Jump to content
Dogomania

koszt yorka


Kora-

Recommended Posts

[QUOTE]"powiem Ci - zmienisz zdanie, kiedy (czego bron Boze Ci nie życzę!) kiedyś trafisz na chore szczenie, lub szczenie z wadą tak poważną, ze uniemożliwiającą mu normlane życie. Wtedy zrozumiesz, po co rodowód."[/QUOTE]

Visenna, nie chcęCi robić "koło pióra" bo się tak naprawdę zgadzam z Twoim podejściem, ale ... rodowód nie jest gwarancją NICZEGO.
Przynajmniej w Polsce.

Niestety są mi znane stosunkowo liczne przypadki gdy kupiony ekstraszczeniak po championach okazywał się na przykład ciężko dysplastyczny (dalczy ciąg sprawy - hodowca rzucał sluchawką telefoniczną na głos "szczęśliwego" nabywcy :lol:) ewentualnie niewystawowy - wtedy też jakoś nie było mowy o oddaniu części kwoty wyłożonej za zwierzę WYSTAWOWE. :evil_lol:

Jeszcze chyba musi parę pokoleń minąć zanim... dorośniemy... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Berek, oczywiscie że tak jest, ja wiem o tym! Dlatego jednego mam z papierem, a drugiego bez....
Jak kupowaliśmy Goofiego, to pan hodowca aż się zaperzył, jak powiedziałam że nie chcę go wstawiac, i niemal wymusił na mnie że będę i ze zrobię mu uprawnienia reproduktora. Tak był przekonany ze to bedzie champion. Ja sie na tym nie znam, ale już widzę, ze mały jak lezy na pleckach, to widać mu wszystkie ząbki przednie - tak jakby miał za krótkie fafle, pewnie to będzie jakaś wada zgryzu, zapytam sie przy następnej wizycie u weta.
Ale chodzi mi o to, że kupujac psa z hodowli, przynajmniej wiem kogo pozwać do sądu, jesli on mi padnie w skutek jakiegoś genetycznego paskudztwa! Mam jakąs umowę kupna-sprzedaży, jakąs podstawę żeby powiedziec "ale" jesli bedzie sie wypierał, mogę mu zniszczyć reputację, mogę go załatwić!..a kupujac psa u kogos kogo zupełnie nie znam, biorąc go na gębę - co ja moge? Taka osoba odda psy rodzinie, a mi powie że ona nigdy Yorków nie miała i czego ja chcę. I jaki mam dowód że pies jest od niej?

A tak prawdę mówiac - pomijając to co wyżej, to ten papier Goofiego to moj kaprys :) Chciałam mieć z papierem i mam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']To jest jakis rasizm po prostu :) Moj Nero nie zostal kupiony z kartonu na gieldzie i jego rodzice sa pieknymi yorkami tez bez rodowodow do tego mieszkaja pod jednym dachem a ich dzieci sa kochane i oddawane pod opieke odpowiedzalnych ludzi--- widze ze wszystkich wlascicieli psow bez rodowodu dajecie pod jedna kreske - nie ma o czym rozmawiac![/QUOTE]

nie, nie pod jedną :shake: ale jakim cudem rodzą się yorki juz nie podobne do yorkow? znaczy jakos nie tak skrzyzują się, zmieszają się geny czy cos podobnego. Do krycia psow jest potrzebna wiedza, to jest genetyka, to jest nauka, to nie jest dziecinna gra. Muszą byc znane linię pradziadkow. A co ty wiesz o swoim Nero? Nu dobra, ty jeszcze widzialas go rodzicow, ale jak dla niego zaproponuje się jakas sunia skąd będziesz wiedziala jak wyglądaly jej choc rodzice? Moze ktorys z nich byl jamnikiem? :roll: tylko ta sunia wzięla prawie wszystkie geny yorka, ale czy u jej dzieci nie wylezie gen jamnika ty nie mozesz gwarantowac i wiedziec :shake: Po co zartowac z naturą???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']No to wyjdzie ale czy to jest moj problem?
Ludzie tez łącza sie w pary nie wiedzac co moga przekazac dzieciom genetycznie :) a mimo to rodzą dzieci :) może to niezbyt fortunne porównanie ale mam wrażenie ze sie uczepiłaś mnie :) ja Ci nie zabraniam miec rodowodowego psa ty nie powinnaś sie wypowiadać w kwestii jakiego powinnam mieć ja i co z nim powinnam a czego nie
Ja nie bede hodowca nigdy ale niech za przeproszeniem nikt mi nie wmawia ze jak mam kupic pas to musi to byc pies za 2000 i posiadać papiery
Poza tym nasuneło mi sie wlasnie ogólnie powszechne stwierdzenie : ze najzdrowsze i najwierniejsze sa kundelki wlasnie .....hmm skąd niby sie to bierze. ??:-o[/QUOTE]

