Jump to content
Dogomania

Orzechowce nadal potrzebujĄ pomocy!


iwop

Recommended Posts

Zdrapka nie najlepiej .... z trudnością wstała , wyszła na pole zrobiła kupę i stała trzęsąc się .... potyka się o łapki i widać że jest Jej ciężko .... nie je tylko pije duzo .... Czekam na tel od Weta .... jak tylko zadzwoni to albo spróbuję Go namówić na wizytę domową a jak nie to w Zdrapkobus i na sygnale do lecznicy .... Trzymcie kciuki za Zdrapkę ....

Link to comment
Share on other sites

Nawiazalam kontakt z organizacja w Holandii niosaca pomoc zwierzakom. Cos w rodzaju "Lekarze bez granic", ale dla zwierzat. Przedstawilam sprawe Orzeszkow tak jak ona wyglada. Przedstawilam zdjecia, a takze reportaz Interwencji. Moja relacja wywolala szok osob zainteresowanych. Udalo mi sie zainteresowac ludzi, ktorzy calym sercem oddani sa zwierzetom, losem Orzeszkow. Bardzo sie ciesze, ze nie pozostali obojetni na los tych biedakow.
I tak z moich relacji powstal artykul, ktory ukaze sie na stronie Fundacji. Mamy nadzieje, ze po obejrzeniu zdjec i reportazu, oraz przeczytaniu artykulu zyskamy wiecej ludzi, ktorzy zmobilizuja sie do pomocy Orzeszkom. Bardzo lezy mi na sercu los tych zwierzat. Sama przerazilam sie po obejrzeniu reportazu i nie wiem jak to jest mozliwe, ze cos tak obrzydliwego w Polsce moglo egzystowac przez 13 lat. Ile psich i kocich istnien dokonalo tam zywota. Strach pomyslec. No, ale nie ma co lamentowac. Trzeba sie zabierac do roboty.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj mozecie zobaczyc artykul wraz ze zdjeciami itd. W artykule tym przedstawiamy sytuacje psow i kotow w Orzechowcach, opisujemy warunki, jak zyja psy i koty, co dostaja jesc, kiedy schronisko powstalo, kto sie opiekuje. Dalej zdjecia mowia za siebie. Podkreslam tez ogrmony wklad wolontariuszy i ich wielkie serce i poswiecenie dla zwierzat w Orzechowcach. Dalej Piszemy o pomieszczeniu socjalnym i o warunkach sanitarnych, o "opiece" medycznej, o szczurach itd. O duzych i malych pieskach jedzacych kosci z robalami. To wszystko w tym artykule. Oczywiscie prosba jest o wsparcie i pomoc.
Z tego co wiem, juz jest deklarowana pomoc dla Orzeszkow z roznych stron Holandii. Jeszcze troche cierpliwosci, postaram sie, by ta pomoc przyszla jak najszybciej. Trafilam chyba na dorbych ludzi.
Oto artykul:
Wiecej na temat mojej akcji dla Orzeszkow : patrz [URL="http://www.forum.miau.pl"]www.forum.miau.pl[/URL] . Moj temat to : Art. w Holandii o Orzeszkach. Prosba o koce i koldry.

W piatek wyjedzie do Rzeszowa pierwsza przesylka z Holandii dla Orzeszkow z karma, srodkami na odpchlenie, kocami. Ta przesylka zajedzie najpierw do Krakowa (we wotrek). Zrobilam odezwe do krakowa o wsparcie mojej akcji, Prosze o przynoszenie kolder, kocy - juz sa pierwsze odzewy, choc mizerne. Zawsze lepiej cos, jak nic. Te rzeczy pojada wraz a darami z Holandii. To - jak mam nadzieje poczatek pomocy naszej dla Orzeszkow. Trzymajcie sie dzielnioe
Pozdrawiam
Ala

Link to comment
Share on other sites

WIELKIE DZIĘKI!!!!Im więcej osób tym lepiej!!!Ja jako pomoc wet.deklaruję pomoc tym lekarzom-o ile oczywiście będą jej potrzebować.Asysta przy zabiegach,opieka pooperacyjna itd.itp.Tyle,że z j.obcych znam jedynie prawie biegle ukraiński i ciutek niemiecki...A angielskiego ni w ząb...
Co do wierszy-ZGADZAM SIĘ.Oczywiście,że tak.Z prośbą,by zamieszczać autora(Nadzieja Koziak).Więcej wierszy znajdziecie na wątku Barego(jest w moim podpisie).
Na razie w związku z wścieklizną Kapsel i Micia nie mogą przyjechać do mnie na DT.Mam dwa wolne miejsca awaryjne.Nie macie w schronie jakichś potrzebujących psiaków?Bo od p.Romy raczej już nie wezmę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wet-siostra']
Na razie w związku z wścieklizną Kapsel i Micia nie mogą przyjechać do mnie na DT.Mam dwa wolne miejsca awaryjne.Nie macie w schronie jakichś potrzebujących psiaków?Bo od p.Romy raczej już nie wezmę...[/quote]

