Jump to content
Dogomania

Darling czy chappi


ZUZANNA11

Recommended Posts

[quote name='ZUZANNA11']Wiecie,ja nie kupuje tych mniej lepszych karm bo u nas w pobliżu zbytnio nie można ich kupić.[/quote]

Jakich mniej lepszych karm? O co ci chodzi?

wiesz u mnie w sklepach to też samo chappi, pedigree i inne świństwa, ale zamawiam mojemu psu karmę przez internet. A jak już nie chcesz zamawiać przez neta to gotuj psu

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koleżanka z pracy ostatnio z Ariona zeszła na Chappi dla swojej goldenki. Skończyło się na antybiotyku i kilkumiesięcznej kuracji, tak psa uczuliło... A co najgorsze, pies się jakoś od karmy uzależnił i nic innego do pyska wziąć nie chciał.
Więc albo kupować lepsze albo gotować samemu. I już.

Link to comment
Share on other sites

Do hipermaketowych karm produkowanych w Master Food w Polsce,dodawane są resztki czekolady z innych taśm (mars ,snickers
ta sama fabryka na tym samym terenie!)Kożuszki Parcel
Czekolada na psa działa jak narkotyk na człowieka-uzależnia a w większych dawkach może doprowadzić do śmierci.Karmy hipermarketowe to :Help_2:Wet już czeka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikki']No, ale z jednej strony niektórzy ludzie sami jakieś śmieci kupują w hipermarkecie dla siebie do jedzenia, to psu bedą kupować cos lepszego? sami sie zastanówcie[/quote]

To już inna sprawa. Inaczej to wygląda jeśli ktoś jest świadom, że dana karma to syf i kupuje to swojemu psu. Dużo osób po prostu nabiera się na fajne reklamy, czy ładne opakowania i raczej nie patrzy na skład, a jak jeszcze psu smakuje to na pewno karma musi być dobra :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikki']No, ale z jednej strony niektórzy ludzie sami jakieś śmieci kupują w hipermarkecie dla siebie do jedzenia, to psu bedą kupować cos lepszego? sami sie zastanówcie[/QUOTE]

Ano właśnie. Tylko że to wybór człowieka, jesli chce żywić się zupkami z proszku. Pies nie ma możliwości wyboru.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj w Warszawie,na jednym z osiedlowych bazarów,sprzedawał facet karmę Frykas,15 kg 40zł kolejka stała do niego.Przeczytałem skład i:crazyeye:chemia chemią pogania,odpady poubojowe,odpady z roślin,odpady z warzyw,dawkowanie dla psa np 50 kg 1000dkg!!!!Do tego miał suche wypełniacze kurcze ale ludzie są beznadziejni i kupują takie g..no!!!!Już lepiej gotowac samemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocker']BUAHAHHAA !!! ale karmy!! ja ci radze nie przechodź na pedigree bo cie tu pozabijają :D:D a tak do rzeczy to najlepiej bedzie jak przejdziesz z tych syfow na np: purina pro plan, eukanuba lub inne "z leprzej polki" karmy[/quote]
Temat zywienia na forum to dosc burzliwa sprawa, mnie szczerze chce sie smiac jak to czytam, jesli pies je chappi to mam to w nosie niech sobie go je, lepiej aby mial co kolwiek niz mialby glodowac :roll: mozna ew. doradzic ;) i po to jest forum..

Gdy usiadomiono mnie ze chappi to nie jest nic dobrego przestalam kupowac to psu, przeszlismy na rozne karmy royal, bosch, brit i wielu nazw juz nie pamietam, najczesciej pies i tak jadl gotowane nie koniecznie stworzone dla niego, po bricie np. ma biegunke wystarczy ze zje kilka chrupek i koniec mieszkanie obesra** :/ nie kazda karma sluzy kazdemu psu nawet jesli jest dobra..


[quote name='deusdeus']Koleżanka z pracy ostatnio z Ariona zeszła na Chappi dla swojej goldenki. Skończyło się na antybiotyku i kilkumiesięcznej kuracji, tak psa uczuliło... A co najgorsze, pies się jakoś od karmy uzależnił i nic innego do pyska wziąć nie chciał.
Więc albo kupować lepsze albo gotować samemu. I już.[/quote]
Pies mial pecha.. karma uczulila, a myslisz ze te dobre karmy nie uczulaja? :roll: malo czytalas jesli tak sadzisz ...

