Jump to content
Dogomania

koszt yorka


Kora-

Recommended Posts

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zetka73']
Wiem Moja Droga znam sie na genetyce :) i to bardzo dobrze


Jesssssu !!! nie mam żadnego zamiaru :)) Skończcie to nakręcanie sie :) zadowolone jeśli powiem ze nie będę go rozmnażać :) Bo widzę ze chcecie to usłyszeć porostu :) choć to moich poglądów nie zmieni :)

Powiem Wam tyle ze ja mogłabym nawet mieć 10 takich Nerusiów z wada zgryzu której prawie nie widać ( widziałyście choc jedno zdjęcie Nera?? ) I gdyby nero miał mieć dzieci to nie na sprzedaż bo akurat mam inne dochody i nie muszę sie dorabiać na pieskach ale po prostu zostawiłabym dla siebie jego dzieciaczki --- zaraz pewnie ktoś napisze ze pieski byłyby u matki itp. dlatego informuje ze to co pisze jest HIPOTETYCZNE !!!! ) I nikomu nic do tego :)[/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]To ja Ci hipotetycznie odpowiem
wzorzec nie został stworzony po to żeby sobie był
jeżeli twój pies byłby z rodowodem
to w życiu nie zrobiłby warunków hodowlanych
i nie mógł by być rozmnażany
po pierwsze jak mówisz ma wadę zgryzu - każdy hodowca pewnie już to zdążył zauważyć
po prostu to widać na zdjęciach !!!
w dodatku twój pies ma wełnisty włos - co również jest wadą ponieważ Yorkshire Terrier powinien mieć włos jedwabisty
Nie wspominając już o tym, że ma za nisko osadzony ogon
z przodu robi tzw. francuza itd. ....
i powiedz mi teraz czy hipotetycznie WARTO GO ROZMNAŻAĆ ???
Skoro tak dobrze znasz się na genetyce to nie wiem czy wiesz ale twój pies będzie to przekazywał
a to raczej nie wpłynie pozytywnie na rozwój rasy
tym bardziej, że nie wiesz kogo on pokryje a może to będzie jego siostra???
Szczeniaczki urodzą się np. z niezarośniętymi brzuszkami, rozszczepami, np. z piątą nogą itd.
czy nie zastanawiałaś się nigdy czemu my ludzie nie możemy mieć dzieci jako związki kazirodcze ???

[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73'][FONT=Courier New][COLOR=Magenta] w dodatku twój pies ma wełnisty włos - co również jest wadą ponieważ Yorkshire Terrier powinien mieć włos jedwabisty
Nie wspominając już o tym, że ma za nisko osadzony ogon
z przodu robi tzw. francuza itd. ....


[COLOR=Black]To chyba złośliwe powiedziałaś ...wiesz czemu :)) ponieważ właśnie HODOWCA ( prawdziwy) do którego zwróciłam sie z prośba o jakakolwiek ocenę ponieważ byłam kompletnym laikiem stwierdził ze pies jest idealny jak na nierodowodowego poza oczywiście zgryzem który gdyby mial mertyke eliminowalby go m.in. do udziałyuw wystawach wiadomo co za tym idzie :) co do włosa to stwierdził ze rzadko u rodowodowych spotyka sie właśnie taki piękny włos do tego bardzo gęsty.
Wiec nie opowiadaj bzdur :) Bo sie uśmiałam :)[/COLOR]
[/COLOR][/FONT][/quote]

[CENTER][COLOR=Magenta][FONT=Courier New]A może miał swój cel, że tak powiedział :razz:
A teraz po prostu ma radochę, że taką jedną w kanał puścił [/FONT]:lol:
[/COLOR] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73'][FONT=Courier New][COLOR=Magenta] w dodatku twój pies ma wełnisty włos - co również jest wadą ponieważ Yorkshire Terrier powinien mieć włos jedwabisty
Nie wspominając już o tym, że ma za nisko osadzony ogon
z przodu robi tzw. francuza itd. ....


