Jump to content
Dogomania

Schronisko we Wrześni pod Poznaniem... Podejrzana sprawa...


Weronia

Recommended Posts

[quote name='Ritucha']A gdzież to ten mój tupet się ujawnił? Czyżbym była w swej wypowiedzi niekulturalna? Albo podałam zmyślone fakty? A czy Pani "Weroniu" była w tym schornisku (może niedokładnie czytałam) lub może w przychodni weterynaryjnej, względnie zna kogoś z opieki weterynaryjnej?
Albo proszę mi powiedzieć, w którym miejscu mojej wypowiedzi padły słowa: "wspaniałe, czyste, pracownicy kochają zwierzęta, ... wypruwają sobie żyły..."?
Dowiadywać się popróbuję, konstruktywne wnioski potrafię wyciągać, bo od wielu lat mam do czynienia ze słusznymi atakami na władze schorniskowe, pseudohodowle itp. przy tej okazji obserwuję też mnóstwo tzw. nagonek ze złych lub dobrych pobudek, które nie do końca są zgodne ze stanem faktycznym.
Jeśli chodzi o zastanawianie, to zastanawiam się od paru dni, jak pogodzić znanych mi od długiego czasu ludzi od ratowania (skutecznego) zwierząt z tymi "rzeźnikami", o których piszecie. Jak Dr Jackyl i Mr Hyde, przepoczwarzają się po przekroczeniu bram schronu (sorki ale naprawdę jakoś nie mieści mi sie to w głowie).
Schroniska, jakie są każdy widzi, Polska pod względem prawa kynologicznego i kultury posiadania psów, jeszcze przez długie lata pozostanie w szarej strefie. Schorniskami zamiast zajmować się TOnZ zajmuja się Ci, którym uda się wygrać przetarg.
Emilia nie mam ze schorniskiem we Wrześni absolutnie żadnych powiązań poza tym, że kocham psy i znam opiekę weterynaryjną do wielu lat, bo od wielu lat korzystam z ich pomocy li i tylko na gruncie medycznym. Podczas wielokrotnych wizyt z psami i kotami, zarówno moimi, jak i podesłanych tam znajomych (także z Poznania) nigdy nie mieliśmy nic do zarzucenia umiejętnością ani podejściu do zwierząt. Nigdy też nie spotkałam się z negatywnymi uwagami na temat tej lecznicy.
Ja na nikogo nie napadam, pragnę tylko zwrócić uwagę, że nie jest to sytuacja dwuwymiarowa. Może skoro wejścia na tzw. prawa dla wszystkich do odwiedzania psów w schronisku nie poskutkowały, to może spróbować "kulturalnie", miło i sympatycznie dotrzeć do serc "rzeźników"?
Z drugiej strony wiem, że do wielu schronisk w kraju wolontariusze nie są w ogóle wpuszczani, wręcz tępieni. Paląc mosty w/w nagonką nigdy nie uda się pomóc psom i obiektywnie określić sytuacji, doprowadzimy tylko do tego, że schronisko zamknie swe podwoje przed wszystkimi chcącymi pomóc.
Proszę też z łaski swojej powstrzymać się od wybrednych komentarzy i epitetów. Demokracja i prawo do wyrażania własnych poglądów nie jest równoznaczne z prawem do obrażania innych.
Forum powstało po to by pokazać, jak pomagać. Jeśli miłość do zwierząt ma być wyznacznikiem naszego człowieczeństwa i miłości do bliźnich to akurat na stronach dogo często ta pierwsza całkowicie wyklucza drugą.

A xxxx52 ja podziewam się w pracy, w wolnych chwilach zajmuję się psami i DT i uwierz mi, że niesnaski na forum nijak mnie nie obchodzą, jeśli dotyczą li i tylko samego wypisywania inwektyw pod adresem innych.

Tanitkę powiadomię dziś o wyżełku ze Wrześni po nie widziałam go na [URL="http://www.wyzly.pl"]www.wyzly.pl[/URL].

Pozdrawiam[/quote]

no powaliła mnie ta wypowiedz:)
Pani Arko ma Pani rację- ja też dawno czegoś takiego nie czytałam:)
ciekawe co ma na celu ta osoba piszac w ten sposób.. hmm..

nawet nie wiem co odpisać:)
Czy pisać o zadeptywanych szczeniakach w boksach z wielkimi psami, o szczeniakach, ktore się rodzą w gnoju i w tym gnoju umierają.., czy o psach z których wydobywano worki foliowe.. czy o trzech sukach w ciąży wyciągnietych z tej mordowni w zeszlą niedzielę..
czy o tym, że niektóre psy nie mają nawet budy,..
czy o tym, że kierownictwo schroniska nie daje pieniędzy nawet na jedzenie dla psów..
no na prawdę- nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 650
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ritucha']Nigdy też nie spotkałam się z negatywnymi uwagami na temat tej lecznicy.

