Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tylko psy']Nie wiem czy już się ktoś pytał, ale jak sędziuje [FONT=Tahoma][B]Ann Woodcock (GB)[/B] (zwłaszcza goldeny) ???[/FONT][/quote]

Ann Woodcock sedziuje tylko goldeny,ktore hoduje od wielu lat (jej hodowla to od 11 lat najlepsza hodowla goldenow w Anglii).Jest specjalista na rase.Z tego,co wiem od Anglikow sedziuje na swoj typ,ktory hoduje.Ale o tym przekonamy sie juz na wystawie ;-)

A i mam pytanie o sedzine - [B]Aneta Sobkowska-Dopierała.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Ann Woodcock sedziuje tylko goldeny,ktore hoduje od wielu lat (jej hodowla to od 11 lat najlepsza hodowla goldenow w Anglii).Jest specjalista na rase.Z tego,co wiem od Anglikow sedziuje na swoj typ,ktory hoduje.Ale o tym przekonamy sie juz na wystawie ;-)

A i mam pytanie o sedzine - [B]Aneta Sobkowska-Dopierała.[/B][/quote]

W imieniu siostry dziękuję za odpowiedz, ty też będziesz wystawiala goldena w opolu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sandra i Soul :)'][FONT=Comic Sans MS][B]Witam!![/B][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][B]Mam pytanie może ktoś wie coś o tym sędziu[/B] [/FONT][FONT=System][SIZE=6][B][FONT=Comic Sans MS]Wiaczesław Wierbicki (Białoruś) ???:cool3::cool3: [SIZE=2]Jakie psy lubi (suki),co ocenia (ruch,prezentacje itp.) itd???[/SIZE][/FONT][/B]
[/SIZE][/FONT]
[FONT=System][SIZE=6][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][B]Pozdrawiam:lol:[/B][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/quote]
Lubi suku nie welikuju,BARDZO lubi RUCH! On hodowlanec nemeckih owcharok suddzia SV

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']Ja tez bardzo chętnie przeczytam cos o pani Vivie Marii Szpunar[/quote]
Z tego co kojarze juz bylo o niej w tym topicu.... Sedzina bardzo ale to bardzo zwraca uwage na handling, ruch i na ubior wystawiajacego. Nie lubi spoznien, opoznien ani nie przygotowanych psow. Co do typu ciezko jest mi powiedziec... kazda rasa jest inna :) Napewno tak jak juz wpsomnialam dobrze przentujace sie, rowniez w ruchu eleganckie.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']Z tego co kojarze juz bylo o niej w tym topicu.... Sedzina bardzo ale to bardzo zwraca uwage na handling, ruch i na ubior wystawiajacego. Nie lubi spoznien, opoznien ani nie przygotowanych psow. Co do typu ciezko jest mi powiedziec... kazda rasa jest inna :) Napewno tak jak juz wpsomnialam dobrze przentujace sie, rowniez w ruchu eleganckie.

pozdr.[/quote]
Ano było :) ale liczyłam ze ktoś jeszcze coś napisze :)

O nie! moja ofiara stać nie potrafi :( buuu. W naszym przypadku handling to porażka :). Albo do głogowa to wyćwicze....albo sobie daruje :evil_lol:.
dzieki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']Ano było :) ale liczyłam ze ktoś jeszcze coś napisze :)

O nie! moja ofiara stać nie potrafi :( buuu. W naszym przypadku handling to porażka :). Albo do głogowa to wyćwicze....albo sobie daruje :evil_lol:.
dzieki![/QUOTE]

Warto pojechać :happy1:mówię Ci. Nie taka straszna, a przy okazji daje często fajne rady apropo wystawiania danego psa :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simbik']Warto pojechać :happy1:mówię Ci. Nie taka straszna, a przy okazji daje często fajne rady apropo wystawiania danego psa :lol:.[/quote]
Tak, tak z radami sie zgodze. Na ringach wyglada zazwyczaj na strasznie powazna i surowa, ale potrafi naprawde udzielic ciekawych rad.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']Z tego co kojarze juz bylo o niej w tym topicu.... Sedzina bardzo ale to bardzo zwraca uwage na handling, ruch i na ubior wystawiajacego. Nie lubi spoznien, opoznien ani nie przygotowanych psow. Co do typu ciezko jest mi powiedziec... kazda rasa jest inna :) Napewno tak jak juz wpsomnialam dobrze przentujace sie, rowniez w ruchu eleganckie.