[COLOR=Black]To chyba złośliwe powiedziałaś ...wiesz czemu :)) ponieważ właśnie HODOWCA ( prawdziwy) do którego zwróciłam sie z prośba o jakakolwiek ocenę ponieważ byłam kompletnym laikiem stwierdził ze pies jest idealny jak na nierodowodowego poza oczywiście zgryzem który gdyby mial mertyke eliminowalby go m.in. do udziałyuw wystawach wiadomo co za tym idzie :) co do włosa to stwierdził ze rzadko u rodowodowych spotyka sie właśnie taki piękny włos do tego bardzo gęsty.
Wiec nie opowiadaj bzdur :) Bo sie uśmiałam :)[/COLOR]
[/COLOR][/FONT][/quote]
Kuźwa.. weź kobieto oprzytomnij wreszcie!! Twój pies jest z pseudohodowli!! Zdanie tego pseudohodowcy jest śmieszne :angryy:
jakbyś chciała wiedzieć nane to doświadczona hodowczyni. Hoduje Yorki od 10 lat!i na pewno wie wiecej od tego twojego "pseudo" :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Kuźwa.. weź kobieto oprzytomnij wreszcie!! Twój pies jest z pseudohodowli!! Zdanie tego pseudohodowcy jest śmieszne :angryy:
jakbyś chciała wiedzieć nane to doświadczona hodowczyni. Hoduje Yorki od 10 lat!i na pewno wie wiecej od tego twojego "pseudo" :angryy:[/quote]

i znow żle przeczytałaś :) ja nie radziłam sie swojego pseuohodowcy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']To jest bardzo dobry znajomy wiec nikt w kanał nikogo nie wpuszczał bo nie miał interesu - wiec daruj sobie :) I zastanow sie co piszesz :) Poza tym ciekawe jakie ty masz kwalifikacje do oceniania psów :) ?[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]hmmm [/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]:confused: [/COLOR][/FONT][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]10 lat hodowli Y.T. z rodowodem
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']To jest bardzo dobry znajomy wiec nikt w kanał nikogo nie wpuszczał bo nie miał interesu - wiec daruj sobie :) I zastanow sie co piszesz :) Poza tym ciekawe jakie ty masz kwalifikacje do oceniania psów :) ?[/quote]

[quote name='zetka73']i znow żle przeczytałaś :) ja nie radziłam sie swojego pseuohodowcy :)[/quote]
no włąśnie "znajomy" to co miał Ci powiedzieć, nie chciał ci przykrości sprawić .. :diabloti:
Szkoda gadać Martunia i tak skasują te posty a ona i tak nie pojmie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']no włąśnie "znajomy" to co miał Ci powiedzieć, nie chciał ci przykrości sprawić .. :diabloti:
Szkoda gadać Martunia i tak skasują te posty a ona i tak nie pojmie :shake:[/quote]
Pojmuje bardzo wiele dziecinko :) tylko nie rozumiem co macie z tego ze chcecie tak bardzo mnie przekonać do swoich racji :) ?

I moja droga to za poważny człowiek jest żeby mówić coś po prostu ...aby nie robic komuś przykrości- bo kupując pieska chciałam mieć pewność ze zdrowy i ładny piesek będzie - nie sadze żeby doradził mi psa ktory nijak nie jest yorkiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Pojmuje bardzo wiele dziecinko :) tylko nie rozumiem co macie z tego ze chcecie tak bardzo mnie przekonać do swoich racji :) ?

I moja droga to za poważny człowiek jest żeby mówić coś po prostu ...aby nie robic komuś przykrości- bo kupując pieska chciałam mieć pewność ze zdrowy i ładny piesek będzie - nie sadze żeby doradził mi psa ktory nijak nie jest yorkiem[/quote]
Tak wiele się robi , żeby zaprzestać działalności pseudohodowli i przychodzisz taka "ty" i sobie kpisz .. Hodowcy na prawde starają się, aby udoskonalić rase a takie pseudo tylko szkodzą :shake: Nie pojmuje jakim cudem to do Ciebie nie dociera ?? :angryy:
Powiedz z jakiej hodowli jest ten człowiek chociaż :p
"Nie sądzisz" więc pewna nie jesteś :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']To jest bardzo dobry znajomy wiec nikt w kanał nikogo nie wpuszczał bo nie miał interesu - wiec daruj sobie :) I zastanow sie co piszesz :) Poza tym ciekawe jakie ty masz kwalifikacje do oceniania psów :) ?[/quote]

