Jump to content
Dogomania

Arthroflex


michał23

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja podaję mojemu psu artrofos ha, dlatego,ze arthroflex o którym piszesz nie zawiera kwasu hialuronowego,a ten preparat zawiera i działa lepiej u mojego psiaka(piękny duży kundelek-mieszaniec owczarka i jakiegoś kundelka:)śmiejemy się,że tatuś nn:)),który miał duże problemy ze wstawaniem i strzykaniem w stawach,szczególnie rano po przebudzeniu się to działo.Można go kupić w sklepie internetowym zdrowestawy. pozdrawiam Nastka

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Napiszę w ten sposób. Pies (10 lat, 7.5 kg) jest po operacji więzadła krzyżowego. W takim wypadku postanowiłem podawać jej jakiś preparat. Zakupiłem Arthroflex, ale nie chce go przyjmować, muszę męczyć ją podawaniem w strzykawce. Musi też być to preparat, który w ogóle nie ma wpływu na wątrobę. Zauważyłem, że od 3 dni ma mały apetyt. Tylko nie wiem czy spowodowane jest to przejedzeniem, podawaniem antybiotyku - Keflex, czy Arthroflexem, który przyjmuje właśnie od 3 dni.
I teraz zastanawiam się czy nie zmienić na coś innego. Znalazłem jeszcze coś takiego:
APTO-FLEX i CHONDROCAN.

Link to comment
Share on other sites

Nie. Już nic nie dostaje na wątrobę. Lekarz nic nie zalecił. Miała robione teraz badanie krwi przed operacją i ma nieznacznie podwyższone wskaźniki, ale bardzo spadły od listopada. Wcześniej przez miesiąc dostawała Hepatiale, a później stwierdzono, że już nie ma potrzeby stosowania. Czy możliwe, że po Arthroflexie straciła apetyt? Chociaż mam cały czas nadzieję, że to z przejedzenia, bo mam u weta dobrą cenę Arthro i wolałbym to stosować niż szukać znów czegoś innego. W ubiegłą sobotę miała operację. W niedzielę o 4 rano dałem jej trochę puszki bez suchego i zjadła w mgnieniu oka. Przed południem znowu to samo. Wieczorem dostała już suche z dodatkiem puszki i także wchłonęła momentalnie. Każdy posiłek w poniedziałek, wtorek i środę niejedzony tylko wchłaniany. Od czwartku (od środy dostaje Arthroflex) do dzisiaj wmusza się w nią jedzenie, bo musi przyjmować antybiotyk. A nie za dobrze podawać go na pusty żołądek?

Link to comment
Share on other sites

Musicie mi pomóc. Pies nie ma apetytu po Arthrofexie. Czy możliwe to? Dzisiaj trzeci dzień jak nie dostaje syropu i właśnie wchłonęła kolację. Jeszcze wczoraj trzeba było w nią wmuszać. Czy może tak się dziać, po którymś ze składników? Jakie możecie zaproponować dobre alternatywy? Nie mogę zbytnio próbować, bo są to bardzo drogie preparaty.

PS. Może byłby ktoś chętny na zakup Arthroflexu? Z 250 ml zużyto 10 ml, czyli zostało 240 ml.

Link to comment
Share on other sites

Podawałem jej ok. 15 minut po jedzeniu, więc nie powinno to chyba robić znaczenia. W ogole nie chce tego przyjmowac, a gdy wstrzykiwałem jej, to widać jest, że zupełnie jej to nie smakuje, bo próbuje uciec. Musi coś nie tak być z nim skoro tak na niego reaguje. W innym wątku ktoś napisał, że to kolagen i chondroityna wytworzone chemicznie powodują podrażnienia żołądka. Może mój pies tak reaguje? Bałem się żebh nie wymiotowała po tym, a tutaj jeszcze inna historia.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Mój pies też miał opory przed przyjmowaniem atrhroflexu, miał dolegliwości żołądkowe. Wymieszany z jedzeniem (dokładnie) przyjmował be z oporów i był dla niego bardzo skuteczny. Kupowałam butelki półlitrowe bo wychodziło taniej i wypił ich kilka. Zawsze wymyślałam, jak podać psu lek tak ,aby sam go zjadł, nigdy nie podawałam na siłę.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Właśnie - całe mnóstwo. Tylko skąd na to pieniądze brać. 90 zł za Arthroflex i trzeba wyrzucić.
A co do tego podawania, to coś czuję, że to nie przejdzie, ona jest za cwana na takie sztuczki. Ale spróbować można. A co byście mogli polecić z dobrych, sprawdzonych preparatów? Chciałbym żeby za ok. 150 zł używać go jakieś 250 dni.

Link to comment
Share on other sites

pisałeś -jeśli nie pomyliłam-że masz małego pieska ok 10 kg.np.dolfos arthrofos tabl z glukozamina i chondroityną(łatwo w paszczę wepchniesz)podajesz 1/2 tabl 1 x dz ,opakowanie np.90 cio tabletkowe kosztuje ok 50 zł,drozsza troche "impreza"to np.arthroHA tez z tej firmy bo opakow.90 tabl kosztuje chyba ok 70 zł ale dawkowanie jest podobne.czemu napisałam prep.tej firmy?bo sa łatwe w dawkowaniu i stosowałam je u swoich dużych psów.mogę jeszcze polecić:
arthrovet complex i chyba "sam"arthrovet(jeśłi nazw nie przekręciłam)

Link to comment
Share on other sites

Będę miał je na uwadze. Poczytam sobie trochę o nich. A czy w tych preparatach glukozamina i chondroityna uzyskiwane są w sposób chemiczny, czy pochodzą z naturalnych źródeł? Jeśli Arthroflex powoduje jakieś zaburzenia żołądka, to czy inne produkty nie będą działać w podobny sposób?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...