nikt nic i nie mowilby, ale ty sama prowokujesz mowiąc, ze będziesz kryla swego psa, ktory nie posiada rodowodu, a tak robic jest bardzo nie mądrze i w ogole... :roll: to i staram się do ciebie przemowic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania:)']OMG, znowu to samo.

Ludziska, przecież WIADOMO, że nie uda się przekonać ani jednej ani drugiej strony. Do końca świata i jeden dzień dłużej.:p

Berek, szacuneczek. Uwielbiam Twoje posty:multi:[/QUOTE]

otoz mylisz się moja droga, na innym forum razem z kolezankami nie jednego takiego przekonalismy :multi: ale jak ty czy ktos drugi będzie taki pesymistyczny to fakt - przeciw wiatru nie podmucham :shake: ale i tak staram się :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']otoz mylisz się moja droga, na innym forum razem z kolezankami nie jednego takiego przekonalismy :multi: ale jak ty czy ktos drugi będzie taki pesymistyczny to fakt - przeciw wiatru nie podmucham :shake: ale i tak staram się :cool3:[/quote]

tak jest. wszystko się da. razem z jedną z uzytkowniczek tego forum też próbujemy na pewnym portalu przekonać do tego przyszłych nabywców psów. i czasami nam się udaje ;)

a[B] zetce73 [/B]proponuję przejść się do schroniska. może wtedy zrozumie co jest złego w dalszym rozmnażaniu kundelków.

no i tu zapraszam (mam nadzieję, że oktawia się nie pogniewa :oops:)

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=9500381&postcount=513[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']no ale tym samym probujecie mnie przekonać do tego ze mój Nero nie powinien być na świecie bo nie ma rodowodu
to jest jakaś bzdura
po prostu problem leży w ludziach którzy sa nieodpowiedzialni i tez jest mi zal psiaczków ze schroniska[/QUOTE]

a czy ty przewidzisz ludzi? :roll: jak twoj Nero np. będzie mial dzieci, to przede wszystkim nawet nie ty będziesz sprzedawala szczeniaczki, bo u ciebie nie sunia, tzn. nie matka dzieci, tylko ojciec bylby... to jak ty będziesz pewna, ze choc i bez papierkow, choc moze i nie tak ladnych i wspanialych, ale wezmą bardzo dobrzy ludzie? a jesli one po iles czasu okaze się w schronisku? To o tym i jest mowa, ze NAWET papierkowych pieskow niektorzy ludzie pozbywają się, chociaz więcej placili, to po co jeszcze bezpapierowych rozmnazac i większyc takie przypadki?
A co do Nero, jesli nie byloby na rynku rozmnazaczy tych, od ktorych kupilas Nero i jesli nie byloby innych drugich, to ty i ktos inny po prostu trochę dluzej pooszczędzalby na yorka i mialby naprawdę prawdziwego i nie byloby tej nieprzyjemnej dyskusji w ogole :eviltong:
Zrozum, poki są tacy ludzie jak ty, poty i pracują rozmnazaczy, jedni mają większe sumienie, a drudzy mniejsze, ale taka klienteria jak wy ich tylko popieracie :shake: :-( i smutny koniec wielu psow, roznych ras wciąz będzie i będzie na ulicach i na schroniskach :-( pomozcie to skonczyc, kupujcie tylko z normalnych, rejestrowanych hodowli, ale i to bądzcie czujni i rozumni :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś miałam poglądy podobne do [B]zetka 73[/B]
Też uważałam, że psy bez papierów w niczym nie odbiegają od rodowodowych, można je rozmnażać itd - nie widziałam nic w tym złego:razz:
Właścicieli psów z rodowodem trakowałam jak snobów, którzy nie mają co robić z kasą i wydają na psa kupę pieniędzy a do tego męczą psiaki niepotrzebnymi wystawami!!!
Tak w skrócie wyglądały moje poglądy.
Ale z wiekiem i z życiowym doświadczeniem to się zmieniło.
Nadal nie mam nic przeciw psom bez papierów, uważam, że niektóre w niczym nie odbiegają tym z rodowodem a czasami są ładniejsze, ale........ nie rozmnażajmy następnych pokoleń!!!!!!
Jak decydujemy się na taką maludę - z różnych powodów - to kupujmy ją "na kolanka" a nie do hodowli. Bo hodowla takich psów to jak rosyjska ruletka:angryy: Przy rozmnażaniu psów z papierami nigdy nie wiadomo jaki miot będzie, a co dopiero przy rodzicach gdzie nie zna się przodków!

