Jump to content
Dogomania

Beriet Baaj Galicyjski Wilk & Celar Zymft z EMIRa


AngelsDream

Recommended Posts

[quote name='AngelsDream']Na smyczy teraz już szedł, nie próbował już wyjmować głowy, więc przynajmniej tyle.[/quote] Jeśli młody spokojnie wyjmuje głowę przez zapiętą obrożę, to dobrze jest zakupić obrożę dla chartów (one właśnie mają taką możliwość swobodnego wyjęcia głowy - charty w sensie fizjologicznym, a nie ze specjalnych obroży). Wtedy nie dusi się psa, a głowa też w razie czego nie wyjdzie. Przy Korze nie pomyślałam o takiej obroży, ale przy Duszku już tak, bo obydwoje umieją się wyślizgiwać. :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 6.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niektóre psy mają mniejszy obwód głowy niż szyi i choćby nie wiadomo jak się ściśle dopasowało, to jak będą chciały to zdejmą. Tak ma Kora - zwykłe obroże w panice są zdejmowane jak koniecznie chce uciec do domu. Duszek z kolei ma węższą szyję niż głowę, ale ma ją masywną i obroże przeznaczone na obwód jego szyi wyglądają jak nitka zawiązana na szyi ludzkiej - ja mam nieodparte wrażenie, że się zerwie to wszystko jak on szarpnie, a szarpnąć potrafi całkiem nieźle. Narazie chodzi na obroży tych samych rozmiarów co Kora i niestety czasem jest zbyt dużo luzu (a nie mamy już z czego zmniejszać). Dlatego chcę taką kupić jak dla chartów czy bulli.

[quote name='bonsai_88']A czym się różni obroża dla chartów? Bo na oko to nie ma specjalnej różnicy w budowie...[/quote]
Tu jest fajna stronka - opisem i zdjęciami. [url=http://www.obroze.prv.pl/]obro

Link to comment
Share on other sites

:multi: Wpadłam pogratulować nowego członka rodziny. Wiesz, pierwsza moja myśl jak zobaczyłam zmieniony temat i zdjęcie w pierwszym poście pomyślałam sobie: czy ta dziewczyna nie bierze na swoje barki zbyt wiele? Baaj jeszcze dorasta, pewnie będzie jeszcze chuliganił., a moja druga myśl była: poradzi sobie, bo wie co robi, nie brałaby kolejnego psa nie wierząc że bedzie OK:lol:
Angel tak się cieszę że Baaj ma... hmm, nie wiem jak to napisać, brata przyrodniego :lol:
Lece pooglądać fotki bo dawno tu nie zaglądałąm :oops:

Link to comment
Share on other sites

Ja wierze że się ułoży, masz (jak to mówią) "łeb na karku". Do tego to są jeszcze szczeniaki, chociaż charakterne, ale szczeniaki, przecudowne szczeniaki :loveu:
Mały też pójdzie na szkolenie? Czy już tylko sama będziesz z nim pracować? Imię śliczne wymyśliliście, takie oryginalne Zymft. Ono coś oznacza?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanika']Ja wierze że się ułoży, masz (jak to mówią) "łeb na karku". Do tego to są jeszcze szczeniaki, chociaż charakterne, ale szczeniaki, przecudowne szczeniaki :loveu:
Mały też pójdzie na szkolenie? Czy już tylko sama będziesz z nim pracować? Imię śliczne wymyśliliście, takie oryginalne Zymft. Ono coś oznacza?[/QUOTE]

Pójdzie, ale teraz to by było bez sensu - niech złapie kontakt z nami, podstawy jestem w stanie wyłożyć mu sama.

