Jump to content
Dogomania

Starsi państwo przygarnęli 18kotów i 5psów! Wieś ich wyklęła-MĘTKÓW C.D./fotki s.2i3


Ulaa

Recommended Posts

Karmy państwo dostali od nas suchej prawie 20 kg dla kotów i jeszcze więcej dla psów, a świeże kupują sami.
Pani mówiła, że wolą przeznaczyc pieniążki na pomoc dla Kajtusia, bo ich by na to nie było stac. Chyba, że coś zostanie, to rozdysponują sami dalej, oczywiście wszystko tutaj napiszemy. Poza tym w każdej chwili można zadzwonic i spytac o wszystko.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja też cały czas szykuję i chcę zorganizować odzież dla państwa,część już mam,dołoże leki i coś jeszcze.Szukam też okazji,żeby podać , a nie pocztą.Chwilę to potrwa ,ale będzie na pewno.Acha,mam jeszcze poduszki kołdry .

Link to comment
Share on other sites

Nie mieliśmy wczoraj prądu na całym osiedlu, więc nie miałam jak napisać "na gorąco" relacji.

Pani dr Violetta jest świetna i cieszę się, że ją poznaliśmy. Ma ogromną wiedzę i doświadczenie, a do tego poczucie humoru :)
Jednak Kajtusia choroba nie jest łatwa do zdiagnozowania, jak na tą chwilę, ponieważ ogromne dawki Encortonu i środki wspomagające, które obecnie dostaje, zaburzają faktyczny obraz.
Podejrzenie padło na [B]toczeń [/B]lub[B] pęcherzycę liściastą. [/B]Kajtuś miał pobraną zeskrobinę z noska i zbadaną pod mikroskopem. Nie ma śladu nużeńca ani grzybów i to pozytywna wiadomość.
Gorsza to [B]poważne zapalenie ucha[/B]. Pani dr stwierdziła, że gdyby nie Encorton, Kajtuś miałby jedną wielką pulsującą banię. Zapalenie ucha jest także związane z pęcherzycą.
Kajtek miał obcinane pazurki bardzo krótko i trzeba bardzo tego pilnować, bo [B]przy tej dolegliwości nerwy w pazurkach są bardzo wrażliwe i gdy tylko zaczynają stukać, pies rozgryza sobie paluszki[/B] i są one do amputacji, po kawałku, po jednym, aż łapka zostaje bez paluszków. P. Danusia się przeraziła, bo nie wiedziała, że to takie ważne.
Dowiedzieliśmy się też innych bardzo ważnych rzeczy. [B]Konieczna jest dieta.[/B] [B]Nie może jeść wogóle kurczaków, makaronu, pieczywa. Dozwolone są ryby, ryż, warzywa korzeniowe. Z suchych karm żadna na bazie kurczaka i pszenicy.
[/B]Kajtusia nie wolno także zabezpieczać Frontlinem ani Fiprexem. Najlepszy jest Advocate, ponieważ chroni on także przed roztoczami i innymi amatorami pęcherzy i narośli Kajtusia.

Leczenie na razie będzie diagnostyczne, aby dokładnie określić rodzaj choroby. Wówczas będzie można ustalić najlepsze leczenie właściwe...
Niestety nie da się zrezygnować z Encortonu (chyba, że zastrzyki za 450 zł :shake:).
Po trochu zmniejszana będzie jego dawka, przy jednoczesnym podawaniu Asiathiopryn (o ile dobrze przeczytałam receptę).
- osłonowo Ranigast
- do tego wit. PP i E
- kąpiele noska w Nizoralu i smarowanie go maścią propolisową (wszystko aby zlikwidować drobnoustroje).

P. Danusia dostała całą rozpiskę jak i co robić. Ma być w stałym kontakcie z panią dr. A kolejna wizyta za ok 3 tygodnie, aby sprawdzić efekty.
[U]
Rozliczenie:[/U]
- Za wizytę (łącznie z badaniem zeskrobin i podaniem Advocate) zapłaciliśmy 85zł.
- Propolis maść: 8,70
- Nizoral 4 saszetki: 12,30
- 1 kg ryb mrożonych: 11,99
Razem 117,99

Koniecznie trzeba Kajtusiowi wykupić te recepty. Monikusf, czy miałabyś możliwość jakoś je załatwić ;), aby wyszło taniej? Zaraz zeskanuję co na nich jest.

