Jump to content
Dogomania

Starsi państwo przygarnęli 18kotów i 5psów! Wieś ich wyklęła-MĘTKÓW C.D./fotki s.2i3


Ulaa

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

TZmestudio dobrze piszesz.
Dla zwierzaków najlepiej kupić karmę wysyłkowo za zebrane przez nas pieniądze.ALe ludziom pewnie tez trzeba pomóc, bo przecież za mniej niż 1000 zł nie da się wyżyć łącznie z lekami dla 2.osób.
Mogę wpłacić jednorazowo pieniądze ,a potem co miesiąc np.20 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']TZmestudio dobrze piszesz.
Dla zwierzaków najlepiej kupić karmę wysyłkowo za zebrane przez nas pieniądze.ALe ludziom pewnie tez trzeba pomóc, bo przecież za mniej niż 1000 zł nie da się wyżyć łącznie z lekami dla 2.osób.
Mogę wpłacić jednorazowo pieniądze ,a potem co miesiąc np.20 zł.[/QUOTE]
Aby coś zacząć potrzebny jest skarbnik.

TZmestudio

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Tak sobie siedzę w pracy i myślę...
Pamiętam czasy (bardzo nieodległe) kiedy nie mieliśmy pieniędzy. Nikomu nie życzę chwili kiedy trzeba podjąć decyzję na co przeznaczyć tysiąc złotych mając do utrzymania trzy osoby, dom, zwierzęta,.... Kto choć raz przez to przeszedł wie o czym piszę ....

Państwo mają w tej chwili z tego co czytam mniej niż tysiąc złotych. I mają najpierw zakupić karmę a potem po jakimś czasie dostaną zwrot. I oczywiście muszą to kupić w zadupiu (przepraszam za dosadność) gdzie pewnie nawet dobrego sklepu spożywczego nie ma. To się nie da. To nie jest możliwe. Nie mówiąc o tym że wydatków na juz jest więcej niż pieniędzy.

Szkoda mi takich ludzi bo oni patrzą w oczy tych zwierząt kilka razy dziennie wiedząc że nie są w stanie kupić/załatwić im jedzenia.

Pamiętam też że w tamtych czasach staraliśmy się zachować resztki dumy i niezależności.... nie umieliśmy prosić o pomoc. Wstyd nam było.
Myślę, że takim ludziom jesteśmy winni pomoc. Zrobiłem małe zamówienie aby mogli trochę odsapnąć, jak się kurier pospieszy to w ciągu dwóch dni powinien dowieźć. Niestety w tej chwili tylko tyle mogę zrobić.

A Wy cioteczki ustalcie kto będzie skarbnikiem im. Mętków i niech wpływają do niej już złocisze na zakup karmy z góry. Jest już spora grupka na tym wątku więc i szansa na pomoc jest spora. Nie mam nic przeciwko aby skarbnikiem została osoba najbliżej znająca sprawę :-) To tylko propozycja.

TZmestudio[/QUOTE]

Tez bardzo chcialabym pomoc, ale zeby skutecznie pomagac trzeba znac potrzeby tych Panstwa, mysle,ze nowy wątek by to bardzo ulatwil.
Czy ktos mozw mi wyslac na pw adres i nr tel do Panstwa M.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Tez bardzo chcialabym pomoc, ale zeby skutecznie pomagac trzeba znac potrzeby tych Panstwa, mysle,ze nowy wątek by to bardzo ulatwil.
Czy ktos mozw mi wyslac na pw adres i nr tel do Panstwa M.[/QUOTE]

Już przesyłam Elu.
I czekam na nowy wątek żeby była jasność tematu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gusiaczek']Za tydzień otwieram bazarek - część ew. dochodu od początku była zaplanowana dla Was.[/QUOTE]

Gusiaczek tylko pamiętaj, ze bazarek musi byc na zwierzaki, nie na ludzi
na karmę, na weta
na cokolwiek ale na zwierzaki

