Jump to content
Dogomania

Arthroflex


michał23

Recommended Posts

[quote name='panienkabubu']Mnie ktoś kiedyś powiedział, że A. ma charakter przeciwbólowy i dlatego tak wszystkie psy stawia na nogi :hmmmm:[/quote]

Działa przeciwbólowo ponieważ zawiera związki przeciwzapalne, więc redukuje obrzęki, wysięki i inne takie historie związane z zapaleniem,a powodujące psiakowi ból.

Ania i Salma- ja przechowuję A w szafce w temp pokojowej, bez dostepu światła.
dla mnie jest to super środek, mój poprzedni pies dostawał leczniczo i świetnie działało. Teraz mojemu bullowi daję codziennie profilaktycznie od 3 msc życia i zamierzam mu dawać do ok 18, kiedy zakończy całkowicie wzrost i widzę efekty, brak "francuzów" itp. Wole inwestować teraz niż później siedzieć pół życia u weta. Oczywiście pełnej gwarancji nikt mi nie da... Dodatkowo dostaje jeszcze proszek Gelacan plus Darling ma hydrolizat kolagenu wzmacniający i regenerujący chrząstki stawowe, więzadła itp. u nas to bardzo ważne bo Baz potrafii znęcać się nad stawami jak opętany:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ania i Salma']My stosujemy go juz od jakiś 4 lat :eviltong: Tylko dopiero teraz zaczelam zastanawiac sie nad jego przechowywaniem - czy ta lodowka to oby dobry pomysl :evil_lol:[/quote]

moze inaczej - na opakowaniu nic nie pisze o tym zeby przechowywac w lodowce ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Ja przechowywalam w lodowce.[/quote]

dobra a teraz dowod
oto cytat z opakowania A:

"Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w oryginalnym opakowaniu"

Czyli - jesli producent tak zaleca nie ma potrzeby trzymania w lodowce - mysle, ze raczej nie powinno sie w lodowce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Salma']U mnie na opakowaniu nie ma takiej wiadomości (opakowanie kupilam w zeszlym roku) :mad: Jest tylko "przechowywac w chlodnym miejscu" ;)[/quote]
No wiec wlasnie, chlodnym miejscem jest dla mnie lodowka :) szczegolnie przy np dzisiejszej temperaturze - u nas 30 stopni :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']No wiec wlasnie, chlodnym miejscem jest dla mnie lodowka :) szczegolnie przy np dzisiejszej temperaturze - u nas 30 stopni :)[/quote]

30 stopni tak ale na zew a w pokoju - nie wierze;)
widac - cos sie zmienilo, bo mam w miare nowe opakowanie
odpowiadajac na wczesniejsz zadane pytanie - nie ma potrzeby trzymac A w lodowce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']30 stopni tak ale na zew a w pokoju - nie wierze;)
widac - cos sie zmienilo, bo mam w miare nowe opakowanie
odpowiadajac na wczesniejsz zadane pytanie - nie ma potrzeby trzymac A w lodowce[/quote]
Agnes - w pokoju 23, a wiec nie jest to chlodne miejsce:) i bardzo dobrze!

Link to comment
Share on other sites

Ehhh, szkoda że nie usłyszałam o tym specyfiku kiedy mój mały (6 miesięcy) szczeniak wpadł pod samochód i złamał łape. Na pewno by pomogło. Bo jak sie pytaliśmy weta co podawać, żeby lepiej sie goiło i generalnie na wzmocnienie kości-to powiedział ,że czegoś takiego nie ma, ale można dac fosforan wapnia.
A teraz jako 7 latek zaczyna ten brak profilaktyki sie pojawiać. Odpadają dłuższe wycieczki rowerowe, bo po zmęczeniu i obciążeniu łapy zaczyna kuleć.
Się pytam-warto mu teraz, w sumie po fakcie, wprowadzić ten Arthroflex?
Bo poza tym to mu z łapami absolutnie nic nie dolega, a nie chce psa faszerować zbędnymi chemikaliami czy lekami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

odgrzebuję temat ;)
moja sucz najstarsza trochę niedomaga ostatnio - głównie chodzi o sztywność stawów po wysiłku (na drugi dzień) i rano, zanim się rozchodzi.

kupiłam jej Reumaphyt i Stabil Forte (1 tabl - 500 mg glukozaminy i 100 mg chrząstki rekina - chondroityna).
jak dawkować? Stabil przeliczę sobie jakoś, ale ten Reumaphyt?

Link to comment
Share on other sites

Mam sunie owczarka niemieckiego(teraz ma 16 miesiecy), która ma "poczatki dysplazji (stawu biodrowego)"jak ujeła do weterynarz.
Dostaje Artroflex i nie widze poprawy...
Daje jej od marca-dawke 2,5 ml jak kazała weterynarz
Ale i tak daje jej ok 3-4 w bo teraz wiecej sie rusza, a moge zmieniac dawki w zaleznosci od ilosci ruchu
słyszałam o nim naprawde różne opinie-że jest wspaniały i, że to do niczego...
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati25092']Mam sunie owczarka niemieckiego(teraz ma 16 miesiecy), która ma "poczatki dysplazji (stawu biodrowego)"jak ujeła do weterynarz.
Dostaje Artroflex i nie widze poprawy...
[/QUOTE]


Bo to nie jest cudowny lek, ktory "naprawi" to co jest w genach. Działanie może polegać też i na tym, że się psu nie pogarsza..a to już dużo.

Link to comment
Share on other sites

Ech, tylko Werce się wręcz pogarsza-moze wpływ ma pogoda ale od kilku dni nie chce w ogóle wchodzić na 4 piętro, gdzie mieszkamy. Wnoszę ja średnio do 2 piętra, a potem zachęcam ciasteczkami, uciekam jej itd.Trochę to trwa.
Kolejne zdjęcie stawów zrobimy we wrześniu i wtedy się okaze co robić dalej.
Ale Aftroflex będzie dostawała już do końca ;) więc chyba się zaopatrzę w tą butelke 500ml :D
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Czy u psa u którego stwierdzono zwyrodnienie stawu mogę stosować Arthroflex już "do końca". Dodam że Salcia skończyła właśnie 7 lat - do tej pory podawalam jej Arthroflex w kuracjach 2-3 miesięcznych a miedzy nimi wet zalecał przerwę. Zastanawiam się jednak czy można go podawać non stop :???:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Salma']Czy u psa u którego stwierdzono zwyrodnienie stawu mogę stosować Arthroflex już "do końca". Dodam że Salcia skończyła właśnie 7 lat - do tej pory podawalam jej Arthroflex w kuracjach 2-3 miesięcznych a miedzy nimi wet zalecał przerwę. Zastanawiam się jednak czy można go podawać non stop :???:[/quote] Ja podawałam go przez pierwszy rok życia mojej suni cały czas. Teraz podaje ArthroFos pół dawki (1 tabletka) dziennie jako profilaktyka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Salma']Tylko że nam Atrhroflex pomaga - podaję go Salmie od prawie 3 lat, tylko że z przerwami ;) Teraz zastanawiam się czy mogę go podawać bez przerwy...[/quote]
Mozesz! Nie przedawkujesz - pytalm weta,moj pies kilka lat byl na nim, do konca...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...