Psa zostawilam rodzica, z kublem karmy, 6 miesiecy to dla starego psa bardzo szybki okres stazenia sie, juz nie przyswaja wszystkiego, juz nie je tego co kiedys, mama zaczela mu kupowac saszetki z pedigree bo tylko to chcial jesc i nic mu po tym nie bylo, przyjechalam do Polski na wakacje kupilam psu puszki z belcando, i poki co jest na tym, tez mu nic po nich nie ma, tylko zwiekszyl mu sie o wiele apetyt i nie da sie od psa odpedzic co doprowadza wszystkich do szalenstwa :shake: i mama jakos nie chce slyszec o innych puszkach, bo po pedigree chociaz nie chodzi za kazdym, nie gryzie, nie lapie za spodnie, nie piszczy i nie skacze jak namolny wariat... :shake: nie wiem o co chodzi, ale linczowac mamy nie bede, nie bede namawiac do probowania czegos innego, bo tak czy siak trzeba po nim juz sprzatac w domu, a po biegunce raczej nikt by nie mial na to ochoty... wystarcza normalne koopy i siuski... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Chappi czy Darling -pojedynek gigantów.

Proszę ,nie piszcie,że po tych gównia..ch karmach pies czuje się dobrze,i żyje.to po prostu skandal i tyle:shake:

Nikt się nie zastanawia,jaki by był szczęśliwy i zdrowszy gdyby jadł coś lepszego,i bez chemi,i żyłby kilka lat dłużej!!!!

Z jednym się zgodzę,lepiej żeby jadł karmy świecące(hipermarketowe) niż miałby być głodny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ZUZANNA11']Wiecie,ja nie kupuje tych mniej lepszych karm bo u nas w pobliżu zbytnio nie można ich kupić.Byłam w kilku zoologicznych to był Royal Canin, Friskies,Darling i Chappi , i tyle.Myślałam o RC ale sprzedawca sprzedaje tylko na kilogramy i się zupełnie nie opłaca, a po Darlinga to idę do marketu i kupuje cały worek.Wiem ze można zamawiać przez internet ale moi rodzoce nie mają zaufania do sklepów internetowych...[/quote]

Hm, skąd ja to znam :roll: Spytaj się sprzedawcy, czy może sprowadzić RC pakowane w workach. Przy okazji zakup będzie pewniejszy, ponieważ w zoologach czesto zdarza się że do tych lepszych dosypują coś typu Pedigree - ja się o tym przekonałam właśnie przy zakupie RC. Teraz mam jeden zaufany zoologiczny, w którym kupuję już ok. 3 lat, sprzedawczyni mnie zna i wiem, że do karmy nie ma niczego dosypanego, często dostaje jakieś gratisy typu próbki czy psie ciasteczka (a czasami i plakaty z psami :lol:). Zostaje tylko problem, że jak zamówisz cały worek, a pies nie będzie chciał jeść RC, to wtedy wydasz kasę na nic. Ale i na to jest rada - możesz napisać do konkretnej firmy o przysłanie darmowych próbek, np. e-mail do Royala - [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] . W wiadomości musisz napisać o wieku, wadze, wzroście i rasie psa.

Link to comment
Share on other sites

Ciotki, już spokój !

Przeszłam na gotowane, do tego witaminki i jest jak najbardziej wszytko "okej". Sama doszłam do tego, że te karmy to świnstwo. Karmę (Brit) mam w "awaryjnych" sytuacjach.

Naprawdę, ten wątek napisłam jak byłam "zielona" w sprawach psich. :roll: Teraz dokształacam się i wiem zdecydowanie więcej o żywieniu i pielęgnacji psów. :p

Jeśli ten wątek ma służyć obrzucaniu mnie błotem :roll:, to prosze o zamknięcie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='ZUZANNA11']Ciotki, już spokój !

Przeszłam na gotowane, do tego witaminki i jest jak najbardziej wszytko "okej". Sama doszłam do tego, że te karmy to świnstwo. Karmę (Brit) mam w "awaryjnych" sytuacjach.

Naprawdę, ten wątek napisłam jak byłam "zielona" w sprawach psich. :roll: Teraz dokształacam się i wiem zdecydowanie więcej o żywieniu i pielęgnacji psów. :p

Jeśli ten wątek ma służyć obrzucaniu mnie błotem :roll:, to prosze o zamknięcie.[/quote]

jeszcze słówko przed zamknięciem: super, że przeszłaś na gotowane:multi:
Marketówki nie są najlepsze dla psów, to pasci..

