Jump to content
Dogomania

Taste of the Wild - nowa karma na rynku


IwonaWoj

Recommended Posts

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agnieszka K.']
Asiunia - a czy Twój pies gryzie dobrze karme?? Bo czasem sa psy, które nie gryza (lub słabo) a połykaja i wtedy moze miec problem z wiekszymi granulkami.[/quote]
On jest niejadkiem więc jedzenie karmy trochę mu zajmuje i bardzo "męczy"miskę -wnioskuje więc,że dobrze gryzie,bo czasem jedną granulkę mimla jakiś czas;). Rottki natomiast połykały karmę,więc z kolei drobna nie wchodziła w grę bo się bardzo krztusiły.
Teraz szczurowi namaczam karmę więc taką "ciapkę"zjada,ale nadal z przymusu:shake:

Link to comment
Share on other sites

Mały uwielbia tuńczyka w sosie własnym i surową pangę,więc zamówiłam mu rybną,bo chce go całkiem przerzucić na suche. Ogólnie troche mnie niepokoi stan jego sierści i skóry:shake:Zastanawiam się czy spowodowane jest to tym że codziennie pływa,albo czy to jakaś alergia pokarmowa albo przebiałkowanie?Mały od jakiś 2 tyg się drapie,pojawił się drobny łupież i sieść zbrzydła:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Po chwilowym szaleństwie, które kazało mi kupić inną, choć też rybną karmę, wróciłam to TOTW i o zgrozo, w ciągu 3 dni uszy są o niebo lepsze, psu nie jedzie z ryjka, oczka też jakby mniej ciapią. Takie to było proste :evil_lol: Tylko co zrobię z tym rybnym Trainerem... chyba ptakom wysypię, może one zechcą :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Od miesiąca mój pies jest na wersji z kaczką i prawdę mówiąc jestem bardzo zadowolona. Wcześniejsze karmy (jak Acana czy Orijen) nie smakowały jej w ogóle, TOTW natomiast znika z miski od razu. Sierść dobra, załatwia się normalnie. Na tę chwilę mogę polecić ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

niedawno właśnie "odkryłam" Taste of the Wild na e-karma.pl, musiałam zmienić z karmy dla szczeniąt, na karmę dla psów dorosłych, wybrałam właśnie tą, bo jest ona przeznaczona dla psów z wrażliwym układem pokarmowym, a mój labrador niestety do tego typu należy i faktycznie karma rewelacyjna, mój Haker najbardziej przepada za tą z łososiem

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='anaconda']niedawno właśnie "odkryłam" Taste of the Wild na e-karma.pl, musiałam zmienić z karmy dla szczeniąt, na karmę dla psów dorosłych, wybrałam właśnie tą, bo jest ona przeznaczona dla psów z wrażliwym układem pokarmowym, a mój labrador niestety do tego typu należy i faktycznie karma rewelacyjna, mój Haker najbardziej przepada za tą z łososiem[/QUOTE]

Mój jak skończył rok to przestał jeść rybną, od tego czasu wszystko co rybne jest "be" ale bizona to już całkiem całkiem :) Ja karmię surowym i karma jest tylko jako dodatek, cały czas w misce, co jakiś czas pies nie dostaje surowej kolacji więc wsuwa totwa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Przyznam, że nie czytałam całego tematu (duuużo wątków), ale obecnie planuję przejść z Orijen (bardzo dużo negatywnych opinii) na TotW. I się waham - lepiej zrezygnować z Orijen na rzecz Taste... czy może lepiej kupić Acanę (choć to ten sam producent co Orijen)?
Bardzo proszę o radę.

Sunia ma rok, jest w typie nagiego chińskiego grzwacza. Jak była mała jadła Eukanubę Puppy Small, ale wet zalecił w wieku 7 miesięcy zmienić karmę na karmę dla psów dorosłych. Wybraliśmy Orijen, ponieważ spotkałam się z opinią, że jest to najlepsza karma na rynku (koszta nie grają roli, ważne żeby pies jadł to co dla niego najlepsze). Obecnie, po zapoznaniu się z wieloma negatywnymi opiniami i po rozchorowaniu się suczki znajomych po tej karmie wolimy nie ryzykować i rozważamy zmianę karmy. Polecono nam Acanę i Taste. Nie chcemy zmieniać karm non stop, dlatego proszę o radę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']Przyznam, że nie czytałam całego tematu (duuużo wątków), ale obecnie planuję przejść z Orijen (bardzo dużo negatywnych opinii) na TotW. I się waham - lepiej zrezygnować z Orijen na rzecz Taste... czy może lepiej kupić Acanę (choć to ten sam producent co Orijen)?
Bardzo proszę o radę.