:)

edit.
nie ma mnie tutaj, może nie powinnam się wtrącać ale wydaje mi się, że nowy watek rozjaśniłby sprawę
sama prowadzialam/prowadzę jeden zagmatwany watek i chyba nikt się w nim nie orientował
łącznie ze mną ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']

:)

edit.
nie ma mnie tutaj, może nie powinnam się wtrącać ale wydaje mi się, że nowy watek rozjaśniłby sprawę
sama prowadzialam/prowadzę jeden zagmatwany watek i chyba nikt się w nim nie orientował
łącznie ze mną ;)[/QUOTE]

Właśnie też tak uważam, nowy wątek z informacją skąd wzięły się problemy lub odnośnikiem do tego wątku jako początku sprawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Javena z nimi się dobrze zna i utrzymuje stały kontakt.

Jutro też powinna przyjechać paczka od TZ-a mojego.[/QUOTE]

Dzwoniłam wczoraj wieczorem ,powiadomiłam o paczkach. Myśle własnie ,zeby napisać do moderatora ,czy można załozyć nowy wątek jakby cd. starego. Niestety zdjęć narazie mieć nie będę ,bo nie mam czym dojechac .Mój tz jest chory ,ja nie mam prawa jazdy. Podałam nr tel do Państwa K,niektórym osobom ,może ktoś bedzie chciał sie cos wiecej dowiedzieć.

Nie jest dobrze. Najstarsza kotka ,ma już chyba demencje starczą,bo szafe ,czy zlew bierze za kuwetę. Podkładają ceratki na szafę ,żeby w srodku nie przemakało. Problemy tez sa z pieskiem znajdką ,ma chyba cos z pęcherzem,albo prostatą .Woła na dwór co godzine ,dwie i trzeba się ubierać i wychodzić. Nie jest lekko . Weterynarz wie ,ze zajmują sie zwierzakami znalezionymi ,czasem daje jakiś upust ,ale nie bedzie ciągle leczył na krechę. Jeśli chodzi o leki dla Kajtka ,to są one wypisywane przez lekarza. Zimą nie podają ,jedynie od wiosny do jesieni.Pęcherze ujawniają sie pod wpływem słońca. Nie dawali mu szans na dłuzsze życie ,a on żyje wbrew wszystkiemu.

Myśle że padła dobra propozycja,żeby zbierać na karmę i bezpośrednio wysyłac kurierem. Ja mogłabym zbierać pieniażki ,mam konto założone specjalnie na cele dogomanii. Jest jednak problem .nigdy nie zamawiałam przez internet kurierem i nie wiem, jak sie to robi.Ktoś musiałby mnie poinstruować:)

Jak dowiem się coś od moderatora ,bedzie nowy wątek ,to postaram sie o jakis dojazd do Państwa K.Porobie zdjecia ,żeby było na bieżąco.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Javena']Dzwoniłam wczoraj wieczorem ,powiadomiłam o paczkach. Myśle własnie ,zeby napisać do moderatora ,czy można załozyć nowy wątek jakby cd. starego. Niestety zdjęć narazie mieć nie będę ,bo nie mam czym dojechac .Mój tz jest chory ,ja nie mam prawa jazdy. Podałam nr tel do Państwa K,niektórym osobom ,może ktoś bedzie chciał sie cos wiecej dowiedzieć.

Nie jest dobrze. Najstarsza kotka ,ma już chyba demencje starczą,bo szafe ,czy zlew bierze za kuwetę. Podkładają ceratki na szafę ,żeby w srodku nie przemakało. Problemy tez sa z pieskiem znajdką ,ma chyba cos z pęcherzem,albo prostatą .Woła na dwór co godzine ,dwie i trzeba się ubierać i wychodzić. Nie jest lekko . Weterynarz wie ,ze zajmują sie zwierzakami znalezionymi ,czasem daje jakiś upust ,ale nie bedzie ciągle leczył na krechę. Jeśli chodzi o leki dla Kajtka ,to są one wypisywane przez lekarza. Zimą nie podają ,jedynie od wiosny do jesieni.Pęcherze ujawniają sie pod wpływem słońca. Nie dawali mu szans na dłuzsze życie ,a on żyje wbrew wszystkiemu.

