Jump to content
Dogomania

Arthroflex


michał23

Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Z zadowoleniem donoszę, że z moim sukiem wszystko ok, w łapie przestało strzelać (o zgrozo po co ja tyle kasy wyrzuciłam na wszystkie inne preparaty):diabloti: a z żołądkiem jest ok, czy dam na pełny czy pusty, nie ma problema. Żeby jeszcze ten Arthroflex odchudzał, marzenia...:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Żeby jeszcze ten Arthroflex odchudzał, marzenia...:placz:[/quote]

a jak ma odchudzac:eviltong:
a ja nie wiem - az sie boje sprawdzac jak ten nasz kregoslup:roll:pojde do weta to sie przekonam:roll:jeszcze dam czas na dzialanie preparatu

Link to comment
Share on other sites

czemu caniviton to lipa? nie wydaje mi się, mój weterynarz mi go polecił. Daję mojej szczeniorze, która jeszcze rośnie. Podobno powinno się to dawać gdzieś do około 15 miesiąca życia, czy caniviton czy arthroflex.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vlk']czemu caniviton to lipa? nie wydaje mi się, mój weterynarz mi go polecił. Daję mojej szczeniorze, która jeszcze rośnie. [U]Podobno powinno się to dawać gdzieś do około 15 miesiąca życia, czy caniviton czy arthroflex[/U].[/quote]
Do zakonczenia okresu wzrostu psa:).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vlk']czemu caniviton to lipa? nie wydaje mi się, mój weterynarz mi go polecił. .[/quote]
Wiele badań podważa stosowanie samej chondroityny bez glukozaminy. Wg niektórych to sprawia, że chondrocyty się rozleniwiają i potem jest jeszcze gorzej tzn po zaprzestaniu podawania, jakby nie chciało się im mazi produkować bez stałych dostaw canivitonu. U mojej suczy pomimo dawek większych niż zalecane (po okiem weta dawane) i długiego stosowania nie było poprawy. A po 2 tyg artroflexu - bomba!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a ile dajesz A?[/quote]
Przez pirwsze 2 tyg dawałam 10 ml potem 5 ml a teraz na oko troszkę poniżej 5 ml. Za tydzień zejdę do przepisowych 2,5 ml. Jak poszalejemy bardziej to daję więcej i chyba działa bo psu nie strzela w łapie. Nie ma też problemów z żołądkiem, czego się obawiałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jumbolot']pytanko: czy jest sens podawać Arthoflex póltorarocznemu dogowi a gdzie go można kupić nie znalażłam w necie żadnej stronki[/quote]

jak najbardziej jest sens. Ja zaczelam podawac swojej sucz - nie dog, ale pies to pies - dopiero jak skonczyla 4 lata i zaluje ze tak pozno. Ale mam zamiar do konca podawac

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

wszystkie moje psiaki sa na arthrofosie
norberta ok 1,5 rocznego bullowatego po przejsciach pieknie postawil a nozkach, dozyca od malego dostaje arthrofos i nigdy nie iala pproblemu ze stawami ba malo tego jest uznawana za okaz skocznosci ruchu i sprawnosci fizycznej. ja polecam go wszytskim i zawsze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrowa23']wiem czytc jeszcze umiem;) wyrazam tylko swoaj opinie ze bez sensu preplacac skoro to sammo mam w nizszej cenie a psiaki wygladaja rewelacyjnie. ale skoro ludzie wola arthroflex bo jest znany to ok[/quote]

bo jest znany?;) nie bo - dziala (podobno, bo jeszcze nie wiem), bo jest ekonomiczny
jak sie podaje A to butelka starcza na ponad pol roku - prawie 7 m-cy, a opakowanie najtaniej kupilam za 116 zl...czy ja wiem czy to takie przeplacanie?;)
tego typu preparatow jest bardzo duzo i mysle ze duzo osob o tym wie. Mi wet dal cala liste co mozna uzywac, ja mialam wybrac, ale zapytalam co najlepsze - uslyszalam Arhroflex

Link to comment
Share on other sites

jezeli mowimy o finansach arthrofos puszka 700 g starcza na jednego psa na ok pol roku a kosztuje ok ok 43-46 zl z tego co pamietam
a sklad ten sam;)
a dlaczego wet powiedzial ci ze arthrolfex jest najlepszy?:>
dziala nie powie ze nie bo postawil mi sunie kt mialam na dt ale jezeli mam to samo o conajmniej ponad polowe taniej to nei ma o czym rozmawiac a efekty stawiania po arthrofosie i artoflexie widzialam u siebei w domu i oba sa jednakowe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrowa23']a dlaczego wet powiedzial ci ze arthrolfex jest najlepszy?:>[/quote]

bynajmniej nie dlatego zebym w gabinecie kupila;)nie ten typ - i tak tego dnia bym nie kupila i o tym wet wiedzial dajac mi liste lekow do wyboru
Twierdzi, ze najbardziej skuteczny - wet ocenia na podstawie liczby pacjentow, na ile dziala na ile nie - i ekonomiczny (np b. dobry jest canvition forte czy jakos tak, ale drozej wychodzi).
Ja znam tez bardzo dobry srodek stosowany u koni rowniez (tej samej firmy, nie ten sam preparat) ktory postawil na lapy dwa meryty - wyzla i ONa. Ale jest tak drogi, ze tylko jak sucz faktycznie nie bedzie chodzic to kupie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrowa23']wiem czytc jeszcze umiem;) wyrazam tylko swoaj opinie ze bez sensu preplacac skoro to sammo mam w nizszej cenie a psiaki wygladaja rewelacyjnie. ale skoro ludzie wola arthroflex bo jest znany to ok[/quote]
Moja sucz ma 12 lat i od paru lat łapne problemy. Próbowałam Artrofosu = u nas koooooooooooopa bez reakcji, a dawałam 2 opakowania pod rząd w tamtym roku. Zero rezultatu u nas. Przeszłam już Gelacany, Chondrocany w prochu i biosoli, Canivitonu Forte 2 wielkie puszki, Arthroscan, Flawitol na stawy, Nutradyl, Dogfit i ten drugi tej samej firmy tylko w proszku, i jeszcze ludzkie preparaty takie ponoć doskonałe. U nas było albo sraczuchna albo żołądkowe problemy albo zero reakcji. Arthroflexem jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, mimo iż mój wet jest nie za bardzo za tym preparatem. Poleca raczej ten preparat z Happy doga, ale w końcu ma ich przedstawicielstwo. Więc u nas nie jest to z polecenia weta, sama miałam o nim średnio pozytywne zdanie po tym co słyszałam, ale baaaardzopozytywnie mnie zaskoczył, [B]wreszcie [/B]widzę efekt podawania czegoś na stawy!! Plus, wychodzi tanio, pies nie grymasi, chętnie pije a z proszkowymi jest problem. Arthroflex to jak dla mnie bomba!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...