Jump to content
Dogomania

OKOLICE SZCZECINA.ZAMKNIĘTA SUNIA I 6 MlODYCH NA STRYCHU STODOLY-MAMA NIE ŻYJE!!!


Holly1

Recommended Posts

[quote name='Holly1']Boże , nie wiem co robić, jestem tak daleko ... A wszystko zaczęło się układać powoli. [B]Ludzie błagam niech ktoś te maluchy z tamtąd zabierze, teraz już nie ma na co czekać.POMOCY[/B]!!!![/quote]

A teraz Holly1, co? Emilka be???

"Dobrych" adwokatow jest wielu ale najbardziej zainreresowani milcza, czyli fundacja niemiecka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='akucha']Wszyscy juz wiedzą, że szczeniaki będą gniły w polskich schroniskach. Gdzie zostały ogłoszone?[/quote]

akucha, tyle postów, a takie głupoty gadasz.

Psiaki mają znaleźć dom, kochający dom, a nie samozadowolenie dogomaniaczek, że jeszcze jednego udało się gdzieś ulokować...

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Znalazłam taki wpis na watku ,,dam szczenaka nowy dom,, i wkleję
Nie jestem przeciwna adopcjom zagranicznym. Ale przeraża mnie masowość ofert, pojawianie się nieznajomych ludzi, którzy snują wizje o krainach szczęsliwości, a nie potrafia i nie chcą uwiargodnić swoich kontaktów i dotychczasowej działalnosci.
I łatwowiernośc niektórych nowych dogomaniaków też mnie przeraża. To nie jakiś cholerny ranking ma być, tylko odpowiedzialne i wiarygodne adopcje
-----------------------------------------
I właśnie oto chodzi.To mądra wypowiedż!
Może by ktos przedstawił tą dobrą fundację?Niby dlaczego ma się wierzyć na słowo?
Tyle jest psów w potrzebie,dlaczego inni nie mieliby korzystac z jej pomocy?
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Ja wciąż czekam na odpowiedź na moje pytanie:
[quote name='Kida i Olo'][B][COLOR=red]Bugar ciągle nie odpowiedziałeś mi na jedno pytanie - GDZIE BYŁA TA TWOJA FUNDACJA, KTÓRA TAK USILNIE WALCZY O PSY MAJĄCE DOBRĄ OPIEKĘ, KIEDY MATKA TYCH SZCZENIAKÓW UMIERAŁA?![/COLOR][/B][/quote]

Jeśli chodzi o to, że psy są wywożone do Niemiec - osobiście ogółem nie widzę w tym nic złego (mówię to, bo niektórzy nie przeczytali ze zrozumieniem mojego postu). Jednak w tym wypadku widzę - dlaczego w Niemczech muszą szukać domu [B]ZDROWE, MŁODE PSY[/B], które z pewnością znalazłyby dom w Polsce, a nie jakieś starsze, okaleczone, które w swoim DT/ schronie siedzą miesiącami i domku nie mogą znaleźć?

Link to comment
Share on other sites

Kida i Olo,to nieprawda,że do Niemiec jadą tylko zdrowe i młode psy.Bzdura totalna.Sama wiozłam do Niemiec w lecie psa bez łapy na prośbe jednej z dogomaniaczek.Zanalazł tam wspaniały dom.
Z wrocławskeigp schroniska stale jadą stare i chore psy.
A ile w Polsce jest takich adopcji?Owszem są ,ale głównie z tego forum.A potem dochodzi do takich sytuacji jak u Greven,nie mówiąc o innych dziewczynach.
Czy na pewno o to chodzi??
Dlaczego Emilia uzurpuje sobie prawo o decydowania o szczeniakach będąc tak daleko?
Buggar jasno pisze ,że sprawdzi te domy,dlaczego mu nie zaufać?
A gdzie była reszta osób jak umierała matka? Gdzie była Emilia?to Buggar zainteresował się cała sytuacją,gdyby nie on, może byłoby juz i po szczeniakach.
Obie strony ,zarówno buggar jak i Emilia obrzucają się błotem i straszą,bratem,mamusią jakby mieli po 6 lat ,żenujące.
Skupcie się na pomocy szczeniakom, a nie udowadnianiu,że Niemcy to beee, a Polacy to buzi,buzi.
Jeżeli maluchy mają zapewniony byt w Niemczech ,niech jadą tam.Srodki przeznaczone na pomoc im , Emilia może przeznaczyć na inne cele,chociażby pomoc Sandrze.
[FONT=Arial Black][SIZE=5][COLOR=Red]OPAMIĘTAJCIE SIĘ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Kida i Olo,to nieprawda,że do Niemiec jadą tylko zdrowe i młode psy.Bzdura totalna.Sama wiozłam do Niemiec w lecie psa bez łapy na prośbe jednej z dogomaniaczek.Zanalazł tam wspaniały dom.
Z wrocławskeigp schroniska stale jadą stare i chore psy.
[/quote]
A w którym momencie mojej wypowiedzi wyczytałaś coś takiego? :crazyeye: [B]Mam od samego początku na myśli to, że do Niemczech na miejsce tych psiaków mogłyby pojechać chore psy, które w Polsce nie mają szans na domek, bo te zdrowe i młode pewnie znajdą go u nas w kraju![/B]
I błagam was - nie wyrywajcie z moich wypowiedzi osobnych słowek! Chyba jasno napisałam, że ,,w tym wypadku", a nie w ogóle.
xxxx52 - tak, dziecinada, bo niektórzy nie umieją czytać ze zrozumieniem.

