Jump to content
Dogomania

Taste of the Wild - nowa karma na rynku


IwonaWoj

Recommended Posts

mnie też kwestia odchowu szczeniąt na TOTW by interesowała

jak na razie moje duże są od piątku na rybie i wszystko ok i faktycznie jakby kupska mniejsze, wszystko wydaje się być ok- poza tym karma ma baaaaardzo intensywny zapach rybny ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak Tobie, ale bardzo mi się podoba wygląd oraz konsystencja granulatu.
Na razie jestem zadowolona.

No i właśnie...ktoś odchowywał miot na owej karmie? Bardzo ciekawa jestem tego tematu, tak więc cierpliwie czekam na wypowiedzi ;)

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

granulki są płaskie, twarde i dość tłuste- jak najbardziej ok :)

coś mi się wydaje, że pytanie o odchów szczeniąt powinnyśmy zadać raczej na jakimś amerykańskim forum, u nas ta karma dopiero wchodzi na rynek...


granulki są płaskie, twarde i dość tłuste- jak najbardziej ok :)

coś mi się wydaje, że pytanie o odchów szczeniąt powinnyśmy zadać raczej na jakimś amerykańskim forum, u nas ta karma dopiero wchodzi na rynek...

...
poczytałam sobie troszkę na zagramanicznym forum- pojawiają się głosy przeciw- głównie chodzi o nieetyczne zachowanie koncernu Diamond po odkryciu problemów z zatrutymi składnikami karm. Jeśli dobrze zrozumiałam, to odsprzedawali zatrzute składniki na świńskie farmy :o .
doczytałam też że "smoked salmon" może być kancerogenny?

znalazłam zawartość wapnia/fosforu w karmach

Taste of the wild /calcium 2.1 ph 1.4
Pacific stream/ calcium 1.9 ph 1.1
wetlands/ calcium 2.1 ph 1.4

pojawiła się opinia, że to dobre proporcje dla dorosłych psów, ale dla szczeniąt i suk ciężarnych jest w nich za dużo wapnia?
czytam dalej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tilia']
poczytałam sobie troszkę na zagramanicznym forum- pojawiają się głosy przeciw- głównie chodzi o nieetyczne zachowanie koncernu Diamond po odkryciu problemów z zatrutymi składnikami karm. Jeśli dobrze zrozumiałam, to odsprzedawali zatrzute składniki na świńskie farmy :o .
doczytałam też że "smoked salmon" może być kancerogenny?

znalazłam zawartość wapnia/fosforu w karmach

Taste of the wild /calcium 2.1 ph 1.4
Pacific stream/ calcium 1.9 ph 1.1
wetlands/ calcium 2.1 ph 1.4

pojawiła się opinia, że to dobre proporcje dla dorosłych psów, ale dla szczeniąt i suk ciężarnych jest w nich za dużo wapnia?
czytam dalej[/quote]

Też to czytałam. Ciekawe czy na tym samym forum???

Kancerogenny z tego względu że może zawierać etoksykinę. Ale podobno nie zawiera. :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

nie, oni wydali oświadczenie, że nie zawiera- zrozumiałam że sam składnik może być kancerogenny, może dlatego że wędzony?
czytam tak jednym okiem, bo jednocześnie usiłuję pracować
najwięcej znalazłam na community.dog.com

Link to comment
Share on other sites

U mnie od kilku dni dorosłe i miot 4-tygodniowy na TOTW z bizonem. Maluchy rzucają się na jedzonko, dziś już im nie miksowałam, tylko namoczyłam, wvciągnęły wszystko. Koopska chyba takie same ilościowo jak po Hillsie, ale zapach - niebo a ziemia. Gdy pojadały Hillsa, koopkę czułam z drugiego pokoju; teraz smrodku nie ma. Zresztą sama karma dość ładnie pachnie.

Co z małych wyrośnie na bizonku - sama jestem ciekawa. Niestety, nastawiam się na dawanie TOTW na przemian z inną karmą, może Chicken Soup, bo jestem świadoma, że większość nowych właścicieli przejdzie na coś tańszego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Tilio w której hurtowni kupujesz? Czy można kupić detalicznie? Podaj namiary do klubu hodowców.:cool3:[/quote]
Tilia zapewne zaopatruję się w tej hurtowni co i ja...niestety nie ma możliwości zakupu detalicznego..musisz szukać ofiary która Ci pomoże w zakupie :evil_lol:
Oczywiście ToTW schodzi jak ciepłe bułeczki w hurtowni.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Chefrenek, w sprawie klubu hodowców rozmawiałam na wystawie w Łodzi, kazali pisać do e-karmy. Napisałam, ale odpowiedzi nie dostałam do tej pory, więc nie wiem co i jak z tym klubem. Jeśli chodzi o hurtownię- tak, to ta sama w której zaopatruje się Blaira, ja osobiście nie mam w niej konta, ale znajomi mi czasem kupują. Jakby co- pisz na priv.

Link to comment
Share on other sites

Dostalam dzis od znajomej probke z TotW z lososiem, suczysko co suche je za kare, zjadlo cala miske bez wybrzydzania i nie podzielilo sie z kotami tylko pilnowalo:crazyeye:
Po tym co tu przeczytalam juz sie zdecydowalam ze kupie na pewno, jak skonczy to co ma teraz.
Tylko tak mnie zastanawia ze ta rybna ma malo bialka i tluszczu, czy bedzie dla nas odpowiednia.
Fobia ma ok poltora roku, jest chuda i aktywna na spacerach.
Z drugiej strony jak juz wiem ze lososiowa jest pycha to nie chce ryzykowac ze moze bizonowa jest nie pycha.
Ja wydam pieniadze a suczysko znow jesc nie bedzie :roll:

Link to comment
Share on other sites

I przy okazji dla energicznego, poltotarocznego psa ;)

Agnieszka K. - Dziekuje Ci :Rose: ale z tym wysylaniem to chyba za duzo zamieszania zwlaszcza biorac pod uwage jak (nie) dziala Poczta :angryy: ewentualnie poszukam w jakims sklepie innych rodzajow jesli losos okaze sie nieodpowiedni dla psa ktory w domu spi ale na spacerach zachowuje sie tak: :Dog_run: ;)

Link to comment
Share on other sites

W piątek minęło 2 tygodnie jak moje dwie psice jedzą TOTW z rybą. W weekend zauważyłam u jednej łupież, wykąpałam w szamponie z dziegciem, dziś u drugiej to samo... poza tym wszystko ok. Trzecia jest w trakcie przestawiania na tą karmę, nic u niej nie znalazłam niepokojącego. Nie wiem czy łączyć to ze zmianą karmy? problemy skórne miały tylko po Bento, a karm "przerobiłam" sporo. Poza tym wciąż jedzą dopiero pierwszy worek (suche to dodatek). Nie wiem co o tym myśleć.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka jest na bizonie, również dostałą łupieżu, ale może to być tym u nas spowodowane że jednak jest tam jakaś ilość drobiu na który jest niby uczulona. Pies mój natomiast jest czysty.
Ja jeszcze zapewne spróbuję rybę o ile ją dostane i zobaczymy jak na nią zareaguję.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...