Myśle że padła dobra propozycja,żeby zbierać na karmę i bezpośrednio wysyłac kurierem. Ja mogłabym zbierać pieniażki ,mam konto założone specjalnie na cele dogomanii. Jest jednak problem .nigdy nie zamawiałam przez internet kurierem i nie wiem, jak sie to robi.Ktoś musiałby mnie poinstruować:)

Jak dowiem się coś od moderatora ,bedzie nowy wątek ,to postaram sie o jakis dojazd do Państwa K.Porobie zdjecia ,żeby było na bieżąco.[/QUOTE]

ja tak zawsze zamawiam, nawet przed chwilą zamówiłam karme dla psów z interwencji w Kamiennej Górze
wystarczy sie zarejestwować i zamawianie nie jest problemem nawet dla takich niezbyt doświadczonych osób, jak ja :)
jeśli adres do wysyłki jest inny, niż zamawiającego - zawsze jest opcja podania go
zamawiam w sklepie wysyłkowym "zooexpress", ale "Krakvet" też ma chyba taką opcję, jakby potrzebna była pomoc - jestem do dyspozycji

Link to comment
Share on other sites

Ale tu nie ma o co pytać moderatora. Zakłada się nowy wątek jako część II z odnośnikiem w pierwszym poście do części I, a tu jako ostatni post zamieszcza się link do części II wątku, a moderator zamknie wątek - o to trzeba go poprosić.
Szkoda czasu, naprawdę.
Wątek trzeba podzielić dla jasności obecnej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Świetnie kochana cioteczko dziekujemy za szczegółowe informacje co do zdjęć spokojne poczekamy. Czyli skarbnika juz mamy tak myślę ja. :loveu: swietny skarbnik. Co do nowega watku tak bedzie najlepiej jeszcze nie ma watku nowego a juz idzie w strone jasnosci wszystko. Co do sun no nie ciekawie to wygląda. Powiem wam Cioteczki że trzeba do weta niestety. Moja młoda kotka, która zawsze woła na ogórd ma takie wpadki z umywalką myśli że to kuwetka. albo próbuje na wc ale to dłuzsza bajka :roll:. Cioteczka czekamy na nowy wątek. Wyjasniłabym ,,nigdy nie zamawiałam przez internet kurierem i nie wiem, jak sie to robi'' ale tez jestem w tym ciemna :oops:.

Link to comment
Share on other sites

[B]DZIEKUJE WSZYSTKIM ,ZE TAK LICZNIE ŻEŚCIE SIĘ ZEBRALI Z CHĘCIĄ POMOCY.

Tam we wsi spotykają sie tylko z krytyką ,wyśmiewaniem, a oni kochają zwierzaki ponad wszystko. Duzo by opowiadać ilu zwierzakom pomogli i nikt o tym nie wie. Na własną rękę ,poprzez rodzine ,znajomych z Krakowa szukali domów.

[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Ale tu nie ma o co pytać moderatora. Zakłada się nowy wątek jako część II z odnośnikiem w pierwszym poście do części I, a tu jako ostatni post zamieszcza się link do części II wątku, a moderator zamknie wątek - o to trzeba go poprosić.
Szkoda czasu, naprawdę.
Wątek trzeba podzielić dla jasności obecnej sytuacji.[/QUOTE]
Tak myslisz? To zacznę działac. Zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Javena']Tak myslisz? To zacznę działac. Zobaczymy.[/QUOTE]

Tak uważam, moderatora trzeba poprosić o zamknięcie tego wątku po umieszczeniu odnośnika do części II.
Najważniejsza jest przejrzystość wątku i jasność sytuacji, tu tego od dawna nie ma, a nikt nie będzie szukał informacji o bieżącej sytuacji gdzieś tam.
Zakładaj kochana, a potem prośba do moderatora z krótkim wytłumaczeniem o co nam chodzi.
Jak kogoś mod pogoni to mnie za podjudzanie:-).

A, zarezerwuj tam kilka postów sobie do rozliczeń,zdjęć i takich tam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...