Jump to content
Dogomania

koszt yorka


Kora-

Recommended Posts

[quote name='Magda_Miki']Oj... za długi język. Cholibcia:wallbash:

Muszę to napisać, bo nie wytrzymam. Te kłótnie to istna komedia... doszło do tego, że teraz będziecie wytykać wady innych psów, pisać jakie to moje idealne.
[/quote]

Nooo... bo moje to idealne są :wink:

[COLOR=PaleTurquoise]Madzia to nie jest wina języka, tylko lasku, oj hihi[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vici napisała:,,tak, to pokaz jej zdjęcie :cool3: na moją Jeannie cos wypowiadasz, chociaz ona jest ze slynnej hodowli, a swojej nawet boisz się pokazac :lol:


Kto szuka, ten znajdzie:) No i co że jest ze słynnej jak to określiłaś hodowli?
To jeszcze nie świadczy o jakości szczenięcia.Zwiększa prawdopodobieństwo psa o prawidłowym eksterierze ale nie daje GWARANCJI.Nie wspominając o psychice,bo czytałam że twój pies ze słynnej hodowli ma jakby to określić -awersję do innych psów a to raczej na korzyść psychiki i socjalizacji nie świadczy.Ty chyba na jakąś manie cierpisz dziewczyno.Nie potrafisz zrozumieć że można mieć pięknego psa za nieduże pieniądze i przeciętnego za kupe kasy???
Moja mama sprowadziła za sporą kwotę psa -syna Zwycięzcy Świata (owczarka niemieckiego) małego szczeniaczka -koszt utrzymania go do roku czasu to kolejne kilka tysięcy zł i ...pies nie nadaje się na wystawy bo jest wadliwy.
Więc nie pisz bzdur,że jak wydasz sporo pieniędzy to będziesz miała super psa.
Zresztą nie ma ideału tylko zwierzęta jak najbardziej zbliżone do wzorca a i to zależy od preferencji sędziego.
I jeszcze jedno ja swoją suczkę mam całkowicie za darmo,nie zapłaciłam za nią nawet złotówki :D

Link to comment
Share on other sites

Vici a jakie sa ceny Yorkow na Litwie z rodowodem, roznia sie od Polskich czy sa takie same/wyzsze niższe?
Nigdy sie jakos litwą nie interesowałam, ostatnio znajoma w angli pytała tam to nasza cena za wytsawowego to ich za peta praktycznie, w Rosji podobnie jak u nas moze ciut taniej ale to małe wachania a jak z Litwą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']a mozesz wstwaić fotke psa w tym kombinezonie? Ile kosztuje takie cos? I gdzie ten salon :)[/quote]

Mam kilka fotek mojej suni w takim kombinezonie.
Zdaje to to egzamin,ale moim zdaniem tylko i wyłącznie na papiloty.
Nie radzę próbować nakładać siatki leśnej na długie włosy tak bez niczego,bo grozi to po spacerze jednym,wielkim kołtunem.Wiem z doświadczenia :oops:
A zapłaciłam za to coś koło 17 zł w sklepie zoologicznym.
[IMG]http://img444.imageshack.us/img444/842/ka14fy9.jpg[/IMG]

[IMG]http://img444.imageshack.us/img444/5606/ka22fa9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kate8828'][
Vici a jakie sa ceny Yorkow na Litwie z rodowodem, roznia sie od Polskich czy sa takie same/wyzsze niższe?
Nigdy sie jakos litwą nie interesowałam, ostatnio znajoma w angli pytała tam to nasza cena za wytsawowego to ich za peta praktycznie, w Rosji podobnie jak u nas moze ciut taniej ale to małe wachania a jak z Litwą?[/QUOTE]

od 2000 lt za samca, oczywiscie "najgorszego" tak powiem, najmniej obiecującego na wystawach... a sunię od 2200 lt
dobrze rokująca sunia 3500 lt, samiec gdzies 3200 lt, inne takie jak to powiedziec "dobre yorki" z rodowodem, suka 2700 - 2800 lt, samiec 2400-2500 lt
(nasz lit troszenkę drozszy od waszego zlota, gdzies na 10 groszow ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie'][quote name='*Liszka*']Mam kilka fotek mojej suni w takim kombinezonie.
Zdaje to to egzamin,ale moim zdaniem tylko i wyłącznie na papiloty.
Nie radzę próbować nakładać siatki leśnej na długie włosy tak bez niczego,bo grozi to po spacerze jednym,wielkim kołtunem.Wiem z doświadczenia :oops:
A zapłaciłam za to coś koło 17 zł w sklepie zoologicznym.


