Jump to content
Dogomania

Orzechowce nadal potrzebujĄ pomocy!


iwop

Recommended Posts

[quote name='żaba88']To taka internetowa szafka w której leżą wszystkie pliki związane ze stronką.

A jeśli to nie jest tajemnica to czy można się dowiedzieć czegoś więcej o nowym serwerze?[/quote]

Oczywiście to żadna tajemnica, z tym że ja ciemna w tych sprawach więc przekleję maila folen .

,,hej ponownie witaj
poniżej mail potwierdzający zamówienie hostingu dla Orzeszków, jest to opłata za rok oczywiście, są dwa tygodnie na uregulowanie tego, więc w sumie nie musisz się spieszyć.
Na podane dane w mailu możesz wpłacić osobiście.
Na tym serwerze nowym trochę sobie popracowałam, zainstalowałam coś takiego - [URL="http://orzechowce.na16.pl/joomla/"]http://orzechowce.na16.pl/joomla/,[/URL] można by to teraz dostosować do potrzeb strony schronowej, tzn odpowiednie działy i tak dalej, dodać top Orzechowski i może jakąś inną "skórkę" do tej strony. Działałoby to na pewno sprawniej od robienia "na piechotę", które robi się z moją wersją strony, do której niestety nie potrafię dorobić panelu do administracji.
W pojedynkę jest to naprawdę ciężkie do ogarnięcia, mówię z autopsji, dobrze żeby choć 1-2 osoby chętne i zorientowane w temacie pomogły.
Pozostawiam Wam do rozstrzygnięcia kwestie strony, tzn czy zmieniamy na taką jak pokazuję czy nie.

Pozdrawiam,
Malwina / Folen

---- Wiadomość Oryginalna ----

Link to comment
Share on other sites

Mam dobra wiadomość, po prawie rocznym katowaniu Gazeta Jarosławska zgodziła sie zamieszczać ogłoszenia naszych psów wraz ze zdjęciami :)

Co do strony to moja sugestia jest zeby przy opisach psow wprowadzić rodzaj ankiety:
imie: wiek, płec, skad przyjęty + data przyjęcia, wielkość, stosunek do psow/kotow i ewentualnie historie psa, zeby wszystkie opisy były takie same i zawierały potrzebne informacje

Link to comment
Share on other sites

Do gazety narazie wysłałam 3 psy chociaż myślę ze będzie tylko po jednym ogłoszeniu na tydzień. 3 pierwsze to Monia - bo dostaje swira, długo czeka i juz nie wiem gdzie szukac jej szansy, Rita bo mała słodka sunia, dla starszych osob, Bacek bo tez długo czeka i po to tez żeby ludzie zobaczyli ze w schroniskach nie siedzą same brzydkie stare psy.

Na allegro: Lucia, Butla, Diva, Katia i Rasputin, Axel, Fiszka i jej mała, Roki, Leopold, Sarenka, Bella, Suzi, Irga, Max, Bacek, Shelty, Monia, Nela, Matylda, Diger, Ciapek i Tofik, Agata, Frytka, Cora, Burek, Promyk, Grot, Cindyi Jenny, Miecka, Spajki

