Jump to content
Dogomania

Black&White - czarna księżniczka i biały szajbus


gops

Recommended Posts

[quote name='nick_']a dasz się odwiedzić? :) może będe w oklicach, mam doga, jest meeeeeeeega łagodniutki, aż za bardzo :)[/QUOTE]
pewno zapraszam :) samiec ?
o mój wet ma doga , młodego ... :evil_lol: właśnie wczoraj mi opowiadał , ile go kosztuje ten zbój.
Zeżarł mu pół domu :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja tylko powiem, że Grama gops uznałaś za w sam raz, gdzie był bardzo gruby, ale też dla osoby postronnej nie wyglądał jak pies z nadwagą ;) tylko jak właśnie mocno zbudowany, bo to mięśniak i koksu :diabloti: i tłumaczenie że to "mocna budowa" jest trochę krzywdzące psa, bo mu ciężko, ja widzę jak Gram się męczy teraz, gdzie wcześniej był nie do zdarcia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']A ja tylko powiem, że Grama gops uznałaś za w sam raz, gdzie był bardzo gruby, ale też dla osoby postronnej nie wyglądał jak pies z nadwagą ;) tylko jak właśnie mocno zbudowany, bo to mięśniak i koksu :diabloti: i tłumaczenie że to "mocna budowa" jest trochę krzywdzące psa, bo mu ciężko, ja widzę jak Gram się męczy teraz, gdzie wcześniej był nie do zdarcia ;)[/QUOTE]
ale skoro suka gops, ma dużo spacerów i ciąglę tą samą wagę, to chyba też o czymś świadczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']A ja tylko powiem, że Grama gops uznałaś za w sam raz, gdzie był bardzo gruby, ale też dla osoby postronnej nie wyglądał jak pies z nadwagą ;) tylko jak właśnie mocno zbudowany, bo to mięśniak i koksu :diabloti: i tłumaczenie że to "mocna budowa" jest trochę krzywdzące psa, bo mu ciężko, ja widzę jak Gram się męczy teraz, gdzie wcześniej był nie do zdarcia ;)[/QUOTE]
krzywdzące dla mnie jest jak ja coś tłumacze a ktoś dalej swoje, skoro suka ma dużo ruchu a często bardzo dużo i je bardzo bardzo mało to co ja mogę więcej zrobić by coś zrzuciła? w ogóle nie dawać jej jeść? ;) tym bardziej że akurat w ostatnich 6 dni zjadła 300g karmy , na 6 dni.. a powinna minimum 170 dziennie, oczywiście waga ta sama , conajmniej dziwne ale tak jest.
ją wystarczy zobaczyć na żywo i od razu inaczej się patrzy bo żebra czuć bez najmniejszego problemu a twarda jest jak skała tam gdzie nie ma nadmiaru skóry (ma mięśnie tak tak , nie ma tłuszczu tylko mięśnie), taka już jest i tego nie zmienie serio.
staffik będzie miał tyle samo ruchu(tylko nieco innego , suce przecież nie założe gryzaka na drzewo) tylko pewnie żreć będzie za trzech i
zobaczysz jak będzie wyglądał , bo to się nazywa geny , predyspozycje rasowe .
no na koniec mojej suczy na pewno nie jest ciężko :lol: biega,skacze, przeskakuję ławki bez najmniejszego problemu .


[quote name='Lucky.']ale skoro suka gops, ma dużo spacerów i ciąglę tą samą wagę, to chyba też o czymś świadczy.[/QUOTE]
dla niektórych nie :lol:


i wszystkich chętnych zapraszam na spacer do Elbląga lub 20km przed Ostródą na działke :lol:

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak... skoro uważacie że Miśka Gops jest gruba, musielibyście zobaczyć moją sukę po 3 miesiącach sterydów.
Myślę, że każdy opiekuje się psem zgodnie ze swoim sumieniem. Niektórzy przesadzają i ograniczają karmę rosnącym szczeniętom, co jest dla mnie związane chyba z jakąś psychozą szczupłego wizerunku psa sportowego, a niektórzy psy karmią bez umiaru, a nadwagę tłumaczą mocną budową. Wolnoć Tomku w swoim domku. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']krzywdzące dla mnie jest jak ja coś tłumacze a ktoś dalej swoje, skoro suka ma dużo ruchu a często bardzo dużo i je bardzo bardzo mało to co ja mogę więcej zrobić by coś zrzuciła? w ogóle nie dawać jej jeść? ;) tym bardziej że akurat w ostatnich 6 dni zjadła 300g karmy , na 6 dni.. a powinna minimum 170 dziennie, oczywiście waga ta sama , conajmniej dziwne ale tak jest.
ją wystarczy zobaczyć na żywo i od razu inaczej się patrzy bo żebra czuć bez najmniejszego problemu a twarda jest jak skała tam gdzie nie ma nadmiaru skóry (ma mięśnie tak tak , nie ma tłuszczu tylko mięśnie), taka już jest i tego nie zmienie serio.
staffik będzie miał tyle samo ruchu(tylko nieco innego , suce przecież nie założe gryzaka na drzewo) tylko pewnie żreć będzie za trzech i
zobaczysz jak będzie wyglądał , bo to się nazywa geny , predyspozycje rasowe .
no na koniec mojej suczy na pewno nie jest ciężko :lol: biega,skacze, przeskakuję ławki bez najmniejszego problemu .[/QUOTE]

gdzie ma mięśnie? na żebrach? :evil_lol:
Gram wygląda teraz tak samo jak miśka, chudy tyłek, wielka klata i jest GRUBY, i ma twardy zbity tłuszcz na żebrach, to nie są mięśnie! żebra też mu czuć :) ale nie tak jak powinno być, skacze bez problemu, tyłek podnosi bez problemu(mam filmik, chcesz?) ale ja i tak widzę że mu ciężej, że jest bardziej sztywny, że się bardzo szybko męczy w porównaniu do tego co było
to że Gram się stył teraz to też predyspozycje rasowe i geny i mam na to nie zwracać uwagi? :)

[quote name='Migori']Powiem tak... skoro uważacie że Miśka Gops jest gruba, musielibyście zobaczyć moją sukę po 3 miesiącach sterydów.
Myślę, że każdy opiekuje się psem zgodnie ze swoim sumieniem. Niektórzy przesadzają i ograniczają karmę rosnącym szczeniętom, co jest dla mnie związane chyba z jakąś psychozą szczupłego wizerunku psa sportowego, a niektórzy psy karmią bez umiaru, a nadwagę tłumaczą mocną budową. Wolnoć Tomku w swoim domku. ;)[/QUOTE]
jak moja suka, 12kg, 7 miesięcy, ma przeraźliwie wystające żebra, kręgosłup i miednicę, nie że wyczuwalne, tylko na prawdę BRADZO mocno wyczuwalne i widzialne przez sierść, przy 250g karmy mocno kalorycznej, to znaczy że ona już tak ma i że mam to tak zostawić? nie sądzę

pies chory na tarczycę to co innego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']gdzie ma mięśnie? na żebrach? :evil_lol:
Gram wygląda teraz tak samo jak miśka, chudy tyłek, wielka klata i jest GRUBY, i ma twardy zbity tłuszcz na żebrach, to nie są mięśnie! żebra też mu czuć :) ale nie tak jak powinno być, skacze bez problemu, tyłek podnosi bez problemu(mam filmik, chcesz?) ale ja i tak widzę że mu ciężej, że jest bardziej sztywny, że się bardzo szybko męczy w porównaniu do tego co było
to że Gram się stył teraz to też predyspozycje rasowe i geny i mam na to nie zwracać uwagi? [/QUOTE]

Twój pies to nie Misia. Każdy pies jest inny i to, że Twojemu psu jest ciężej nie znaczy, że Misi też jest..
Głupie takie gadanie i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Twój pies to nie Misia. Każdy pies jest inny i to, że Twojemu psu jest ciężej nie znaczy, że Misi też jest..
Głupie takie gadanie i tyle.[/QUOTE]
nie, bo ja widzę że on wygląda identycznie jeżeli chodzi o typ budowy, no identycznie :diabloti: i gops uznała że wygląda dobrze i nie jest gruby, a ja mówię że jest, tak samo jak Miśka jest :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']gdzie ma mięśnie? na żebrach? :evil_lol:
Gram wygląda teraz tak samo jak miśka, chudy tyłek, wielka klata i jest GRUBY, i ma twardy zbity tłuszcz na żebrach, to nie są mięśnie! żebra też mu czuć :) ale nie tak jak powinno być, skacze bez problemu, tyłek podnosi bez problemu(mam filmik, chcesz?) ale ja i tak widzę że mu ciężej, że jest bardziej sztywny, że się bardzo szybko męczy w porównaniu do tego co było
to że Gram się stył teraz to też predyspozycje rasowe i geny i mam na to nie zwracać uwagi? :)