Pozdrawiam[/quote]

Ritucha..... słuchaj ja myślę, że zupełnie inne jest podejście niektórych weterynarzy do psów przyprowadzanych do ich klinik, które są pachnące i zadbane i za opiekę nad którymi dostają kupe kasy, niz do psów brudnych, zarobaczonych i zapchlonych, a takie tylko sa w schronisku we Wrześni....
Oczywiście nie można tu generalizowac.... bo sa i weci z powołania, ale o takich strasznie trudno...

Nigdy nie zrozumiem jak to mozliwe aby psy w schroniskach się rozmnażały, przeciez w tych miejscach szczególine powinno sie zadbac by do tego nie dochodziło, co myslisz o tym?? Wystarczy oddzielic psy od suniek - jesli nie ma kasy na sterylizacje.
A co myslisz o szczeniakach zadeptywanych w boksach przez inne duże psy???
I ostatnie pytanie... czy byłas wogóle w schronisku we Wrześni? Czy patrzyłas na wszystko co sie dzieje, czy może widziaąłs to co chciałas zobaczyć??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nicol']Ritucha..... słuchaj ja myślę, że zupełnie inne jest podejście niektórych weterynarzy do psów przyprowadzanych do ich klinik, [B]które są pachnące i zadbane i za opiekę nad którymi dostają kupe kasy, niz do psów brudnych, zarobaczonych i zapchlonych,[/B] ..[/quote]
Swięte slowa i są NICZYJE, BEZDOMNE a i jak szczegolnie KIEROWNIKOWI schroniska "lata" czy pies bedzie wyleczony, nie troszczy sie o to czy są postepy w leczeniu. Soory ale jak nie ma "bata' nad glową to sie robi co się chce a wlasciwie NIC sie nie robi a pare groszy i tak wpadnie, chociaby za........szczepienia p/wsciekliznie, gotwosc(umowa ze schroniskiem), EUTANAZJE!

Czy ktos mi moze wymienic z imienia i nazwiska, weta schroniskowego, ktory sam z siebie, zlozyl skarge, ze w schronisku dzieje sie zle, jak sie zle dzialo czy dzieje??:shake: ja takiego nie znam.

Ps, tak w powiazaniu jednak z tematem. Niby weci leczą, ratuja a tez sa i tacy, co są.....MYSLIWYMI!!

Link to comment
Share on other sites

Ritucha..... ja zauważyłam co napisała Kasia, że byc może chodzi o innego weta, nie wiedziałam tylko czy Ty zauwazyłas, stąd napisałam Ci co ja mysle o weterynarzach, oczywiście nie o wszystkich, bo są i tacy z prawdziwego zdarzenia i z powołania. Może zorientuj się czy wet, którego tak bronisz rzeczywiście pracuje jeszcze w tym schronisku i sprawa będzie jasna.
A bidy ze schronisk mamy wszyscy, taka to juz dola i rola dogomaniaków :lol:. Jeśli i Ty pomagasz to chwała Ci za to. Nikt tu nie chce Cie obrażac.
Jeśli chcesz i możesz pomóc aby psiakom we Wrzesni było lepiej to super bo o to tu przeciez chodzi. Po to został założony ten wątek, by pomóc tym psiakóm, by zmienić ich koszmarny los w tym schronisku.

Link to comment
Share on other sites

Ritucha-to tylko Ty tak uwzasz ,ze" nikogo nie obchodza psy w odchodach i zadeptywanych szczenietach"
bo ja jestem pewna ,ze 99,9% dogomanianek ta tragedia nie zostaje bez echa i zostanie schronisko podsumowane i ludzie odpowiedzialni za taki tragiczny stan !

Link to comment
Share on other sites

Ritucha-zastanawiam sie czy moze chodzisz ze swoimi psami do wet.ktory w zeszlym roku odszedl ze schroniska poznanskiego i pracuje teraz we Wrzesni.(nazwiska nie pamietam).Znam go osobiscie.Bardzo sporadycznie leczyl psy schroniskowe.
Niestety wet odpowiedzialny za schroniskowe biedaki to ...........brak mnie slow :mad::mad::mad::mad:nie wypowiem sie ,zeby nie obrazic!!!!!!!!!!,
a kierownik oprocz postory policjanta w mundurze ,i "przekonujacego na sile"gadania ,to o milosci czy dobru zwierzat nie ma nic wspolnego:shake:

Link to comment
Share on other sites

czyzby znowu watek o schronisku wrzesinskim i losami tych umeczonych psow ,umieral smiercia naturalna:placz::placz:
jestem bardzo ciekawa ,czy zapadly jakies decyzje w sprawie nieprawidlowosci w W/W schronisku.Czy tylko zakonczylo sie na kontroli?na ukazaniu tragedi i ................NIC:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaP']Weronika, a wiesz, co jest najgorsze? To,że we Wrześni zastępcą burmistrza jest facet, który przez parę lat pracował w Urzędzie Miasta w Poznaniu, w wydziale zajmującym się m.in. schroniskiem poznańskim...blokował wszelkie zmiany...na pozór człowiek z klasą, a na niektóre jego wypowiedzi na temat zwierząt ręce opadały... Jeśli Września jest rządzona przez takich ludzi i ma taką Straż Miejską, to o czym tu w ogóle mówić...