[B]zetka 73 [/B]pisze że bo co kupować psa z papierami i nabijać kasę hodowcom:razz: a jak kupuje się psa bez papierów, to jeszcze większą kasę się nabija "pseudo hodowcom"!! :mad:
Przecież ich koszty w odchowaniu szczeniaków to dosłownie kropla w morzu. Nawet przyjmując wersję, że szczeniaki są zaszczepione, odrobaczone, dostają super karmę itp to nie ponieśli żadnych kosztów związanych z rejestracją psa, wyrobieniem rodowodu, wystaw, założeniem hodowli, podatków, znalezieniem dobrego reproduktora, przeglądem miotu itd itd
Więc tu się nie zgodzę z Tobą, że zakup psa z papierami to nabijanie kasy hodowcom.
Tym bardziej, że można kupić psa z papierami z domowej, nie rozreklamowanej hodowli i według mine w rozsądnej cenie ok 1300zł
Kupując takiego psa masz pewność, że to yok - a jeśli chcesz go rozmnażać, to 3 wystawy, skończone 18 mies i...... może mieć potomstwo!
I jeszcze jedno.
Jak ktoś pisze, że ma szczeniaki, krórych rodzice mają papiery a on po prostu nie wystawiał bo po co, pailoty i te sprawy... to mnie szlag trafia!
Przecież wystarczy pojechać na wystawy w wieku psa między 15-18 mies (tu włos nie wymaga papilotów - można zakładać, ale nie trzeba bo włos nie jest jeszcze aż tak długi) i wystarczy zaliczyć 3 wystawy, żeby dostać wpis "hodowlany". Przecież to nie jest aż tak trudne - a wtedy mamy pewność, że pies nadaje się do hodowli, szczeniaczki mają papiery, a wcale nie muszą być sprzedawane za nie wiadomo jaką kasę (rodzice mają zaliczoną tylko hodowlankę bez żadnych większych osiągnięć).
W tym momencie widać po prostu komu zależy na psach, na rasie itp a komu tylko na kasie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vikiii']
Jak ktoś pisze, że ma szczeniaki, krórych rodzice mają papiery a on po prostu nie wystawiał bo po co, pailoty i te sprawy... to mnie szlag trafia![/quote]
To nie badź taka wyrywna, bo jeszcze dostaniesz zawału...:roll:
[quote]
Przecież wystarczy pojechać na wystawy w wieku psa między 15-18 mies (tu włos nie wymaga papilotów - można zakładać, ale nie trzeba bo włos nie jest jeszcze aż tak długi) i wystarczy zaliczyć 3 wystawy, żeby dostać wpis "hodowlany". [/quote]
Otórz moja droga, mam obecnie psa w wieku 16stu miesiecy, i zaręczam Ci, on ma długi włos, nawet bardzo długi. Gdyby nie był obciany, musiałabym dbać o ten jego włos dokładnie tak samo, jak o włos psa 3 czy 8 letniego!

[quote]
Przecież to nie jest aż tak trudne - a wtedy mamy pewność, że pies nadaje się do hodowli, szczeniaczki mają papiery, a wcale nie muszą być sprzedawane za nie wiadomo jaką kasę (rodzice mają zaliczoną tylko hodowlankę bez żadnych większych osiągnięć).
W tym momencie widać po prostu komu zależy na psach, na rasie itp a komu tylko na kasie![/QUOTE]
A dla mnie jest to trudne, badź łaskawa nie robić tu za wyrocznie dobrze? I brawo, ze doszłaś ze nie zależy mi na hodowli a na pieniadzach! :roll: Jakbym chciala prowadzić hodowlę "dla dobra rasy" tobym sobie kupiła suczki. A ja wcale nie chcę prowadzic żadnej hodowli, mam pieska, pieska papierowego, i nie wiedze powodu dlaczego nie miałaby mi sie zwrócić częśc jego kosztów w kryciu, nie widzę w tym nic zdroznego ze za krycie dostaje sie pieniadze. Rozumiem ze z chwilą wyrobienia mu rodowodu i zaliczenia wystaw automatycznie przestaję w Twoich oczach lecieć na kasę kryjac nim?