A oznacza, ale chyba będzie jako drugie, bo Celar ładnie chodzi na swoje schroniskowe imię, a mysmy już przywykli, chociaż często mówię do niego - [I]menda[/I]... wiem brzydko. Ale do Baaja też tak mówię ;)

Link to comment
Share on other sites

Nadrobiłam :) Tylko 2 dni mnie nie było, a tu tyyyle stron ;)
Bardzo się cieszę, że macie już maluszka u siebie i panowie się dogadują.
O, nawet leżakują na jednej kanapie :)
[url]http://i311.photobucket.com/albums/kk473/beriet_baaj/Dogomania/2008_11_08%20Zymft/Resizeof081108_09.jpg[/url]

Pieskom w grupie na pewno będzie weselej, a i Baaj może przestanie panikować sam w domu, bo przecież nie będzie sam ;)

Link to comment
Share on other sites

Celar nie lubi jamników. Jego zaletą jest to, że można go utrzymac jedną ręką, ale... i tak jeszcze wychodzimy z nimi we dwoje, bo chcę zaobserwować co i jak, żeby jak najszybciej zacząć nad tym pracować.

No i zaczynam też spacery pojedyncze, żeby chłopy zrozumieli, że mają i nas i siebie. A nie tylko siebie. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[B]Czy to piątek, czy niedziela,
Najlepsze są psy z Krężela!!![/B] :multi:
(A naj, najlepsze - psy z Emira!!!)

Na pewno chłopaki się ze sobą zżyją. U mnie na początku krew chlapała po ścianach, a teraz - błogi spokój. Tak że skoro u Was początki są tak spokojne - bez obaw, będzie dobrze.
AngelsDream, tak czytałam o Twoich zamiarach dopsienia i myślałam, że drugi będzie co najmniej tak samo rasowy i niezwykły jak Baaj. A tu proszę! Jest niezwykły, ale całkiem zmiksowany :evil_lol:
Dbaj o niego, on już w życiu przeszedł wszystko, co złe, teraz musi być mu już tylko dobrze. Pozdrowienia dla całej psio-ludzkiej rodzinki i specjalne dla szczurków (także od mojej niezapomnianej kapturowej Walentynki
[*] zza Tęczowego Mostu). Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zofia&sasza'][B]Czy to piątek, czy niedziela,
Najlepsze są psy z Krężela!!![/B] :multi:
(A naj, najlepsze - psy z Emira!!!)

Na pewno chłopaki się ze sobą zżyją. U mnie na początku krew chlapała po ścianach, a teraz - błogi spokój. Tak że skoro u Was początki są tak spokojne - bez obaw, będzie dobrze.
AngelsDream, tak czytałam o Twoich zamiarach dopsienia i myślałam, że drugi będzie co najmniej tak samo rasowy i niezwykły jak Baaj. A tu proszę! Jest niezwykły, ale całkiem zmiksowany :evil_lol:
Dbaj o niego, on już w życiu przeszedł wszystko, co złe, teraz musi być mu już tylko dobrze. Pozdrowienia dla całej psio-ludzkiej rodzinki i specjalne dla szczurków (także od mojej niezapomnianej kapturowej Walentynki
[*] zza Tęczowego Mostu). Zofia[/QUOTE]

Bo miał być seter - najpierw z papierami, potem z adopcji, potem miała być dogomaniacka Agrafka - trzyłapka, a skończyło się na Celarze i nie żałujemy. I obysmy nigdy nie musieli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Celar jest z Krężela? O Angeldreams:modla::modla::lol:

U Ciebie dostanie wszystko to co najlepsze, jedzonko, naukę ( co by mu w główce nudno nie było), duuuużo ruchu, uczucia i czasu. Jejku jak cudnie:placz::placz:[/QUOTE]

Chyba nie jest. Na razie to miał tylko jeden długi spacer - taki ponad dwugodzinny, z przerwą. On chyba mieszkał w mieszkaniu, w jakimś mieście. Za szybko dochodzi do siebie, jak na poziom zero... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Z krężela czy nie- jedno miejsce więcej dla umęczonych psich ciał i dusz:multi:[/QUOTE]

Fakt.

Dziś zrobiliśmy test - panowie dostali zabawki - nowe i używane przez Baaja. Efekt dwie krótkie sprzeczki, potem spokój.

Wyszłam do sklepu, a Baaj z Celarem walnął kimę na kanapie. :D

Celar zaczął obgryzać kanapę ;)

Kupiłam mu gęsie żołądki. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...