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

w zwiazku z wyjazdem rodzicow i skonczeniem sie wszelkich dostepnych srodkow pienieznych, bylam zmuszona kupic mojemu psu Darling i pierwsze co mnie uderzylo to sztucznie wygladajaca [B]rozno kolorowa[/B] karma. Po jaka cholere barwic karme??!! :-o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

a ja temacik odświeżę, żeby nie zakładać na kilka postów nowego. Mam dwa duże psy, berneńczyka i pireneja (mieszańca), nie mieszkam z nimi (wychowuje i karmi je dziadek). Psiaki mieszkają na dworze. Psiaki jedzą głównie gotowane, jednak dziadek zaczął jakiś czas temu kupować im karmę, daje ją co dwa dni. Jak to dziadek, starsza data uważa "że karma jest jak leki, przecież można ten sam lek kupić dużo taniej a działa tak samo, tak samo jest z karmą, przecież czym różni się ta za 10 zł i ta za 4..." i tak dalej, więc dziadek notorycznie kupował psom chapi (najtańsze co jest u mnie w sklepie). Ja jako że w domu bywam raz na tydzień, za każdym razem oczywiście awantura, długie rozmmowy, próby przekonania dziadka, nakłanianie mamy (mieszka z dziadkiem) żeby przetłumaczyła dziadkowi, nawet sami kupowaliśmy karmy żeby dziadek nie musiał. Pierwszą karmę kupiłem acanę, jednak worek poszedł w mig, nikt mnie nie poinformował i psy znów wróciły na chappi. A bez sensu, bo tylko pieniądze poszły w błoto. Później pirenej wsówał acane seniora (bo ma już 8 lat) a berneńczyk dog chowa adulta. Aktualnie, po zjedzeniu kilka kilo chappi dziadek chyba przez moje awantury zmądrzał i sam osobiście, bez mojej wiedzy pojechał do sklepu i wybrał 3 kilo dogchowa. już sukces, bo sam wybierał i nikt mu nie pomagał.

Moje pytanie jest, co polecacie z niższej półki dla Berneńczyka, ma nieco ponad rok, aktualnie jest nawet troszkę spasiony (bo dziadek "ale jak tak tylko taki kubek karmy na dzień, przecież to mało.." ale już nad tym pracuję), ale odchudzać go narazie nie trzeba, trochę go poganiam po sesji, pozatym na zimę i mrozy mu się przyda.

Co polecacie z tańszych karm, ja wiele nie znam, Dog Chow, Brita, Bosch, Arion (trochę już drogo), NUTRA NUGGETS, BELCANDO nie wiem co tam jeszcze jest, wchodzą w grę tylko duże worki, najlepiej jak za 30 kilo do 200zł (mówę o cenach z allegro). Wiem że to mało, ale nie mamy funduszy, żeby leciały oba na acanie (pirenej jje acane senior razem z jamnikiem, więc jeszcze da radę), więc coś tak do 100 zeta za worek ok 15kg.

Link to comment
Share on other sites

a próbowałeś na surowym mięchu???? To znaczy mięcho, gnaty - np kurze lapki, kurze korpusy (tzw porcje rosołowe), gnaty z lopatki, nóżki świnskie itd. Cena tego wacha się od 1zl do 3 zł za kilo. Moje psy tak jedzą już ponad rok. Nie gotuję im, bo nie lubię i one też nie lubią gotowanego. Suche jedza jak już nie ma surowego od kilku dni, ostatecznie zjedzą z konserwy - jak jesteśmy na wyjeździe, bo przecież surowego mięcha nie będę targać w plecaku w lecie zwłaszcza...
mam labradory. Koszt utrzymania jednego psa to wydatek 30-40 zł na miesiąc.
A jeśli chcesz karmić suchymi to poszukaj karmy Bewi Dog (ja karmiłam kiedyś swoje Sportem - bardzo kaloryczna, nie dużo się daje). Raczej u dystrybutorów, bo chyba w sklepach tego nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Nutra nuggets jest super,wychowałam nowofundlanda bez zadnych problemów na tej karmie,najbardziej kochał czarną,wolał niż mięcho i wszystko inne.I wyglądał bardzo fajnie.Napewno wygodniej jest karmić suchym niz gotować,a te chrupki mam sprawdzone na właśnie dużych psach.Dawałam też zieloną i niebieską.Polecam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

powiem szczerze że jestem w szoku, byłam na szkoleniu z psem, było tam wiele osób znających sie na psach, między innymi ludzie z hodowli, policjanci przewodnicy psów no i ten który szkoli razem z tymi policjantami psy. Wszyscy z tych trochę tańszych karm polecali nam DARLINGI, to naprawde nie byli zwykli posiadacze psiaków tylko policjanci którzy od lat są przewodnikami i właściciele z hodowli... mój psiak akurat jest głównie na gotowanym, suche ma tak jakby chciała coś przekąsić ale malamut i sznaucer u rodziców wcinają Darlingi od dawna i szczerze mówiąc nie mamy z nimi żadnych problemów, jeżdżą regularnie do weterynarza i wszystko jest oki, o chappi i pedigri słyszałam że to wielki szajs i jedyne co robi z psami to uzależnia, ale darlingi każdy wychwalał, naprawde wielki SZOK

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...