Przepraszam, że sie uniosłam,ale juz nie wytrzymałam. Opisuję coś, zadaję pytanie "co by było gdyby", zwierzam się ze swoich obaw a zamiast rzeczowej odpowiedzi dostaję bulwers jakiejś panny :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']no ale tym samym probujecie mnie przekonać do tego ze mój Nero nie powinien być na świecie bo nie ma rodowodu
to jest jakaś bzdura
po prostu problem leży w ludziach którzy sa nieodpowiedzialni i tez jest mi zal psiaczków ze schroniska[/quote]

Nero jest na świecie i nic tego nie zmieni. Jest pięknym pieskiem :loveu: Kochaj go dalej. Bez względu na to czy ma rodowód czy nie, to kocha tak samo i jest najlepszym przyjacielem.

Prosimy Cię tylko, żebyś go dalej nie rozmnażała.

Ja mam psa z rodowodem. Już kilka razy były propozycje od właścicieli suczek, że może by go dopuścić, co by jakieś szczeniaczki były. Nigdy się na to nie zgodziliśmy. Niedługo mój pies zostanie pozbawiony jajek :diabloti:

Właśnie mi się coś przypomniało. W wakacje rozmawiałam z właścicielką pięknego, rodowodowego shih tzu. Piesek był śliczny, pomijając fakt, że miał wadę zgryzu i ciągle "wietrzył" przednie ząbki.
Powiedziała mi, że chce go dopuścić z suczką sąsiadów. Na to ja zaczęłam mówić o uprawnieniach hodowlanych. O ona mi na to, że "te bez rodowodu można opchnąć za 600 zł". Cóż...taki jest stosunek większości ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']I
Co za głupoty opowiadacie : rozmnażać tylko rasowe !!! to jakies chore a w czym mi przeszkadzają kundelki ???
To tylko nieodpowiedzialność ludzi powinna tu byc brana pod uwagę! a z Umienia nikogo nie bede rozliczać :) i poza tym mysle ze jest wielu hodowców którzy zataja przed kupującym wady :) moze to przykre ale prawdziwe
[/quote]
Mało na zawał nie padłam jak weszłam dziś na ten watek ... :mdleje: Dziewczyno, ty się opamiętaj!!!! Faktycznie jedz do schroniska (no może nigdy nie byłaś :diabloti:) i zapytaj ile mają psów rodowodowych- zaręczam ci, że będziesz w szoku!! Psy rozmanaża się po to, żeby doskonalić rasę a nie zarabiać kase!!! :angryy:
[quote name='zetka73']Na szczescie nie zyjemy w Ameryce :)
A twoje argumenty mnie nie przekonaly

I jesli jakas panna yorkowa bez rodowodu bedzie chciala miec dzici z moim Nerusiem to nie bede odmawiac :)
pozdrawiam[/quote]
nie wiem jakie to szczeście, bo niedługo ta Ameryka zrobi sie unas!! Właśnei przez takich jak ty, którzy rozmanżają psy bez rodowodów / lub rodowodowe ale tylko dla kasy :angryy::angryy:
A skąd będziesz wiediała, ze ta "panna bez rodowodu" nie jest np siostrą twojego Nera?? :-o Albo kuzynką :-o
[quote name='zetka73']To jest jakis rasizm po prostu :) Moj Nero nie zostal kupiony z kartonu na gieldzie i jego rodzice sa pieknymi yorkami tez bez rodowodow do tego mieszkaja pod jednym dachem a ich dzieci sa kochane i oddawane pod opieke odpowiedzalnych ludzi--- widze ze wszystkich wlascicieli psow bez rodowodu dajecie pod jedna kreske - nie ma o czym rozmawiac![/quote]
A wiesz czy nie są rodzeństwem ?? Takie rzeczy tylko w rodowodzie sprawdzisz!!
[quote name='Hania:)']OMG, znowu to samo.