Sunia ma rok, jest w typie nagiego chińskiego grzwacza. Jak była mała jadła Eukanubę Puppy Small, ale wet zalecił w wieku 7 miesięcy zmienić karmę na karmę dla psów dorosłych. Wybraliśmy Orijen, ponieważ spotkałam się z opinią, że jest to najlepsza karma na rynku (koszta nie grają roli, ważne żeby pies jadł to co dla niego najlepsze). Obecnie, po zapoznaniu się z wieloma negatywnymi opiniami i po rozchorowaniu się suczki znajomych po tej karmie wolimy nie ryzykować i rozważamy zmianę karmy. Polecono nam Acanę i Taste. Nie chcemy zmieniać karm non stop, dlatego proszę o radę![/QUOTE]

A co to za negatywne opinie? Co było tej suczce? Orijen, Acana i Totw to podobne karmy więc nie ma gwarancji, że po nich będzie ok jeśli po orijenie nie jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']A co to za negatywne opinie? Co było tej suczce? Orijen, Acana i Totw to podobne karmy więc nie ma gwarancji, że po nich będzie ok jeśli po orijenie nie jest.[/QUOTE]

Suni mojej koleżanki niedawno zaczęły źle funkcjonować nerki, sierść wypadać, osłabił się organizm. Wet powiedział, że to ze względu na zbyt dużą zawartość białka w diecie i kazał zmienić karmę na coś o niższej zawartości białka. Dużo osób też krytykuje mój wybór Orijen, jako karmę przereklamowaną i wręcz niezdrową dla psa. Laila na karmę zareagowała dobrze - włos zrobił się bardziej mięciutki i pięknie błyszczy, skóra delikatna w dotyku, zmniejszyła się ilość zatkanych porów na ciele i ząbki są śliczne, białe. Ale boję się, że może wyjść coś później... I dlatego się waham z tą zmianą karmy.

Jako, że [U]Laila dobrze zareagował[/U]a na Orijen (w przeciwieństwie do suni znajomych, której zaszkodził), nie chcę drastycznie zmniejszać ilości białka w diecie, tylko ewentualnie trochę zredukować. Do Eukanuby wracać nie chcę, szczególnie, że po odejściu od Eukanuby wygląd suni znacznie się polepszył, RC nie lubi - niechętnie go je, także nawet nie zdecydowaliśmy się na zakup większej ilości (kupiliśmy mały worek i trzeba było oddać, bo mała jeść nie chciała). Polecono nam Acanę - też ma sporo białka, ale nie tak dużo jak Orijen, podobnie TOTW. Chcę teraz wybrać karmę na dłuższą metę, żeby już jej nie zmieniać najlepiej. I dlatego proszę o radę.

Czy powinnam zostać przy Orijen i nie zwracać uwagi na negatywne opinie, czy też spróbować innej karmy?

Laila to jest mój pierwszy własny pies, wcześniej miałam psy - ale to rodzice nimi się zajmowali, kiedy z nimi mieszkałam. Ich obecne sunie (9 i 5 lat) jedzą RC, a moja nie chce i wciąż szukam najodpowiedniejszej karmy.

Nie chcę wyjść na histeryczkę, ale martwię się, żeby po prostu małej nie zaszkodziło później. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']To co? Pomoże ktoś ;)
Chefrenek, co możesz poradzić w tej sytuacji? Orijen powoli się kończy i nie wiem co zamówić.

PS. Sunia jest o sterylizacji, jeśli ma to znaczenie w tej sytuacji.[/QUOTE]

Ja bym została przy orijenie a jeśli niepokoją Cię nerki, wątroba to możesz co jakiś czas je sprawdzać. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Ja bym została przy orijenie a jeśli niepokoją Cię nerki, wątroba to możesz co jakiś czas je sprawdzać. ;)[/QUOTE]

Oki, dzięki wielkie.
Sunie jest i tak regularnie badana, obawiałam się, że faktycznie Orijen jest kiepski. Ale skoro mówisz, że nie ma co brać do głowy, zostanę przy Orijen.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Moja suczka uczuliła się na jakiś składnik acany. Zdecydowliśmy się przestawić na TOTW - pacific stream. I jestem naprawdę pod wrażeniem - jeszcze nie skończyliśmy przestawiać a qpki już nie tak żadkie, sierść i skóra znacznie sie poprawiła i co najważniejsze - w moją 9-letnią labkę wstąpił duch młodzika. Jest żywa, bardziej energiczna.
Niedługo przestawiamy drugiego czworołapka. On problemów z przyswajaniem nie ma, więc niech najpierw zje poprzednią karmę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...