Jump to content
Dogomania

Sprawa Donosu Na Bajke B.


Donvitow

Recommended Posts

[quote name='Margo05']GreenEvil ma w domu sporo zwierzaków. I to nie swoich, a tymczasów i rehabilitantów. A pieniądze nie idą na jej psy, tylko na leczenie właśnie tych przygarniętych zwierząt.

Opanujcie się trochę. Te wieczorne awantury na tym wątku, poświęconym STADKU BBBBB przekraczają już wszelkie granice. O dobrym smaku nie wspominając.
Modzi mają rację kasując je z tego miejsca, bo to nie wątek awanturniczy, tylko wątek wspaniałych Ludzi Edyty i ś.p. Włodka oraz ich zwierząt, które tak pokochali. Moglibyście w końcu to uszanować? Bo to już nawet nie jest zabawne. To jest żenujące.[/quote] Margo... Prawda wyjdzie na jaw, i mam nadzieję, że wtedy nie spalisz się ze wstydu popierając AFN.
Dla Ciebie to zrobię, i już się uciszę, bo właściwie nic więcej nie mam do dodania ;)
A Edytka mi wybaczy...bo walczymy na jednym froncie, tylko Ona zbyt skromna jest by toczyć małe wojny ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='GoniaP']:crazyeye::crazyeye::crazyeye:To znaczy, że pieniądze ludzi o wielkich sercach, wpłacających na wasze "skarpety" w dobrej wierze, tak naprawdę utrzymują ciebie, twoje przy...pnice i twoje własne psy?????????????????? I ty się czepiasz Edytki??? (dla ciebie PANI EDYTY????):-o:-o:-o:-o Toż to trzeba ogłosić!!!!
[/quote]

Nie przemeczaj sie mysleniem, bo Ci sie klawiatura zacina i zaczyna dwoic w oczach.
Ja mam jednego psa.
Nigdzie w tym watku nie przyczepilam sie do Edyty.
Zrodlem mojego utrzymania jest moja praca. Etatowa.

EOT.

pzdr
GreenEvil

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoniaP']Margo... Prawda wyjdzie na jaw, i mam nadzieję, że wtedy nie spalisz się ze wstydu popierając AFN.
Dla Ciebie to zrobię, i już się uciszę, bo właściwie nic więcej nie mam do dodania ;)
A Edytka mi wybaczy...bo walczymy na jednym froncie, tylko Ona zbyt skromna jest by toczyć małe wojny ;)[/QUOTE]

GoniaP nie podejmę z Tobą dyskusji w tym miejscu. Nie pozwala mi na to pamięć o ś.p. Włodku i Edytce.

Jestem zwolenniczką konstruktywnych rozmów, a nie przepychanek.