Dodam jeszcze, Kajtuś waży 26 kg, a powinien ok 14. Wszystko przez Enocrton, który powoduje szaleństwa z tarczycą, a znaczenie ma także pora roku (nie umiem tego powtórzyć, w każdym razie Kajtek ma pecha, że musi teraz dostawać Encorton).
Pani dr przekazała nam tyle informacji, że nie byliśmy w stanie wszystkiego spamiętać :razz: Najważniejsze, że wie, jak leczyć tą chorobę. Okazało się, że dużo leków i kuracji zastosowanych do tej pory było wręcz szkodliwych :-( Np. podawanie wit. A - na dłuższą metę prowadziłoby do nasilenia objawów.

[B]Pani bardzo bardzo wszystkim dziękuje. Ze łzami w oczach się z nami żegnała i prosiła, żeby wszystkich Was uściskać (ciekawe jak ;) ) i podziękować z całego serca!

Bardzo dziękuje [I]komuś[/I] także za paczkę ze żwirkami i kocią karmą!!!

Pozdrowienia dla pani, która dzwoniła[/B] :cool3:

Link to comment
Share on other sites

to świetnie,że jeszcze nie wymarł ród mądrych wetów :evil_lol:.Spytajcie o Metypred zamiast Encortonu,daje mniej działań niepożądanych.
Dzisiaj miałam dostawę pięknych ciuchów dla państwa.Dla pana sweter,koszule,spodnie,dla pani żakiety oprócz tego co już mamzgromadzone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']to świetnie,że jeszcze nie wymarł ród mądrych wetów :evil_lol:.Spytajcie o Metypred zamiast Encortonu,daje mniej działań niepożądanych.
Dzisiaj miałam dostawę pięknych ciuchów dla państwa.Dla pana sweter,koszule,spodnie,dla pani żakiety oprócz tego co już mamzgromadzone.[/quote]

W tej chwili nic nie może zastąpić Enocortonu, dopytaliśmy o to dokładnie. Dawka będzie zmniejszana przy jednoczesnym podawaniu As... (tego co pisałam wcześniej) i jak organizm dobrze zareaguje, to być może sam As... + środki wspomagające i dieta wystarczą.

Link to comment
Share on other sites

Postaramy sie odwiedzic Kajtusia w poniedzialek bo jedziemy w tamtym kierunku. Z[SIZE=4][B] 260 zl.[/B][/SIZE] jakie do tej pory uzbieralismy dla panstwa po odjeciu wydadkow [SIZE=4][B]117,99[/B] [SIZE=2]z postu 131, minus zwirek za [B]13,96 zl.[/B] zostalo [/SIZE] [B]128,05 zl.[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Odebrałam z apteki:
- vit. E kaps: 8,15
- vit. PP tabl: 1,62
- Ranigast tabl: 6,65
- Encorton tabl:8,24
- Azathioprine tabl. 22,14

Razem: 43,74

To wszystkie leki potrzebne Kajtusiowi. Zawieziemy je w poniedziałek razem ze żwirkiem. I pozostanie nam już tylko czekać na efekty i mieć nadzieję, że będą.
W dalszym ciągu prosimy o wpłaty, zwłaszcza na dalsze leczenie malucha. Kasiorka szybko topnieje, a szkoda przerywać zaczęte leczenie.

Link to comment
Share on other sites

Zebrałam juz sporą ilość porządnej odzieży dla państwa,jest też kołdra i poduszka z wełny.Teraz wyjeżdżam na tydzień,ale mam już prawie obstalowany transport samochodem.Niestety,bedzie mozliwy za 3 - 4 tygodnie.Najwyżej jeszcze coś uzbieram:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Dla jasnosci sytuacji saldo na chwile obecna dla panstwa z Metkowa wynosi:[SIZE=4][B] 84,32 zl. [/B][/SIZE][/quote]

o kurcze... To nawet na biopsję wycinka skóry nie wystarczy. A taki ma byc następny etap diagnozy...

Trzeba pomyślec chyba o jakimś bazarku.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byłyśmy u państwa. Zawiozłyśmy żwirek i leki dla Kajtusia.

Jego nosek wygląda dużo lepiej :multi: Hanek zrobiła fotki.
Niestety trudno utrzymać jego dietę, on nie może żadnej suchej karmy na bazie kurczaka, a innej państwo nie mają. Dostaje więc tylko ryż, warzywa i ryby.

Czy jest jakaś niedroga karma dla alergików? Myślałam o Acanie na bazie ziemniaków i łososia. Musimy zrobić na ten cel bazarek.

Aha i Haneczek ma fotki Kajtusia z lepszym noskiem :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorija']A czy karma na bazie jagnięciny? Nie taka specjalistyczna dla alergików ale "normalna"?[/quote]

Tak, tylko nie może zawierać pszenicy ani zbóż. Pisałam o tym wcześniej, teraz zapomniałam dodać.
Kajtuś nie może jeść np żadnego pieczywa, makaronu itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...