Jump to content
Dogomania

Orzechowce nadal potrzebujĄ pomocy!


iwop

Recommended Posts

Jest to na razie prowizoryczna "przesylka" . Wykorzystalam fakt, ze moj znajomy zawozil dzieciaki holenderskie do Krakowa i ublagalam, zeby zabral pare niezbednych rzeczy, co mogl zmiescic do kabiny dla kierowcy, a tam niewiele miejsca. Dostalam od Fundacji te rzeczy o ktorych wspomina juz Albiemu no ipojechalo kilka workow kocy - w tym nowe.

Zaba - tak dla jasnosci sprawy, jeszcze raz krotko i na tym koniec: nikt nie kwestionuje tego co robicie. W artykule piszemy wyraznie o Waszym ogromnym poswieceniu dla zwierzat, ale wiadomo, ze trzeba bylo pokazac slabe strony tego miejsca, aby spowodowac pomoc dla Was. Ja wiem, ze to sa bardzo delikatne sprawy, ale czasami trzeba wytoczyc ciezkie dziala, zeby bylo lepiej. To w zadnym przypadku nie jest atak, wrecz przeciwnie. Mam nadzieje, ze rozumiesz moje intencje.
Ja zrobie wszystko, zeby Wam pomoc, a sa realne na to szanse. Szanse na to, zeby te zwierzeta zyly godnie, w godnych i humanitarnych warunkach zyly, znajdowaly nowych opiekunow, milosc za ktora tak tesknia - calym swoim psim i kocim istnieniem, w godnych warunkach chorowaly i wreszcie godnie umieraly.
To im jestesmy winni...
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Alysia też bardzo doceniam to co zrobiłaś i jestem Ci ogromnie wdzięczny i mam nadzieje że będziesz robić to dalej bo to wspaniała pomoc dla takiego biednego schroniska. A zareagowałem tak a nie inaczej (wielu to się pwnie nie spodobało), bo strasznie drażni mnie ten reportaż z interwencji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='becia66']Założyłam wątek owczarowi Benkowi, Pomóżcie znależć mu dom ...:modla:


[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9891368#post9891368[/URL]


[IMG]http://img177.imageshack.us/img177/323/dscn6456hw0.jpg[/IMG][/quote]
A w jakiej ogolnej kondycji jest Benek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alysia']A w jakiej ogolnej kondycji jest Benek?[/quote]


O dziwo dobrej.....ja podejrzewam że on nie ma tyle lat na ile wygląda. Zęby całkiem niezłe, oczy bez zaćmy, wyrażne, przejrzyste.....on jest po prostu strasznie zmarnowany i zrezygnowany.....:shake: To cudowny,spokojny i mądry psiak i bardzo łagodny....wiem że byłby oddanym towarzyszem życia....:roll:
Chcę wierzyć że gdzieś czeka na niego dom......

Link to comment
Share on other sites

Wracając do Murzyna wydaje mi się, że on nie jest aż taki zły, może go w życiu coś przykrego spotkało. Jak pierwszy raz przyjechałam do schrony to wlazłam do boksu Murzyna, jak mnie zobaczył Pan Gieniu to krzyczał przeraźliwie na cały schron, natomiast Murzyn stał jak wryty i patrzył na mnie co mu dobrego sypię do michy.
Jemu jest bardzo potrzebna nowa buda.Boksy są górą kryte i faktycznie może być problem z włożeniem budy ale można zrobić do skręcania w kawałkach , myśmy tak robili budę dla Figaro.

Link to comment
Share on other sites

Boks Murzyna nie jest kryty, obok niego dopiero zaczynają się kryte boksy. Z tego co sobie przypominam to on nie toleruje alkoholu... Murzyn już od dawna nie jest agresywny. Ludzie się go boją bo jest wielki, czarny i czasami usłyszą że jest groźny.

Link to comment
Share on other sites

"Interwencje"jakie były takie były,ale to dopiero ruszyło sprawy wokół schroniska,wczesniej przymykano oczy i poważnie o poprawie nikt nie chciał gadać Owszem pokazano drastycznie,ale przecież tego nie dorobiono,a wiadomo,że żeby ruszyć ludzkie sumienia trzeba pokazac co jest żle.Tych psów nie połozono w błocie dla programu ,ani nie kaleczono ich dla TV,takie były!

Link to comment
Share on other sites

To właśnie Murzyn i nie ma zadaszone.

Wracam do programu może pokazano drastycznie, ale faktycznie tak jest. Oczywiście , że niektóre budy są w lepszym stanie ale też jest bagno w niektórych miejscach po kolana, jak pada deszcz stoja w błocie te psiny.
Jeszcze w tym czasie było sporo luzaków biegających po polach.
Uważam, że dobrze się stało, ponieważ spowodowało to sygnał, że jest problem.
Rozwiązywanie problemu idzie żółwim tempem ale coś tam drgnęło.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Black]Artykuł ze strony [/COLOR][U][COLOR=Black][URL="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080408/PRZEMYSL/623592021"]nowiny24.pl[/URL][/COLOR][/U]

[quote][SIZE=2]Problemy schroniska w Orzechowcach[/SIZE]

Pomimo że ostatnio sporo się zmieniło w przytułku dla bezdomnych psów w Orzechowcach, to nadal jest ono dalekie od ideału.