[/QUOTE]
ja nie mówię o Gramie tylko o swojej suce, ma szeroko rozstawione żebra co daje efekt mega szerokiego psa , ale na żebrach nie ma nadmiaru tłuszczu , ma jakiś bo to normalne według mnie , nie jest pit bullem żeby na żebrach mieć mięśnie .
ma mięśnie na dupie, udach i przodzie na barach , tam jest twarda i nie ma ani grama zbędnego tłuszczu .
szyja się wydaję bardzo duża ogółem przód bo ma tam tyle luźnej skóry że mogłaby dać jeszcze dwóm psom , skóra jest luźna wisząca wygląda jak tłuszcz ale biorąc to w rękę mogę to podnieść , tłuszcz się tak nie podnosi ;).
jest szeroka i nie dlatego że jest gruba , Kleo jest duuużo większa a jest węższa, ma inną budowe .
a skoro GRamowi czuć żebra to nie ma nadwagi ;) a że TY wolisz żeby był chudszy to inna sprawa, mi by odpowiadał taki jak jest teraz o ile nie zauważyłabym zmiany w aktywności.

mój pies nie ma nadwagi , a weterynarz jak jestem na czyszczenie gruczołów jest zachwycony jej wyglądem i to mi wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Twój pies to nie Misia. Każdy pies jest inny i to, że Twojemu psu jest ciężej nie znaczy, że Misi też jest..
Głupie takie gadanie i tyle.[/QUOTE]
o kto nas odwiedził :lol:
dokłądnie, głupie gadanie.
Misi w żadnym wypadku nie jest ciężko .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']nie, bo ja widzę że on wygląda identycznie jeżeli chodzi o typ budowy, no identycznie :diabloti: i gops uznała że wygląda dobrze i nie jest gruby, a ja mówię że jest, tak samo jak Miśka jest :diabloti:[/QUOTE]
Gram nie ma takiej budowy . ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']mi by odpowiadał taki jak jest teraz o ile nie zauważyłabym zmiany w aktywności.[/QUOTE]
a była kiedyś miśka chuda na tyle żeby na żebrach nie było zwałów tłuszczu tylko skóra podszyta tłuszczykiem? tak żeby lekko było widać nawet żebra?

Link to comment
Share on other sites

A Wy bierzecie pod uwagę to, że Miśka jest psem [B]długowłosym, strzyżonym[/B] i w związku z tym NIGDY nie będzie tak ładnie po niej widać muskulatury jak po psie gładkowłosym? Chyba, że by ją całościowo ogolić totalnie na łysą pałę, no to może przez pierwsze parę dni ;)

Bo jak się tak czepiacie, to moja Zu też jest gruba, nie? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A Wy bierzecie pod uwagę to, że Miśka jest psem [B]długowłosym, strzyżonym[/B] i w związku z tym NIGDY nie będzie tak ładnie po niej widać muskulatury jak po psie gładkowłosym?[/QUOTE]
są zdjęcia jak jest mokra, poza tym- to też biorę pod uwagę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']a była kiedyś miśka chuda na tyle żeby na żebrach nie było zwałów tłuszczu tylko skóra podszyta tłuszczykiem? tak żeby lekko było widać nawet żebra?[/QUOTE]
a gdzie ona ma zwały tłuszczu? nie przesadzaj
nie, nie było takiej sytuacji nigdy , nawet jak była młodziutka i miała 11 kg potem 13 a potem 15 zawsze miała taką budowe , zawsze .
zawsze była szeroka w żebrach i wąska w dupie i zawsze miała luźną skóre ale z wiekiem jakby skóry zrobiło się więcej z przodu .
nigdy nie miała wcięcia jak sarenka nie zależnie od tego ile ważyła , bo ma taka budowe serio .
co z tego że nawet jakbym ja odchudziła do załóżmy 15kg czyli 1,5 kg ona dalej by byłą taka szeroka , tylko wystawały by jej żebra nic więcej bo skóra nadal by była luźna a dupa chuda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A Wy bierzecie pod uwagę to, że Miśka jest psem [B]długowłosym, strzyżonym[/B] i w związku z tym NIGDY nie będzie tak ładnie po niej widać muskulatury jak po psie gładkowłosym? Chyba, że by ją całościowo ogolić totalnie na łysą pałę, no to może przez pierwsze parę dni ;)[/QUOTE]
tak z 2-3 dni wygląda świetnie :evil_lol: potem już widać że odrasta i lipa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']a gdzie ona ma zwały tłuszczu? nie przesadzaj
nie, nie było takiej sytuacji nigdy , nawet jak była młodziutka i miała 11 kg potem 13 a potem 15 zawsze miała taką budowe , zawsze .
zawsze była szeroka w żebrach i wąska w dupie i zawsze miała luźną skóre ale z wiekiem jakby skóry zrobiło się więcej z przodu .
nigdy nie miała wcięcia jak sarenka nie zależnie od tego ile ważyła , bo ma taka budowe serio .
co z tego że nawet jakbym ja odchudziła do załóżmy 15kg czyli 1,5 kg ona dalej by byłą taka szeroka , tylko wystawały by jej żebra nic więcej bo skóra nadal by była luźna a dupa chuda.[/QUOTE]
no widzisz, więc nie możesz powiedzieć czy miałaby lepszą kondycję czy gorszą, a ja ci mówię że miałaby lepszą i miałaby łatwiej

