego powodu:???:

[quote]Bokserkę też adoptowałaś ? :)
[/quote]Nie, kupiłam 5 lat temu w pseudo hodowli.

Mogłabym w tym momencie zacząć dyskusję, której najwidoczniej bardzo oczekujesz - przepychania się kto więcej zwierząt uratował.
Ale wiesz, mnie nużą takie żałosne przepychanki, bo ,przynajmniej ja, nie ratuję jakiejś istoty tylko po to, by potem wymądrzać się na forum, ze jestem wspaniała, a reszta to śmiecie.

[quote]Ja od Ciebie niczego nie żądam , bo gdybym miała życzenie mieć testy .. to bym sama zad ruszyła ... na razie Ty się tu uzewnętrzniasz .... i czekasz na cud ? [/quote]
Jasne.
Człowieku, idź się wyżyj na jakimś meblu jak masz, bo z każdym postem udowadniasz, ze masz z sobą jakiś problem.

Ja pytam, by wiedzieć.
Właśnie rozmawiam z osobami, które zechciały mi napisać o tych testach coś więcej.

Mam życzenie mieć testy?
daruj...
ja się dowiaduję, gdzie na takie testy mogę wyjechać, jak one działają itd. , a Ty g**** wiesz o tym, co ja robię, więc skończ.
Ty byś ruszyła zad?
Po Twoich postach wnioskuję, że ostatnią rzeczą jaką byś zrobiła to ruszyła się gdziekolwiek.


[quote] I jak pisałam , życzę Ci oczywiście powodzenia .... [/quote]
wiesz, może zamiast życzyć, zleź ze mnie i przestań mi wytykać, że się pytam.
Ja zazwyczaj od tego zaczynam ( i chyba tak powinien każdy).




[quote] chichocząc mówię EOT :evil_lol: [/quote]
Ja również mówię EOT - z tym, że jestem naprawdę zażenowana Twoją postawą:shithappens:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sodalis']Super! Ja się z Tobą zgadzam, marze o czasach, gdy psy będą selekcjonowane i dobierane do rozrodu nie tylko na podstawie eksterieru i to we wszystkich rasach.
Tylko jak to zrobić? wszyscy hodowcy z Polski mają ze wszystkimi swoimi psami do Szwecji na testy jechać? Tylko czy Szwedzi zgodzą się i czy dadzą rade te wszystkie nasze psy przetestować?
A może Czesi się zgodzą?

[B]Patisa[/B] ogólnie rzecz biorą zgadzam się z Tobą, zgadzam się, że psychika jest bardzo ważna, moim zdaniem nawet ważniejsza niż eksterier.
Tylko, że nie żyjemy w świecie idealnym, a w realnym, i nie wszystko jest tak jak ja czy Ty byśmy chciały.
Ale na chwilę obecną nie ma możliwości by każdy hodowca w Polsce swoje psy testom poddawał, bo takich testów dla wszystkich ras poprostu nie ma i długo jeszcze nie będzie.[/quote]

Wbrew pozorom to nie jest niemożliwe i nie zawsze trzeba jeździć do Szwecji czy Czech. Chcecie przykład z Polski proszę: Klub Hovawarta zaprosił sędziów z RZV ( niemieccy specjaliści od kwalifikacji hodowlanej) i dokonał przegladu zgodnie z tamtymi testami
[url=http://psisport.com/index.php?option=com_content&task=view&id=112&Itemid=1]PsiSport.com - Przegl

oczywiście link nie chodzi, dogomania spada na psy, nie dość że posty latają jak chcą, to próba włozenia linka jest z reguły katastrofą. W każdym razie zainteresowanych filmikami z testów psów młodych i dorosłych zapraszam na PsiSport.com, a nastepnie na Przegląd hovawartów

Okazuje się, że można i w Polsce jezeli uda się zebrać grono ludzi zaintereswanych rasą, hodowlą idącą w jakość nie ilość [URL]http://klub.hovawart.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=105&Itemid=177[/URL]

Vectra ja także nie rozumiem Twojego podejścia. Zawsze wszystkie zmiany zaczynają sie od marzeń o lepszym jutrze, niektórzy przenoszą je do realu i krok po kroku dążą do ideału. Jeżeli ktoś chce to robić, to po co go zniechęcać ? Akurat w Twoich ulubionych rasach nie ma aż takiego kłopotu z psią psychiką (rzeczywiscie większe problemy są z włascicielami :evil_lol:) ale są rasy, w których hodowla na eksterier spowodowała "zagubienie" cech użytkowych. Dzisiejsze collie, hovki, dogi niemieckie czy belgi mają kłopoty z psychiką, głównie chodzi o lekliwość. I trzeba coś z tym zrobić, bo na ZKwP liczyć nie można - wystarczy poczytać o walce belgomaniaków o zmianę testów psychicznych. Wystarczy prześledzić jak rozwijają się psie sporty obi czy agility, praktycznie bez wsparcia ze strony ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patisa']
Odwal się do cholery!

[/quote]

dowalę Ci ,ale punkty karne , za łamanie regulaminu.:p
zmień ton , już ci to pisałam ....


[QUOTE]Vectra ja także nie rozumiem Twojego podejścia.[/QUOTE]
To przeczytaj uważnie moje posty ... jeszcze raz ..


[QUOTE]Klub Hovawarta zaprosił sędziów z RZV[/QUOTE]
myślałam , że Patisa wykaże się większą błyskotliwością .... wskaże , właściwie , kto ew mógł by o takie testy zabiegać ... mocno zawężając - klub jej rasy ....

a resztę jak pisałam - na klepaniu się u niej skończy :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...