A nie dałoby się na ten schron nasłać inspekcji weterynaryjnej?[/quote]

Na pewno "z boku" widać sprawy inaczej. Proszę mi tylko wskazać w jaki sposób blokowałem w poznańskim schronisku wszelkie zmiany? Proszę mi też wyjaśnić jaki związek ma moja obecna praca i zakres odpowiedzialności z obowiązkami, które wykonywałem w Poznaniu.
Z wyrazami szacunku- Waldemar Grześkowiak

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzeskowyak']Na pewno "z boku" widać sprawy inaczej. Proszę mi tylko wskazać w jaki sposób blokowałem w poznańskim schronisku wszelkie zmiany? Proszę mi też wyjaśnić jaki związek ma moja obecna praca i zakres odpowiedzialności z obowiązkami, które wykonywałem w Poznaniu.
Z wyrazami szacunku- Waldemar Grześkowiak[/quote]

Witam Pana, Panie Waldemarze,
Cóż, odpowiem w ten sposób - mając w pamięci kilka Pańskich wypowiedzi na temat bezdomnych zwierząt, nastawienie do obywatelskich inicjatyw mających poprawić sytuację w schronisku poznańskim oraz tolerowanie stosunków tam panujących, wolę powstrzymać się już od komentarzy.

I zapytam może trochę przewrotnie - zdając sobie sprawę z tego, jak złe opinie krążą na temat schroniska we Wrześni i mając już [B]pewne doświadczenie [/B]wyniesione z pracy w poznańskim UM, jakie są Pańskie sugestie co do poprawienia sytuacji w schronisku wrzesińskim oraz poprawienia dobrostanu zwierząt? Może zostałby Pan poplecznikiem tej sprawy w Urzędzie we Wrześni? Bo, jak widać, nikt z "rządzących" nie jest tym zainteresowany. I nie apeluję tu do Pańskiego sumienia czy miłości do zwierząt. Prawo - ustawa o ochronie zwierząt, rozporządzenie o warunkach, jakie mają spełniać schroniska, a także regulamin samego schroniska - warto by się zastanowić nad zderzeniem teorii z praktyką w tym schronisku.
Z wyrazami szacunku,
Monika Preibisz

Link to comment
Share on other sites

Szanowny Panie Grzeskowiak!

Ogromnie cie ciesze ,ze moge podzielic sie swoimi uwagami na forum z osoba z urzedu ,a szczegolnie miasta Wrzesni ,w ktorym to psy w tamtejszym schronisku wegetuja,zyja na skraju zycia i smierci.
Nie bede sie powtarzac ,ale musze zwrocic uwage ,ze w tamtejszej placowce psy sie rozmnazaja,a przeciez jest ustawa o ograniczeniu populacji zwierzat ,wierze ,ze sa i pieniadze na kastracje . Niestety ustawa ta jest naruszana ,jak i ustawa o ochronie zwierzat.Dowodami na te lamanie tej ustawy podam przyklady: psy sa zaglodzone,dostaja niedostatecznie duzo jedzenia,nie dostaja odpowiedniej pomocy wet,nie ma pomieszczen na kwarantanne,szczeniakarni ,zwierzeta nie sa szczepione,nie ma osob do pielegnacji ,jak i do socjalizacji psow,nie ma HP itd
Moze Pan jako milosnik zwierzat wplynie na kierownika Strazy Miejskiej i wreszcie nastapia pozytywne zmiany dla dobra tam trzymanych zwierzat,gdyz to schronisko patrzac ,nie tylko z boku ,nie spelnia zupelnie norm EU.
Pozdrawiam serdecznie
Roma Vogt

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzeskowyak']Na pewno "z boku" widać sprawy inaczej. Proszę mi tylko wskazać w jaki sposób blokowałem w poznańskim schronisku wszelkie zmiany? Proszę mi też wyjaśnić jaki związek ma moja obecna praca i zakres odpowiedzialności z obowiązkami, które wykonywałem w Poznaniu.
Z wyrazami szacunku- Waldemar Grześkowiak[/quote]

Witam serdecznie.

