Jump to content
Dogomania

Skrajna bieda, serce dla zwierząt, prosimy o pomoc


GoniaP

Recommended Posts

[quote name='czarok']GoniaP, szykuj się na wynajęcie hali pod magazyn ;).
Takie wątki pokazują, że są w tym kraju jeszcze ludzie, którzy chcą pomóc innym i nie patrzą tylko na swoje podwórko....( a na podwórko sąsiadów z zazdrością) i to jest budujące :loveu:[/quote] Wiem :loveu: Jestem pełna uznania dla Was wszystkich :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj juz przegrzebalam szafy, kilka rzeczy musze wyprac bo remont w domu i wszedzie kurz.. w poniedzialek ostatecznie wysle paczke.


mam tez organizer elektryczny casio... moze wysłac? tylko ktos by musial isc do zegarmistrza baterie wymienic. A jak bedziecie kupowac komputer to mam easy pc- takie gazetki w 3 segregatorach do nauki obsługi kompa , moge wysłac bo i tak na szafie mi lezy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Puma1984']Ja dzisiaj juz przegrzebalam szafy, kilka rzeczy musze wyprac bo remont w domu i wszedzie kurz.. w poniedzialek ostatecznie wysle paczke.


mam tez organizer elektryczny casio... moze wysłac? tylko ktos by musial isc do zegarmistrza baterie wymienic. A jak bedziecie kupowac komputer to mam easy pc- takie gazetki w 3 segregatorach do nauki obsługi kompa , moge wysłac bo i tak na szafie mi lezy.[/quote] Ten organizer to lepiej wystawić na bazarek i spieniężyć;) Z segregatorami też się proszę wstrzymaj, bo na razie nie mamy kompa.

Link to comment
Share on other sites

Dobra, ja już naszykowałam.Mój piękny podrzuci to do Emir. Komplet sztućców, z 6 ręczników, piżamka dla którejś z dziewczynek, kurtki dwie dla pana i trochę ciuszków dla małej dziewczynki. Aj, aj, generalnie oddaję ubrania zaprzyjaźnionej rodzinie w potrzebie /wyprowadzili się i kotkę zostawili, :oops:, szukam jej domu// ale miałam takie lepsze, na specjalną okazję.....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

paczka prawie gotowa.wysyłam ,makarony zupki instant.bydynie płatki,kawe,herbate itp. kilka słodyczy.Coś dla Sabusi łącznie z Fip-rexem.Przybory do mycia,gazetke o psach dla dziewczynek i kolorowanki,przybory kuchenne i kolczyki dla mamy.na ciuszki muszą poczekać bo paczka już duża i ciężka.wieczorem poszukam zabawki i ubrania, ale to puszczę w poniedziałek.A teraz biegnę na pocztę wysłać.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie rozmawiałam z Panią Różą, żeby umówić się na tę wizytę u weterynarza z Sabunią...
Przy okazji zapytałam co mam Jej kupić, bo są dla Niej pieniądze.
Powiedziała: mąka, cukier, masło...
Dalej to już wyciągałam...Dodatkowo zatem potrzebna jest wędlina, ser, mięso, warzywa, herbata i kawa.
Tak jak mówione było wyżej, dostałam od Emir 200zł na ten cel, i do tej kwoty zrobię zakupy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Proponuje zapytac Pani Roży, jakiej mąki uzywa najczesciej, kazdy sie przyzwyczaja do jakiegos gatunku. Ja kupuje "wrocławską", "poznanską" w ostatecznosci, a chyba sa identyczne tak naprawde. Jednak zdecydowanie lepsze nalesniki robię z "wroclawskiej"... Ot, mąkosugestia.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UeMka']Słuchajcie załatwiłam od Pana monitor, w dobrym stanie - dość duży sprawny. Potrzeba jedynie kogoś kto ten monitor zawiezie bo mnie na paczkę nie stać :oops: Monitor aktualnie znajduje się w Chorzowie. Może pomożecie?[/quote] Zaczekajmy z tym monitorem do momentu, kiedy będzie komputer...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnie Koty']Dobra, ja już naszykowałam.Mój piękny podrzuci to do Emir. Komplet sztućców, z 6 ręczników, piżamka dla którejś z dziewczynek, kurtki dwie dla pana i trochę ciuszków dla małej dziewczynki. Aj, aj, generalnie oddaję ubrania zaprzyjaźnionej rodzinie w potrzebie /wyprowadzili się i kotkę zostawili, :oops:, szukam jej domu// ale miałam takie lepsze, na specjalną okazję.....:evil_lol:[/quote]
Dzięki :loveu: Wykreślam zatem z listy sztućce. Reszta jeszcze się przyda ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja używam mąkę "Krupczatkę". Robi się z niej świetny makaron, pierogi, naleśniki. Dobrze smakuje i dobrze się wyrabia. Do zaprawiania też idealna. "Szymanowska' się popsuła :angryy: Jeśli zapytać Panią Różę to z pewnością okaże się, że to mąka najtańsza. A ona wcale taka dobra nie jest :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoniaP']
Jeśli chodzi o komputer, to na razie się wstrzymajmy. Już ktoś coś w tym kierunku kombinuje.
Na narzędzich się nie znam, ale Pan mąż ucieszy się z każdej śrubki ;)
Pozdrawiam :)[/quote]
No kombinuje ten komputer,staram się. Ale jeśli ktoś ma możliwość niech też szuka. Jak się tak złoży że znajdziemy dwa to też super,drugi się komuś innemu podaruje,przecież się nie zmarnuje. Poza tym ja zagwarantować nie mogę,że znajdę na 100%. Szanse są duże bo jak już pisałam mój wujek handluje kompami więc ma duże pole manewru.