pozdr.[/quote]

Może i masz racje ale jak mnie sedziowała było zupełnie inaczej... Mój pies wogóle nie chciał chodzić zapierał się wtedy dostał dosłowie szału bo zobaczył mojego tate i tylko w jego strone chciał iść:angryy: myślałam że zapadnie sie pod ziemie tato chciał wyjśc a pani Szpunar powiedziała do niego że to nie ring owczarków żeby biegać do okoła ringu:grins:... przyszedł czas na ocene na stolikach dostała ładny opis... przyszło do wyboru lokat... po takim wystepie na nic nie liczyłam a dostałam 2 lokate na 5 to i tak nieżle jak na takie cuda... jedynie co w karcie ocen mam napisane: "niezdyscyplinowani właściciele...":evil_lol:

Ta pani pisze bardzo obszerne opisy nie zmieściła mi sie w linijkach, dokładnie obmacuje psa z każdej strony...

Link to comment
Share on other sites

Duzebzium, jakbys byla nie wiem jakim handlerem a miala psa kulawego to wybacz ale raczej zadny rozsadny sedzia nie da Ci wygrac.
Wcale nie napisalam ze sedzina nie zwraca uwagi na anatomie, owszem zwraca ale sie nie wypowiadam dokladnie jaki typ preferuje gdyz ocenia wiele ras.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blaira']Duzebzium, jakbys byla nie wiem jakim handlerem a miala psa kulawego to wybacz ale raczej zadny rozsadny sedzia nie da Ci wygrac.
Wcale nie napisalam ze sedzina nie zwraca uwagi na anatomie, owszem zwraca ale sie nie wypowiadam dokladnie jaki typ preferuje gdyz ocenia wiele ras.

pozdr.[/quote]

Z tym sie zgadzam...
Ja napisałam tylko swoje odczucia... nie pisałam przecież że sie mylisz... tylko jak było u mnie...:shake: nie rozumiem czemu odrazu robisz mi wyrzuty...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duzebzium']Z tym sie zgadzam...
Ja napisałam tylko swoje odczucia... nie pisałam przecież że sie mylisz... tylko jak było u mnie...:shake: nie rozumiem czemu odrazu robisz mi wyrzuty...[/quote]
Nie robie Ci wyrzutow, jezeli tak to oebralas to przepraszam. Mozliwe ze moje sformuowania sie zmieniaja automatycznie z narastajacym bolem glowy :lol:.

pozdr. ;)

Link to comment
Share on other sites

czy kogoś sędziował podobno czeski sędzia: [B]Polgár Andráš, ?
[/B]czy też sedzia z Litwy: [B]Natalia Nekrosiene[/B]
Czytałam też tutaj rożne opinie na temat sędzi [B]Anny Rogowskiej [/B]do której wybieram się w marcu. Na co szczególnie zwraca uwagę? Na ruch czy ogólną budowę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atena'] [/B]czy też sedzia z Litwy: [B]Natalia Nekrosiene[/B]
[/QUOTE]
Natalia Nekro[B]se[/B]ne sedziowała w ub roku w Katowicach. Jest b.miła, sympatyczna, ma dobry kontakt z psami. Problem w tym, ze jej wiedza kynologiczna moze budzić powazne zastrzezenia. Sędziowała podczas trzech dni rózne rasy i narzekało na nia sporo wystawców. Często powtarzały sie opinie ze nie zna wzorca sedziowanych ras. Ja tez byłam tego swiadkiem. Dała wygrac mojemu psu ale to zadna satysfakcja bo jej uzasadnienie świadczyło okompletnej ignorancji w rasie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...