Link to comment
Share on other sites

No więc wracam do stronki bo sprawa robi sie pilna. Przybyły nam ostatnio 2 nowe zakładki /dzięki żabo :calus:/ ,, Za tęczowym mostem'' i ,, Koty w schronisku''. Ponieważ możemy teraz poszerzyć serwer o nastepne - proszę o wypowiedzenie sie w tej kwestii.
Proponuję jeszcze [COLOR=DarkRed]Adopcje wirtualne[COLOR=Black] bo coraz więcej osób deklaruje chęć adopcji na odległość i comiesięczne wpłaty na konkretnego psa. Trzeba więc wyrażnie napisać kto i jakiego psa bierze pod swoją opiekę.[/COLOR][/COLOR]
Nastepnie [COLOR=DarkRed]Szczeniaki i młodzież do 1 roku.[COLOR=Black] Połączyłabym - dlatego że szczeniaków ostatnio nie ma dużo i miejmy nadzieję że tak zostanie.[/COLOR][/COLOR]
Następnie [COLOR=DarkRed]Oni pomogli [COLOR=Black]lub [COLOR=DarkRed]Pomogli[COLOR=Black] gdzie będziemy na bieżąco robić wykaz osób pomagających schronisku.[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR]
I jeszcze [COLOR=DarkRed]Ogłoszenia [COLOR=Black]gdzie można umieszczać np. zaginął, znaleziono, szukam domu, dam dom, porzucono, oddam w dobre ręce itp.[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=Black]Może też zastanowić sie nad zakładką [COLOR=DarkRed]Wiadomości z nowych domów[COLOR=Black] bo moglibyśmy na bieżąco wklejać zdjęcia wyadoptowanych psiaków[/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=Blue][COLOR=Black][COLOR=Blue][COLOR=Black][COLOR=Blue][COLOR=Black], a mam ich bardzo dużo przysyłanych nawet 2 lata po adopcji. Jest dział oczywiście ,,[COLOR=DarkRed]W nowych domach'' [COLOR=Black]ale najczęsciej przeklejamy tam zdjęcia z psów do adopcji, a w tym dziale moglibyśmy niejako prowadzić kronikę z przysyłanych sukcesywnie zdjęc i zobaczyć np.psa w nowym domu bezpośrednio po adopcji i teraz po 2-3 latach. Wiem że dużo osób uwielbia buszować po takim dziale.[/COLOR][/COLOR]

Pisałam też wcześniej że zakładka ,, [COLOR=DarkRed]Zanim zaadoptujesz[/COLOR]'' i [COLOR=DarkRed],,Warunki adopcji'' [/COLOR] powinny być razem. Tam też powinna znależc sie kopia umowy adopcyjnej. I informacja że adopcja kosztuje 40zł, że należy wziąć ze sobą smycz i obrożę / dla nas to oczywiste niemniej w dalszym ciągu przyjeżdżają ludzie bez i zabierają schroniskowe/,że wszystkie psy są zaszczepione na wściekliznę. Coś w tym stylu.

Pozostaje jeszcze kwestia jak umieszczać psiaki nowo-przyjęte. Czy jest sens robić zakładkę czy poprostu umieszczać je kolejno na początku strony.
Strona nasza powinna być czytelna i nieskomplikowana w obsłudze.
No i na koniec pozostaje sprawa w podzieleniu sie prowadzeniem stronki tak, żeby każdy miał swój rewir i drugi mu nie mieszał. Ja oczywiście odpadam bo nie ukrywam najmniej kumata jestem.
Administratorem całej stronki zostaje oczywiście żaba / jeśli nie ma nic naprzeciw/ i wszelkie zmiany, uzgodnienia i pytania kierować w przyszłości do niego. Kto ma jakieś propozycje ??? :razz:
No więc czekam na sugestie, słuchajcie spieszmy się, szkoda każdego dnia.
Wiem że masa osób zagląda na stronkę i zróbmy z niej prawdziwą wizytówkę naszego schroniska bo teraz naprawdę nie mamy sie czego wstydzić.




[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dostałam zdjęcia Mamby .....:multi:......Państwo z Dębicy bardzo się z nią cieszą, piszą jaka cudowna i w ogóle, dzieci ja uwielbiają, dziekują bardzo za adopcję i pozdrawiają wszystkich wolontariuszy.


[IMG]http://img100.imageshack.us/img100/8195/dscf1229.jpg[/IMG]


[IMG]http://img25.imageshack.us/img25/8060/dscf1236.jpg[/IMG]


Dla takich zdjęć warto założyć zakładkę ..[COLOR=DarkRed]Wiadomości z nowych domów ''[COLOR=Black] ponieważ otrzymuję na bieżąco zdjęcia psiaków już dawno wyadoptowanych. Metamorfozy niektórych są niesamowite.[/COLOR][COLOR=Black] Ogromnie miło patrzeć na wypielęgnowane, szczęsliwe mordki - to taki miód na nasze serca. :loveu:[/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Folen']Czy nikogo poza Becią nie interesuje kwestia strony? To może zostaniecie z zapchanym serwerem i stroną robioną na piechotę... Bo ja naprawdę mam ograniczony czas i potrzebuję konkretnych informacji co i jak robić...[/quote]