Konkluzja jest nastepujacą wywodów Zetka 73 :lol:

Przyszłaś kobito i napisałas na Yorklandzie
Popatrzcie kochani jakiego mam pieknego pieska
Temat szczeniaczki :cool3:

[B]Odp:Szczeniaczki[/B] - [I]2008/02/26 08:15
[/I][B]zetka73[/B]
[IMG]http://www.yorkland.pl/components/com_simpleboard/avatars/1090.jpg[/IMG] Użytkownik
[IMG]http://www.yorkland.pl/components/com_simpleboard/ranks/rank2.gif[/IMG]
Junior
[B]Posty:[/B] 10[IMG]http://www.yorkland.pl/components/com_simpleboard/graph/col9m.png[/IMG][IMG]http://www.yorkland.pl/components/com_simpleboard/emoticons/graph.gif[/IMG]


[B]Odp:Szczeniaczki[/B] - [I]2008/02/26 08:15[/I] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img297.imageshack.us/img297/5957/patykgi9km6.jpg[/IMG][/URL]
By [URL="http://profile.imageshack.us/user/zetka73"]zetka73[/URL]

Nero ma 4 miesiące ( bez rodowodu)


[URL]http://www.yorkland.pl/index.php?option=com_simpleboard&func=view&catid=17&id=6384#6384[/URL]


Sorry zetka73 powiedz kto odpisał :roflt:

Nie chodzi o to, że masz psa
Fajnie masz takiego którego kupiłas na jakiego cię było stać masz szczęście że nie padł po kilku dniach i tyle :cool3:
Teraz sobie jeździsz na Dogo po dziewczynach, które napisały kilka słów prawdy
Dogo to nie klub podziwiaczy psów tylko miłośników
Jak chcesz żeby twojego psa czy kota podziwiano to KUP SE PANI z rodowodem i możesz jeździć co tydzień na wystawy
O ile kasy starczy na wystawy i sił, można jeździć do bólu, wtedy będzie pies podziwiany, wszędzie będą jego fotki nawet u zupełnie nieznanych ludzi o ile sie będzie podobać
Ja proszę bardzo o opanowanie się bo zawsze kłótnie kończą się tak samo rodowodowe vs bez ...

Jak pies wyglada przepraszam , że nie powiem wstrzymam się :lol:, ale sama Pani powiedziała, że zanjomy Hodowca , że [quote] Napisał [B]zetka73
[/B][FONT=Courier New][COLOR=Magenta][COLOR=Black] ze pies jest idealny jak na nierodowodowego [/COLOR][/COLOR][/FONT][/quote] i niech tak zostanie :razz:
JEST IDEALNY JAK NA NIERODOWODOWEGO :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zetka, ja nie zlosliwie, nie chcę sprawic przykrosci, ale jakos moja sunia czy inne yorki z rodowodem na zdjęciach nie pokazują tak często (prawie na kazdym zdjęciu) ząbkow... więc... zrozum, ta wada jest nawet na zdjęciu widoczna, nawet na zywo nie muszę widziec twego psa :roll: a na ostatnim zdjęciu nie wiem, czy on tak jakos krzywo, nie rowno stoi, ale jego plecy wyglądają nie rowne, nawet za dlugie.
Przepraszam, nie mowię tego zlosliwie, po prostu mam więcej doswiadczenia w yorkach niz ty poki co masz i bywa czasami ze jakies wady są golym okiem widoczne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']i znow żle przeczytałaś :) ja nie radziłam sie swojego pseuohodowcy :)[/QUOTE]

wiesz, nie duzo jest takich ludzi jak ja na przyklad, ktory smoglby ci prawdę w oczy powiedziec. Jak ty ze swoim Nero przyjechalabys do mnie, to ja ci powiedzialabym w oczy to samo co teraz, a ten twoj hodowca znaczy byl dobrym klamczuchem w oczy :lol:

