Jump to content
Dogomania

Taste of the Wild - nowa karma na rynku


IwonaWoj

Recommended Posts

Będąc na stronie dystrybutora Chicken Soup'a zauważyłam nową karmę Taste of the Wild. Patrząc na jej skład to bardzo ciekawa propozycja - różnorodne mięska i brak zbóż. Dzwoniłam, ma być dostępna pod koniec lutego.

Oj, chyba właśnie pojawiła się konkurencja dla Orijena, ciekawe jak ze smakiem.. bo akurat dla mojej bestyii to smakowo Orijen niestety nie podchodzi pomimo dosmaczeń i tak wogóle to mało co podchodzi:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Katica']Ja też czekam na tą karmę. Nie jest tania, ale porównując sobie do chociażby Orijena 6fishes to i tak atrakcyjna cena.[/quote]
Słonko, nie istnieje coś takiego jak 6fish[B]es[/B]. Sorry ale nie mogę się powstrzymać.:diabloti: Zboczenie zawodowe.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Słonko, nie istnieje coś takiego jak 6fish[B]es[/B]. Sorry ale nie mogę się powstrzymać.:diabloti: Zboczenie zawodowe.:evil_lol:[/quote]
O przepraszam- literówka... a w języku polskim nie istnieje słowo "sorry" ;) skoro już tak dbamy o kwiat mowy to dbajmy też o ojczystą :)

Link to comment
Share on other sites

Pewne uwagi już mam. Karma (tą bizonową zamówiłam)a właściwie jej kulki mają średnice ok. 5-7 mm gubość ok. 2 mm. W przypadku mojego psiaka to super bo duże granulki są zdecydowanie mniej chętnie jedzone.
Karma jest tłustawa ale to pewnie wynik składu(białko 32% i tłuszcz18%) . Jeśli chodzi o smakowitość to jest nawet dobrze, je oczywiście jak zawsze z dosmaczeniem ale je. Zobaczymy jak będzie dalej. Chyba także jest całkiem dobrze przyswajana bo i koopki są bardzo ładne i małe :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IwonaWoj']Pewne uwagi już mam. Karma (tą bizonową zamówiłam)a właściwie jej kulki mają średnice ok. 5-7 mm gubość ok. 2 :p[/quote]
Czyli że są małe?? bo jakoś nie mam wyobrażni przestrzennej :D
Karmiłaś CHS?? Mniejsze są?? ale wychodzi mi że tak, pewnie jak w nutro choice, a moja nie bardzo takie małe lubi :( ciekawe jak inne smaki... ja się zastanawiałam nad tą z bizonem lub z kaczkami... rybna też ciekawa ale mało białka, a mi zależy na karmie do treningu suki...

Link to comment
Share on other sites

Katica, jeśli chodzi Ci o wielkość kulek, to moim zdaniem TOTW należy do grupy karm o najmniejszej średnicy kulek. Ale to jest identyczna sytuacja jak w przypadku Orijena(choć moim jednak zdaniem Orijen jest jeszcze mniejszy niż TOTW), brak rozróżnienia na wielkość psa karmionego wymusza produkt o takich a nie innych wymiarach.

Jeśli mogę coś podpowiedzieć to Nutra Nuggetts Lamb&Rice ma wręcz identyczne wymiary tylko tam są trójkąciki a tu są kółeczka i obie są tak samo płaskie.
Jeśli miałabym wybierać to tylko bizon(u mnie poszedl na pierwszy ogień) lub kaczka, dla mnie najważniejsze jest dawkowanie jak najmniejsze bo mam niejadka więc mnie się nadosmaczam :eviltong:

Coco, spejalnie dla ciebie np:
[COLOR=RoyalBlue]High Praire Canine Formula
[/COLOR]Mięso z bizona, dziczyzna, mączka mięsna z baraniny, mączka mięsna z kurczaka, jaja, słodkie ziemniaki, groch, kanadyjski olej rzepakowy, pieczone mięso z bizona, pieczona dziczyzna, naturalny zapach, przecier pomidorowy, mączka z ryb oceanicznych, suszony korzeń cykorii, pomidor, borówka amerykańska, malina, wyciąg z juki Schidigera, [I]Enterococcus faecium, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevesiae fermentation solubles, dried Aspergillus oryzae fermentation extract[/I], tiamina, biotyna, kwas foliowy, wszystkie minerały i witaminy zalecane przez AAFCO w żywieniu psów.

