Jump to content
Dogomania

koszt yorka


Kora-

Recommended Posts

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Moja koleżanka tydzień temu kupiła sobie yoreczka, ale bez papierów za kwotę bagatela 1700 zł. Myślę że ładnie "hodowca bezrodowodowców" nabił ją w butelkę. Tym bardziej że szczeniak jest już wyrośnięty bo ma już 7 miechów.

Link to comment
Share on other sites

Witam koleżanka trafiła na naciągacza w Wawie za yorka bez papierów płaci się góra 1000 zł i to za małego szczeniaczka a nie za 7 miesięcznego psa.Dziwne że koleżanka zdecydowała się na niego ,najlepiej zaczynać przygodę z yorkiem od szczeniaczka .

Link to comment
Share on other sites

Tyle to i ja wiem. Inna kumpela kupiła u tego samego faceta szczeniaka 6 tyg. za 900 zł. A ta co kupiła za 1700 wogole sobie nie dala przetłumaczyć że to drogo i wogóle że jest naciągana. Na argument że za taką kwotę kupi yorka z papierami i to szczeniaka odpowiadała że yorki sa o wiele droższe. Tak to jest jak kltos nie ma o czymś zielonego pojęcia i daje sie tak robić, a ci pseudohodowcy tylko zacierają ręce i czekają na następnych naiwniaczków.

Link to comment
Share on other sites

Ja 10 lat temu za yorka(jednego z pierwszych w mieście) zapłaciłam 1200zł u pZwolińskiej.Ale nie był "zgodny z wzorcem"- czarny,chorowity,ale kochany.Teraz też mam sunię od pZwolińskiej,z superanckimi papierami.I chociaż zapłaciłam prawie drugie tyle to jestem bardzo zadowolona,bo Shanti już jest podobna do swojego ojca Rembranta i rokuje dobrze na przyszłość.

Dobre papiery sa w cenie.Bo tu placimy za pochodzenie,nie za psa.Za psa dałabym i dużo więcej.No i chyba już dałam bo z urlopu nawet małej przywiozłam pamiątke :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o tego "zlodzieja", ktory sprzedal psa za 1700 zl bez rodowodu...to jestem zbulwersowana...tak zapytam z ciekawosci? czy ta Pani, ktora go kupila ma za duzo pieniedzy??? tak??? zastanawiajace jest to jak ten piesek wyglada??? Psa w wieku 7msc kupuje sie tylko z renomowanych hodowli, i to jest pies - zazwyczj bardzo obiecujacy wystawowo...dlatego kupuje sie go w takim wieku( Ja swoja Pię kupilam w wieku 6msc,dlatego wlasnie....zeby miec pewnosc,ze suka bedzie obiecujaca, nie powiem zaplacilam baaardzo duzo pieniedzy)! i rowniez tego nie zaluje !

Strasznie mnie wkurza jak niektorzy ludzie ulatwiaja handlarzom i producentom rozprowadzanie psow, a w szczegolnosci tak drogich! a inni - uczciwi, pracuja ciezko dla dobra rasy...jest to bardzo przykre,ze sa wsrod nas tak przepraszam,ze tak mowie...poprostu glupi i bezmyslni ludzie!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

[quote name='Dan Danilo']Jesli chodzi o tego "zlodzieja", ktory sprzedal psa za 1700 zl bez rodowodu...to jestem zbulwersowana...tak zapytam z ciekawosci? czy ta Pani, ktora go kupila ma za duzo pieniedzy??? tak??? zastanawiajace jest to jak ten piesek wyglada??? Psa w wieku 7msc kupuje sie tylko z renomowanych hodowli, i to jest pies - zazwyczj bardzo obiecujacy wystawowo...dlatego kupuje sie go w takim wieku( Ja swoja Pię kupilam w wieku 6msc,dlatego wlasnie....zeby miec pewnosc,ze suka bedzie obiecujaca, nie powiem zaplacilam baaardzo duzo pieniedzy)! i rowniez tego nie zaluje !
Strasznie mnie wkurza jak niektorzy ludzie ulatwiaja handlarzom i producentom rozprowadzanie psow, a w szczegolnosci tak drogich! a inni - uczciwi, pracuja ciezko dla dobra rasy...jest to bardzo przykre,ze sa wsrod nas tak przepraszam,ze tak mowie...poprostu glupi i bezmyslni ludzie!!![/quote]

Zgadzam się z Tobą

Link to comment
Share on other sites

Nie ma nic dziwnego ,naiwni są wszędzie dlatego non stop w marketach są sprzedawane w sklepach zoologicznych Yorki i nie tylko za kasę jak z rodowodem a są oczywiście bez.Koło mnie w w takim sklepie co raz są Yorki bez papierów psy po 1500zł a suczki po 1700zł i chętni się znajdują.
Jest popyt to sprzedają-rynek sam im ceny dyktuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A ja powiem tak:
też myslałam, ze ciezko jest znaleźć w miarę tańszego Yorka z rodowodem.
Swojego bezrodowodowca kupiłam za 700 zł. Przedwczoraj w nocy kupiłam rodowodowego, za 1650, pan spuścił cenę z 1800. Uważam ze to rozsądna cena, bo pan hodowca twierdzi że mały bedzie doskonałym reproduktorem. Coż, pojezdziemy na wystawę i sprawdzimy tę teorię :) Dodam, ze z hodowli to ja znam Bakarata i koniec, a małego kupiliśmy praktycznie z "pierszej lepszej" hodowli - ogłaszali sie na allegro ze pozostał im jeden szczeniak, pojechaliśmy, obejrzeliśmy pieska i..jest :)
Konkluzja? Wcale nie trzeba siedzieć w tych hodowlach, wcale nie trzeba mieć znajomosci...wystarczy zagadać z hodowcą, uczciwie powiedzieć że taka cena to dla nas za duzo. Hodowca też człowiek, on doskonale wie że my wiemy, że cokolwiek się nie sprzedaje to zawsze daje się cenę wyższą niż ta za którą naprawdę chce sie sprzedać. To normalne przecież.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wega']Moja koleżanka tydzień temu kupiła sobie yoreczka, ale bez papierów za kwotę bagatela 1700 zł. Myślę że ładnie "hodowca bezrodowodowców" nabił ją w butelkę. Tym bardziej że szczeniak jest już wyrośnięty bo ma już 7 miechów.[/quote] nie zorientowala sie?? to bardzo drogo, wyszczegolniajac ze to dosc ,,wyrosniety,, szczeniaczek:cool1: zgadzam sie z tym ze niektorzy naciagaja ludzi sprzedajac o wiele zawyzona cene a czesto ludzie ktorzy kupuja pieska dlugo musieli na niego harowac:-(. To smutne, no ale tego raczej nie da sie juz uniknac:shake: NIESTETY

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...