Emilio, co w końcu jest postanowione w sprawie psów? Czy otrzymałaś tel. kont. z domkami?

Link to comment
Share on other sites

Poker ma racje!!

Emilio dlaczego nie chcesz oddać te psy w ręcę fundacji, która jest popierana przez Urząd Wojewódzki w Szczecinie, TOZ\Szczecin oraz schronisko w Szzcecinie i Strgardzie Szzcecińskim.

Zamiast placić za ten hotel, mogłabys przeznaczyc te pieniazki na rezcz jakiejs fundacji, chocby dla sandry...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Kida i Olo-przeciez do Niemiec jada w wiekszosci psy dorosle ,potrzebujace pomocy,(rozne)a poza tym schroniska otrzymuja roznorodna pomoc

[URL="http://www.zwierzakiuwandy.ovh.org"]www.zwierzakiuwandy.ovh.org[/URL][/quote]
No pewnie, a czy ja gdzieś napisałam, że tak nie jest? Tyle, że nie mówimy tu (a bynajmniej nie ja) o tym, jakie OGÓLNIE psy, tudzież w większości są wywożone do Niemczech, bo nie o tym jest wątek. Ja mówię o konkretnym wypadku TYCH psów. I jestem PRZEKONANA, że znalazłyby dom w Polsce - a na ich miejsce do Niemczech mogłyby pojechać jakieś chore psy, lub inne, które na dom tutaj nie mają szans.

Link to comment
Share on other sites

ta funacja dziala wiele lat tj jak bugar 77napisal, jest wspomagana przez Najwazniejsze urzedy w Szczecinie.Dzialaja tam wspaniale zaangazowane osoby.Ratuja psy w potrzebie,mnie wiele razy ta fudacja pomogla w transporcie pieskow chorych kalekich np.ostatno z Ligoty-do Niemiec.
Pomagaja schroniskom,sa ostatnia deska ratunku wielu pieskom.Jak mozna jej nie zaufac?:shake:

[URL="http://www.zwierzakiuwandy.ovh.org"]www.zwierzakiuwandy.ovh.org[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pytałam o to, gdzie była Twoja fundacja, która teraz walczy o psy mające dobrą opiekę wtedy, gdy jej nie miały, wtedy, gdy matka tych szczeniaków umierała.
A i jeszcze jedno - czy te domki będą potrafiły odpowiednio zresocjalizować te psy (podobno są dzikie)?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

A dlaczego u licha mamy ufac fundacji której nazwa w tym watku ani razu nie padła?Bo widziszxxx52 my,żli Polacy ,,co to tylko potrafią topić psy i oddawać do schronisk ,,-koniec cytatu chcielibyśmy wiedzieć coś więcej na temat tej fundacji..Chęć uzyskania takich informacji nie jest karalna i nie ma na to żadnego paragrafu.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Fundacja Canis Gracia e.V.

jak umierała matka, to moja fundacja była w trakcie załątwiania domów, kiedy już je załatwiły to Emilia nie chce oddać psó, bo sie boi, czeg???
pytam czego sie boi???? skad ja jako wlascicel psow moge miec pewnosc ze jak emila odda te psy w polsce to beda miały dobrze??? skad? moze trafia one zle miejsce gdzie szybko zgina

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']A dlaczego u licha mamy ufac fundacji której nazwa w tym watku ani razu nie padła?Bo widziszxxx52 my,żli Polacy ,,co to tylko potrafią topić psy i oddawać do schronisk ,,-koniec cytatu chcielibyśmy wiedzieć coś więcej na temat tej fundacji..Chęć uzyskania takich informacji nie jest karalna i nie ma na to żadnego paragrafu.
Elżbieta[/QUOTE]
Popieram !

