Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

[quote]My za tydzien bedziemy po raz pierwszy w młodziezy, a mojemu Olkowi jeszcze nie wypadły kły i najprawdopodobniej trzeba będzie usunąć, z jednej strony chciałabym zrobic to jeszcze przed wystawą a z drugiej teraz są upały a z teg o co wiem psy zle znoszą wybudzanie z narkozy podczas takich upałow :shake:[/quote]
Mysle ze sedzia nie powinien robic z tego problemu. W jakim wieku jest Twoj piesek?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]karolayna[/B]
Jeżeli oprócz mlecznych kłów ma już też stałe to lepiej jak najszybciej sie mleczaków pozbyć. Po co maja źle wpływać na stałe.


[B]alqua [/B]
Może warto nauczyć się przegrywać, po co sobie życie zatruwać:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia'][B]karolayna[/B]
Jeżeli oprócz mlecznych kłów ma już też stałe to lepiej jak najszybciej sie mleczaków pozbyć. Po co maja źle wpływać na stałe.
[/quote]

Ja wiem, ale nie wiem czy ropbic to w tym tygodniu- w niedziele jedziemy na miedzynarodowke do Warszawy, a z tego co wiem w tym tygodniu zapowiadają sie upały w związku z czym boje sie poddawac psa narkozie.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Kilka uwag do wczesniejszej dyskusji.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Zwycięstwo młodzieży i CWC (CAC) są uznaniowe. Nawet jeśli jest jeden w klasie i dostanie doskonałą, to nie musi dostać CWC. Raz byłam świadkiem, jak sędzina tłumaczyła właścicielce, że suczka jest bardzo ładna, ale w tym dniu na CWC nie zasługuje. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Sama raz załapałam się na "nie do oceny" i to w dodatku za granicą i u wybitnej specjalistki od rasy. Po prostu, gdy szłam na ring pies nagle okulał bez widocznej przyczyny. Chciałam zwiać z ringu ! Ale kazała mi zostać. Opis był świetny, tylko to kulenie ! Wstyd ! :oops: Pies, który zawsze był doskonały ! Inerchampion ! Koszmar !:angryy: [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Co do ubioru. Gdy zaczynaliśmy wystawiać, znajomy pouczył nas, że wystawca musi wyglądać co najmniej schludnie. Żadne dresy czy inne stroje bardzo niedbałe. I dotąd tego przestrzegamy. Są wystawy, gdzie na finały wystawcy ubierają się wieczorowo. I to nie tylko Crufts czy Westminster. Oglądałam zdjęcia znajomej na słowackiej wystawie Championów (coś w rodzaju naszej w Lesznie) - pełna gala, suknia wieczorowa do pięt ![/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Popatrzcie na tego Murzyna z Anglii, który wystawia u nas psy - w największy upał jest w garniturze![/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Wystawa to jest show ![/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Przepraszam, ze odpowiadam z opóźnieniem, ale przez cały dzień nie miałam dostepu do kompa, a juk juz mogłam usiąść to oszalała mi klawiatura, zamieniając literki.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

To umów sie z samego rana albo późnym wieczorem, kiedy nie jest jeszcze, albo już strasznie gorąco. Jeśli dobrze będą wyrwane czyli całe nic nie zostanie, dziurki szybko się zasklepią. Psa odbieraj jak już będzie całkowicie wybudzony. Bo tak troche głupio z podwójnymi kłami, żeby do zebów sie nie przyczepili na wystawie. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kika ja ci radzę wrócić do podstawówki i douczyc się czytania ze zrozumieniem. Bo tego nie potrafisz. Napisałam o sędziach z zagranicy a nie o wystawach za granicą. Zreszta szkoda czasu na ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Tobie też polecam naukę czytania. Ja juz dawno temu chciałąm to zakónczyć a wy to dalej wciąż ciągneliście wątek mojego psa i mój. Ja się tylko wypowiedziałam, i napisałąmże zakańczam temat a wy dalej. Czy to rozumiesz? I nie pozwolę sobie żeby kto kolwiek mnie obrażał a Kika właśnie to zrobiła. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quelthalas']
Właśnie-moje odczucia co do sędziny [B]Anny Rogowskiej[/B]-bardzo miła pani,zwracająca dużą uwagę na ruch,na sposób prezentacji psa.Sama ogląda psom zęby,uważnie patrzy na zachowanie psa,czy nie jest płochliwy lub agresywny.Lubi dobrze zbudowane psiaki,wyraźne piętno płci.Wybacza drobne błędy na rzecz całokształtu.[/quote]

Podpisuję się obiema rękami - mój pies dostał u niej akurat Zwycięstwo Młodzieży, ale widziałam, że np. stawiała bdb za tchórzliwość! Jak weszłam na ring, to najpierw stanęła przed moim psem i pomachała mu ręką przed oczami i dotknęła nosa palcem. Wydaje mi się, że sprawdzała jego reakcje. A że mój glut ma spowolniony refleks i długo się nad wszystkim zastanawia, to nie wykazał żadnej reakcji - co akurat w przypadku bernardyna jest zaletą (zrównoważony charakter).
Też miałam wrażenie, że zwraca większą uwagę na ruch i preferuje mocne psy (początek opisu: "bardzo mocny, o grubej kości"), którym jest w stanie wybaczyć nawet pewne drobne niedoskonałości, o ile nie psują ogólnego wrażenia.
Generalnie do tej Pani na pewno jeszcze chętnie pojedziemy, bo miałam wrażenie, że zna się na rzeczy, a do tego była bardzo miła i sympatyczna :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']widocznie sami idioci na tej dogomani, wiec moze oszczedzisz sobie klopotu i zrezygnujesz z pisania na tym forum,....[/quote]
Nie rezygnuj, nie tylko idioci sie tutaj kręcą, a świat nie kręci się wokół nich choćby pewnie chcieli.:p

