Jump to content
Dogomania

fila brasileiro


tunio

Recommended Posts

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Witam Wszystkich! Jestem tu nowa ale od kilku tygodni obserwuje wasze dyskusje. W jakimś stopniu są one dla mnie pożyteczne w takim sensie że za pare tygodni prawdopodobnie odbieram mojego nowego psiaka File i będzie to pierwszy pies takiego typu u mnie w domu (jest jeszcze pudel) :wink: .A są to jednak psy z ogrooomnym charakterem.Chciałabym się dowiedzieć czym karmić tak młodego pieska (7 tygodni)?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.

Nie czytalem calego tematu z braku czasu za co bardzo przepraszam. Potrzebuje pomocy. Jestem z podlaskiego i nie mam za bardzo mozliwosci pokonywania duzych odleglosci. Chce sie Was zapytac czy ktos, wpierw moze, jest tutaj z podlaskiego, a drugie to, czy na Podlasiu jest jakaś hodowla Fila Brasileiro? Czekam na jakas odpowiedz, z gory bardzo dziekuje. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Solo... nie powiem, żeby Twój pomysł kupna fili bez rodowodu wydał mi się mądry. Ale w końcu to Ty wybierasz, to Ty decydujesz...

Ja na Twoim miejscu bałabym się. Bałabym się tego, że rodzice szczeniaczków nie byli by do końca znani (przeciez można podłożyć maluchy lepszej suce, a tatusia to już wogóle podmienić łatwo). Nie mozesz być zatem pewien, ze taka bezpapierowa fila, będzi eprzypominała psa tejże rasy...Bałabym się również, że psiak będzie chory (np. dysplazja). Bałabym się tego, że psiak może mieć spaczony charakter... Fakt, że szczeniak bez rodowodu jest znacznie tańszy nei robi na mnie wrażenia-ponieważ, gdy piesek okaże się chory to nakłady finansowe potzrebne na jego wylezenie mogą znacznie przewyższyć cenę rodowodowego psiaka. Oczywiście nigdy nie mamy pewności, że psiak z papierami okaże się w 100% zdrowy-ale mamy duzo większe szanse na to (np.ześwietlenia rodziców). Jeżeli nie daj Boże okazałoby się, że z maluchem sa jakiekolwiek problemy, to nie sądzę, aby "hodofca" sprzedający maluszka bez papierów zainteresował się trudnościami. Sprzedał-nikt mu nie udowodni, ze to od niego szczeniaczki...

Zrobisz jak będziesz uważał...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobry bardzo dzień wszystkim

Wracam sobie na łono foruma po xxxxx czasu nieobecności (niech żyją przeprowadzki trwające ponad rok :evilbat: ) i co widzę????

Pełno filetów!!!!!!

Cieszy mnie to niezmiernie bo każdy nowy Fileiro to nowe doświadczenia a przeciez swoich faflunów uczymy się całe życie.

Jescze raz witam wszystkich i cieszę się z powrotu.

Spadam zameldować się na PPPÓNIU

Pozdrawiam

Filon

Link to comment
Share on other sites

No dobra, a teraz poważniej nieco.

W takim razie troche pominmy tamten post. Kupie szczeniaczka rasy Fila Brasileiro. Ale tez, co glupie sie wyda odrazu dla Wszystkich, nie rodowowego.

Nienajlepszy pomysł

Przykro mi że tak prosto z mostu, ale inaczej się nie da. File to i tak nie są najłatwiejsze psy, a ty - jak piszesz - masz średnie pojęcie. Kupując nierodowodowego psa, narażasz się na trafienie na egzemplarz jeszcze trudniejszy/agresywniejszy/strachliwszy itp.... MOże to mieć opłakane konsekwencje w przyszłości.

Poza tym w innym temacie piszesz, że mieszkasz w 60m mieszkaniu. Fila to może nie za duże zwierzątko (w porównianiu z takim neapolitano np.) ale z powodzeniem nadrabia to energią. Jesteś w stanie z ręką na sercu zapewnić że zapewnisz jej tyle ruchu, by nie wyżywała się w mieszkaniu? (skutki porównywalne z tornado lub tsunami :D ), bo jesli nie, to możesz bardzo żałowac zakupu.

Tak jak napisała Ania_oka, to ty decydujesz, jednak jezeli pytasz na forum o radę, to jedyna jakiej moge ci udzielić, to przemyśl powaznie swoją decyzję i skonsultuj ją z rodzicami (bo z twoich postów wynika że z nimi mieszkasz). Pamiętaj że pies to decyzja na parę lat. Nie warto kierowac się chwilowym impulsem tylko po to by przez te kilka lat żałować.

Pozdrawiam

Filon

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wiem że to nie właściwy dział ale poczytajcie: 4-letni Fila brasileiro z Trójmiasta ( nie mój dla jasności) poszukuje domu z ogrodem (grozi mu wyrok ...) . Mam nadzieje, że jak otrzymam więcej szczegółów to uda mi się umieścic na psy w potrzebie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Nie słyszałam żeby file kogoś mordowały? :o

Są kochane, bardzo opanowane, wierne rodzinie, potrafią zawierać przyjaźnie z innymi zwierzakami, cierpliwe, spokojne, śliczne 8), posłuszne, chętnie sę uczą, gotowe wykonywać polecenia w każdej chwili, cwaniaczki i kombinatorzy, cierpliwe w stosunku dla dzieci, nie nadużywają swojej siły, o ja mam fileta i małą sunke, która go podgryza i nawet na nią warknie (co najwyżej się otrzepie ;) ), są czujne, wspaniale stróżują, pilnuje obcych na terenie - chodzi za obcym krok w krok jak cień, nie atakuje, nie gryzie, ale zagradza drogę jak obcy chce wyjść ;) Odany pies rodzinny i dobry stróż. Lubi pracę (mój najbardziej pracę "węchową"), ale lubi też sobie pospać i nie przemęczać się bez potrzeby. Dla mnie są super. :)
Wspaniałe psy, ale wymagają pracy, uczenia zachowania, a także (przede wszystkim) umiejętności, wiedzy, konsekwencji i odpowiedzialności ze strony właściciela.
Mam fileta prawie 7 lat - nigdy, przenigdy nie miałam żadnych problemów, żadnych przejawów agresji, absolutnie nic takiego. Wiesz, z każdego psa można zrobić agresywne zwierzę rzucające się na wszytkich, nawet z goldena.

Link to comment
Share on other sites

[quote] Tak wielu mowi, że to psy mordercy.... co Wy na to?[/quote]

No co Ty? zastanów się! Czy cos takiego może zamordować???

[img]http://img122.imageshack.us/img122/5325/1lez501zl.jpg[/img]

[img]http://img122.imageshack.us/img122/6421/1siedz503oe.jpg[/img]

[img]http://img122.imageshack.us/img122/2923/2lez504li.jpg[/img]

[img]http://img122.imageshack.us/img122/9564/2siedz503te.jpg[/img]

[img]http://img122.imageshack.us/img122/4058/2siedzzjez6ao.jpg[/img]

[img]http://img122.imageshack.us/img122/1382/3siedz503mw.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...