Jump to content
Dogomania

Yavanna

Members
 • Posts

  129
 • Joined

 • Last visited

Yavanna's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

13

Reputation

 1. Yavanna

  Nugat

  Przepraszam, ale nie chcę tutaj więcej pisać. Nie jest lekko, w Sylwestra mieliśmy obchodzić roczek. :( Chcę zatrzymać sobie te najlepsze wspomnienia o Nugaciku.
 2. Yavanna

  Nugat

  Został potrącony przez samochód przy lesie, jak mój mąż był z nim na spacerze. Jak dobiegłam do weterynarza, to już umierał. :(
 3. Yavanna

  Nugat

  Tak, to prawda. :( Nugacika nie ma już z nami.
 4. Yavanna

  Nugat

  Dziękuję, bardzo mi miło. :)
 5. Yavanna

  Nugat

  Pozwólcie, że przedstawię Wam Nugacika, włoskiego bandytę, który skradł moje serce od pierwszego wejrzenia.
 6. Bardzo Wam wszystkim dziękuję. :* I kolejna porcja zdjęć, tym razem wrzosy.
 7. Masz super psiaka, taki kochany pyszczek uśmiechnięty. <3
 8. Wieki nas tu nie było. Dolina Chochołowska jest otwarta dla psów. :) I w sezonie można ich tam spotkać całkiem sporo. W tym roku też byliśmy w Tatrach, tym razem na krokusach.
 9. Hm... Erica, mój pies ma 1.5 roku i nadal śpi z nami. Możemy go co prawda wyrzucić z sypialni i nie będzie pisku, ale jeśli ma wybór to śpi z nami. Ot wydaje mi się, że tak mu jest po prostu milej. Nie przekonuje mnie też to, że ktoś niby nie miał wcześniej kontaktu ze szczeniakiem, więc nie ogarnia co i jak. Jeśli autor nie ma pojęcia o psach, to zapewne w mediach słyszał o amstafach-mordercach. Skoro się zdecydował na taką rasę, to pewnie poczytał nieco i ogarnął, że nie jest to prawda. Idąc za ciosem warto było przeczytać choć jeden temat o wychowaniu szczeniaka... Bo poza nauką banalnych rzeczy jak czystość, czeka autora jeszcze szkolenie psa, który ma na tyle dużo siły, że jak zechce, to człowieka poważnie uszkodzi.
 10. Yyy oddajecie psa, bo zostawiony sam nasikał na podłogę i nie cieszy się jak wychodzicie? Co do oddania psa, jeśli faktycznie był z hodowli a nie z pseudo, to hodowca ma zawsze prawo pierwokupu i zanim się wrzuci ogłoszenie na stronę fundacji, to wypadałoby się z hodowcą skontaktować.
 11. Ja się o badania, rodowody i rodziców szczeniaków nie pytałam, to już wiedziałam ze strony hodowcy. Pytałam się za to o charaktery rodziców, powiedziałam czego od psa oczekuję etc. O cenę zapytałam w pierwszym telefonie, bo chciałam wiedzieć, ile mam kasy szykować. To pytanie wydaje mi się dość naturalne, zwłaszcza że rozbieżność cenowa między hodowlami jest spora, a na stronie hodowli można przeczytać prawie o wszystkim poza ceną szczeniaków.
 12. Zgadzam się, że w idealnym świecie taka umowa jest OK. W tym mniej idealnym, hodowca może się cieszyć z osiągnięć wystawowych swojego szczeniaka (w końcu reklama dla hodowli), a później nie wyrazić zgody na żadne krycie bez podania przyczyny, bo umowa go do tego nie zobowiązuje. Trudno też przed zakupem psa ocenić, jaki będzie finalnie kontakt z hodowcą. Na starcie każdy jest idealny, bo zależy mu na sprzedaniu szczeniaka. A z czasem bywa różnie...
 13. Zastanawia mnie, jakie macie zapisy w umowie kupna-sprzedaży szczeniaka. Czy zapis, że samiec po zdobyciu uprawnień reproduktora może kryć tylko i wyłącznie za zgodą hodowcy, to norma? A zapis, że hodowca może kryć nieodpłatnie swoje suki (+ suki których jest współwłaścicielem) danym reproduktorem? Mimo, że sam hodowca nijak się do kariery wystawowej psa nie przyłożył, pies nie był też sprzedany na współwłasność. Jestem ciekawa, czy takie zapisy, to częste praktyki.
×
×
 • Create New...