Jump to content
Dogomania

Darling czy chappi


ZUZANNA11

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ZUZANNA11']Przez jakiś czas karmiłam moje psiury Chappi...lecz ostatnio przeszłam na Darling...po Darlingu pieski mają super lśniącą sierść...i wogóle super.Po Chappi nie było takich efektów.

Co wy myślicie o tych karmach ? :)

Która waszym zdaniem lepsza ?[/quote] Jedna drugiej warta nie polcam wszystkie marketowki syf jak juz z puriny to Purina Proplan.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, pozostaje mi tylko zgodzić się z powyższymi opiniami. Przeczytaj skład obu tych karm i porównaj to ze składnikami posiłków, które byś sama dla psa gotowała. Taki posiłek to mięso, ryż (lub inny wypełniacz), warzywa, witaminki itp. A chappi? Sprawdź sama.
Sugeruję przerzucić się na jakąś karmę z wyższej półki. Wcale nie oznacza to dużo większych wydatków.
Np. karmiąc psa o wadze 15kg Britem w ciągu miesiąca wydamy tylko o 1,20zł więcej niż karmiąc psa Chappie. Takie są różnice w dawkowaniu. 15kg Brita na allegro kosztuje z dostawą do domu poniżej 100zł.
A skład Brita:
[U]mięso drobiowe (min. 35 %)[/U], ryż, kukurydza, pszenica, pulpa buraczana, drożdże, tłuszcz drobiowy, olej z łososia, minerały, glukozamina, siarczan chondroityny, DL-metionina, L-lizyna, miedziowy siarczan pięciowodny (CuSO4 x 5H2O), witamina A, witamina D3, witamina E.

I teraz porównaj to z chappie.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z powyższym. Żadną z tych karm nigdy nie karmiłabym mojego psa.

[quote name='cocker']BUAHAHHAA !!! ale karmy!! ja ci radze nie przechodź na pedigree bo cie tu pozabijają :D:D a tak do rzeczy to najlepiej bedzie jak przejdziesz z tych syfow na np: purina pro plan, eukanuba lub inne "z leprzej polki" karmy[/QUOTE]

Nie trzeba od razu polecać najdroższych. Nie każdego na nie stać. Ja poleciłabym np. Brita. Sama karmię swojego psa Acaną i jestem bardzo zadowolona. Na pewno nie jest gorzej niż na Eukanubie.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Są karmy w podobnych cenach w przeliczeniu na kg, a o wiele lepsze bo przynajmniej mięsne ;) np. wspomniane Brit, Arion.

Poszperaj na necie po sklepach, znajdziesz karmy z opisami. Porównaj składy i ceny, dawkowanie. Przelicz.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie,ja nie kupuje tych mniej lepszych karm bo u nas w pobliżu zbytnio nie można ich kupić.Byłam w kilku zoologicznych to był Royal Canin, Friskies,Darling i Chappi , i tyle.Myślałam o RC ale sprzedawca sprzedaje tylko na kilogramy i się zupełnie nie opłaca, a po Darlinga to idę do marketu i kupuje cały worek.Wiem ze można zamawiać przez internet ale moi rodzoce nie mają zaufania do sklepów internetowych...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ZUZANNA11']Wiecie,ja nie kupuje tych mniej lepszych karm bo u nas w pobliżu zbytnio nie można ich kupić.Byłam w kilku zoologicznych to był Royal Canin, Friskies,Darling i Chappi , i tyle.Myślałam o RC ale sprzedawca sprzedaje tylko na kilogramy i się zupełnie nie opłaca, a po Darlinga to idę do marketu i kupuje cały worek.Wiem ze można zamawiać przez internet ale moi rodzoce nie mają zaufania do sklepów internetowych...[/QUOTE]

1. Poproś sprzedawcę w zoologiku o przywiezienie worka np. Brita. Z tym, że pewnie wyniesie to drożej niż w sklepie internetowym.

2. Poproś o opinię dogomaniaków na temat zamówień internetowych i daj do przeczytania rodzicom. Ja od siebie mogę napisać, że zamawiałam na Telekarmie i na Krakvecie i zawsze byłam zadowolona. Zapłacić można przy odbiorze, więc nie płaci się wcześniej "w ciemno". Dostawa pod same drzwi. Kurier zazwyczaj dzwoni przed dostarczeniem, żeby upewnić się, że ktoś jest w domu. Na telekarmie bywało, że karmę miałam już na drugi dzień po złożeniu zamówienia.

3. Jeśli rodzice się nie zgodzą, sama możesz odłożyć pieniądze i zamówić pierwszy worek. Wtedy zobaczą, że wszystko jest bez problemów. Ja tak zrobiłam i podziałało.

Link to comment
Share on other sites

Polecam [URL]http://www.grandecane.pl/[/URL]

tanio, szybko, darmowa dostawa worków 15kg również "za pobraniem" więc niczym nie ryzykujesz - zamawiasz przez neta, czekasz, a płacisz za karmę dopiero kurierowi przy odbiorze.

np. [URL]http://www.grandecane.pl/product_info.php?manufacturers_id=24&products_id=224[/URL]

całkiem niezła karma i raczej niedroga

Link to comment
Share on other sites

Tak, Brita mogę polecić z czystym sumieniem, jest bardzo wydajny, dawkowanie o połowę mniejsze niż marketówek.

[url]http://www.telekarma.pl/index.php[/url] Ja zamawiam w telekarmie, jak zamówisz do 15 to dostawa już na drugi dzień.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście zgadzam się z resztą wypowiadających się tu Dogomaniaków ;) Żadna z karm marketowych nie jest dobra! Czy to Darling, czy Pedigree, czy jakakolwiek tego typu karma, produkowana jest w wielkich nakładach, z jak najtańszych surowców i na dodatek to czysta chemia! :crazyeye:

Dogomaniacy! Pamiętajmy o drugim rozwiązaniu sytuacji :p A może warto karmić psiaki pożywieniem naturalnym? Wcale nie jest drogo (co prawda roboty trochę jest, ale przecież liczy się dobro psiaków ;)).

[B]Zuzanna11:[/B] Oczywiście musiałabyś zdobyć dużo wiedzy, by samemu skomponować dobrze zbilansowany posiłek (możesz więc udać się z pomocą do weterynarza lub specjalisty w dziedzinie żywienia psów) ;)

PS: Z karm suchych nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale wg mnie godna polecenia jest Acana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GATUSO']Bardzo dobry stosunek jakości do ceny ma Brit Premium.O marketowych nie wspominam.Tak jak napisał Krzych ,ogromnym błędem jest stawianie np ARIONA Premium z Darlingiem na jednym poziomie:shake:.
Te karmy dzieli milion lat świetlnych![/quote]
Patrząc na skład to Arion wcale dużo lepszy od marketówek nie jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Squ']Patrząc na skład to Arion wcale dużo lepszy od marketówek nie jest...[/quote]

Jest lepszy, głównie: ma więcej mięsa.

Ja bym tak ustawiła wymieniane tu karmy:

pedigree = darling < arion < brit < royal canin < acana

i cenowo wcale pedigree nie jest najtańsze, a acana nie jest najdroższa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Squ o jakim składzie mówisz,o kartce papieru na której ktoś wypisał bzdury?
Przerobiłem Ariona premium i karma jest ok.Jakość witamin,mięsa,dodatków typu Yucca,ochrona stawów w sporej ilości,przyswajanie,dawkowanie a Ty wypisujesz jakieś bzdury o składzie z kartki:mad: i nie ośmieszaj się wypisując ,że te 2 karmy są podobne,bo nawet z nazwy nie są!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...