Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

[quote name='Jureja']A nikt nie wie czy zna się na irlandach?
Po wystawie we Wrocławiu mam juz uprzedenia do włoskich sędziów...[/quote]

Wloscy sedziowie, jesli chodzi o setery, to do najlepszych nie naleza (z malymi wyjatkami), po tym cudow bym sie tez nie spodziewala, ale moze nas wszystkich mile zaskoczy;).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sylrwia']Kari Järvinen- Filnlandia??[/quote]
Bardzo dokładna sędzina, zwraca uwagę na wszystko, oczy, zęby, dotyka psa podczas oceny, rozmawia z wystawiającym dlaczego taki a nie inny tytuł.
Zwraca uwagę na ruch, chociaż jak jest kilka psów na ringu, to skupia się na tym, który jest jej faworytem. Tyle z moich doświadczeń

edit: przepraszam, pomyłka z p. A. Paloheimo :modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Bardzo dokładna sędzina, zwraca uwagę na wszystko, oczy, zęby, dotyka psa podczas oceny, rozmawia z wystawiającym dlaczego taki a nie inny tytuł.
Zwraca uwagę na ruch, chociaż jak jest kilka psów na ringu, to skupia się na tym, który jest jej faworytem. Tyle z moich doświadczeń[/QUOTE]

A czy to dentystka?? :roll: Tzn. jesli tak, to jak to sie objawia? Obniza ocene, wywala z ringu? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Kari Järvinen- Filnlandia??[/quote]

[quote name='panienkabubu']Bardzo dokładna sędzina, zwraca uwagę na wszystko, oczy, zęby, dotyka psa podczas oceny, rozmawia z wystawiającym dlaczego taki a nie inny tytuł.
Zwraca uwagę na ruch, chociaż jak jest kilka psów na ringu, to skupia się na tym, który jest jej faworytem. Tyle z moich doświadczeń[/quote]

Panienkabubu zobacz co znalazłam wychodzi na to, że to facet. Wpisałam w wyszukiwarke w google - galeria te imie i nazwisko.

[URL]http://www.hskp.net/aptusshow/aptus2005images/aptus_fci3.jpg[/URL]
[URL]http://www.cinofilia-sud.com.ar/jueces/jarvinen.jpg[/URL]
[URL]http://www.porvoonkoiranayttely.com/bisvetla1.JPG[/URL]
[URL]http://www.sandcastlescollies.com/rypmessari04.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']:modla::modla::modla:

przepraszaaaaaaaam!!!!!!!!!!!!!!!!

pomyliłam z panią A. Paloheimo :modla:


Ale jeżeli chcesz, to moge napisać do znajomej Finki izapytam o sędziego :cool3:

:modla: jeszcze raz sorki :modla::modla:
nie spałam od wczoraj wybaczcie:modla:[/QUOTE]

Ja bym prosila o popytanie, bo teraz sama nie bede spac po nocach :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylab']Witam,
mam pytanie jak ocenia Pan Leszek Siejkowski, próbowalam cos znalezc o nim, ale albo nie ma, albo zle korzystam z wyszukiwarki:oops:
bede wdzieczna za odpowiedz.[/quote]
O tym sędziu było już pisane. W opcji [U]przeszukaj ten wątek[/U] wpisujesz imię i nazwisko sędziego.
Mnie ten Pan oceniał i mogę napisać że jest bardzo ostry w ocenianiu, bardzo dokładnie psa dotyka i sprawdza dokładnie zęby, nawet liczy. Gdy pies nie daje mu się dotknąć wtedy "męczy" go tak długo aż jest usatysfakcjonowany :evil_lol:.
Nie toleruje agresji na ringu. Ogólnie miły starszy Pan.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']O tym sędziu było już pisane. W opcji [U]przeszukaj ten wątek[/U] wpisujesz imię i nazwisko sędziego.
Mnie ten Pan oceniał i mogę napisać że jest bardzo ostry w ocenianiu, bardzo dokładnie psa dotyka i sprawdza dokładnie zęby, nawet liczy. Gdy pies nie daje mu się dotknąć wtedy "męczy" go tak długo aż jest usatysfakcjonowany :evil_lol:.
Nie toleruje agresji na ringu. Ogólnie miły starszy Pan.[/quote]
dzieki serdeczne :))

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedz (niestety na temat bernardynów):
Tahvo to imie psa :cool3:

[quote]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=navy][COLOR=navy][FONT=Arial]He is like almost all Finninsh judges, VERY accurate. He wants to see dogs with correct proportions, correct teeth, good movement and good temperament. And he likes big dogs. He likes my Tahvo, so you can compare your dogs to Tahvo. Do not take to him dogs with bad temperament or anatomical faults. So, he is not the nicest judge in the world ;) [/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=navy][COLOR=navy][FONT=Arial]If he is as a judge in Finland in a show, there will not be that much saints. Last summer he was at Pori INT, there was 1 longhair and 2 shorthair saints in that show. Saints was the last breed in his ring. Before saints, there were Great Danes - I thought that they were good quality, but he did not think that. Only 2 out of 30 dogs got “excellent”. After Great Danes he judged several breeds, and no one got “excellent”. The only longhair saint got “good” (and she really is NOT that bad…) and the shorthair female got “satisfied” (and she really is NOT that bad either) and then there was Tahvo. When I got into the ring he said to me “Oh, good, at least I have in my ring today one dog that looks like a dog…” Tahvo was BOB. [/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][COLOR=navy][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Verdana][/quote][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu']Odpowiedz (niestety na temat bernardynów):
Tahvo to imie psa :cool3:
[/QUOTE]

Dziękuje ślicznie :modla::modla:
Sędzia zapowiada sie ciekawie i myśle, że ocena u niego może być wartościowa :evil_lol: (szczególnie, ze ocenia tak ostro :-o)
Oba moje psiaki sa duze,proporcjonalne, maja super charakterki, a resztą wymienionych zalet się wymieniają :evil_lol:

Jeszcze raz dziękuje!!!! :loveu::loveu::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

Kalekie tłumaczenie:

Jest jak prawie każdy fiński sędzia, BARDZO. Chce oglądać psy z poprawnymi proporcjami, poprawnym uzębieniem, dobrym ruchem i dobrym temperamentem. I lubi duże psy. (...) Nie bierz na wystawę do niego psów ze złym temperamentem bądź błędami/wadami anatomicznymi. Nie jest najmilszym sędziom pod słońcem ;)

Kiedy sędziuje w Finlandii, to nie ma na takiej wystawie dużo Bernardynów. Ostatnim latem sędziował w Pori (międzynarodówka), był 1 długowłosy i 2 krótkowłose Bernardyny. Bernardyny były ostatnimi rasami na ringu. Przed Bernardynami były Dogi Niemieckie, myślałam, że były dobrej "jakości", ale on tak nie twierdził. 2 z 30 psów dostały oc. doskonałą. Po DN sędziował kilka ras i nikt nie dostał doskonałej. Długowłosy Bernardyn dostał ocenę dobrą (a ona nie była zła) i później był Tahvo. (...) I wygrał BOB.

Podaję link do strony, gdzie możecie zobaczyć Tahvo: [URL="http://www.karvakatastrooffin.com"]www.karvakatastrooffin.com[/URL]
I porównać sobie mniej lub więcej ;)
[COLOR=#000080][FONT=Arial][/FONT][/COLOR]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=#000080]Tyle z tłumaczenia :cool3:[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...