Ludziska, przecież WIADOMO, że nie uda się przekonać ani jednej ani drugiej strony. Do końca świata i jeden dzień dłużej.:p

Berek, szacuneczek. Uwielbiam Twoje posty:multi:[/quote]
Mnie przekonało może i po części to forum .. też chciałam kupić suczkę bezrodowodu .. mówiłam "nie wydam wiecej jak 1000 zł" i co ? Skończyło się tak , że kupiłam suke za 2300 zł i jestem szczesliwa !! Moge z czystym sumieniem rozmnażać moją niunie jak tylko zdobędzie uprawnienia.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj wszystkie moje posty kobieto i dopiero krytykuj----bo nikogo nie rozmnażam !!! i nie rozmnażałam jeszcze !!! i proponuje spór zakończyć bo jesteśmy w temacie [B]KOSZT YORKA[/B] a nie ROZMNAŻAĆ czy nie !!
Wiec nie wypowiadaj krytyk na czyjś temat po przeczytaniu jednego
zdania wyrwanego z kontekstu!!
[B]Kazdy inteligentny[/B] dawno by juz wywnioskował ze daleka nie mam nic przeciwko rozmnażaniu psów bez metryk ale nie mowie ze swojego BĘDĘ rozmnażać !!!
W zyciu nie hodowałam psów i nie zamierzam! Mam tylko własne zdanie na ten temat!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Przeczytaj wszystkie moje posty kobieto i dopiero krytykuj----bo nikogo nie rozmnażam !!! i nie rozmnażałam jeszcze !!! i proponuje spór zakończyć bo jesteśmy w temacie [B]KOSZT YORKA[/B] a nie ROZMNAŻAĆ czy nie !!
Wiec nie wypowiadaj krytyk na czyjś temat po przeczytaniu jednego
zdania wyrwanego z kontekstu!!
[B]Kazdy inteligentny[/B] dawno by juz wywnioskował ze daleka nie mam nic przeciwko rozmnażaniu psów bez metryk ale nie mowie ze swojego BĘDĘ rozmnażać !!!
W zyciu nie hodowałam psów i nie zamierzam! Mam tylko własne zdanie na ten temat!![/quote]
WŁasnie z twoich postów można wywnioskować, ze chcesz go rozmanać!! :angryy::angryy:
I nic nie napisałam, ze rozmanażasz bo trudno było by rozmnażać 4-miesięcznym szczeniakiem :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Przeczytaj wszystkie moje posty kobieto i dopiero krytykuj----bo nikogo nie rozmnażam !!! i nie rozmnażałam jeszcze !!! i proponuje spór zakończyć bo jesteśmy w temacie [B]KOSZT YORKA[/B] a nie ROZMNAŻAĆ czy nie !!
Wiec nie wypowiadaj krytyk na czyjś temat po przeczytaniu jednego
zdania wyrwanego z kontekstu!!
[B]Kazdy inteligentny[/B] dawno by juz wywnioskował ze daleka nie mam nic przeciwko rozmnażaniu psów bez metryk ale nie mowie ze swojego BĘDĘ rozmnażać !!!
W zyciu nie hodowałam psów i nie zamierzam! Mam tylko własne zdanie na ten temat!![/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]teraz to sama zaprzeczasz sobie [/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

[B]Zetka73 napisał[/B]
[quote]Na szczescie nie zyjemy w Ameryce :smile:
A twoje argumenty mnie nie przekonaly
Czemu mam nabijac kiese hodowcom tylko dlatego ze che takiego pieska jaki mi sie podoba :smile:
pozdobaja mi sie yorki i takiego mam a to ze nie ma rodowodu w niczym mnie nie przeszkadza
[B][COLOR=Red] I jesli jakas panna yorkowa bez rodowodu bedzie chciala miec dzici z moim Nerusiem to nie bede odmawiac :smile:[/COLOR][/B]
pozdrawiam[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']No właśnie "jeśli" :)) a to nie to samo[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]ale masz zamiar rozmnażać psa z wadą zgryzu
w dodatku pies bez rodowodu [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]czy ty zdajesz sobie sprawę rozmnażając go do czego możesz doprowadzić ???[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]bo nie sądzę .... :angryy:[/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...