Jump to content
Dogomania

Taste of the Wild - nowa karma na rynku


IwonaWoj

Recommended Posts

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

niektore psy nie toleruja ryby. a moj nie toleruje nic innego oprocz ryby. mam nadzieje ze bedzie tolerowal TOTW. teraz jest od kilku dni na innej karmie rybnej z domieszka tluszczu kurczaka i krwiste kupka ( tak reaguje wlasnie na drob i wolowine). W totw nie ma innego bialak zwierzecego oprocz ryby wiec mam nadzieje ze bdzie ok:roll:

Link to comment
Share on other sites

nie nie. juz wszystko przerobilam. gotowane (oboejtnie jakie mieso) puszki i suche: masakra:placz:(krew- swieza krew z tylka). Byl 3 miesiace na BARFie: doskonale. I nagle alergia (krew, drapanie non stop, uszy i bardzo malo snu) na kure i wolowine przelozyla sie takze na indyka i kaczke (choc kaczka tylko troche- ale jednak sie drapie i trzepie uszami) wiec od paru dni szukam czegos tylko z ryba.(swieza odpada\; jak wyzej;)

RC itd antyallergiczne juz wyprobowalam (jednej nie- ale tez nie chce)/ na razie cala nadzieja w TOTW

Link to comment
Share on other sites

No tak, przecież mój pies też od razu zaczął sie drapać a tu się okaże, że Twój będzie świetnie przyswajał i koniec Twoich problemów i zmartwień..;)
Powodzenia!
Ja szukam czegoś nie uczulającego dla "mini sportowca" .. na razie bawimy sie w Purinę dla jamników (mniej więcej to wysokość Tośki)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']krwiste kupka ( tak reaguje wlasnie na drob i wolowine). [/quote]

A czy aby na pewno ma alergie na te rodzaje miesa??

Mój pies ma wrazliwe jelita, i jak tylko szybko zostanie przestawiny z jednej karmy na druga to od razu biegunka, a potem kupa z krwią, a nastepnie załatwia sie sama krwia. Czasem jest tak, ze np. tydzień do dwóch jest wszystko w porządku, a dopiero po tym czasie sie zaczyna ......

Zywoczerwona krew jest z ostatniego odcinka jelita grubego - moze została podrazniona okreznica (moze mięso było np. od innego dostawcy lub po prostu jakies bakterie, np. cos polizał na spacerze ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Torzysława']No to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam powodzenia w razie czego jest jeszcze ten Orijen 6 fiish i Fish4Dog, chyba, że już próbowałaś.
Trzymam Kciuki! :cool3:;)[/quote]
I jeszcze z rybką masz Eukanube Dermatosis, świetna karma- dieta weterynaryjna właściwie.... jak nie toleruje koncernów takich jak RC,E. i Hills, tak diety wet. jestem w stanie zaakceptować ;)
I jest jesszcze Brit Care z łososiem, Acana z Łososiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']A czy aby na pewno ma alergie na te rodzaje miesa??

Mój pies ma wrazliwe jelita, i jak tylko szybko zostanie przestawiny z jednej karmy na druga to od razu biegunka, a potem kupa z krwią, a nastepnie załatwia sie sama krwia. Czasem jest tak, ze np. tydzień do dwóch jest wszystko w porządku, a dopiero po tym czasie sie zaczyna ......

Zywoczerwona krew jest z ostatniego odcinka jelita grubego - moze została podrazniona okreznica (moze mięso było np. od innego dostawcy lub po prostu jakies bakterie, np. cos polizał na spacerze ).[/quote]

ma alergie. wszystko razem sie zbiega wtedy. krew, drpanie, trzepania uszami, lizanie pod ogonem (nei odbytu, a pod ogonem;). wystarczy wolowina lub kurczak i od razu sa te objawy. w sumie kilka minut po posilku. tu nie ma watpliwosci. byl na diecie eliminacyjnej (tylko ryba i ziemniaki - gotowane) i nie bylo zadnych objawow.

ale kto to wie, moze ma dwa problemy jednoczesnie:roll: Mysle, ze masz racje. ma na pewno wrazliwe jelita do tego. wlasnie ta krew wystepowala tak co 2 tyg. Tyle ze na BARFIe wcale ( tzn z kura i wolowina zawsze- tego nie dostawal), az do zeszlego tygodnia.U rodzicow np. nie mial problemow z indykiem. po powrocie do naszego dostawcy natomiast ogromne...No, ale to tez raczej psiaka kwalifikuje na odpowiednie suche. Zrobil sie maly off:oops:

TOTW w góre:multi:;)

Link to comment
Share on other sites

Charly, nasz znajomy grey ma objawy które opisujesz i też zostało to zdiagnozowane jako wrażliwe jelita z nadmiernie namnażającymi się okresowo bakreriami beztlenowymi. Charakterystyczne są właśnie krwawe biegunki albo sama krew... W jego przypadku świetnie sprawdza się Royal dla wrażliwców , już od dawna nie miał tych problemów.

Link to comment
Share on other sites

a jemu RC nie pomaga wlasnie:-(. 4 rodzaje mial. RC dla seniorow. RC dla doroslych psow. RC dla alergikow (weterynaryjna) i RC sensitive. Ale to wszystko na poczatku (pierwsze 2 meisiace). Wtedy w sumie nie tolerowal niczego i wymiotywal wszystkim. moze powinnam sprobowac znow.

czy Twoj pies tez sie drapal non stop, lizal cale cialo, gryzl lapy? Bo dla mnie krew w kupce to jedno, a te inne objawy to druga sprawa, ktora ma po wyzej opisanych rodzajach miesa. nigdy po rybie. Teraz ma Boscha z ryba. Ale tam jest tez kurczak. Krwi juz nie ma, ale zaczyna sie drapac:roll:. za kilka dni przyjdzie TOTW i zobacze. jak to nic nie da, to moze rzeczywiscie wroce do RC.

Link to comment
Share on other sites

Charly musiałabym się dowiedzieć jak ta choroba dokładnie przebiegała, to pies naszych przyjaciół.
To co opisujesz nie wygląda dobrze, czy pies jest pod kontrolą weterynarza? Wydaje mi się, że przy takich objawach przydałyby się badania i dietę powinien wyznaczyć weterynarz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tilia']Charly musiałabym się dowiedzieć jak ta choroba dokładnie przebiegała, to pies naszych przyjaciół.
To co opisujesz nie wygląda dobrze, czy pies jest pod kontrolą weterynarza? Wydaje mi się, że przy takich objawach przydałyby się badania i dietę powinien wyznaczyć weterynarz...[/quote]

nie ma tak dobrze przebadanego psa jak moj;). To był pies widmo z Krzyczek. Wet tez twierdzi ze to alergia na bialko tych poszczegolnych zwierzat. zreszta objawy sa jak pisalam natychmiastowe i tylko po wyzej wymienionym miesie. drapanie, gryzienie lap, trzepanie uszami (bez innych objawow- wymaz negatywny) itd to typowe objawy alergi. pies ma alergie plus pewnie wrazliwe jelita. I na to sa odpowiednie karmy. teraz wyprobuje to TOTW i jesli nic nie pomoze to wroce do hypoalergicznego RC (ktorego maly nie trawil na samym poczatku, ale wtedy nie trawil niczego...) lub do innych karm specjalnych dla alergikow plus wrazliwe jelita.

dzieki za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

acha.ostatnie pytanie nie na temat- a jakie RC bedziesz miala? bo tego sensitive weterynaryjne o ktorym pisalas nie mialam. mialam normalne, sensitive- ale tez ze sklepu i hypoalergiczne. A ty jakie bedziesz dawac? i czy smakuje?

ps. no tak- Filip ma kupale olbrzymie i czesto od tego Boscha:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']acha.ostatnie pytanie nie na temat- a jakie RC bedziesz miala? bo tego sensitive weterynaryjne o ktorym pisalas nie mialam. mialam normalne, sensitive- ale tez ze sklepu i hypoalergiczne. A ty jakie bedziesz dawac? i czy smakuje?

ps. no tak- Filip ma kupale olbrzymie i czesto od tego Boscha:roll:[/quote]

1. Dawałam rc sensitive vet (ten z ryby i tapioki) i właśnie był problem tych częstych kup.

2. Dawałam rc intestinal i było wyśmienicie.

3. Teraz je totw z ryby znów częste kupale aczkolwiek struktura ok:diabloti:.

4. Dostałam na próbę rc boxer i rc bulldog.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...