Jump to content
Dogomania

Kolczatkowe szkolenia....


Rinuś

Recommended Posts

[quote name='Marta i Wika']Kurcze, nie znam się na kolczatkach, ale zawsze mi się wydawało, że one nie wbijają się kiedy smycz nie jest napięta, że są wtedy luźne - taka jest zasada.[/quote]

mi sie jednak wydaje, ze kolczatka powinna byc zalozona wysoko na szyi, za uszami-i dosc ciasno, na pewno bez wiszacego luzu. poki pies nie szarpie albo przewodnik nie szarpie smyczy-to kolce sie nie wbijaja w skore. ale ta rzeczywiscie mi sie nie podoba;)

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie normalni ludzie nie uzywaja taich wynalazkow - w Niemczech kolczatki nie sa zabronione . Przewodnicy nalezacy do klubow nie maja problemow z uzywaniem tych urzadzen.
A szczerze powiedziawszy widzialm mase psow zniszczonych bez uzycia klczatek czy OE .

Link to comment
Share on other sites

bo normalni ludzie wiedza do czego sluza kolce i oe i stosuje sie je w treningu po cos albo nei stosuje.to niesa narzedzia tortur albo jakies straszliwe urzadzenia do lamania psow:razz::evil_lol:.powiedzialabym ze wrecz przeciwnie.:diabloti:.
kolce powinny byc zapiete wysoko ,tuz za uszami.chooociaz ...;)widzialam tez u zawodnikow wielokrotnie kolce jak korale[hmmmu finow?..nie pamietam...].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='p']Sluchajcie normalni ludzie nie uzywaja taich wynalazkow - w Niemczech kolczatki nie sa zabronione . Przewodnicy nalezacy do klubow nie maja problemow z uzywaniem tych urzadzen.
[/quote]

Niemcy maja dosc obszerna ustawe o ochronie zwierzat, w ktorej znajduje sie punkt, ze zabronione sa do uzytku "narzedzia szkoleniowe", ktore powoduja bol lub moga powodowac bol... gdyby sie uparl, kolczatke moznaby pod to podciagnac..
Niestety nie wiem czy kolczatki sa zabronione czy nie. Na pewno sprzedaz jest dozwolona zarowno kolczatek jak i OE.

Link to comment
Share on other sites

Noooo nareszcie ktoś mnie oświecił, że w Niemczech wolno kolce stosować bo na jednym forum pewna osoba mieszkająca w Niemczech zaklinała się, że tam kolczatek nie wolno bo ustawa itd. Oczywiście to samo było na temat OE.

Link to comment
Share on other sites

Znalazlam pare informacji o tych nieszczęsnych kolczatkach w DE...
Ustawa o ochronie zwierząt nie zabrania kolczatek... (w ustawie nie ma ich zaznaczonych, wiec prawo nie zabrania ich stosowania)
Mowi ona natomiast, ze zabronione jest stosowanie "narzędzi" ktore stwarzają lub mogą stwarzać ból zwierzętom (Nikt nie moze bez waznego (rozsadnego) powodu krzywdzic zwierzat i sprawiac im bol - §1 ze strony [url]www.gesetze-im-internet.de/tierschg/BJNR012770972.html[/url] )
Natomiast na egzaminach posluszenstwa (BH, VPG, IPO ) stosowanie kolczatek jest zabronione.
Z tego co doczytałam, to w Szwajcarii jest zakaz stosowania kolczatek (prawnie zabroniony).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moderna']W DE na egzaminach łańcuszki (dławiki - tak sie to poprawnie nazywa?) tez sa zabronione.[/quote]

U nas dławiki tez sa zabronione. Łańcuszki luźno zapiete i nie na dławik.
Do tej pory myślałam ze obroże skórzane sa zabronione bo psu moze sie kojarzyc ze jest pod kontrola oe. No ale teraz to juz nie wiem. Moze aby nie stosowac skórzanego wynalzaku z bolcami.

Link to comment
Share on other sites

Ło bosh... Co za idiota! Przecież to nienormalne żeby uczyć psa w ten spsób! Ja swojego psiaka uczę bez żadnej przemocy, jestem wyrozumiała, nagradzam ją i mówię ciapłym głosem, a piesek pojmuje i szybciej się uczy! Złym traktowaniem się tylko traci...

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z regulaminami obowiazujacymi w FCI na egzaminie zabronione sa :kolczatki ,obroze skorzane, noszenie obrozy tzw przeciw pchlowej jest zabronione.Na egzaminie obowiazuje lancuszek z okreslona wiekoscia oczka (srednia wielkosc) ,zapiety nie na zacisk ewent.na egz BH mozna zdawac na obrozy parcianej .

Link to comment
Share on other sites

na ipo i td regulaminowo nie wolno oczywiscie uzywac kolcy na plycie.tylko lancuszki nie dlawiki..nic nowego.natomiast na placu nikt nei zneca sie nad psem kolcami czy oe.nie do tego sluza.i tutaj podpisuje sie pod postem Wladczyni.plaga jest zakladaniekolcy psom zeby nei ciagnely i byly "grzeczne".czasem bardoz mlodym psom.ostatnio zapytal mniewlasciciel 3 miesiecznego ona czy nie za pozno na kolce bo on ciagnie.po prostu szczeka mi opadla.okazalo sie ze polecano mu takie rozwiazanie w sklepie.w glowie sie to po prostu nei miesci jak mozna zalozyc kolce takiemu psu.

Link to comment
Share on other sites

[quote] ale czy ktos mi powie CO TO JEST [COLOR=Red][B][SIZE=4]?!?!!!!
[URL]http://www.allegro.pl/item304959438_obroza_dla_psa_firmy_schweiker.html[/URL]
[/SIZE][/B][/COLOR][/quote]Yyyyyy... Nie przebija 'to-to' mu tchawicy?

[URL]http://www.ipo-sklep.pl/product_info.php?cPath=1_34&products_id=426[/URL]

A ja mam pytanie - czym to się różni od typowej kolczatki poza tym że boli gdy pies zbyt sobie bierze go serca "przy nodze"... A na poważnie nie nadzieje sie na to przewodnik?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']U mnie w każdym zoologu wciskają kolczatki. I kasa leci... A od sąsiada można jeszcze usłyszeć, że jak nie pomaga, [COLOR=Red][B]to trzeba naostrzyć :mdleje:
[/B][/COLOR]
[/quote]

posiadam taką kolczatkę naostrzoną :cool3: kiedyś znalazłam boksera , miał na sobie taką kolczatkę , ogromna , ciężka , naostrzona .. nie miałam odwagi jej wywalić , by ktoś sobie jej nie użył :shake: leży w szufladzie :p
Mimo że używam kolczatek , to akurat tej nie miała bym odwagi :angryy: przy szarpnięciu działa jak drut kolczasty

Link to comment
Share on other sites

a nie karci prób wyjścia z obroży? Jak pies próbuje się wyślizgnąć to wtedy te "gwiazdki" się obracają wbijając i zatrzymując próby wyjścia? Ja by użyła półzacisku z materiały, albo materiał plus łańcuszek albo szelek.
Brr koszmar. Chyba jestem stracona dla tradycyjnych metod:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...