Folen zakładki jakie zaproponowała Becia to między innymi moje propozycje z nią uzgodnione. Tak jak pisała wcześniej wg mnie powinno rozjaśnić się grafikę strony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='becia66']No więc wracam do stronki bo sprawa robi sie pilna. Przybyły nam ostatnio 2 nowe zakładki /dzięki żabo :calus:/ ,, Za tęczowym mostem'' i ,, Koty w schronisku''. Ponieważ możemy teraz poszerzyć serwer o nastepne - proszę o wypowiedzenie sie w tej kwestii.
Proponuję jeszcze [COLOR=darkred]Adopcje wirtualne[COLOR=black] bo coraz więcej osób deklaruje chęć adopcji na odległość i comiesięczne wpłaty na konkretnego psa. Trzeba więc wyrażnie napisać kto i jakiego psa bierze pod swoją opiekę.[/COLOR][/COLOR]
Nastepnie [COLOR=darkred]Szczeniaki i młodzież do 1 roku.[COLOR=black] Połączyłabym - dlatego że szczeniaków ostatnio nie ma dużo i miejmy nadzieję że tak zostanie.[/COLOR][/COLOR]
Następnie [COLOR=darkred]Oni pomogli [COLOR=black]lub [COLOR=darkred]Pomogli[COLOR=black] gdzie będziemy na bieżąco robić wykaz osób pomagających schronisku.[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR]
I jeszcze [COLOR=darkred]Ogłoszenia [COLOR=black]gdzie można umieszczać np. zaginął, znaleziono, szukam domu, dam dom, porzucono, oddam w dobre ręce itp.[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=black]Może też zastanowić sie nad zakładką [COLOR=darkred]Wiadomości z nowych domów[COLOR=black] bo moglibyśmy na bieżąco wklejać zdjęcia wyadoptowanych psiaków[/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=blue][COLOR=black][COLOR=blue][COLOR=black][COLOR=blue][COLOR=black], a mam ich bardzo dużo przysyłanych nawet 2 lata po adopcji. Jest dział oczywiście ,,[COLOR=darkred]W nowych domach'' [COLOR=black]ale najczęsciej przeklejamy tam zdjęcia z psów do adopcji, a w tym dziale moglibyśmy niejako prowadzić kronikę z przysyłanych sukcesywnie zdjęc i zobaczyć np.psa w nowym domu bezpośrednio po adopcji i teraz po 2-3 latach. Wiem że dużo osób uwielbia buszować po takim dziale.[/COLOR][/COLOR]

Pisałam też wcześniej że zakładka ,, [COLOR=darkred]Zanim zaadoptujesz[/COLOR]'' i [COLOR=darkred],,Warunki adopcji'' [/COLOR]powinny być razem. Tam też powinna znależc sie kopia umowy adopcyjnej. I informacja że adopcja kosztuje 40zł, że należy wziąć ze sobą smycz i obrożę / dla nas to oczywiste niemniej w dalszym ciągu przyjeżdżają ludzie bez i zabierają schroniskowe/,że wszystkie psy są zaszczepione na wściekliznę. Coś w tym stylu.

Pozostaje jeszcze kwestia jak umieszczać psiaki nowo-przyjęte. Czy jest sens robić zakładkę czy poprostu umieszczać je kolejno na początku strony.
Strona nasza powinna być czytelna i nieskomplikowana w obsłudze.
No i na koniec pozostaje sprawa w podzieleniu sie prowadzeniem stronki tak, żeby każdy miał swój rewir i drugi mu nie mieszał. Ja oczywiście odpadam bo nie ukrywam najmniej kumata jestem.
Administratorem całej stronki zostaje oczywiście żaba / jeśli nie ma nic naprzeciw/ i wszelkie zmiany, uzgodnienia i pytania kierować w przyszłości do niego. Kto ma jakieś propozycje ??? :razz:
No więc czekam na sugestie, słuchajcie spieszmy się, szkoda każdego dnia.
Wiem że masa osób zagląda na stronkę i zróbmy z niej prawdziwą wizytówkę naszego schroniska bo teraz naprawdę nie mamy sie czego wstydzić.




