Jump to content
Dogomania

Arthroflex


michał23

Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

[quote name='BeataSabra']Co dodatkowo można podawać do artroflexu ?
Mam kota który potrzebuje wzmocnienia chrząstek stawów a sam arthroflex nie pomaga.[/quote]

Ja zamienilam arthroflex na cortaflex i jestem bardzo zadowolona. Efekty widzialam juz po 3 dniach. Z tym, ze pierwsze 5 dni nalezy podawac podwojna dawke :)

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Podejrzewałam działanie Arthroflexu na układ pokarmowy - mój psiak zjada duże ilości trawy, dzieje sie tak zwykle gdy coś jest z żołądkiem. Mam pół litra syropu więc będzie narażony na długie branie tego leku.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Spytaj weta. Mój pies waży 42 kg, ma 7 lat i dostawał przez 21 dni po 5 ml dalej do końca butelki po 2,5 ml (butelka 0,5 litra). Mój pies miał problemy z rozjeżdżaniem się nóg, sztywnością. Teraz jest lepiej. Arthroflex bierze od 5 maja.
Dowiedz się proszę, czy można go stosawać u młodych psów
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KRYSKA_Z']Dowiedz się proszę, czy można go stosawać u młodych psów[/quote]

Wtrącę się w zdanie :cool3:
Można podawać Arthroflex u młodych psów. Moja mała jest na nim od maleńkości, jeszcze w hodowli dostawała tj. jak tylko została odstawiona od mamci.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie. Wczoraj kupiłam ten płyn w hurtowni. Obok jest lecznica, dzisiaj zadzwoniłam, żeby spytać o dawkowanie i tak-jeden wet stwierdził,że tego nie zna, a drugi, że "chyba" 1 ml.
Ręce opadają.

Link to comment
Share on other sites

Na temat Arthroflexu napisano na dogo juz dziesiatki postow! Prosze, poszukajcie.
Abjana - dlaczego "rece opadaja"? Przelicz na wage ciala :) Nie kazdy wet musi byc ( niestety) dobrym matematykiem, choc powinien radzic sobie z liczeniem. Co do nieznajomosci tego " leku" - to tu " rece opadaja":)
Krysko -mysmy podawali od momentu posiadania mlodego ( mial wtedy 3,5 miesiaca) do zakonczenia okresu wzrostu, czyli do 18 miesiecy. Dla pewnosci:)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, mogłabym przeliczyć , jeśli na ulotce byłaby taka informacja, a jest tylko napisane: psy młode-profilaktycznie 2,5 ml, leczniczo 0,4mł, dorosłe- itd..A między młodym np.bolończykiem a owczarkiem niemieckim jest jednak różnica, prawda?
A przeszukiwanie stron też kiepsko idzie, jak jedna strona otwiera sie kilka minut.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abjana']Oczywiście, mogłabym przeliczyć , jeśli na ulotce byłaby taka informacja, a jest tylko napisane: psy młode-profilaktycznie 2,5 ml, leczniczo 0,4mł, dorosłe- itd..A między młodym np.bolończykiem a owczarkiem niemieckim jest jednak różnica, prawda?
A przeszukiwanie stron też kiepsko idzie, jak jedna strona otwiera sie kilka minut.[/quote]
No niedokladnie... jest tak jak piszesz...
[B]Czas trwania pierwszej kuracji - 2 do 6 tygodni[/B]
Psy - w zależności od masy ciała:
poniżej 5 kg
5- 15 kg
15 - 25 kg
25 - 50 kg
powyżej 50 kg
1/2 do 1 ml dziennie 2 ml dziennie
2 - 3 ml dziennie
3 - 5 ml dziennie 5 ml dziennie
Poza tym mozna w necie poszukac...
[url]http://www.krakvet.pl/arthroflex-250ml-p-533.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

A u mojej bardzo szybka poprawa. Ja nigdy nie wierzyłam w ten arthroflex no bo jak wszyscy zachwalają to musi bć jakiś haczyk :evil_lol::evil_lol: Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Moja ma zerwane więzadło i czasem jej chrupie w łapie, jeśli daję arthroflex to chrupków nie ma. Wydajne jak nie wiem plus pies ładnie toleruje. Co prawda ja co jakiś czas daję bonharen dożylnie albo cartrophen ale uważam, że arthroflex dobra rzecz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Salma']Chcialam zapytać jak przechowujecie Arthroflex w domu? Ja zawsze trzymalam go w lodowce w najniższej szufladzie, gdzie jest +9 stopn, ale teraz się zastanawiam czy to wlasciwe warunki :hmmmm:[/quote]

trzymam na polce w pokoju, z dala od slonca

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...