tez tak uwazam, a jak nie uzywam papilotow, to co robic? nie mozemy lazic po krzakach :cool3:
ale dobrze juz, bo znow będę nadgorliwa :evil_lol:

p.s. sliczna psinka[/quote]

My czesto używam tego kombinezonu i faktycznie wlosy powinny być w papilotach bo bardzo sie plączą.... ze wzgledu na to ze u nas papiloty narazie poszły w kont spinam natłuszczony włosy gumkami.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='AmiX']
My czesto używam tego kombinezonu i faktycznie wlosy powinny być w papilotach bo bardzo sie plączą.... ze wzgledu na to ze u nas papiloty narazie poszły w kont spinam natłuszczony włosy gumkami.[/quote]
Chyba was dziś widziałam na szkoleniu u Asi. Ta śliczna astka i york w kubraku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Chyba was dziś widziałam na szkoleniu u Asi. Ta śliczna astka i york w kubraku.[/quote]

Tak to my :) Dzisiaj byliśmy na pierwszych zajęciach z amstaffka a mała już zakończyła szkolenie ale pojechala popatrzeć i wspierać dużą siostre;)

A ty byłaś z którym pieskiem??

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Elo
Bez Rodowodu 600-900 zł (niepolecam Bez Papierów Mogą Byc Chore :shake:)
Rodowód 1000-2500(Bardzo Polecam Yoreczeki nierozumiem jak ktos muwi ze to zabawki :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:)
O Yorku To Psy Z Temperamentem :diabloti::diabloti::diabloti::diabloti: Ale te psy (mój )szybko sie uczą :P To nie tylko Zabawki Siedzonce Na KanaPie Lubia Biegac Itp


_______________________________________
Pozdrowionka Dla Ciebie od Mafiego !! :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moje zdanie jest mało znaczące, no cóż, przede wszystkim brak mi doświadczenia, mogę jedynie powiedzieć, że ceny są naprawdę zróżnicowane, od jakiegoś czasu pilnie przeszukiwałam strony hodowców w poszukiwaniu piesków (już znalazłam i na niego czekam:multi:) ale jeśli ktoś myśli, że na rodowodowego go nie stać, więc kupuje bez papierów, to ja radzę dokładniej szukać.
Jeśli ktoś kupuje bez papierów - absolutnie mi to nie przeszkadza, to jego dezyzja, ale żeby je potem rozmnażać dla kasy - to mnie złości.

[quote name='Upiór']a czemu kupilas yorka? ja szczerzę mowiąc nie rozumiem takich ludzi jak ty (jest ich wielu), kupują yorka i stryzą go potem, tylko jeden klopot :lol: to czym ci byl zly toy terrier, czy inny terrier, jak ci podoba się charakter terriera? Yorki i są dla tych osob, ktorym podoba się praca z sierscią i potem zachwyt tą wypielęgnowaną sierscią :lol:[/quote]

a może niech każdy robi jak sobie chce, tak samo jak ludzie mają prawo do pieska bez papierów tak samo mają prawo do fryzurek Yorczków według uznania, ale najważniejsze, żeby piesek był zadowolony:lol:

[quote name='Patikujek']No to masz szczęście skoro twoja laleczka, unika błota i innych takich i do tego udaje jej się to, mój Baks do kałuży też specjalnie nie wlezie, ale jak jesteśmy w lesie czy na jakiś łąkach a pobiegnie w którąś stronę np. za wróblem to zdąży mu się w coś wpaść, albo nie zauważyć krzaka rzepów(a czasem nawet specjalnie do niego podejść żeby go oznaczyć)
A ja mu nie bronię ubrudzenia się i nie robię afery jak nie raz trzeba jakiegoś rzepa nożyczkami potraktować po czym zostają nierzadko widoczne ślady w postaci braku kosmyka włosków:evil_lol:[/quote]


Nie jestem tu zbyt długo, ale podobają mi się Twoje wypowiedzi Patikujek, zdrowe podejście, taki właścieciel to dla psiaczka najlepszy przyjaciel, Twój piesek ma ogromne szczeście, że Pani tak go kocha:loveu:

Ponieważ każdy ma prawo do własnego zdania, to moje jest takie, żeby im ten wybór zostawić w spokoju, owszem można doradzić, można się nie zgodzić - po to wkońcu jest forum i po to też ja tu jestem, żeby tych porad poczytać, ale żeby krytykować, jakby strzyżenie było czymś strasznym, to trochę przesada:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...