Urząd Miejski powinien jak najszybciej przejąć administrowanie schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w podprzemyskich Orzechowcach - uważają członkowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt.

Prowadzone przez rzeszowian schronisko Kundelek uważane jest za wzorcowe. W czwartek prezes RSOZ Halina Derwisz o sytuacji w schronisku rozmawiała z przedstawicielami władz miejskich.

- W sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się schronisko w Orzechowcach, najlepszym rozwiązaniem będzie przejęcie jego administrowania przez urząd. Powinno się to stać jak najszybciej - mówi prezes Derwisz.

Wyjaśnia, że w ostatnim czasie wielokrotnie odwiedzała schronisko i według niej sytuacja w nim nie jest dobra. Jednocześnie zaprzecza krążącym pogłoskom o tym, że rzeszowskie stowarzyszenie chciałoby przejąć administrowanie nim.

- Chętnie natomiast doradzimy, udzielimy wskazówek, pomożemy w inny sposób - deklaruje prezes.

Od kilku lat schroniskiem zajmuje się Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Sara. Pomimo że ostatnio sporo się zmieniło w przytułku, to nadal jest one dalekie od ideału. Ponadto niedawno część działaczy Sary powołała inne stowarzyszenie.

Na razie nie ma decyzji

- Poważnie rozważamy możliwość przejęcia administrowania przez naszą jednostkę komunalną. Na razie nie ma decyzji w tej sprawie - mówi Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla.

Z wcześniejszych informacji wynika, że mogłaby to być Przemyska Gospodarka Komunalna.


[/quote]Część dzisiejszego artykułu o wściekliźnie:

[quote]Od minionego weekendu Przemyśl, a także wsie Łuczyce, Krówniki, Kuńkowce oraz Buszkowice, Buszkowiczki, Bolestraszyce, Pikulice, Nehrybka, Hermanowice, Stanisławczyk należą do tzw. rejonu zapowietrzonego. Zgodnie z poleceniem powiatowego lekarza weterynarii, psy należy trzymać na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Zastosowane środki ostrożności to skutek wścieklizny stwierdzonej u 9-miesięcznego pitbulla. Zaraził się nią od zagryzionego przez siebie lisa.[/quote]Cały artykuł: [URL="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080408/PRZEMYSL/996705025"]nowiny24.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kolejny artykuł związany ze schroniskiem ale tym razem o Stowarzyszeniu Sara:

[quote]
[COLOR=#666666][COLOR=Black]Pat w stowarzyszeniu „Sara”[/COLOR]
[/COLOR]
[B][SIZE=2]Co dalej ze schroniskiem?[/SIZE][/B]

– Chyba najlepiej by było, żeby na jakiś czas miasto przejęło schronisko. Przynajmniej do czasu, kiedy nasza sytuacja się nie wyjaśni. – mówi Ewa Niemczycka, prezeska „Sary”.

29 marca w stowarzyszeniu Sara, które na zlecenie miasta prowadzi schronisko w Orzechowcach, miało się odbyć walne zebranie. Miało, ale nie doszło do skutku, bo na 27 osób przyszło zaledwie 12, więc zebranie nie miało żadnej mocy. Sprawa jest istotna nie tyle ze względu na stowarzyszenie, co schronisko w Orzechowcach, bo organizacja w takim stanie może mieć trudności z wywiązaniem się ze swojego podstawowego zadania. Miasto liczy na to, że „Sara” uporządkuje swoje sprawy, odnowi szeregi i będzie działać dalej. Jednak prezeska stowarzyszenia Ewa Niemczycka wątpi już w taki scenariusz: – Naprawdę nie wiem co będzie dalej... Na razie mamy kontrolę za kontrolą. I trochę nieprzyjemności. Ja na przykład po kilku ostatnich artykułach na temat schroniska zaczęłam otrzymywać bardzo przykre, wulgarne SMS-y. Też bym chciała, żeby stowarzyszenie się odrodziło i działało dalej, a wiary w to za wiele nie mam... Chyba najlepiej by było, żeby na jakiś czas miasto przejęło schronisko. Przynajmniej do czasu, kiedy nasza sytuacja się nie wyjaśni.
Nie wiadomo na razie, czy i jakie decyzje podejmie urząd miasta. Wśród wariantów przewijało się kilka scenariuszy, m.in. ustanowienie dla niewydolnej „Sary” kuratora albo zlecenie prowadzenia schroniska innej organizacji.
[/quote]źródło: [URL="http://www.zycie.pl/informacje.php?region=Przemy%B6l&nr=606"]Życie Podkaprackie[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...