Jump to content
Dogomania
 • Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Yavanna

Members
 • Content count

  129
 • Joined

 • Last visited

 1. Nugat

  Przepraszam, ale nie chcę tutaj więcej pisać. Nie jest lekko, w Sylwestra mieliśmy obchodzić roczek. :( Chcę zatrzymać sobie te najlepsze wspomnienia o Nugaciku.
 2. Nugat

  Został potrącony przez samochód przy lesie, jak mój mąż był z nim na spacerze. Jak dobiegłam do weterynarza, to już umierał. :(
 3. Nugat

  Tak, to prawda. :( Nugacika nie ma już z nami.
 4. Nugat

  Dziękuję, bardzo mi miło. :)
 5. Nugat

  Pozwólcie, że przedstawię Wam Nugacika, włoskiego bandytę, który skradł moje serce od pierwszego wejrzenia.
 6. Sama słodycz, czyli galeria Muffina. ;-)

  Bardzo Wam wszystkim dziękuję. :*   I kolejna porcja zdjęć, tym razem wrzosy.          
 7. Sama słodycz, czyli galeria Muffina. ;-)

  Dziękuję. :*
 8. Masz super psiaka, taki kochany pyszczek uśmiechnięty. <3
 9. Sama słodycz, czyli galeria Muffina. ;-)

         
 10. Sama słodycz, czyli galeria Muffina. ;-)

  Wieki nas tu nie było. Dolina Chochołowska jest otwarta dla psów. :) I w sezonie można ich tam spotkać całkiem sporo.   W tym roku też byliśmy w Tatrach, tym razem na krokusach.          
 11. Pytania na temat szczeniaczka rasy amstaff

  Hm... Erica, mój pies ma 1.5 roku i nadal śpi z nami. Możemy go co prawda wyrzucić z sypialni i nie będzie pisku, ale jeśli ma wybór to śpi z nami. Ot wydaje mi się, że tak mu jest po prostu milej.   Nie przekonuje mnie też to, że ktoś niby nie miał wcześniej kontaktu ze szczeniakiem, więc nie ogarnia co i jak. Jeśli autor nie ma pojęcia o psach, to zapewne w mediach słyszał o amstafach-mordercach. Skoro się zdecydował na taką rasę, to pewnie poczytał nieco i ogarnął, że nie jest to prawda. Idąc za ciosem warto było przeczytać choć jeden temat o wychowaniu szczeniaka... Bo poza nauką banalnych rzeczy jak czystość, czeka autora jeszcze szkolenie psa, który ma na tyle dużo siły, że jak zechce, to człowieka poważnie uszkodzi.
 12. Pytania na temat szczeniaczka rasy amstaff

  Yyy oddajecie psa, bo zostawiony sam nasikał na podłogę i nie cieszy się jak wychodzicie?   Co do oddania psa, jeśli faktycznie był z hodowli a nie z pseudo, to hodowca ma zawsze prawo pierwokupu i zanim się wrzuci ogłoszenie na stronę fundacji, to wypadałoby się z hodowcą skontaktować.
 13. Ja się o badania, rodowody i rodziców szczeniaków nie pytałam, to już wiedziałam ze strony hodowcy. Pytałam się za to o charaktery rodziców, powiedziałam czego od psa oczekuję etc. O cenę zapytałam w pierwszym telefonie, bo chciałam wiedzieć, ile mam kasy szykować. To pytanie wydaje mi się dość naturalne, zwłaszcza że rozbieżność cenowa między hodowlami jest spora, a na stronie hodowli można przeczytać prawie o wszystkim poza ceną szczeniaków.
 14. Zapisy w umowie sprzedaży szczeniaka

  Zgadzam się, że w idealnym świecie taka umowa jest OK. W tym mniej idealnym, hodowca może się cieszyć z osiągnięć wystawowych swojego szczeniaka (w końcu reklama dla hodowli), a później nie wyrazić zgody na żadne krycie bez podania przyczyny, bo umowa go do tego nie zobowiązuje.   Trudno też przed zakupem psa ocenić, jaki będzie finalnie kontakt z hodowcą.  Na starcie każdy jest idealny, bo zależy mu na sprzedaniu szczeniaka. A z czasem bywa różnie...
 15. Zastanawia mnie, jakie macie zapisy w umowie kupna-sprzedaży szczeniaka. Czy zapis, że samiec po zdobyciu uprawnień reproduktora może kryć tylko i wyłącznie za zgodą hodowcy, to norma? A zapis, że hodowca może kryć nieodpłatnie swoje suki (+ suki których jest współwłaścicielem) danym reproduktorem? Mimo, że sam hodowca nijak się do kariery wystawowej psa nie przyłożył, pies nie był też sprzedany na współwłasność.   Jestem ciekawa, czy takie zapisy, to częste praktyki.
×