Jump to content
Dogomania

Cmentarze dla zwierząt!!!


Cortina

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Gdy moja sunieczka odeszla w grudniu tuz przed sylwestrem, nie wiedzialam co robic; bardzo chcialam ja pochowac, aby miala plyte i abym mogla jej przynosic kwiaty z dzialki; musialam wykopac dolek w lesie, a w zasadz:-(:-(ie wykopala go corka, a ja plakalam nad swoja sunia i nie chcialam jej oddac, chcialam , aby jeszcze zyla; byla mi bardzo wierna i duzo razem przezylysmy, najbardziej brakuje mi wspolnych spacerkow;

niechaj powstana cmentarze dla pieskow, kt. byly naszymi przyjacielami zawsze i tych , kt nie doznaly milosci od czlowieka:-(

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam nic przeciwko chowaniu zwierząt tak 'normalnie', ale dziwnie przechodzi mi przez mysl fakt ze mojego ukochanego pupila zjadaja jakies robale :oops: Teraz wyjde na hipokrytke bo osobiscie wole kremacje, a zwierzaki chowam w sposob 'normalny'. Zanieczyszczenie, fakt i to spore. w ogole nie lubie chodzic na cmentarz...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moje psy są chowane przy domu tam gdzie lubiły się bawić. Zawsze mogę pójść do Juniora czy Chałwy i powspominać, popłakać, porozmawiać. Cmentarze dla zwierząt to dobry pomysł zwłaszcza dla osób nie mających gdzie pochować ale ja jednak wolę moich Przyjaciół mieć niedaleko siebie. Chowając zwierzę w takim miejscu bałabym się, że za jakiś czas na tym miejscu będzie coś innego bo jaka mamy pewność, że właściciel ziemi za jakiś czas nie zmieni działalności lub nie sprzeda działki?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

pewności nigdy nie mamy ale to jak ze wszystkim tak naprawdę przecież nic pewni byc nie mozemy
Ja mam FIONKĘ(*)właśnie w Łodzi na CERBERZE i wiecie co popieram ten pomysł z cmentarzami a spalic jej razem ze wszystkimi odpadami nie dałam choc przeleżała 4 godz. u weta bo w szoku nie wiedziałam co robic straciłam najukochańszą przyjaciółkę tak nagle i w tak głupi sposób że nie byłam w stanie myślec.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja wtrącę coś od siebie. Pochowałem swojego psiaka na cmentarzu w Koniku Nowym, ogólnie cmentarz jest w bardzo fajnym miejscu, obsługa nie najgorsza, ale...
No właśnie jest jedno ale. Kradzieże. Nie wiem jak to jest u innych, ale z nagrobka mojego psiaka jak na razie (miesiąc czasu) ukradziono dwie thuje które były posadzone obok, wiatraczek, oraz obrożę mojego psiaka, która była powieszona na nagrobku. Niby nic, ale to jednak nie tylko pieniądze, ale również pamiątka (obroża). Na co to komu? Kradną osoby które chowają tam również swoje psiaki? Właściciel? A może miejscowi? Tego pewnie się nie dowiem. Przykre, ale prawdziwe i sprawia tylko dodatkowy żal. :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Armen22']Ja wtrącę coś od siebie. Pochowałem swojego psiaka na cmentarzu w Koniku Nowym, ogólnie cmentarz jest w bardzo fajnym miejscu, obsługa nie najgorsza, ale...
No właśnie jest jedno ale. Kradzieże. Nie wiem jak to jest u innych, ale z nagrobka mojego psiaka jak na razie (miesiąc czasu) ukradziono dwie thuje które były posadzone obok, wiatraczek, oraz obrożę mojego psiaka, która była powieszona na nagrobku. Niby nic, ale to jednak nie tylko pieniądze, ale również pamiątka (obroża). Na co to komu? Kradną osoby które chowają tam również swoje psiaki? Właściciel? A może miejscowi? Tego pewnie się nie dowiem. Przykre, ale prawdziwe i sprawia tylko dodatkowy żal. :shake:[/quote]
ja tez mam tam pochowanego psiaka, narazie nic mi nie zginelo, ale moze dlatego ze moj psiak ma wszystko"przy sobie"...Armen niestety kradzieze wszedzie sie zdarzaja, skoro z ludzkich cmentarzy kradna wszystko ,to cmentarz dla zwierzat tez jest na zlodziejstwo narazony...tacy ludzie niestety...wszystko im sie przyda..przykre ale prawdziwe...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Mieszkam w okolicach Bydgoszczy. W naszym powiecie są 2 cmentarze dla małych zwierząt- jeden typowy, z nagrobnymi kamieniami, napisem - bardzo miły, a drugi to grzebowisko - zbiorowa mogiła. Z tego co wiem, cmentarz jest tez gdzieś w Toruniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sybillas']Mieszkam w okolicach Bydgoszczy. W naszym powiecie są 2 cmentarze dla małych zwierząt- jeden typowy, z nagrobnymi kamieniami, napisem - bardzo miły, a drugi to grzebowisko - zbiorowa mogiła. Z tego co wiem, cmentarz jest tez gdzieś w Toruniu.[/QUOTE]
Czyli koło bydgoszczy jest cmentarz dla zwierzat .....
Toruń to zadaleko....

Link to comment
Share on other sites

co do legalności tekiego pochówku, to niestety jest to niezgodne z naszym prawem. Psa- przyjaciela- należy poddać utylizacji, no albo pochować na grzebowisku (cmentarzu) dla psów. Ponoć ma to zabezpieczyc środowisko przed zanieczyszczeniem! A co powiecie na cmentarze dla ludzi? Co ze środowiskiem....?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Niedawno pożegnałam Mojego Przyjaciela. Paćka zabrałam niecały rok temu ze schroniska. Miał wtedy 14 lat i był ONko podobny.

Znalazłam cmentarz dla zwierząt w Łodzi. Nie ukrywam, że bardzo ważne było dla mnie to, aby po latach tułaczki, po doświadczeniach porzucenia, schroniska i bezdomności, po niecałym roku u mnie, miał swoje miejsce spoczynku, takie swoje i na zawsze.

Cieszę się, że są takie miejsca, gdzie Mój Paciek, miesce jego pochówku jest otoczone szacunkiem i godnością. I ja i moje łzy, mój ból nie jesteśmy wynaturzeniem.
Cieszę się, że są miejsca, gdzie pies jest aż psem, a nie tylko psem. Nawet po śmierci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...