[SIZE=2]białko[/SIZE] [SIZE=2]32.0%[/SIZE] [SIZE=2]tłuszcz [/SIZE] [SIZE=2]18.0[/SIZE] [SIZE=2]włóknik [/SIZE] [SIZE=2]3.0%[/SIZE] [SIZE=2]wilgotność[/SIZE] [SIZE=2]10.0%[/SIZE] [SIZE=2]sód[/SIZE] [SIZE=2]0.3%[/SIZE] [SIZE=2]cynk[/SIZE] [SIZE=2]150 mg/kg[/SIZE] [SIZE=2]selen[/SIZE] [SIZE=2]0.4 mg/kg[/SIZE] [SIZE=2]witamina E[/SIZE] [SIZE=2]150 IU/kg[/SIZE] [SIZE=2]omega-6 [/SIZE] [SIZE=2]2.8%[/SIZE] [SIZE=2]omega-3 [/SIZE] [SIZE=2]0.3%[/SIZE] [B]Wartość energetyczna:[/B] 3.719 kcal/kg

Dawkowanie np:
13,5-18 kg 187-215g
18-27 215-281
27-36 281-356
36-45 356-402
45-56 402-468

[COLOR=RoyalBlue]Wetlands Canine Formula[/COLOR]
Mięso z kaczki, mączka mięsna z kaczki, mączka mięsna z kurczaka, jaja, słodkie ziemniaki, groch, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokofetoli), pieczone mięso z przepiórki, pieczone mięso z kaczki, wędzone mięso z indyka, naturalny zapach, przecier pomidorowy, mączka mięsna z ryb oceanicznych, suszony korzeń cykorii, pomidory, borówka amerykańska, malina, wyciąg z juki Schidigera, [I]Enterococcus faecium, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevesiae fermentation solubles, dried Aspergillus oryzae fermentation extract[/I], biotyna, kwas foliowy, wszystkie minerały i witaminy zalecane przez AAFCO w żywieniu psów.


Dawkowanie identyczne

Link to comment
Share on other sites

Wetlands ...
[B]Wartość energetyczna:[/B] 3.750 kcal/kg

[SIZE=4][COLOR=#456224]Pacific Stream Canine Formula[/COLOR][/SIZE]

[COLOR=#cf0e2d]dla:[/COLOR] dla psów dorosłych :: [COLOR=#cf0e2d]białko:[/COLOR] 25% :: [COLOR=#cf0e2d]tłuszcz:[/COLOR] 15%
[B]Składniki[/B]

Mięso z łososia, mączka mięsna z ryb oceanicznych, słodkie ziemniaki, kanadyjski olej rzepakowy, mączka mięsna z łososia, wędzone mięso z łososia, błonnik z ziemniaką, naturalny zapach, suszony korzeń cykorii, pomidory, borówka amerykańska, malina, wyciąg z juki Schidigera, [I]Enterococcus faecium, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevesiae fermentation solubles, dried Aspergillus oryzae fermentation extract[/I], biotyna, kwas foliowy, wszystkie minerały i witaminy zalecane przez AAFCO w żywieniu psów.

białko25.0%minimum
tłuszcz 15.0minimum
włóknik 3.0%maksimum
wilgotność10.0%maksimum
sód0.3%maksimum
cynk150 mg/kg minimum
selen0.4 mg/kgminimum
witamina E150 IU/kgminimum
omega-6 2.4%minimum
omega-3 0.3%minimum


[B]Wartość energetyczna:[/B] 3.600 kcal/kg

Link to comment
Share on other sites

Wedlug mnie sklad karmy znakomity. Dawkowanie - choc jak zawsze tylko orientacyjne - rowniez.
Wielkie dzieki Wam za pomoc.
Powiedzcie mi prosze - czy Wy tak normalnie wchodzicie na stronke e-karmy, czy te dane macie z jakiejs innej strony ? Na kazda inna strone wchodze bez jakichkolwiek problemow, a na ta powyzsza mi sie nie udaje :razz:.

Link to comment
Share on other sites

Skład tej karmy bardzo mi się podoba- zreszyą Orijena też, choć w TOTW ta ilość białka wydaje mi się bardziej "stosowna"...
Niepokoją mnie trochę te małe granulki, kiedyś moja suka jadła Nutro Choice - Large Breed i granulki były właśnie takie jak opisujesz :( trochę się tym krztusiła momentami ;) No ale chyba i tak zamówię na próbę ten prawie 7 kg woreczek :)

Link to comment
Share on other sites

Coco, jeśli chcesz coś poczytać to na stronie Dog Food Reviews jest zamieszczona jej ocena - dostała 6 gwiazdek na 6 możliwych ale ocena zawiera ciekawe spostrzeżenia, oto link:

[url]http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showcat.php/cat/8/page/2[/url]

Katica jeśli mogę coś powiedzieć z własnego - psiego doświadczenia to granulki płaskie takie jak TOTW czy Nutra Nuggetts Lamb&Rice są dużo lepsze niż karma w kształcie kuleczek. Mój pies częściej krztusił się właśnie ogrągłymi kulkami jak w Orijenie czy Nutro Choice Adult Lamb&Rice.

Może będę bezwstydna ale mnie najbardziej podobają się te małe zwarte kupki:evil_lol: bo jmy właśnie ze spaceru wróciliśmy i tak mi się skojarzyło:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Odwiedze na pewno te stronke. Ba, nawet juz kilka razy tam buszowalem w poszukiwaniu wiadomosci o karmach i wlasnie stamtad pamietam TOTW. Tyle, ze moj english is very bad :oops:. Bedac w USA szukalem jej , jak i kilku innych karm w sklepach, takze tych specjalistycznych, ale srogo sie zawiodlem. Nigdzie ich nie bylo.
A te dane w jezyku polskim skad wzielyscie ?