Link to comment
Share on other sites

tylko czekałam na "odwiedziny" którejś z Wielce Szanownych Załozycielek z AFN, bo ewidentnie mają powód, by śledzić ten wątek.:evil_lol:
Prawda jest taka - pokrzywdzony pies, cudowni Ludzie, którzy go wyrwali z piekła, wiele osób poruszonych tą tragedią spontanicznie rusza na pomoc i wpłaca środki na jego leczenie za pośrednictwem AFN. P. Edytka stara się wyjaśnić sposób możliwości korzystania z tych środków i zostaje b. nieładnie potraktowana przez Szanowne Założycielki, co jest faktem udokumentowanym na watku Finanse Brajla. Faktem, niepodważalnym , i nie ma w tym żadnego stwierdzenia obraźliwego. Okzauje sie , że Brajlus choruje, ludzie chcą pomagać, ale już niekoniecznie poprzez AFN (dlaczego tak jest, to juz każdy może sobie sam odpowiedzieć). Na poczatku tego roku AFN odmeldowywuje sie z DOGO, zamyka swoje wątki i przenosi na własny portal. Fakt. Ludzie organizuja pomoc w inny sposób, bo przecież jestesmy tutaj , żeby pomagać.
Ktoś przesyła donos na Edytkę. Fakt. Ktoś, kto doskonale sie orientuje w sprawach losów Brajlusia. Da się ustalić,kto to zrobił, są na to spsoby, zyjemy w 21 wieku. I trzeba to zrobić, nie po to, by kogoś ukarać, ale żeby udowodnić, że takie świnstwa nie pozostają anonimowe. Bo tak się po prostu nie robi, zwłaszcza nie w gronie ludzi, którym przyswieca wspolna idea i nie tak bezgranicznie dobrym jak p. Edytka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margo05']Jestem zwolenniczką konstruktywnych rozmów, a nie przepychanek.[/quote] Ja też...ale z przedstawicielami AFN się nie da...I jest mi z tego powodu bardzo przykro, bo nie lubię cynizmu, a ten służy za "ściemę" we wszelkich próbach merytorycznego podejścia do tematu. Wg. mnie, fundacja działająca na tak dużą skalę, powinna być kryształowa. A gdzie nie spojrzę, czego się nie dotknę (nawet przypadkiem) wszystko śmierdzi, żeby nie napisać zbyt wiele, nic nie jest poukładane..To tak jakby AFN nie zobowiązywało prawo, ba..., nie wspomnę o zwykłej ludzkiej uczciwości wobec zaangażowanej rzeszy naiwnych. Nie twierdzę, że AFN NIGDY NIC DOBREGO NIE ZROBIł... Nie, na pewno szczytne idee początku, nie mają nic wspólnego z tym, co dzieje się dziś. I mam szczerą nadzieję, że ktoś kompetentny, ktoś władny, wreszcie sie temu przyjrzy z lupą w ręku ;)

Link to comment
Share on other sites

wielu osobom przeszkadzają tutaj takie dyskusje, wolałyby, żeby nie było negatywnych emocji. Ale wyjasnienie sprawy lezy w interesie wszystkich, takze tych, ktore czują się niesłusznie pomawiane. I wycinanie postow to nic innego jak tylko zamiatanie problemu pod dywan. A ten problem jest, wyrażny i konkretny. Przed ukochaną Panią Brajla rozprawa w sądzie. Kto z nas przyjedzie na tę rozprawę ją wesprzeć, w jaki inny sposób mozemy pomóc? Kto zna na tyle prawo w tym zakresie, żeby pomóc wymiernie? ALbo kompetentnego prawnika? I jeszcze jedno, jesli rzeczywiscie w ktoryms punkcie minelismy sie z naszym prawem, to nie tylko trzeba to wyjasnic, ale i sie zabezpieczyc na przyszłość, bo jesli chcemy pomagac zwierzakaom to chcac nie chcac nie obejdzie sie bez wsparcia innych, i to wsparcia niekoniecznie dokonywanego przy pomocy fundacji, ktora wymeldowala sie z dogo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoniaP'] Wg. mnie, fundacja działająca na tak dużą skalę, powinna być kryształowa. A gdzie nie spojrzę, czego się nie dotknę (nawet przypadkiem) wszystko śmierdzi, żeby nie napisać zbyt wiele, nic nie jest poukładane..To tak jakby AFN nie zobowiązywało prawo, ba..., nie wspomnę o zwykłej ludzkiej uczciwości wobec zaangażowanej rzeszy naiwnych.[/quote]

O czym wy mowicie? czy jest jakis watek na którym te wszystkie "rzygi" (sorry za słowo) są napisane? czy jest wkoncu ten wątek do kłócenia się/wylewania pomyj/ oskarżania itd?
zaczynam się gubic, a sledze długo ten wątek, a przynajmniej ostatnie zajścia.
o czym wy mowicie, co ten AFN robi? chciałabym wiedziec bo jestem od niedawna na dogo i nie wiem kompletnie o czym wy gadacie. AFN sprzeniewierza pieniądze? Ludzie!

