Jump to content
Dogomania

Arthroflex


michał23

Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a nie lepiej po prostu kupic mniejsz opakowani i sprawdzic?:) takie 250 to nie tak duzo - chyba ze ma sie malutkiego psa ;)
ja wlasnie zaczelam podawac tn preparat swojej suczy - po konsultacji z wetem. Ciekawe jak u nas sie bedzie sprawdzal :)
I u nas jest to zapisane raczej jako preparat do konca juz - najpierw wieksza dawka, a potem caly czas podtrzymujaca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a nie lepiej po prostu kupic mniejsz opakowani i sprawdzic?:) takie 250 to nie tak duzo - chyba ze ma sie malutkiego psa ;)
ja wlasnie zaczelam podawac tn preparat swojej suczy - po konsultacji z wetem. Ciekawe jak u nas sie bedzie sprawdzal :)
[U] I u nas jest to zapisane raczej jako preparat do konca juz - najpierw wieksza dawka, a potem caly czas podtrzymujaca[/U][/quote]
i u nas tak bylo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']hm a nie tak, ze podawalas lek do pewnego momentu i odstawilas? tak mi sie wydawalo:roll:;)[/quote]
I tak i nie! Bo ja przy dwoch psach stosowalam Arthroflex. Przy Staruszku ( Atosie) do konca, a przy nastepcy Staruszka, przy briardzie do jakiegos 1,5 roku, w momencie wzrostu, potem odstawilam.

Link to comment
Share on other sites

Bo z wetem ustalilismy, ze tak na wszelki wypadek, a moj wet mnie zna i wiem, ze panikara, Arthroflex bedzie podawany tylko w okresie wzrostu psa. Obawialam sie zbyt szybkiego i nierownomiernego przyrostu, okazalo sie, ze moje obawy byly bezpodstawne. Ale...panikara jestem... Wzrost zakonczyl sie, psiak pieknie wyrosl i odstawialm. Ale na starosc, jak pojdzie cos ze stawami, to znow zaczne podawanie.

Link to comment
Share on other sites

Mam wrazenie, ze chyba mnie nie rozumiesz.Sluchaj - moj Staruszek, kiedy skonczyl bodajze 9 lat ( chyba) mial Arthroflex podawany do ...konca. podobnie jak u Ciebie ( piew 5 ml przez 3 tygodnie, potem polowa dawki dizennej do ...konca) Mlody za (briard) tylko w okresie wzrostu( one dlugo rosna),bo potem to juz jest bezcelowe, niepotrzebne, jesli pies jest zdrowy. Zreszta wet mi mowil ( Jezu, biedny ten wet ze mna!!!) ze Arthroflexu nie mozna przedawkowac!No chyba ze ktos poda cala butelke na 1 rzut, ale to niemozliwechyba... Ktos mi zalecal np zamiast tego preparatu, kurze lapki ( ten wywar), czy ...swinskie noski. Ale ja wole zaplacic ( bo przecieznie jest tani, tym bardziej, ze sie go przelicza na wage psa, a ja zawsze mialam duze psy) i miec pewnosc, ze robie dobrze! Na Arthroflex zlego slowa nie powiem! Wyciagnal ze sztywnienia mojego Staruszka do takiego poziomu, ze ...gonil za konmi, skkal przez 50 cm przeszkody jak mlody bog ( no wiadomo, jak sie go nie pilnowalo, bo wiek ...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Mam wrazenie, ze chyba mnie nie rozumiesz.[/quote]

alez rozumiem;)

[quote name='sota36']Mlody za (briard) tylko w okresie wzrostu( one dlugo rosna),bo potem to juz jest bezcelowe, niepotrzebne, jesli pies jest zdrowy.[/quote]

i wlasnie o tego psiaka mi chodzilo - i tu pytalam, czemu nie podawac na wszelki wypadek. Wyczytalam, ze to lek, ze nie ma skutkow ubocznych, wiec nie ma obaw ze czegos bedzie za duzo. Ja juz moze nie pytam tutaj o konretnego psa twojego, ale generalnie. Bo moze to ja nie rozumiem dzialania tego leku:eviltong:Dopiero zaczelam, wiec moze czegos nie doczytalam...

Link to comment
Share on other sites

no dobra to juz chyba wszyscy sie zrozumieli ;)
my narazie dajemy na kregoslup - z mysla o nim. Ale mam zamiar zostac przy A. do konca - koszty nie sa tak wielkie 500 ml na pol roku...A jesli to ma pomoc w przyszlosci to czemu nie.
Widac jestem jeszcze wieksza panikara bo wlasnie chce dawac na wszelki wypadek:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

panienkabubu a moze zapytaj weta?
ja wyczytalam - nie powoduje skutkow ubocznych, nie jest to lek wiec ja nie wiem czy trzeba robic przerwy. Mi nic nie mowiono o tym. Masz duze psy wiec ja bym chyba podawala - ale ja nie wet ;) Szczegolnie jak widzialas roznice w momencie odstawienia preparatu.

Link to comment
Share on other sites

U młodego Bernardyna widać wielkie różnice podczas wzrostu, np. stopki nie są odpowiednio zwarte. Więc nie wiem, czy takie przerwy nie pogarszają jej stanu łapek i ogólnego zdrowia. Mimo to, preparacik zamówiony, niebawem zaczynamy kolejną kurację :) Jak na razie jestem bardzo zadowolona z preparatu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...