Jump to content
Dogomania

Fotografia II


dog_master

Recommended Posts

  • Replies 15k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Justa, jakbym miała brać fuji to tylko HS10, ewentualnie S100FS. Chociaż moim zdaniem manualne ustawianie ostrości to tylko kropla w morzu opcji które powinny być w aparacie, który ma dawać większe możliwości niż Twój obecny.

Moniska, trudno mi się wypowiedzieć, gdyby ta łódź była inaczej ukazana, to by mi się nawet spodobało, ob tka to trzeba się dłużej popatrzeć, żeby zawiesić na niej oko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']A ja jestem na poszukiwaniach hybrydy Fuji z ręczną regulcją ostrości i wymienna optyką ^^
Co myślicie o Fuji FinePix S9600? czy moze coś innego? żeby miał ręczną regulacje ostrośći![/QUOTE]
W hybrydzie bardzo rzadko spotykana wymienna optyka, w fuji nawet nie wiem czy występuje.

[quote name='HelloKally']Tylko na co Ci regulacja skoro, aparat np. ma szumy od ISO 400?[/QUOTE]
No ciężko żeby nieprofesjonalny aparat szumił od ISO1000. Posiadam Fujis1600 i jedyne czego mi właśnie brakuje to ręczna regulacja, wszystkie pozostałe opcje mi pasują.
Weź tez pod uwagę to, że wesie_justa jest bardzo początkująca, więc chyba bez sensu żeby z najprostszej małpki pchac się w morze opcji.

Link to comment
Share on other sites

aaaa ten... HS10:eviltong: za drogi:P
chyba Onomato-Peja mówiłas .. mi o tych 2 modelach s5600 i s5700:) nie no wymienna optyka nie jest mi w sumie tak niezbedna;) ale ręczną regulacje bym chciała a te 2 modele chyba ją mają no i ten s9600;)
jakbym miała kupowac coś powyżej 1000zł to szukałabym lustrzanki na razie chce hybryde która zapewni mi wieksze mozliwości;) sami mi ja polecaliście;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']aaaa ten... HS10:eviltong: za drogi:P
chyba Onomato-Peja mówiłas .. mi o tych 2 modelach s5600 i s5700:) nie no wymienna optyka nie jest mi w sumie tak niezbedna;) ale ręczną regulacje bym chciała a te 2 modele chyba ją mają no i ten s9600;)
jakbym miała kupowac coś powyżej 1000zł to szukałabym lustrzanki na razie chce hybryde która zapewni mi wieksze mozliwości;) sami mi ja polecaliście;)[/QUOTE]

Tak, te dwa modele mają właśnie regulację. :) Są też nowsze z większą matrycą i regulacją, poszperaj na allegro, teraz chyba w cenie 800zł ale myślę, że za miesiąc, 2 spadną do 500zł.

Link to comment
Share on other sites

Aa, nie doczytałam, że szukasz wymiennej optyki, z tych to będą, Samsung NX5, NX10, Sony NEX3, Panasonic Lumix DMC-G2, Olympus PEN E-PL1. Z tym, że body + obiektyw ot koszt 1100zł w górę.


[QUOTE]W hybrydzie bardzo rzadko spotykana wymienna optyka, w fuji nawet nie wiem czy występuje. [/QUOTE]
Z tego co czytałam, to w fuji nie ma.

[QUOTE]No ciężko żeby nieprofesjonalny aparat szumił od ISO1000. Posiadam Fujis1600 i jedyne czego mi właśnie brakuje to ręczna regulacja, wszystkie pozostałe opcje mi pasują.
Weź tez pod uwagę to, że wesie_justa jest bardzo początkująca, więc chyba bez sensu żeby z najprostszej małpki pchac się w morze opcji. [/QUOTE]
też jestem bardzo początkująca, obie robimy zdjęcia na tym samym poziomie, sama się przerzuciłam z małpki kupionej, gdy jeszcze byłam dzieckiem, a sama małpa była cudem techniki jak na owe czasy. Ale z drugiej strony nie wiem czy jest sens kupować co chwile byle jakie aparaty, ja np. wolę mieć duże przeskoki typu : małpka - hybryda - lustro, niż przeskoki typu : małpka - lepsza małpka - słabsza hybryda - pro hybryda, etc.