Link to comment
Share on other sites

nie mowimy, ze sprzeniewierza, mowimy o tym:

[B][U][COLOR=#ff0000]UWAGA od wplat wplywajacyc od 1-szego kwietnia jestesmy zmuszone sciagac oplaty (niestety ksiegowosc i inne koszt adm nie chca sie same placic, a zaczynaja to byc kwoty powyzej naszych mozliwosci). Nadwyzki nad koszty administracyjne beda kierowane na psy w alarmowej potrzebie
[/COLOR][/U][/B][B][COLOR=#ff0000]5 do 10 - 1 zl,
pow 10 do 30 - 2 zl
pow 30 do 50 - 4 zł
pow 50 do 70 - 6 zl
pow 70 do 90 - 8 zl
pow 90 do 110 - 10 zl
pow 110 do 130 - 12 zl
pow 130 do 150 - 14 zl
pow 150 do 300 - 20 zl
pow 300 do 500 - 40 zl
i pow 500 - 10%
dla orientacji procentowej sprawa ma się tak:
[COLOR=DarkGreen]
5 do 10 - 1 zl, 20,00% 10,00%
pow 10 do 30 - 2 zl 18,18% 6,67%
pow 30 do 50 - 4 zł 12,90% 8,00%
pow 50 do 70 - 6 zl 11,76% 8,57%
pow 70 do 90 - 8 zl 11,27% 8,89%
pow 90 do 110 - 10 zl 10,99% 9,09%
pow 110 do 130 - 12 zl 10,81% 9,23%
pow 130 do 150 - 14 zl 10,69% 9,33%
pow 150 do 300 - 20 zl 13,25% 6,67%
pow 300 do 500 - 40 zl 13,29% 8,00%
i pow 500 - 10% 10,00[/COLOR]
[COLOR=Black]
a jak poczytasz ten wątek, zrozumiesz, dlaczego sympatia do AFN u co wrazliwszych zbladła:
[URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=12263&PN=6[/URL]
[/COLOR][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']nie mowimy, ze sprzeniewierza, mowimy o tym:

[B][U][COLOR=#ff0000]UWAGA od wplat wplywajacyc od 1-szego kwietnia jestesmy zmuszone sciagac oplaty (niestety ksiegowosc i inne koszt adm nie chca sie same placic, a zaczynaja to byc kwoty powyzej naszych mozliwosci). Nadwyzki nad koszty administracyjne beda kierowane na psy w alarmowej potrzebie
[/COLOR][/U][/B][B][COLOR=#ff0000]5 do 10 - 1 zl,
pow 10 do 30 - 2 zl
pow 30 do 50 - 4 zł
pow 50 do 70 - 6 zl
pow 70 do 90 - 8 zl
pow 90 do 110 - 10 zl
pow 110 do 130 - 12 zl
pow 130 do 150 - 14 zl
pow 150 do 300 - 20 zl
pow 300 do 500 - 40 zl
i pow 500 - 10%
[COLOR=Black]
a jak poczytasz ten wątek, zrozumiesz, dlaczego sympatia do AFN u co wrazliwszych zbladła:
[URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=12263&PN=6[/URL]
[/COLOR][/COLOR][/B][/quote]

czy ktos prosił o wgląd do ich sprawozdania? (o ktorym mowa w tym poście z owczarka) czy ktos znalazl jakies nieprawidlowosci? nie chce oceniac
nie jestem tutaj od tego, nie znam calej sytuacji fundacji, ich finansow, długow i potrzeb, jesli ktos zna lepiej i widzi nieprawidlowosci to niech się wypowie. ale mysle ze teraz to chyba nie jest dobry moment ani miejsce.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje, pewnowatek bedzie malo medialny, aczkolwiek pragne zauwazyc, ze:
Edyta (czego nie pamietala i sie nie dziwie) sama upublicznila swoj nowy adres w grudniu 2007 roku.
Wiec podejrzewanie kogokolwiek z dogomaniakow o taki ruch jest moim zdaniem zupelnie pozbawione sensu.

pzdr
GreenEvil

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']nie mowimy, ze sprzeniewierza, mowimy o tym:

[B][U][COLOR=#ff0000]UWAGA od wplat wplywajacyc od 1-szego kwietnia jestesmy zmuszone sciagac oplaty (niestety ksiegowosc i inne koszt adm nie chca sie same placic, a zaczynaja to byc kwoty powyzej naszych mozliwosci). Nadwyzki nad koszty administracyjne beda kierowane na psy w alarmowej potrzebie[/COLOR][/U][/B]
[B][COLOR=#ff0000]5 do 10 - 1 zl, [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 10 do 30 - 2 zl[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 30 do 50 - 4 zł[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 50 do 70 - 6 zl[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 70 do 90 - 8 zl[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 90 do 110 - 10 zl[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 110 do 130 - 12 zl[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 130 do 150 - 14 zl[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 150 do 300 - 20 zl[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 300 do 500 - 40 zl[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]i pow 500 - 10%[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]dla orientacji procentowej sprawa ma się tak:[/COLOR][/B]

[COLOR=#ff0000][B][COLOR=#ff0000]5 do 10 - 1 zl, 20,00% 10,00%[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 10 do 30 - 2 zl 18,18% 6,67%[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 30 do 50 - 4 zł 12,90% 8,00%[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 50 do 70 - 6 zl 11,76% 8,57%[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 70 do 90 - 8 zl 11,27% 8,89%[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 90 do 110 - 10 zl 10,99% 9,09%[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 110 do 130 - 12 zl 10,81% 9,23%[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 130 do 150 - 14 zl 10,69% 9,33%[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 150 do 300 - 20 zl 13,25% 6,67%[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]pow 300 do 500 - 40 zl 13,29% 8,00%[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]i pow 500 - 10% 10,00[/COLOR][/B]

[B][COLOR=black]a jak poczytasz ten wątek, zrozumiesz, dlaczego sympatia do AFN u co wrazliwszych zbladła:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=12263&PN=6[/URL][/COLOR][/B]
[/COLOR][/quote]


Wszystko się rozbija o prowizję, jaką pobiera AFN :cool3:

Rozmumiem, że zarzuty są iż Fundacja pobiera te pieniądze dla siebie. Czyli, że Założycielka (Aga Mazury? sorki, nie wiem :oops:), GreenEvil i Tweety ciągną korzyści materialne z prowadzenia tejże Fundacji? A zyskami tymi są prowizje od wpłat? Czy dobrze rozumiem? O to tu chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Uuuuuu.... nie powiem, że ten topik będzie należał do moich ulubionych. Ale do subskrypcji go wrzucę. Ja osobiście NIGDY nijak nie skorzystałem "na psie". Na żadnym i w jakikolwiek sposób. Chyba tyle, że jak miałem ciężkiego stresa - przytulałem się do Nikity i swoje bóle koiłem w Jej kudłach...
Inna sprawa, że nie raz moje kanapkowe śniadanie czy kolacja z okna nastawni wskakiwały prosto do Psich Pysków (hej, Tweety! - do kocich nieraz też!) - i jakoś zawsze do końca służby przeżyłem.... " <<<<< WE EXIST, IN ORDER TO TO SERVE MANKIND >>>>> " .... "Istniejemy, by służyć".... Im, Czterołapom... Tak jak i One bezinteresownie służą nam...

Link to comment
Share on other sites

Co to jest Fundacja?
Fundację zakłada tzw.fundator,który przeznacza określoną kwotę na cele statutowe fundacji. I na tym jego rola się kończy!
Fundator nie może być prezesem fundacji,którą założył!
Fundacja ma określone wydatki poza statutowe,ale powinna je pokrywać z pieniędzy uzyskanych z działalności poza statutowej /tzw.gospodarczej/
Pieniądze przeznaczone przez wpłacających darczyńców,są na cele statutowe-czyli konkretne psy.
Jeśli chodzi o AFN,to napewno jest tam szereg nieprawidłowości,choćby ta,że fundator jest jednoczesnie prezesem!
A co do wykazu wskazującego ile % od jakiej wpłaty- wydaje mi się,że to zupełnie bezprawne działanie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margo05']Wszystko się rozbija o prowizję, jaką pobiera AFN :cool3:

Rozmumiem, że zarzuty są iż Fundacja pobiera te pieniądze dla siebie. Czyli, że Założycielka (Aga Mazury? sorki, nie wiem :oops:), GreenEvil i Tweety ciągną korzyści materialne z prowadzenia tejże Fundacji? A zyskami tymi są prowizje od wpłat? Czy dobrze rozumiem? O to tu chodzi?[/quote]

sprobujcie sie zastanowic obiektywnie,
fundacja, to nie jakies tam tylko słowo,
zastanawiam sie co moze sie za tym kryc
jesli fundacja ma swoj lokal to musi placic czynsz i inne oplaty, do tego musi miec obsługe finansowo-podatkowa wiec za to tez trzeba płacic,
stronę internetowa maja - tez koszt
przy wystawianiu aukcji ( bardzo duzych ilosci) tez koszt jest niemaly ( chyba ze allegro nie pobiera, no to nie doliczamy)
koszty są i trzeba je pokryć, dopoki wszystko zgadza sie z rachunkami, paragonami, papierami i zdrowym rozsądkiem to mysle ze to jest w porzadku

pomyslcie tez o tym,
powiedzialam co mysle, moze sie myle, nie wiem, nie znam sie, jestem tu za krotko,
ale zanim rzuci sie oskarzenia ktore niosa za soba duze konsekwencje, ktore np ja teraz doswiadczam, bo zastanawiam sie powaznie czy powierzyc swoje pieniadze jakiejkolwiek fundacji, spojrzcie co robicie, zwierzeta ktorymi sie ta fundacja opiekuje wlasnie traca na tym, a nikt nie ma na nic dowodow, tylko przypuszczenia, wcale to nie pomaga...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Co to jest Fundacja?
Fundację zakłada tzw.fundator,który przeznacza określoną kwotę na cele statutowe fundacji. I na tym jego rola się kończy!
Fundator nie może być prezesem fundacji,którą założył!
Fundacja ma określone wydatki poza statutowe,ale powinna je pokrywać z pieniędzy uzyskanych z działalności poza statutowej /tzw.gospodarczej/
Pieniądze przeznaczone przez wpłacających darczyńców,są na cele statutowe-czyli konkretne psy.
Jeśli chodzi o AFN,to napewno jest tam szereg nieprawidłowości,choćby ta,że fundator jest jednoczesnie prezesem!
A co do wykazu wskazującego ile % od jakiej wpłaty- wydaje mi się,że to zupełnie bezprawne działanie![/quote]

na czym opierasz te wszystkie informacje, które zostały tutaj zamieszczone? jeżeli uważasz, że jest to bezprawne tak jak piszesz to proszę bardzo, należy zgłosić to odpowiednim organom w celu skontrolowania działalności fundacji.
Fundacja nie ma obowiązku prowadzić działalności gospodarczej (jest organizacją non-profit) a aby wykonywać cele statutowe musi ponosić określone koszty. I każda fundacja je ponosi a jak ich nie ma to znaczy, ze nic nie robi. Przeczytaj sprawozdanie jakiejkolwiek organizacji non-profit, wejdź na stronę ngo.pl jest tam szereg informacji na temat prowadzenia fundacji, księgowości, wolontariatu, zbiórek, praw i obowiązków i w ogóle wszystkiego.
To była jedynie nasza dobra wola, że została podana informacja o wysokości kwot jakie pobieramy od wpłat, nikt inny tego nie podaje a tak samo wykorzystują pieniądze od darczyńców na opłacenie koszów administracyjnych. U niektórych dochodzą jeszcze do tego pensje, ponieważ utrzymują się z prowadzenia fundacji i jest to wszystko zgodne z prawem.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo często pomagają ludzie, którzy nie mogą sobie pozwolić na wielką ofiarnosć, dla nich sytuacja, ze zakupili cegiełkę za 5 zł, a psiak dostał 4 zł, oznacza, że 20 procent dali komus innemu. Ktoś powie - to tylko złotówka- zgadza sie. Ale hasłem AFN było : jedna złotówka ratuje życie i ludzie przy bazarkach często DOBROWOLNIE doliczali tę złotówkę dla nich. od ub roku zostały narzucone nowe zasady gry, a na niesmiałe próby protestu WPŁACAJACYCH był komentarz: nie podoba sie, nie wpłacaj. A dyskusje pojawiały się wielokrotnie, np na watku ONeczka Porto, gdyż czesc sposnsorów jego leczenia wyraznie nie miało ochoty oddawac jakiegos procentu wplaty na innego zwierza. Tam tez pousuwano te posty z dyskusji. została tylko goła deklaracja AFN, ze W TYM PRZYPADKU całość wpłat pojdzie na Portka. Pytanie, od czego to zależy? Sa jakies uregulowania? Czy widzimisię p skarbnik?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tweety']
To była jedynie nasza dobra wola, że została podana informacja o wysokości kwot jakie pobieramy od wpłat, nikt inny tego nie podaje a tak samo wykorzystują pieniądze od darczyńców na opłacenie koszów administracyjnych. U niektórych dochodzą jeszcze do tego pensje, ponieważ utrzymują się z prowadzenia fundacji i jest to wszystko zgodne z prawem.[/quote]