Link to comment
Share on other sites

heh ja weszłam na ring w zakręceniu totalnym ;), nawet nie słyszłam czy już mój numer wywołano czy nie , tylko ludzie mi zaczęli mówić ,żebym szybko wchodziła:roll: no i weszłam, pani Szulc też mnie pośpieszyła...ja troszkę byłam zdziwiona bo jeszcze ostatni pies poprzedniej rasy nie wyszedł z ringu jak właśnie weszłam. Zakręcone to wszystko.. upał... hałas :lol:

A ta pani Bukład to śmiechowa babka z tego co opowiadacie :p

Bulwinka pogadamy jak będziesz miała psa mało znanej rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']heh ja weszłam na ring w zakręceniu totalnym ;), nawet nie słyszłam czy już mój numer wywołano czy nie [/quote]
a to specjalne zaproszenie na ring potrzebujesz? :eek2:
aaaaa to rozumiem :p
bo my to tak skromnie - sami pilnujemy kiedy nasze wejście na ring:chaos:
[quote]Bulwinka pogadamy jak będziesz miała psa mało znanej rasy.[/quote]
OK- lubię wezwania- więc może niedługo :razz:
pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']Tobie też polecam naukę czytania. Ja juz dawno temu chciałąm to zakónczyć a wy to dalej wciąż ciągneliście wątek mojego psa i mój. Ja się tylko wypowiedziałam, i napisałąmże zakańczam temat a wy dalej. Czy to rozumiesz? I nie pozwolę sobie żeby kto kolwiek mnie obrażał a Kika właśnie to zrobiła. :angryy:[/quote]

Jak tak chcesz- to pisz - [SIZE=1][COLOR=yellow]myśleć nie musisz![/COLOR][/SIZE] :)
Nie lubię poprostu takiego czczego gadania dla samego gadania, bo to na nic nie ma wpływu.

Najfajniej opowiadać banialuki o ludziach, których się raz w zyciu widziało, albo wcale.
[B]alqua[/B] nastaw się na to że na niejednej wystawie spotka Cię zawód,jak przegrasz, ale nie zawsze to wina sędziego,który..................... itd.
Możesz sama słabo psa wystawić i nawet Interchampion może na 3 lokacie, albo z bdb wylądować.
I nie obrażaj się, tylko troszkę nas posłuchaj.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Tak jest Puli ! Show to show. Mnie kiedyś sędzia skomentował dwa psy na wystawie : Ten jest lepszy ale wygrywa ten drugi , bo się wystawia jak gwiazda, a to jest show. Nawiasem mówiąc był to sędzia z Portugalii (Texeira).[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']I nie pozwolę sobie żeby kto kolwiek mnie obrażał a Kika właśnie to zrobiła. :angryy:[/QUOTE]

Może warto czasami spojrzeć na swoje zachowanie? Bo Twoje chyba też do kulturalniejszych nie należy...
Ja sędziny bronić nie będę, bo nie miałam z nią żadnego kontaktu, ale chyba każdy człowiek zasuguje na jakiś szacunek. Napisz, co Cię boli, ale w sposób bardziej odpowiedni, bo moim zdaniem Twoje teksty są hamskie (i w stosunku do samej sędziny, i w stosunku do użytkowników Forum).
Czasem warto pohamować swoje emocje, bo nie zawsze wszystko jest po naszej myśli...

To miał ktoś kiedyś styczność z sędziami, o których wspomniałam wcześniej (Zvi Kupferberg oraz Shamil Abrakimov )?
A do tego może Wasze psy oceniali już: Katarzyna Nitka, Anna Cviecekova, Aneta Sobkowska Dopierała lub Dorota Kuczyńska Standełło (dobra, o tej pani już coś znalazłam, ale jakby ktoś chciał coś dopowiedzieć, to z chęcią poczytam)?
Jeśli już o tych sędziach coś było, to najmocniej przepraszam:oops:!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']Zvi Kupferberg sędziował w tym roku w Katowicach. Lubi robić, jak to mówię, 'sieczki' na ringach, dając sporo db i bdb. Moim zdaniem jest dokładny i sympatyczny.[/quote]Sędziował i nas:)-dodam,że lubi bardzo wyraźne piętno płci,nie lubi samczych w wyrazie suk,lubi mocne samce,dobry ruch,sprawdza również temperament psiaka,uważnie patrzy na ząbki,jest bardzo miły.Oceny pokrywaja mi sie dokładnie z wyglądem,a i charakterem psów.Z wielką przyjemnością pojadę do tego pana ponownie.Acha,i podobno jego sędziowanie to jedna wielka loteria-przynajmniej w dogach.Nie wyróżnia typu,ocenia według wzorca.Bardzo ważna,oczywiście,dobra anatomia.Nie zauważyłam,by wybaczał jakiekolwiek ciut większe niz drobniutkie błędy:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...