Link to comment
Share on other sites

Karma super, pewnie jak wpadnie jakaś ekstra kasa to zakupię parę worków dla naszych potworów i potestujemy :) Chyba zainwestuję w rybną wersję by sprawdzić jak japończyki, które w Japonii bardzo rzadko widzą mięso zwierząt zareagują na ryby (rybnego Orijena nie udało mi się zakupić jeszcze, a fish4dog niestety jest dla mnie ciut za drogi mimo wszystko :(

Nie podoba mi się tylko u Polskiego dystrybutora Taste of Wild, że błędnie / lub celowo tłumaczy zawartość opakowań. W oryginale zawartość wersji z np. bizonem brzmi:

[B]"[/B][B] Bison, venison, lamb meal, chicken meal, egg product, sweet potatoes, peas, potatoes, canola oil,"[/B]

A tłumaczenie wygląda tak:

[B]"Mięso z bizona, dziczyzna, mączka mięsna z baraniny, mączka mięsna z kurczaka, jaja, słodkie ziemniaki, groch, kanadyjski olej rzepakowy"

[/B]Po pierwsze w polskim tłumaczeniu zabrakło jednego z bazowych składników jakim są ziemniaki. Jeśli się przyjrzycie to zobaczycie, że w oryginale wymienione są dwa razy. Raz jako słodkie ziemniaki, dwa jako zwykłe ziemniaki. Jest co dziwne zabieg celowy ze strony polskiej firmy / tłumacza, gdyż w wersji z kaczką ten błąd także się powtarza.

Po drugie zmieniono znaczenie jednego ze składników, a mianowicie egg product. Egg product to nie jajka, a produkt / półprodukt jajeczny, czyli pozostałości z linii produkcyjnych w fermach (rozbite jajka, fragmenty skorupek, itp).

Żeby być totalnym purystą (choć nie wiem, czy warto tak drążyć dziurę w całym. skoro w Polsce w 80% przypadków przeciętny posiadacz psa twierdzi, że karma z wyższej półki to Pedigree):

Małego minusa można karmie w wersji z bizonem dać za składnik dziczyzna - ponieważ nie jest określona konkretna nazwa gatunku z którego pochodzi mięso, musimy uznać, że producent także tego nie potrafi dokładnie określić, a co za tym idzie różne partie produktu mogą się od siebie różnić - co w przypadku uczulenia żywieniowego u psa uniemożliwia zlokalizowanie alergenów.

Niższa kaloryczność, zawartość białek i tłuszczy została osiągnięta przez zastosowanie w karmie "z bizonem" tłuszczy roślinnych, które są nieco gorzej przyswajane przez psy.

Ale na polskim rynku jest to jedna z (zaledwie trzech) karm nie zawierających zbóż, a więc będąca efektem zmiany w filozofii żywienia psów i kotów. Warta zakupienia, w przypadku tej karmy, cena faktycznie przekłada się na jakość.

Link to comment
Share on other sites

Informacje o TOTW znalazłam jedynie na stronie dystrybutora e-karma, nic innego chyba w języku polskim nie ma.

Ktrebor muszę przyznać że bardzo lubie czytać twoje analizy karm, zawsze dowiaduje się czegoś nowego. Ja niby wiem na co patrzeć ale zawsze mi coś umyka:roll:. Ja nie ukrywam stosuję zasadę przekazaną przez mojego hodowcę czli "patrz na 2 rzeczy - dawkowanie i koopki" i chyba coś w tym jest.

Tak wiem, że TOTW ma kilka punktów które trzeba uściślić (na stronie Dog Food Reviews też jest kilka ciekawych uwag) ale calość i tak moim zdaniem wychodzi bardzo interesująco.

Bardzo mnie zaciekawiło twoje zdanie o karmach bez zbóź.. w Polsce dostępne..Orijen, TOTW , a ta trzecia?
Męcze Cie bo ja uważam takie karmy są najlepsze jakościowo dla naszych psiaków, ale akurat mój niuniek Orijena nie tknie pod żadnym pozorem, więc oprócz TOTW chciałabym mieć coś w obwodzie..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IwonaWoj'][URL="http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showcat.php/cat/8/page/2"]/2[/URL]

Katica jeśli mogę coś powiedzieć z własnego - psiego doświadczenia to granulki płaskie takie jak TOTW czy Nutra Nuggetts Lamb&Rice są dużo lepsze niż karma w kształcie kuleczek. Mój pies częściej krztusił się właśnie ogrągłymi kulkami jak w Orijenie czy Nutro Choice Adult Lamb&Rice.

[/quote]
Moja właśnie takimi płaskimi się krztusi, to jest zapewne kwestia przyzwyczajania...
Chociaż dużo gorzej było jak jadła Bento Kronen Lamb and Rice puppy, to się najbardziej krztusiła, a tam są właśnie malutkie ale kulki... to może jednak nie będzie dramatu :)
No w każdym razie ja zamawiam :D bizonka :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...