zapominasz, że idea AFN była inna.
Dobrą wolę wykazują DARCZYNCY wplacając pieniądze, a nie dysponent, który raczy poinformować, co z nimi zrobi, zwłaszcza jeśli wpłaty są dokonywane ze wskazaniem na konkretny cel

Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_cat']sprobujcie sie zastanowic obiektywnie,
fundacja, to nie jakies tam tylko słowo,
zastanawiam sie co moze sie za tym kryc
jesli fundacja ma swoj lokal to musi placic czynsz i inne oplaty, do tego musi miec obsługe finansowo-podatkowa wiec za to tez trzeba płacic,
stronę internetowa maja - tez koszt
przy wystawianiu aukcji ( bardzo duzych ilosci) tez koszt jest niemaly ( chyba ze allegro nie pobiera, no to nie doliczamy)
koszty są i trzeba je pokryć, dopoki wszystko zgadza sie z rachunkami, paragonami, papierami i zdrowym rozsądkiem to mysle ze to jest w porzadku

pomyslcie tez o tym,
powiedzialam co mysle, moze sie myle, nie wiem, nie znam sie, jestem tu za krotko,
ale zanim rzuci sie oskarzenia ktore niosa za soba duze konsekwencje, ktore np ja teraz doswiadczam, bo zastanawiam sie powaznie czy powierzyc swoje pieniadze jakiejkolwiek fundacji, spojrzcie co robicie, zwierzeta ktorymi sie ta fundacja opiekuje wlasnie traca na tym, a nikt nie ma na nic dowodow, tylko przypuszczenia, wcale to nie pomaga...[/quote]

na pewno są organizacje prozwierzece godne zaufania, nie mam co do tego najmniejszej watpliwosci. AFN powstało na dogo i nie musiało się stad ewakuowac, zakladac wlasnego portalu i wydawac na to pieniedzy (jesli zalozymy, ze wydają, tego nie wiem), mam tez watpliwosci, czy fundacja ma swoj lokal, moze ktos mnie uswiadomi w tej kwestii

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']nie mowimy, ze sprzeniewierza, mowimy o tym:

[B][U][COLOR=#ff0000]UWAGA od wplat wplywajacyc od 1-szego kwietnia jestesmy zmuszone sciagac oplaty (niestety ksiegowosc i inne koszt adm nie chca sie same placic, a zaczynaja to byc kwoty powyzej naszych mozliwosci). Nadwyzki nad koszty administracyjne beda kierowane na psy w alarmowej potrzebie
[/COLOR][/U][/B][B][COLOR=#ff0000]
[COLOR=Black]
a jak poczytasz ten wątek, zrozumiesz, dlaczego sympatia do AFN u co wrazliwszych zbladła:
[URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=12263&PN=6[/URL]
[/COLOR][/COLOR][/B][/quote]