P.S. taki gęsty wlos, ktorym tak bardzo się cieszysz, tez jest WADĄ, uwierz mi, jeszcze będziesz jego przeklinala, godzinami siędząc przy koltunach az w koncu swego Nero ostrzygniesz :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Pojmuje bardzo wiele dziecinko :) tylko nie rozumiem co macie z tego ze chcecie tak bardzo mnie przekonać do swoich racji :) ?

I moja droga to za poważny człowiek jest żeby mówić coś po prostu ...aby nie robic komuś przykrości- bo kupując pieska chciałam mieć pewność ze zdrowy i ładny piesek będzie - nie sadze żeby doradził mi psa ktory nijak nie jest yorkiem[/QUOTE]

Otoz moja droga, ZADNY NORMALNY HODOWCA NIGDY nie poradzilby tobie kupowac psa bez rodowodu :shake: Teraz juz jasne, co tam za hodowca :evil_lol: On by ci zaproponowal za taniej od siebie wziąc szczeniaczka ze zlym zgryzem, ale na pewno nie od pseudohodowli :roll:
Byloby dobrze znac jego nazwisko, zeby obejsc duzym krągiem takiego hodowcy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']Otoz moja droga, ZADNY NORMALNY HODOWCA NIGDY nie poradzilby tobie kupowac psa bez rodowodu :shake: Teraz juz jasne, co tam za hodowca :evil_lol: On by ci zaproponowal za taniej od siebie wziąc szczeniaczka ze zlym zgryzem, ale na pewno nie od pseudohodowli :roll:
Byloby dobrze znac jego nazwisko, zeby obejsc duzym krągiem takiego hodowcy :roll:[/quote]
Niestety Vici - ona nie chce podać nazwy hodowli :shake: A szkoda :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
"Mam jakąs umowę kupna-sprzedaży, jakąs podstawę żeby powiedziec "ale" jesli bedzie sie wypierał, mogę mu zniszczyć reputację, mogę go załatwić!.."
[/QUOTE]

Przeczytaj dokladnie swoją umowę - ja na razie stykam się z dość kuriozalnymi dokumentami tego typu.
:lol:
Wynika z nich na ogół że jeśli piesek zachoruje to i tak to wina nabywcy...
BTW czy w Twojej umowie jest wpisane że piesek ma problem ze zgryzem?
Pewnie nie - słowem, jesli chcesz kupić pieska z hodowli X czy Y, to podpisujesz cyrograf w ktorym jak byk stoi "w chwili zakupu pies nie ma żadnych wad".
:evil_lol:
Jak potem zaczniesz dochodzić swoich praw to się dowiesz, że przecież podpisałaś, widzialaś, co kupujesz - to o co Ci teraz chodzi?
:cool3:
Z tego wniosek że po zakup psa należy jeździć z zaprzyjaźnionym wetem ktory oceni stan zdrowia szczeniaka oraz ze szkoleniowcem ktory powie jak jest z jego psychiką.
Kosztowna impreza dosyć. ;)

W dość długiej karierze psiarskiej nie udalo mi się dowiedzieć o przypadku "zniszczenia" reputacji hodowcy za nieuczciwość, taką czy inną.
Oddzialy ZK mają w głębokim powazaniu skargi pisane przez ludzieńków - nabywców ktorych pan czy pani XYZ nabili w butelkę...