Link to comment
Share on other sites

waldi 481- jestem na forum od 2006 roku i wiele razy wymieniano nazwe tej organizacji .Wiem ze bardzo pomaga zwierzetom bez rozglosu.Poniewaz mam zaufanie do zalozycielki tej organizacji ,dlatego z zawiazanymi oczami przekazalbym pieski.Wiem ,ze nie kazdy sobie zyczy rozglosu (mam znajoma co jest rownie wspaniala jak ta ze Szczecina ,ale nie zycza sobie rozglosu ,podawania nazwiska itd Ale dla mnie i ich dzialalnosc mozna uznac za najwieksza w calej Polsce.Te osoby sa WIEKIE"
Takie same zdanie jak ja i moje kolezanki ma p.Harlacz czy p.Piatkiewicz

[URL="http://www.zwierzakiuwandy.ovh.or"]www.zwierzakiuwandy.ovh.or[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bugar77']Fundacja Canis Gracia e.V. [/quote]

bugar77, bardzo proszę przyslij mi na PW jakiś kontakt do tych domków, szybko sprawdzimy i zakończymy niepotrzebne spory.

No i bardzo proszę o odpowiedź, czy wiesz z jakich powodów mama szczeniaczków zmarła, jeśli nie, to co zrobiłeś, żeby to ustalić.

Link to comment
Share on other sites

ziutabenia-od kiedy organizacje daje adres domow adoptowanych pieskow.TJ w Polsce jest tajemnica danych ,dotyczy i wszedzie,w Niemczech takze.W Polsce na daje schronisko danych psow adoptowanych ,nawet wolontariatowi,i nie robi kontroli po adopcjach:mad:czyzby w tej sytuacji ,w tym przypadku nalezaloby zrobic ustepstwa:shake:
Organizacja natomiast moze udestepnic adresy swoim wolontariuszom,ktorzy wykonaja kontrole.Wolontariuszem jest bugarr i on sam zaproponowal zrobic kontrole.

[URL="http://www.zwierzakiuwandy.ovh.org"]www.zwierzakiuwandy.ovh.org[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']A dlaczego u licha mamy ufac fundacji której nazwa w tym watku ani razu nie padła?Bo widziszxxx52 my,żli Polacy ,,co to tylko potrafią topić psy i oddawać do schronisk ,,-koniec cytatu chcielibyśmy wiedzieć coś więcej na temat tej fundacji..Chęć uzyskania takich informacji nie jest karalna i nie ma na to żadnego paragrafu.
Elżbieta[/quote]


A dlaczego u licha "MA[COLOR=red]MY". Jakie MY???[/COLOR]
[COLOR=red]dlaczego trzeba sie tlumaczyc osobom nie zaangazowanym i w tej konkretnej sytuacji postronnym.[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Elzbieta uzylam Ciebie akurat ( a nawet nie wiem jaki Twoj udzial), ale ja sama stracilam strasznie duzo czasu, nerwow i energi wlasnie na takie tlumaczenia. ale nie: Nie pojdzie do Niemiec i juz. Ja go nie wezme, pomyslow nie mam, ogloszen nie zrobie, pieniedzy nie przesle. Ale poniewaz mam nick na dogo nie zgadzam sie...[/COLOR]


[COLOR=#ff0000]Myslalam ze musze:roll: A teraz ten chlopak przez to przechodzi.[/COLOR]

[COLOR=#ff0000]A co niezaufanie tych osob zmieni? Maja konkretna pomoc jakby co?[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Zastanowcie sie nad tym.[/COLOR]

[COLOR=#ff0000]Chlopak i Emilia powinni zaufac albo i nie.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']:shake:
Organizacja natomiast moze udestepnic adresy swoim wolontariuszom,ktorzy wykonaja kontrole.Wolontariuszem jest bugarr i on sam zaproponowal zrobic kontrole. [/quote]

Dobrze, w takim razie bardzo prosze o pełna nazwę fundacji, adres i ewentualne telefony do nich. Chcę szybko sprawdzić w Niemczech, bo mam takie możliwości.

bugar77 tak z dnia na dzień, został wolontariuszem tej fundacji, a może jest wolontariuszem do tej jednej adopcji?
Nie mógł nawet przez noc przetrzymać szczeniaków u siebie, a teraz ma dla nich raj zapewniony... Dziecinada i bardzo mnie to niepokoi.
Zamast sprawdzić, to wierzy się tylko na słowa w przypadku, gdy tak dużo znaków zapytania po drodze, na które ciągle nie ma odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

biedne pieski :placz::placz::placz::placz:Jest organizacja ,ktora chce pomoc i jest zle:angryy:Wczesniej mowiono ,ze prywatnym osobom sie nie daje do Niemiec,bo tez zle
pieski czekaja w schroniskach tez zle
pieniedzy nie ma -tez niedobrze
,ale daje sie zywe istoty za tzw.zlotowke -to jest dobrze:angryy::shake:

[URL="http://www.zwierzakiuwandy.ovh.org"]www.zwierzakiuwandy.ovh.org[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...