kładziesz główny nacisk na te kwoty a może ktoś doczytałby na co idą te procenty, zwłaszcza ostatnie zdanie. Co jakis czas pojawia się gdzieś zwierzak, który nie ma czasu na zbieranie pieniędzy, za którego trzeba zapłacić juz, zaraz natychmiast, bo lekarz odmawia przeprowadzenia zabiegu (np sunia, która jest naszym logo) jeżeli nie będzie rezerwy finansowej na takie zwierzaki to d...pa blada a taka była idea założenia tej fundacji tzn "alarmowy fundusz" czyli dla zwierzaków gdzie właśnie jest sytuacja alarmowa. Najpierw takie były wpłaty, właśnie nieokreślone a nagle później znacząca większość zaczęła wpłacać na konkretnego psa i zaniknęła idea tego funduszu, znowu nie było pieniędzy na to w związku z czym Aga_Mazury wymyśliła tę fundację, w dodatku pojawiły się koszty, które trzeba było ponosić. Stąd upubliczniono informację aby było jasne na co idę pieniądze i w jakiej wysokości. Pokaż mi fundacje, która o tym pisze tak szczegółowo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']na pewno są organizacje prozwierzece godne zaufania, nie mam co do tego najmniejszej watpliwosci. AFN powstało na dogo i nie musiało się stad ewakuowac, zakladac wlasnego portalu i wydawac na to pieniedzy (jesli zalozymy, ze wydają, tego nie wiem), mam tez watpliwosci, czy fundacja ma swoj lokal, moze ktos mnie uswiadomi w tej kwestii[/quote]

nie mamy lokalu, na razie nie ma takiej potrzeby, wszystko co jest możliwe trzymamy u siebie w domach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']zapominasz, że idea AFN była inna.
Dobrą wolę wykazują DARCZYNCY wplacając pieniądze, a nie dysponent, który raczy poinformować, co z nimi zrobi, zwłaszcza jeśli wpłaty są dokonywane ze wskazaniem na konkretny cel[/quote]

jeżeli darczyńcy sa poinformowani o tym jaka będzie dyspozycja to decydują czy wpłacają czy nie, nie ma przymusu aby wpłacać na AFN, nigdy nie było i na pewno nie będzie. jeżeli nie odpowiadają im te ustalenia to nie wpłacają. Jak przychodzisz do banku ze swoimi pieniędzmi to mówisz im co, jak i dlaczego czy akceptujesz ustalone reguły? jeżeli Ci nie odpowiadają to szukasz takiego gdzie jest tak jak chcesz, no nie? Przecież można ustalić np. z Emirem, że chcecie tam wpłacać pieniądze na konkretnego zwierzaka, jaki problem?

Link to comment
Share on other sites

jesli juz wywołałaś Emir, to mogę tylko powiedzieć jedno: CZAPKI Z GłóW za ich pracę.
Znasz takie powiedzenie: "cos do wszystkiego jest do niczego"? skomasowana wpłata daje znaczną szansę na uratowanie zwierzaka, konkretnego, cierpiącego, którego chcemy uratowac. Rozdrobnienie tych srodkow na wiele innych tak na prawdę nie pomaga nikomu. I, masz rację, nie ma przymusu dokonywania wpłat przez AFN , dobrze, jesli przy okazji tego watku wyjasnią sie wszelkie watpliwosci i w przyszlosci nikt juz sie nie zdziwi, ze wplacal na Azorka, a Azorek jednak nie ma dość pieniedzy na leczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margo05']Może mi ktoś wyjaśnić jak sobie wyobraża działanie takiej Fundacji? Fundacji non-profit?[/quote]
Kto ma opłacać prowadzenie konta, kto ma ponosić koszty przekazów, przelewów, kopert, znaczków i całej reszty innych pierdół? Kto ma się tym zajmować? Kto ma ponosić koszty opieki nad zwierzętami? I dleczego ratowanie przez Fundację zwierząt mało "medialnych" jest złe?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...