A jeszcze chciałam zapytać o takie rzeczy jak wędki i sprzęt "na ryby". Może Pan Mąż łowi? Mam trochę tego po ojcu,bardzo dobry sprzęt,z tego co wiem dobrej firmy (kupował mój dziadek,wędkarz z zamiłowania,byle czego by nie kupił - po jego śmierci przeszło na mojego ojca po śmierci ojca na mnie a nie mam pomysłu co z tym zrobić). Narzędzia po ojcu też jakieś mam,ale nie wiem jakie konkretnie bo nawet tego nie przeglądałam. Ale pooglądam co tam jest i poodkładam to co się nadaje. Chyba nawet wiertarkę miał i jakieś inne tego typu sprzęty. Ubrania po ojcu już zostały wydanie,poza tym chyba by za małe były na Pana Męża.

Link to comment
Share on other sites

Gonia a nie wiesz czy mają jakieś poletko, mogłabym kupić jakieś nasiona-marchew itp. i może byśy się zżucili na kury nioski i worek paszy to by jajeczka świeze mieli.czym oni wogole się zajmują.dowiedz się też jak wygląda szkoła czy może od września znależć jakiegoś sponsora na obiady w szkole dla dziewczynek,napewno się znajdzie jakaś firma co sobie w koszta wrzuci.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='dorcass']kojec po mojej suni, zadna rewelacja ale zawsze to cieple legowisko, wystarczy zmienic tylko pokrowiec[/quote]

Tego bym nie posylala, Saba tez sunia, czesto suka nie akceptuje zapachu innej, obcej, zapach moze ja zniechecac, budzic obawe. No i z drugiej strony moze wlasnie nasiusiac na to legowisko.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Holly1']Gonia a nie wiesz czy mają jakieś poletko, mogłabym kupić jakieś nasiona-marchew itp. i może byśy się zżucili na kury nioski i worek paszy to by jajeczka świeze mieli.czym oni wogole się zajmują.dowiedz się też jak wygląda szkoła czy może od września znależć jakiegoś sponsora na obiady w szkole dla dziewczynek,napewno się znajdzie jakaś firma co sobie w koszta wrzuci.[/QUOTE]
Warto się faktycznie dowiedzieć czy coś uprawiają (może za duże słowo) albo czy mają kury.
Jeżeli chodzi o szkołę to dzieci będąc pod opieką OPS powinny mieć obiady załatwione.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...