[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/quote]

Beciu podsumowuje

1) nowe zakładki:
- Adopcje wirtualne
-Szczeniaki i młodzież do 1 roku
-Pomogli
-Ogłoszenia
-Wiadomości z nowych domów
-scalenie warunków adopcji z zanim zaadoptujesz

2) moje propozycje
- opcja SZUKAJ
- dodanie informacji anglojęzycznej o schronisku, jakie konto, jaka potrzebna pomoc itp. Tutaj będziemy prosić kogoś o pomoc, w przetłumaczeniu. To byłaby zakładka dodatkowa np WELCOME

Co do zdjęć, w dlaszym ciągu niech zostanie możliwość dodawania kilku zdjęć. Opisy będziemy robić wg uwag Szpilki - czyli dokladniejsze w szczegóły. NAsze psiaki będą trafiać też na inne strony, w ogłoszeniach wymagane są konkretne opisy ...
Hmm niektóre psiaki już są na stronie od pewnego czasu więc czas zmienić opisy chociażby w kwestii wieku. To ważne aby o tym nie zapominać - jak pies będzie widnial na stronie 2, 3 lata to ... niech nie zatrzymuje się na opisie sprzed tego czasu. Fajnie hdyby w momencie dodawania nowego psiaka była DATA DODANIA ... to ułatwi kontrolę nad zmianą wieku psa.

Zastanawiam się nad formatem zdjęć - czy zostawić takie jakie są czy z możliwością powiększenia jeśli się na nie kliknie? Sama nie wiem ...

Link to comment
Share on other sites

Ja nie rozumiem o co tu się w ogóle pytać...osoby które się na tym nie znają(jak ja np.) nie powinny mieć nic do gadania.Becia ma koncepcję która w miarę wszystkim się podoba Folen umie to zrobić kto miał jakieś uwagi (albiemu Szpilka ) to już je napisał więc o co jeszcze chodzi ?

Link to comment
Share on other sites

no i dobrze albiemu że podsumowałaś bo faktycznie tak jakos dziwnie wyglądało że nikt nie napisał choćby - okay . Szczególnie myślałam o żabie który stronkę administruje że choć jednym zdaniem sie wypowie...no ale cóż...
Czyli folen z grubsza zarys jest, my już mieszać nie będziemy, reszta kobito kochana do ciebie należy...:eviltong::calus:
Znajdż trochę czasu dla nas i pomóż prosimy bo sami rady nie damy...:modla:

Link to comment
Share on other sites

Oj pamietamy Kazika ....:eviltong:...to już pewnie ze 2 lata ??? /własnie sprawdziłam
Kazik i drugi bokser Pręgus ze złamaną nogą styczeń 2007 /. Uprowadzone ze schroniska :eviltong:.....Ale ten czas leci....
Pięknie chłopak wygląda i zdjęcie super.....:loveu:

A ja nie moge sie oprzeć żeby przypomniec jak wyglądali w najgorszych czasach orzechowskich...


[IMG]http://img16.imageshack.us/img16/6346/dscn0890.jpg[/IMG]


Pręgus ze złamana łapą

[IMG]http://img403.imageshack.us/img403/8862/dscn1020.jpg[/IMG]

obaj mają świetne boksiowe domy.....:loveu:

Link to comment
Share on other sites

ostatnio koresponduje z przemiłym Panem Andrzejem, który zaproponował pomoc w transportach

cyt.
na Waszej stronie jest info, że potrzebujecie pomocy z transportem psów; mieszkam w Poznaniu, więc w razie potrzeby mogę zachodnią i północną część kraju "pokryć zasięgiem":))). Kilka razy w roku jestem też w Radymnie ...


Bardzo mnie cieszy kazda pomoc ... to naprawdę cenne ... :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...