Jump to content
Dogomania

Żabcia wyleczona po wypadku- MA WSPANIAŁY DOM


Zmysł

Recommended Posts

  • Replies 540
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Zmysł']Niestety, coraz bardziej się zastanawiam, czy chciałbym, aby poprzedni "właściciel" się odnalazł. Wydaje mi się, że sunia była regularnie bita.
Obecnie bardzo przywiązała się do nowej Opiekunki, wręcz szaleje, jak ją widzi. Ale jest bardzo ułożona, nie szczeka i nie narzuca się. Musiała być bardzo często karcona. Nie chce jeść jedzonka dla psiaków, tylko to, co człowiek, nawet okazało się, że chlebem nie pogardzi.
A najgorsze jest to, że przeraźliwie boi się mężczyzn. Moja obecność niezbyt dobrze na nią działa. Łza się w oku kręci, jak się patrzy na jej zachowanie. W sytuacji, gdy siedzi kilka osób przy stole, sunia wykazuje tylko radość będąc przy "nowej Pani". Nie przywoływana podchodzi do innych, ale widać, że czyni to z olbrzymią obawą i z przymusem. Do mężczyzn przychodzi skulona z podwiniętym ogonkiem i strachem w oczach, jakby chciała powiedzieć "wiem, że mnie zaraz uderzysz, ale zobacz, ja sama do ciebie podchodzę, jestem dobra, nic złego nie zrobiłam, nie bij mnie zbyt mocno..."[/quote]
na boga.. zmysł ty mi tu takich wyciskaczy łez nie wypisuj.. bo mnie juz w gardle sciska..

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że Zmysł nie ma racji i ktoś szuka suni.
Z własnego doświadczenia wiem, że są psy, które zawsze boją się obcych, a szczególnie mężczyzn. Moja jamnikopodobna Mila, która jako malutki szczeniaczek została wrzucona do mojego ogródka nigdy nie była bita, straszona, nikt na nią nie krzyczał, a reakcje ma takie same jak opisał Zmysł. Nie wiem dlaczego tak jest i choć wielokrotnie się zastanawiałam nie znalazłam rozsądnego wytłumaczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']Mam nadzieję, że Zmysł nie ma racji i ktoś szuka suni.
Z własnego doświadczenia wiem, że są psy, które zawsze boją się obcych, a szczególnie mężczyzn. Moja jamnikopodobna Mila, która jako malutki szczeniaczek została wrzucona do mojego ogródka nigdy nie była bita, straszona, nikt na nią nie krzyczał, a reakcje ma takie same jak opisał Zmysł. Nie wiem dlaczego tak jest i choć wielokrotnie się zastanawiałam nie znalazłam rozsądnego wytłumaczenia.[/quote]
oby tak było

Link to comment
Share on other sites

Żabcia została napadnięta przez trzy koty. Biedna tylko się skuliła, nawet nie zaszczekała, jedynie popiskiwała. Na jej ratunek ruszył domowy kundelek, starowinka-grubolek, dwa razy mniejszy od suni. Też mu się oberwało, ale odgonił agresorów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zmysł']Żabcia została napadnięta przez trzy koty. Biedna tylko się skuliła, nawet nie zaszczekała, jedynie popiskiwała. Na jej ratunek ruszył domowy kundelek, starowinka-grubolek, dwa razy mniejszy od suni. Też mu się oberwało, ale odgonił agresorów.[/quote]
no to siiiiicznie- widze ,że Żabunia moze liczyc na kolegę grubolka mniejszego;-))) ale dlaczego te koty ja napadły... ??? tak poprostu??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zmysł']Żabcia została napadnięta przez trzy koty. Biedna tylko się skuliła, nawet nie zaszczekała, jedynie popiskiwała. Na jej ratunek ruszył domowy kundelek, starowinka-grubolek, dwa razy mniejszy od suni. Też mu się oberwało, ale odgonił agresorów.[/quote]

Biednemu zawsze wiatr w oczy :-(. Ale cieszę się, że grubolek to taki dzielny facet. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elainfo']no to siiiiicznie- widze ,że Żabunia moze liczyc na kolegę grubolka mniejszego;-))) ale dlaczego te koty ja napadły... ??? tak poprostu??[/quote]
trochę nie lubią obcych, szczególnie większych od grubolka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...