A może Amona weżmiesz ? :evil_lol: Pilnie szukamy mu domu...:evil_lol:


[IMG]http://img246.imageshack.us/img246/6373/dscn7121wx9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Na sporego mój TZ się nie zgadza...:shake:Wcześniej się zgadzał,ale teraz się zgadza tylko na nieduże,góra do kolanka...:mad:Uważa,że są "bezpieczniejsze"...:roll:,bo duży"jeszcze mi cię pogryzie..."Tak,jakby mały nie miał zębów...Ale po doświadczeniu z Kersem wolę go pytać o zgodę...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Do [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=69491"]alysia[/URL]:

Z tego co pamiętam to już jakaś organizacja z Holandii pomagała w Orzechowcach w załatwianiu szczepionek. Bardzo się cieszę że zorganizowałaś pomoc. Tylko nie mogę rozumieć dlaczego nie opisałaś aktualnego stanu schroniska! Nawet nie zapytam czy tam byłaś... Czy popatrzyłaś może kiedy powstał reportaż z interwencji i w jaki sposób go zmanipulowali? A które zdjęcia mi pokazałaś? Listopad, grudzień? Ja też nie wiem jak coś takiego mogło egzystować przez 13 lat, bo po prostu przez 13 lat to tak nie wyglądało! A jak mi znajdziesz kość z robakami którą jedzą psy to osobiście ją zjem. A wspomniałaś może że nie ma już tych pracowników którzy do tego doprowadzili? I że już niedługo schroniskiem zajmie się nowe stowarzyszenie? To chyba tyle z mojej strony...

Prośba do tych którzy w ten sposób przedstawiają aktualny stan schroniska różnym organizacjom i w mediach: poszukajcie aktualnych zdjęć, poczytajcie co się teraz tam dzieje, bo potem powstają takie a nie inne opinie...

Link to comment
Share on other sites

Żaba ja liczę na to że nowe stowarzyszenie wyprostuje wszystkie braki jakie jeszcze zostały a jest w co ręce włożyć ..... dobrze że nie ma pracowników którzy byli w stanie krzywdzić zwierzęta swoimi słabościami i okrucieństwem ale potrzeba ludzi konsekwentnych w swoich zamiarach bez tego ani rusz! z tym będzie ciężko.

martwi mnie to, że to miejsce potrafi bardzo ludzi zmienić, oby nowe osoby nie straciły sił i wiary w to co robią!

Link to comment
Share on other sites

Szpilka ja naprawdę wierzę że przy tak silnej ekipie jaka się zorganizowała, przed zimą nie będzie sytuacji że jakikolwiek pies będzie miał budę z kilku desek - to moja obietnica na ten rok i na głowie stanę aby się z niej wywiązać.
Wiadomo nie da się wymienić wszystkich ale mamy sporo czasu aby reperować te które się do tego nadają, mamy Żabę, Rafała ja postaram się namówić jeszcze kolegę do pomocy w dni kiedy będą remontować budy. Pan Janusz i Marian też się ciężkiej roboty nie boją. Zresztą my też już potrafimy ,młotek trzymać :D .... buda Klusi która już się rozpadła wytrzymała ile miała po naszych naprawach! :) Fakt była najbrzydzą budą jaką w życiu widziałam ale za to zrobiona z wielkim sercem i zaangażowaniem!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='żaba88']Do [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=69491"]alysia[/URL]:

Z tego co pamiętam to już jakaś organizacja z Holandii pomagała w Orzechowcach w załatwianiu szczepionek. Bardzo się cieszę że zorganizowałaś pomoc. Tylko nie mogę rozumieć dlaczego nie opisałaś aktualnego stanu schroniska! Nawet nie zapytam czy tam byłaś... Czy popatrzyłaś może kiedy powstał reportaż z interwencji i w jaki sposób go zmanipulowali? A które zdjęcia mi pokazałaś? Listopad, grudzień? Ja też nie wiem jak coś takiego mogło egzystować przez 13 lat, bo po prostu przez 13 lat to tak nie wyglądało! A jak mi znajdziesz kość z robakami którą jedzą psy to osobiście ją zjem. A wspomniałaś może że nie ma już tych pracowników którzy do tego doprowadzili? I że już niedługo schroniskiem zajmie się nowe stowarzyszenie? To chyba tyle z mojej strony...

Prośba do tych którzy w ten sposób przedstawiają aktualny stan schroniska różnym organizacjom i w mediach: poszukajcie aktualnych zdjęć, poczytajcie co się teraz tam dzieje, bo potem powstają takie a nie inne opinie...[/quote]

Nie, nie wspomnialam o nowych pracownikach, bo o takowych nie wiem - o starych natomiast tak. Natomiast sporo pozytywnych infomacji na temat i starych i nowych wolontariuszy.... Gdzie mozna poczytac o dobrych rzeczach, ktore dzieja sie w schronisku? Daj namiary , jakies linki itp.

Kasiu, zdrowia. Wyslalam Ci maila - odpisz prosze..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...