Justa, jaki przedział cenowy Cie interesuje?

Mam kasę, więc szukam adaptera na obiektywy M42 do samsunga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HelloKally']
też jestem bardzo początkująca, obie robimy zdjęcia na tym samym poziomie, sama się przerzuciłam z małpki kupionej, gdy jeszcze byłam dzieckiem, a sama małpa była cudem techniki jak na owe czasy. Ale z drugiej strony nie wiem czy jest sens kupować co chwile byle jakie aparaty, ja np. wolę mieć duże przeskoki typu : małpka - hybryda - lustro, niż przeskoki typu : małpka - lepsza małpka - słabsza hybryda - pro hybryda, etc.
[/QUOTE]

Fuji ma dobre hybrydy, myślę, że po nich można spokojnie przejść na lustrzankę. Sama zamierzam to zrobić, może nieprędko ale zamierzam.
Da się z tych aparatów bardzo fajne zdjęcia wycisnąć, nie trzeba wydawać 1000zł, za koło 500zł masz dobry aparat który z pewnością trochę posłuży.

Link to comment
Share on other sites

Mam problemy z łapaniem ostrości.... O ile fotografowany przedmiot jest blisko nie ma problemu, gdy jest dalej ostrości już nie ma :/ Ostrość jest łapana automatycznie, z ręczną nie umiem się uporać, tym bardziej że głównie zdjęcia robię mojemu psu, który wiecznie w ruchu jest i nie nadążam....
Odkąd ustawiam sama aparat zdjęcia wychodzą lepsze, nie są zaszumione :)

Link to comment
Share on other sites

Co do hybryd fuji to polecam. Sama miałam i może bym nadal miała s5600 tylko padła matryca i wiele innych rzeczy i sama naprawa kosztowałaby tyle co nowy aparat... A szkoda, bo lubiłam ten aparat. Może nie zawsze był szybki, ale dało się fajnie go ustawić. No, ale można je kupić tylko używane więc jeżeli ktoś chce kupić to radzę się rozglądnąć dobrze, bo fajnie działają ale po tych latach działania mogą siadać. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia&Aza']Co powiecie o tym?:)
[URL]https://picasaweb.google.com/105625283992349092089/Wakacje#5642595140695630914[/URL][/QUOTE]
Za ostre światło,ważkę umiejscowiłabym z lewej strony kadru i podeszłabym ją z takiej strony by skrzydło nie zasłaniało oka

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, mam pytanie.
Właśnie skończyła mi się gwarancja do obiektywu Sigma DG 70-300 3-4.5 bez APO, a poraz drugi zepsuł mi się AF.
Po prostu przestał działać podczas robienia zdjęć. Za pierwszym razem oddałam obiektyw do naprawy na gwarancji, Pan powiedział, że ta seria jest wadliwa i bardzo często to się zdarza i kiedy zdarzy mi się to 3. raz, to zwrócą mi pieniądze albo dadzą nowy obiektyw. Niestety, gwarancja się skończyła, a ja zostałam na lodzie. Wiecie ile może kosztować naprawa AF`u? Lepiej wysłać do serwisu Sigmy w Gdańsku czy dać na miejscu do osoby, która zajmuje się naprawą tego typu rzeczy? Warto w ogóle to naprawiać, czy może lepiej zainwestować w nowy, podobny (do Sony)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milka__']Witajcie, mam pytanie.
Właśnie skończyła mi się gwarancja do obiektywu Sigma DG 70-300 3-4.5 bez APO, a poraz drugi zepsuł mi się AF.
Po prostu przestał działać podczas robienia zdjęć. Za pierwszym razem oddałam obiektyw do naprawy na gwarancji, Pan powiedział, że ta seria jest wadliwa i bardzo często to się zdarza i kiedy zdarzy mi się to 3. raz, to zwrócą mi pieniądze albo dadzą nowy obiektyw. Niestety, gwarancja się skończyła, a ja zostałam na lodzie. Wiecie ile może kosztować naprawa AF`u? Lepiej wysłać do serwisu Sigmy w Gdańsku czy dać na miejscu do osoby, która zajmuje się naprawą tego typu rzeczy? Warto w ogóle to naprawiać, czy może lepiej zainwestować w nowy, podobny (do Sony)?[/QUOTE]

