Jump to content
Dogomania

Duduś SZKIELECIK BEZ STOPY oddany przez cataline! ale ma LEPSZY DOM.... :)


missieek

Recommended Posts

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Biedactwo.
Tak patrze na jego łapke i sobie mysle, ze moze lepiej byłoby aby mu ją amputowac wyzej ?
Mielismy kiedys atkiego psiaka w schronisku.
Na tej wysokosci brak łapy powoduje tylko bol związany z ranami na kikucie łapy.
Po amputacji łapki do łokcia problem minoł.

Trzymam kciuki za maluszka ! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wrzuciłam na terier[SIZE=2]kowo[/SIZE] info o chuście szkociej (linka nie wkleję, bo dogo pipkuje nazwę forum, żeby napisac ją w poście muszę używac podstępu :evil_lol:).
Na owczarek.pl wrzuciłam info o maluchu. Tylko zdjęć tam nie umiem wkleić :placz: [B]Axusia[/B], może ty wiesz, jak to zrobić? Mogłabyś skopiować je z mojego posta, tego w naszych dogomaniackich "Owczarkach do adopcji"? :modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'] [B]Axusia[/B], może ty wiesz, jak to zrobić? Mogłabyś skopiować je z mojego posta, tego w naszych dogomaniackich "Owczarkach do adopcji"? :modla:[/quote]

Probowałam - nic nie dało zrobic.
Zobacze jeszcze raz tylko teraz dam je na inny serwer. Zobaczymy moze sie uda. :razz:


Edit :
Dałam dwie fotki maluszka :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anula1959']Acha , i jeszcze jedno , wszystkie zdjęcia są z duże. Nie mogę wstawić zdjęcia , żeby była miniaturka . Czy ktoś może zmniejszyć choć jedno zdjęcia malucha do 200 kb.?[/quote]


zaraz Ci zmniejszę, podaj maila to prześlę od razu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anula1959']Duduś na allegro:loveu::
[B][URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=327745048"][COLOR=#2040ab]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=327745048[/COLOR][/URL][/B]
[B]Trzymam kciuki za Ciebie skarbeńku:loveu:[/B][/quote]

Udało się wstawiś, śliczna aukcja, oby zaskutkowała:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Cioteczki ( bo padały takie pytania) więc z tymi kikutkami to jest tak - generalnie tnie się wysoko. Nie ma czegoś takiego jak protezy kończyn- to się u zwierząt nie sprawdza. Jeśli łapa jest krótsza to dla zwierzaka podwójny kłopot - łapa waży więc środek ciężkości jest tam gdzie normalnie a punktu podparcia nie ma ( albo pies się podpiera kikutem raniąc go) przeciąża się kręgosłup itd. Przy wysokiej amputacji szybko układ ruchu dostosowuje sie do nowej sytuacji. Brak łapy to lżejsza ta strona ciała - srodek ciężkości przechodzi na stronę pozostałej łapy - statyka jest lepsza , pies błyskawicznie uczy się nowego sposobu poruszania ( nie liczy na "podpórki").U młodych psów taka amputacja właściwie tylko minimalnie ogranicza sprawność. U starych jest trochę inaczej bo problemem może być duża ingerencja w układ naczyniowy (łapa to jednak spora częśc ciała - amputacja znacząco zmniejsza tzw. "łożysko naczyniowe" czyli całkowitą pojemność naczyń krwionośnych w organizmie i ta nowa sytuacja dla słabego serducha może być trudnym wyzwaniem).
No i jeszcze jedno - teraz ta łąpa jest tylko krótsza ale z czasem będzie "usychać" bo zaczną zanikać nieużywane mięśnie, moga pojawić się problemy z jej ukrwieniem a dalej większa podatność na wszelakie infekcje skórne itd itp
Przepraszam za ten przydługi wywód ale kieruję go do tych ,którzy myslą jak zachować choć ten kawałek łapki żeby jeszcze bardziej nie okaleczać psa - pies nie kieruje sie względami estetycznymi i inaczej "pojmuje" kalectwo - nie brak łąpy tylko niesprawność to psie nieszczęście.[/quote]

bardzo dziekuje "za ten przydługi wywód" :D
mnie jak najbardziej przekonal!

czyli jak dobrze rozumiem
jak najszybciej doprowadzic malego do dobrego stanu i ciach?

[B]anula1959 [/B]dziekuje bardzo za allegro

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betel']Popieram

Niestety, jeśli chodzi o allegro cegiełkowe, to trzeba mieć mnóstwo zezwoleń i papierów oraz poparcie z jakiegoś stowarzyszenia inaczej Allegro nie pozwala na cegiełki:shake:[/QUOTE]


a od kiedy to się zmieniło???
Bo zawsze wstawiałam cegiekowe allegro bez żadnych zezwoleń

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...