Jump to content
Dogomania

Arthroflex


michał23

Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

[quote name='Kamila&tigunia']Witam!
Czy ktos moze podpowiedzieć mi gdzie można nabyć arthroflex, w szczególności interesują mnie sklepy internetowe lub punkty na obszarze warszawy i okolic.
Czy lek ten wydawany jest tylko na receptę.
mile widziana każda podpowiedz.[/quote]

Ten lek jest bezreceptowy. Radzę zerknąć na stronę:
[URL]http://animalia.pl/szukaj.php?search=Arthroflex[/URL]
Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cześć Wam,

chciałam zapytać Was o podawanie Arthroflexu.

Dodaję go dla mojej suńki (obecnie prawie 7 miesięcznej bernardynki) do posiłku od 3-ciego miesiąca życia. Na opakowaniu było napisane przez jaki czas profilaktycznie to stosować no i właśnie niedawno skończyło nam się opakowanie pół litrowe.

Jak myślicie, czy teraz można już zaprzestać podawania arthroflexu, czy kupić nowe i podawać póki jeszcze mała rośnie?

Dodaję, bo tak mi zalecono, mimo, że je zbilansowaną suchą karmę, szczerze powiedziawszy, to zmieniła się bardzo, głównie chodzi mi o układ łap i stóp, mam porównanie z jej siostrą, która arthroflexu nie piła i widzę ogromną różnicę. Dlatego pytam Was, może się orientujecie (do weta mi zawsze nie po drodze), czy podawać jeszcze, czy zaprzestać?

Pzdr.
Kasia

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, ta kuracja pomocnicza odnosi się raczej do starszych psów ze zwyrodnieniami stawów. Własnie mój pies ma tego typu problemy i Athroflex ogromnie mu pomaga. Daję mu go cały czas, od około roku. Jeśli tylko dasz radę finansowo, to naprawdę warto podawać go jak najdłużej.

Link to comment
Share on other sites

Kasiu - ja jestem panikara, i o tym wiemoj wet! Podawalam Agatowi Arhtroflex PROFILAKTYCZNIE ( bom pamikara) tak na wszelki wypadek do zatrzymania wzrostu, czyli do 18 miesiecy! I wiem, zenastarosc,kiey zauwazejakies problemy ( anie ma dysplazji)bede rowniez podawac, tak jak to czynilam z moim staruszkiem. Czyli - ...kochaj i ...płac!

Link to comment
Share on other sites

Ja bym podawala, tym bardziej ze to " ciezka' rasa. Mnie wysmiewano za panikowanie i podawanie Arthroflexu skoro pies jest zdrowy ( "dziekuje" pewnej pani S.K.) , ale mam to w nosie i skoro wet mi powiedzial ze dobrze by bylo i ze nie zaszkodzi - podawalam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SOS Sfora']Na instrukcji obsługi dokładnie pisze jak należy podawać zachowawczo,czyli 3 miesiące i 1 miesiąc przerwy.Radzę do tego się stosować;)[/quote] a takie podawanie doradzil mi wet, nie ulotka! Wet, do ktorego mam pelne zaufanie i przez 8 lat prowadzenia mojego psa ( a raczej psow) nie zaluje!

Link to comment
Share on other sites

Jak to mówią co za dużo to nie zdrowo,ja uwazam że przerwę powinno się zrobić,ale decyzja należy do właściciela psa.Tym bardziej,że ostatnio jak byłam na konferencji poświęconej żywieniu psów,wet z Danii mówił o odchodzeniu od podawania chondrioityny,jako,że wtedy stawy stają się leniwe.Dlatego uważam,że zachowawczo , podawać ale nie za dużo,bo można zrobić większą krzywdę niż pożytek.

Link to comment
Share on other sites

Też to słyszałam. I dlatego się waham. Podawałam jej 2,5 ml, bo taka jest dawka.
No nic, zrobimy przerwę miesięczną. Chociaż naprawdę zauważyłam różnicę w jej poruszaniu się i układzie łap. Mam nadzieję, że tak zostanie do końca :)
Z drugiej strony - ojciec, matka, dziadkowie - HD-A. Dlaczego ona mialaby mieć inaczej?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli rodzice nie mają dysplazji,to dzieci też nie powinny.Istnieje dysplazja nabyta przez zbyt wielką masę,ale to raczej rzadkość.Ja swoim psom(5 dogów) podawałam Athroflex według tego jak pisałam wcześniej.Dorastający Bernardyn ,podobnie jak dog niemiecki może mieć różne ,przejściowe dolegliwości związane z okresem wzrostu.Jeśli pochodzi z dobrej hodowli,a maluch jest dobrze odżywiany ,to wszystko mija z czasem.

Link to comment
Share on other sites

No maluch jest z mojej hodowli hehe także nie wiem czy ona dobra czy nie ;)
A pytania dotyczące szczeniaka dlatego, że to mój pierwszy szczeniak ;) Jej matkę kupiłam jak już była dorosła, a poprzedni pies, hm... nie przywiązywałam wtedy do tego uwagi. Teraz jest to dla mnie bardzo ważne. Nie jest przytuczona, bo zwracam na to uwagę, jak raz była za gruba, to zaczęła się rozjeżdżać i dlatego teraz jest troszkę chudsza, ale jestem spokojniejsza.
A Arthroflex podaję dopiero pierwszy raz w życiu i stąd moje pytanie, czy robić przerwę, czy nie.
Na razie nie miała żadnych problemów ze wzrostem, nigdy nie było kulawizn, ani przerośnięć, krzywic itp. Typowy zdrowy szczęśliwy szczeniak, jednak ja wolałabym dodawać jej artro, dla własnego spokojnego sumienia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...