Dziwie sie, ze jako osoba publiczna, pełniąca funkcje v-ce burmistrza, swoj pierwszy post zaczyna Pan od spraw nie wnoszących NIC do sytuacji zwierząt w schronisku we Wrzesni.
Mnie nie interesuje przeszlosc, interesuje mnie obecna, dramatyczna sytuacja zwierzat, w schronisku we Wrzesni.

Mam kilka pytan:

- czy to Panu podlega straz miejska?
- czy To Panu podlega schronisko?
- na jakiej podstawie prawnej straznicy miejscy rowniez prowadzą schronisko?
- jaki jest budzet schroniska
-ile srednio, miesiecznie, przebywa zwierzat w schronisku a na ile miejsce jest schronisko przeznaczone.
-prosimy o dane za ubiegly rok i za 5 m-c roku biezącego: ilosc przyjętych zwierzat, ilosc adopcji, ilosc upadków( z wyszczegolnieniem padle i poddane eutanazji).

-ilu pracownikow zatrudnia schronisko.

-prosimy o regulamin schroniska

-prosimy o uchwaly miasta odnosnie bezdomnych zwierzat, [B]zapobiegania bezdomnosci.[/B]

[B]-prosimy o protokol z ostatniej kontroli powiatowego lek.wet. jak i kontroli wewnetrznych UM.[/B]

Czy byl Pan kiedykolwik w WASZYM schronisku dla zwierząt i jakie są Pana prywatne odczucia?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Witamy pana Grześkowiaka. Myślę że to po tym co o nim i jego podejściu do bezdomnych psów i kotów słyszałem "światełko w tunelu"/ to że się zalogował/.
Myślę że zaowocuje to współpracą i poprawą bytu zwierząt w nadzorowanym przez niego jednym z dwu najgorszych w wielkopolsce przytulisk dla zwierząt./ Swarzędz i Września/.
Przejęliśmy z tego schronu dwa psy w fatalnym stanie. Bez dokumentacji. Jedynie swistek o szczepieniu p. wściekliźnie. Suka 11 lat Sabina mająca trudności z poruszaniem. Po rekonwalescencji 2,5 miesiąca "doszła do siebie" i psa ReX /5lat/z przwlekłym zapaleniem kości. Nieleczonego. Zimą przejęliśmy 13 szczeniaków w złym stanie. Zapchlone, zarobaczone, nieszczepione. Dzięki naszym wetom 12 znalazło domy po wyleczeniu./ Jeden za TM/
Psy we wrześni nie mają opieki weterynaryjnej/ To co mają to zaprzeczenie wszystkiego/. Nadzór wet. nieobiektywny. Dlaczego? Kolega?

Jeśli pan Panie Grześkowiak chce instrukcji czy pomocy w prowadzeniu schroniska/ Oczywiście nas Pan pominie/ proszę do Burmistrza miasta Śrem. P. Lewandowskiego albo osoby odpowiedzialnej za schron P. Koronowskiej. Jak mniej oficjalnie to Adopcje Kajetan 602751299
Tylko dla pana bo reszta na tym wątku zna mnie osobiście. Kajetan Warzecha 63-100 Psarskie ul Jaśminowa 29

Link to comment
Share on other sites

Witam Pana, Panie Waldemarze! Co za honor nas spotkał, że odwiedził Pan strony miłośników zwierząt!
Z tego co pamiętam, był Pan władny wyegzekwować zmiany w schronisku poznańskim, ale nie tknął Pan palcem. Musiała przyjść nowa, postępowa władza, by ruszyć kurz z zatęchłego sposobu zarządzania. Zdaje się, że są pierwsze efekty. I to niestety nie dzięki Panu.
No ale może teraz ma Pan więcej możliwości manewru? Proszę się określić jakie są obecnie Pana kompetencje wobec takiej drobnej komórki, jak schronisko dla zwierząt we Wrześni... Chyba jako zastępca Burmistrza, ma Pan coś do powiedzenia? I mam nadzieję, że w tak zwanym międzyczasie polubił Pan zwierzęta ;)
Z poważaniem,
Małgorzata Prokopowicz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoniaP'][B]Z tego co pamiętam, był Pan władny wyegzekwować zmiany w schronisku poznańskim, ale nie tknął Pan palcem.[/B][/quote]

:roll: GoniaP czy wrozysz 'pospolite ruszenie' na Wrzesnie, media itp, no bo inaczej sie nie da? :roll: Kiedy sa wybory, moze juz jakies ulotki informacyjne szykowac?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']:roll: GoniaP czy wrozysz 'pospolite ruszenie' na Wrzesnie, media itp, no bo inaczej sie nie da? :roll: Kiedy sa wybory, moze juz jakies ulotki informacyjne szykowac?:roll:[/quote] Zobaczymy, co czas przyniesie.... Ale ulotki informacyjne... dobry pomysł :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...