Olek ma Lucasa, nibyONka, który wyglądał jak kaban, Olek mówił że wygląda dobrze bo ma taką budowę :diabloti: odchudził go i zupełnie inny pies, a właśnie wyglądał podobnie do Miśki i Grama

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']no widzisz, więc nie możesz powiedzieć czy miałaby lepszą kondycję czy gorszą, a ja ci mówię że miałaby lepszą i miałaby łatwiej

Olek ma Lucasa, nibyONka, który wyglądał jak kaban, Olek mówił że wygląda dobrze bo ma taką budowę :diabloti: odchudził go i zupełnie inny pies, a właśnie wyglądał podobnie do Miśki i Grama[/QUOTE]
ale jest w świetnej kondycji , nie wiem jaką by musiała mieć wtedy :lol: druga sprawa mówię że ona ma ruchu dużo jedzenia mało i nie chudnie, taki jej urok .
Olek i gruby pies? wooow :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Ja proponuję ususzyć Miśkę do 12kg, to idealna waga dla niej :diabloti:[/QUOTE]
:evil_lol: na pewno wyglądała by cudownie :loveu:
a jak fajnie by się z nią wychodziło pewnie i siła by zeszła miodzio .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']tak, idealna :) dla szkieletona :) ja jej nie poróbuję z Brumem bo to wybitnie wąska jednostka[/QUOTE]
poczekamy jak Bruma dorośnie może nabierze trochę ciałka, moja w wieku 2 lat dopiero osiągneła swój wzrost i stałą wage .
Kleo dopiero niedawno zaczęła wyglądać porządnie a nie jak chudzielec , zwyczajnie teraz wyglądaja jak dorosłe psy a nie podrostki .

Link to comment
Share on other sites

Unbelievable, koksem to jest Cyc Martensowej, a ostatnio też mój Jax (choć mówiłaś, że po wczesnej kastracji to niemożliwe :diabloti:) ładnie koksuje - tylko, ze one mają taką budowę. Oba mają szczupłą talię, umięsniony przód i tył, u Jaxa mięśnie widać nawet przy kręgosłupie, u Buca to nawet nie wspomnę :lol: Twój Gram dla mnie np. był szczupły, sprawny, ale nie tak umięśniony, jak ja bym chciała, co nie zmienia faktu, że czułabym się jak idiotka, gdybym przyszła do Twojej galerii i mówiła, że Gram to nie ma takich mięśni, jak powinien :lol: Dla Ciebie na fotach ma nadwagę, dla mnie też jest nieco za "puszysty", ale innym pasuje - cóż, tylko u niego to chyba kwestia karmy i ruchu? Natomiast jeśli Miśka ma ciągle dużo ruchu, pływa - to jak ma mieć ten tłuszczyk? Nie macałaś jej, widziałaś ją wyłącznie na fotach, nie jesteś specjalistką od psiej budowy i wagi - nie wiem, czemu tak sie uparłaś na tą Miśkę. Pies z nadwagą to taki, który nie ma regularnej budowy, bo jest ona zakłócona tłuszczykiem właśnie - Miśka natomiast ma regularną budowę. York piranhii jest mega chudzielcem, a wystarczy, że nieco odrośnie mu sierść i zdaje się być dwa razy większy, tak samo evelowa Zu :diabloti: Nie wiem, skąd w ludziach potrzeba pilnowania wagi innego psa - tak samo, jak nie wiem, po co się gops tłumaczysz, olewaj i już ;)

Zawsze trafie w ramach przywitania na jakąś fajną dyskusję :lol: Dzień dobry, bo jeszcze tu nie byłam :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...