Jump to content
Dogomania

Duże hodowle


Recommended Posts

Miniaga, ja szczepilam tj. Ty, czyli w 8 tygodniu male mialy już 2 szczepienia, a i tak bylo źle... zdaniem weterynarza z X do którego poszli Państwo z 9 tyg. psiakiem :evil_lol: Bo za szybko :eviltong: :diabloti:

Natomiast w przeglądzie jest napisane "odrobaczone i 1x zaszczepione", a nie 1x odrobaczone i 1x zaszczepione" ;)
W 9-tym tygodniu 1 szczepienie jeszcze przejdzie - maluch mógl być szczepiony w 6 i wg. "amerykańskiego kalendarzyka" powinien następne dostać po ok. 3 tygodniach.

Czemu nie dostal... to ja już nie wiem.

Bynajmniej jednak jestem daleka od osądzania nieznanego mi hodowcy, w którego domu nie bylam.

A z socjalizacją jest tak, że nie bez powodu ZK dopszcza wydawanie 7-tyg. szczeniąt do nowych domów. Pomiędzy 7 a 9 tygodniem maluchy klimatyzują się u nowych Państwa najlepiej. Oczywiście nie znaczy to, że 4 miesięczny szczeniak nie zaklimatyzuje się wcale, ale [B]może [/B]być trudniej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 757
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='pa-ttti']czy to jest jakoś udowodnione że właśnie pomiędzy 7 a 9tym tygodniem jest najlepszy czas dla szczenięcia do zmiany domu?[/QUOTE]
Zajrzyj na te stronę.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f422/szczenie-6-tygodni-problemy-kolezanki-135850/index4.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Puli jestem pod ogromnym wrażeniem twojej wiedzy!!!!

Super Gosia nie zgodzę się z tobą że wydanie szczeniaka w wieku 7 tygodni jest dla niego najlepsze, nio chyba że hodowca ma w głębokim poważaniu socjalizacje, szczeniaki siedzą w klatach oddzielone od matki.


W przeglądzie było napisane "odrobaczone i zaszczepione raz" (taka przynajmniej była pierwsza wersja postu w którym cytowała przegląd Ania S-P)
Ja to zrozumiałam jak zrozumiałam- liczba odrobaczeń i szczepień powinna być podana dokładnie.

Moja wetka spodziewa sie dziecka, dlatego maluchy szczepiłam w innej klinice i też lekaż powiedział mi że lepiej by odstęp między pierwszym a 2 szczepieniem był większy niż 2 tygodnie. Sugrerował 18-20 dni. Różne są systemy i każdy lekarz ma na to inny pogląd, ale 14 tygodni i jedo szczepienie??????????

Link to comment
Share on other sites

Miniaga - chodzilo mi dokladnie o to, że piesek 4 miesięczny, żyjący w stadzie (matka, ojciec, ciotka, czy ogólnie inne psy), w dodatku w spokojnej okolicy wędrujący do nowego domu w centrum miasta gdzie będzie mial za towarzyszy tylko ludzi [B]może [/B]mieć większe problemy, niż 7-9 tyg. szczeniak. Dlatego regulamin, który stworzyli ludzie zajmujący się dlugie lata hodowlą i wychowaniem kolejnych pokoleń psów dopuszcza wydawanie szczeniąt po skończeniu 7-mego tygodnia życia. Czy to źle, czy dobrze - można mieć wlasne widzimisię, ale co ma wydanie 7 czy 8-tygodniowego szczylka do trzymania szczeniaków z dala od matki? Tak samo można byloby napisać, że 3 miesięczny piesek "siedzi" bo się "nie sprzedal", a ponieważ jest już na tyle duży, żeby nie ssać, to na bank jest oddzielony od rodzicielki i najpewniej siedzi w klatce.

Socjalizacja nie zaczyna się w 7-mym tygodniu. Trwa od urodzenia, a ww. okres jest optymalnym do opuszczenia rodzinnego gniazda.
Jeśli ktoś ma życzenie sprzedawać 6-miesięczne szczenięta - jego wola. Ale ja bym już takiego pieska nie kupila, dla mnie osobiście max. wiek to 4 miesiące, przy czym i tak musialabym znać dobrze hodowlę z której biorę takie zwierzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']czy to jest jakoś udowodnione że właśnie pomiędzy 7 a 9tym tygodniem jest najlepszy czas dla szczenięcia do zmiany domu?[/quote]

[URL="http://www.twoj-pies.pl/infopage.php?id=3"]Psy - Portal wielbicieli psów - informacje[/URL]

Co portal, to opinia, co hodowca - jw., i tak samo jeśli chodzi o behawiorystę.
Dlatego warto mieć wlasne wyrobione zdanie.

Swoje psy odbieralam w wieku powyżej 12 tygodni, ale znalam hodowle, warunki, etc.

Swoje szczeniaki wydawalam pomiędzy ukończeniem 7 tyg. do (ukończenia) 9-tego tygodnia życia. W mailach ze wszystkimi wlaścicielami przewijaly się dwa zdania "niczego się nie boi" i "siusia na podklad higieniczny" :evil_lol: Mialam 4 szczeniaki, niedlugo kończą 6 m-cy, reklamacji żadnych, z wyjątkiem tego, że jeden obgryzl kwiatek, a drugi lubi wynosić swoje miski na poslanie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego 7-10 tygodniowy szczeniak powinien mieć kontakt z matką bardzo fajnie wyjaśnione jest w linku Puli, więc nie będę się rozpisywać.

Ja postępuję zupełnie odwrotnie niż ty. Moje szczenięta opuszczą dom w wieku 12 tygodni (wcześniej ok 10 tygodnia tylko bardzo zaufanej osobie) , a przy zakupie szczeniaka tam gdzie nie mam zaufania że hodowca prawidłowo przeprowadzi psiaka przez okres lęku i zupełnie zaniedba socjalizacje zabieram szczeniaka w wieku 7 tygodni.
Jeśli zaś mam zaufanie do hodowcy to najchętniej w 10-12 tygodniu, ponieważ uważam, że kontakt w tym wieku z matką daje szczeniakowi bardzo dużo.

Bardzo skróciłam swoją wypowiedź, bo zamykają mi sie już oczy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...