Jump to content
Dogomania

Taste of the Wild - nowa karma na rynku


IwonaWoj

Recommended Posts

  • Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agnes']Pacific Stream Canine, innej kupic nie moge bo maja za duzo bialka i tluszczu. Podaje rowno miesiac[/QUOTE]
Dziekuje za odpowiedz :) Ja mysle wlasnie zeby im kupic Pacific Stream Canine i ta z kaczka tak po 2,27 kg (teraz mamy z bizonem 2,27). Bo jedna z nich jest tak wybredna ze nie chce kupic 13,5 kg a potem nie bedzie komu zjesc... Troche szkoda ze tutaj nie ma 6,8 kg :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Jak dlugo dajesz? Ktora wersje kupilas? Rybna ma tylko 15% bialka, tez za duzo?[/QUOTE]

rybna ma 25% białka, pozostałe dwa rodzaje ok. 32% :) więc jak na bezzbożówki nie tak wiele [porównując do orijena choćby].
i o ile dobrze spojrzałam to deer_1987 na TOTW przeszła tydzień temu dopiero, i jak dla mnie to jednak za wcześnie by ocenić że karma szkodzi czy nie polepsza stanu :) no ale przy tak ostrych reakcjach to jednak testy alergiczne potrzebne by wiedzieć, czego unikać :)

Link to comment
Share on other sites

A racja!! Pomylilam z tluszczem ;) No ale 25% to i tak normalna ilosc w adulcie.
Jesli pies sie drapal i lizal przed przejsciem na TOTW to wg mnie za szybko na ocene. Jesli zaczal sie drapac i gryzc po podaniu to odstawic od razu i czekac czy objawy mina. U mnie alergia na karme pojawila sie momentalnie i szybko sie nasilala.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Jak dlugo dajesz? Ktora wersje kupilas? Rybna ma tylko 15% bialka, tez za duzo?[/QUOTE]
Kupilam ta z dziczyzna, z ryba dopiero dzis do nas dojechala. Dziczyzna daje juz ponad tydzien.

[quote name='Agnes']A racja!! Pomylilam z tluszczem ;) No ale 25% to i tak normalna ilosc w adulcie.
Jesli pies sie drapal i lizal przed przejsciem na TOTW to wg mnie za szybko na ocene. Jesli zaczal sie drapac i gryzc po podaniu to odstawic od razu i czekac czy objawy mina. U mnie alergia na karme pojawila sie momentalnie i szybko sie nasilala.[/QUOTE]
Era drapania, lizania, krost i ran zaczela sie na orijen. Na poczatku na totw bylo jakby lepiej do czasu az nie znalazlam nowycj krost i miejsc zaczerwienionych :( Stad moja opinia ze i totw z dziczyzna nie dla nas.

Wiem ze to tez potrzeba czasu zanim takie rzeczy sie ustabilizuja dlatego chce dac szanse tej rybnej ale mam tez zamowiona inna rybna wlasnie dla alergikow, ale z calkiem innej firmy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']No Niuniu to takiej karmy bym na bank nie dawala, to ma przeciez za duzo bialka. Niunia juz nie jest mloda suka o ile pamietam, po co wiec dawac jej karme z tak duza iloscia bialka? Ja dajac karme, ktora ma 25% mam pewne obawy...[/QUOTE]
Dlatego ze po 1 jest roznica w ilosci bialka zwierzecego ktore pies przyswaja a roslinnego... (przeciez na BARF tez jest duzo bialka i jakos BARF jest i dla mlodych psow i starszych) a po 2 nie ma tutaj karm bez zboza ktora nie maja duzego procentu bialka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

My jesteśmy już po kilku dużych worach TOTW z rybą.
Rewelacja!!!
Bizon się u nas nie sprawdził ale rybka jest cud miód i orzeszki.
Każdy z naszych psiaków a mamy je 3 (6 mcy, 2 lata, 6 lat) ją je i bardzo poprawiła się jakość sierści oraz samo przyswajanie.
Dodatkowo suczka stała się energicznym psiakiem, szaleje jak nigdy co nas cieszy. A w wiekszosci była dość przymulona.
Najmłodszy też ją dostaję i powiem wam że rozwija się cudnie, choć tu pewnie też mają wpływ genetyka i suplementy.
Psiaki są naprawdę pełne energii i dodam że maja gdzie ją spożyć co przy tej karmie też uważam za ważne.
Po długich poszukiwaniach na chwilę obecną ne zmieniamy...prób i błędów było dość dużo do czasu TOTW z łososiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='ladySwallow']Dziewczyny, macie jakiś alergików na TOTWcie Pacific Stream? Jak reagują?[/QUOTE]
moja jest alergikiem tylko nie wiem na co- bo wiele karm ją uczula , czy z rybą czy z kurczakiem , na totwie uczulenie nie występuje , na razie zjadła 4 worki 2 przepiórki i 2 z bizonem , teraz kupiłam z rybą zobaczymy ale myślę że też będzie ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Trochę późno, ale piszę w końcu - kończymy właśnie worek 2,26 kg TOTW Pacifi Stream i objawy alergiczne ustąpiły (tzn. pies się tak nie drapie, sierść stała się błyszcząca, przybrał na wadze, uregulował wypróżnienia, zarasta sierścią tam, gdzie wyłysiał). Nie było problemu z przejściem na karmę, nie było biegunek ani zatwardzeń, ani razu tez nie miał gazów - wiec jest super. Właśnie zamówiliśmy we free-dogu kolejny worek, tym razem 6,8 kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Skuszona pozytywnymi komentarzami i poszukiwaniem dobrej karmy dla mojego szczeniaka kupiłam TOTW z dziczyzną i bizonem dla szczeniaków. Nie mogłam się doczekać aż podam ją małej. Niestety moja sunia szybko zgasiła mój entuzjazm bo nawet nie chce jej spróbować... ;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luppoinka']Skuszona pozytywnymi komentarzami i poszukiwaniem dobrej karmy dla mojego szczeniaka kupiłam TOTW z dziczyzną i bizonem dla szczeniaków. Nie mogłam się doczekać aż podam ją małej. Niestety moja sunia szybko zgasiła mój entuzjazm bo nawet nie chce jej spróbować... ;/[/QUOTE]


W tej karmie nie ma ani dziczyzny, ani bizona - to jest karma mączkowa, tak gwoli ścisłości. Natomiast przyczyny takiej reakcji Twojego szczeniaka na tę karmę mogą być różne, ze szwankującym układem pokarmowym włącznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...