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Berek, sorki, ale nie wiem dlaczego inni forumowicze do ciebie mają taki szacunek... z ostatniego twojego postu naprawdę nie wiem... jakby wszyscy postępowaliby wedlug twego postu, jak ty nie glosno, ale między zwrotkami radzisz, to po prostu nie zostaloby juz yorkow, one by znikly, bo nikt juz nie kupowalby z hodowli, bo tam oszusci, bo nikomu nikt nie udowodnisz, tylko zaplacisz na darmo pieniędzy itp. :roll: To jest smieszne... Smieszne jest bronic pseudohodowcow... W ogole, jak prawdziwy milosnik psow moze pisac cos takiego??? :crazyeye: Rasy byly cięzko pielęgnowane przez wiekow, a teraz musimy pozwolic pseudohodowcom to wszystko zniszczyc???
Bardzo zawiodlam się na niektorych osobach... :roll:
Ja nie potępiam tych, ktorzy mają psow bez papieru, roznie to bywa, czasami nawet koledzy nam darują psow i nie my ich sami wybieramy, ale oczarniac przawdziwych hodowcow i tym niby zaslaniac pseudo, to jest nie fair i strasznie nie mądrze :shake:

Link to comment
Share on other sites

NA zdaniu kogokolwiek z tego forum mi aż tak nie zależy - tu się przyznam od razu.
:lol:

Zalezy mi za to zdecydowanie na dobru rasy - i, ogolniej, na tym, zeby hodowla psów rasowych w Polsce była na jak najwyższym poziomie.
Po prsotu.

Dlatego nie uciekam od "trudnych" tematów, tylko o nich otwarcie mówię.
Im więcej będziemy ich poruszac, tym lepiej.

Stworzenie z jakiejkolwiek organizacji towarzystwa wzajemnej adoracji jest złe, niedobre, na pewno nie sluży ani tej organizacji, ani ludziom spoza niej (jak tu, w naszym przypadku, osobom planującym zakupić pieska, neidoświadczonym...).

Niestety życie na rózowej chmurce często kończy się upadkiem na ziemię i to z łomotem - ot, i wszystko.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...u mnie w umowie jest napisane że " hodowca wydaje zdrowego psa (..) informując, ze wady w uzębieniu lub inne niewidoczne w momentcie wydania psa nie stanowią podstawy do zwrotu psa lub innych roszczen z tego tytułu " oraz " Hodowca oswiadcza ze pies jest po kontroli miotu, odrobaczeniu i szczepieniach, jest zdrowy, w dobrej kondycji i wolny od wad prawnych".
Ponieważ ja spodziewałam sie ze pies moze mieć jakąś nieuciazliwą wadę budowy (nie nastawialiśmy sie ze kupujemy championa, to tylko hodowca twierdzil ze pies ma szanse na wystawach, kiedy stwierdzilam ze wystawiac go nie chcę), wiec akurat wada zgyzu mi przeszkadzac nie bedzie ( o ile on ją ma), ale co fajne, w umowie stoi ze gdybym psa sie chciala pozbyc, to hodowca zastrzega prawo pierwokupu, wiec chyba tak zle nie jest? :)

Link to comment
Share on other sites

tak czytam i czytam .. pisałam tu na dogo jak mój mały Stefanek był chory (był bez rodowodu) ... ale od kiedy musiałam go uśpić jakoś tylko czytam to forum .... ale teraz jedno wiem napewno ... kiedy będe kupywac kolejnego piesa będzie to napewno pies z hodowli, pies z rodowodem. Obiecałam sobie, że już żadnemu pseudo nie dam zarobić NIGDY. Pozorne oszczędzenie kilku stów najbardziej boli jak sie traci ukochanego piesa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']a czy ty przewidzisz ludzi? :roll: jak twoj Nero np. będzie mial dzieci, to przede wszystkim nawet nie ty będziesz sprzedawala szczeniaczki, bo u ciebie nie sunia, tzn. nie matka dzieci, tylko ojciec bylby... to jak ty będziesz pewna, ze choc i bez papierkow, choc moze i nie tak ladnych i wspanialych, ale wezmą bardzo dobrzy ludzie? a jesli one po iles czasu okaze się w schronisku?[/quote]
Kotku, przecież TO SAMO DOTYCZY PSÓW Z RODOWODEM. Choćbyśmy nie wiem jak tego chcieli - rodowód nie zapewni psu dobrych właścicieli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...