Jakieś 5 lat temu dałem go do naprawy (też AF) za ok 100zł, w nieoficjalnym serwisie sprzętu foto. Myślę, że warto.

Link to comment
Share on other sites

Westi_justa, myślę że ten aparat będzie dla Ciebie jako osoby początkującej, bardzo dobry. Mam taki, zaczynałam na nim, jest to mój pierwszy aparat. Mam go już ze 4 lata, i...muszę powiedzieć że uczę się cały czas hahaha. Fajny aparacik. Niestety kuleje jeśli chodzi o słabe światło, czy to w pomieszczeniach czy na zewnątrz. Ale gdy jest piękna pogoda to...:loveu: Gdyby tfu tfu, coś mu się stało to nie miałabym pojęcia co kupić na jego miejsce. Zapewne było by to lustro ale wszystkiego się odechciewa jak pomyślę że miałabym nosić taki tobół na spacery.
Szuka, szukaj, może ktoś ma na stanie.
[url=http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.709-fujifilm_finepix_s5600_s5200]Recenzje[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Anette;) to teraz jestem w 100% pewna aparatu:D dla mnie sam fakt ze będę mogła ustawić sobie ręcznie ostrość tak jak chce jest już.. ahh:loveu:
Tak wgl to on jak lustro wygląda :P ale jest pewnie dużo mniejszy:) a więc będę go szukać;)

Link to comment
Share on other sites

Zwracam się do was z prośbą.
Chciałabym kupić rodzicom na rocznicę ślubu aparat - zwykła mała poręczna małpka. Taka dla totalnych amatorów. Nie ukrywam że też niezbyt droga do 300-400zł.
Myślałam o Lumixie, albo sony. Możecie mi coś polecić ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migori']Zwracam się do was z prośbą.
Chciałabym kupić rodzicom na rocznicę ślubu aparat - zwykła mała poręczna małpka. Taka dla totalnych amatorów. Nie ukrywam że też niezbyt droga do 300-400zł.
Myślałam o Lumixie, albo sony. Możecie mi coś polecić ?[/QUOTE]

Witaj!

Też szukam małego aparatu, który będę mogła wszędzie zabrać.
Popatrz na Olympus VR-310. Ja chyba sobie tego kupię ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja również szukam jakiegoś niedrogiego aparatu, który będzie robił dość dobre zdjęcia.
Już tłumaczę do czego bym go chciała, otóż w maju lecę do Londynu na premierę jednego filmu. Wiem, że takie premiery odbywają się kiedy jest już ciemno, może godz 20-21, i tam się odbywają spotkania z aktorami, więc potrzebuję jakiegoś aparatu, który by zrobić dobre zdjęcie przy niezbyt dobrym świetle (bo pewnie tylko lampy tam będą), a chcę mieć ładną pamiątkę z takiego spotkania :-)
Jestem totalnie zielona jeśli chodzi o aparaty, nie chcę czegoś ogromnego, fajnie by było gdyby cena nie przekroczyła 800 zł. Myślałam o Fujifilm FinePix S3200? Ładny z wyglądu, cena też nawet ok, ale czy się nie psuje zbyt często? Bo nie ukrywam, że chciałabym, żeby aparat nie rozleciał mi się przy pierwszych zdjęciach, i niech nie będzie jakiś trudny w obsłudze. Dużych wymagań chyba nie mam ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...